24 Kasım Sözleri | Öğretmenler Günü ile ilgili Özlü Sözler

Bu Yazımızda 24 Kasım Sözleri, Öğretmenler için Güzel Sözler, Öğretmenler Günü Sözleri 2023, Öğretmenler Günü ile ilgili Sözler Kısa, Öğretmenler Günü ile ilgili Özlü Sözler, Öğretmene Teşekkür Sözleri, 24 Kasım Öğretmenler Günü Sözleri Bulabilirsiniz.

24 Kasım Sözleri | Öğretmenler Günü ile ilgili Özlü Sözler
Yayınlama: 27.01.2019
Güncelleme: 02.01.2024 - 19:46
319

24 Kasım Sözleri

Bu günlerde önemli ve değeri bilinmesi gereken günlerden bir tanesi. Ne demiş Hz Ali “Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum” işte böyle kutsal bir gün 24 Kasım Sözleri ise öğretmeler için son derece önemlidir. Türkiye de her yıl 24 Kasım da öğretmenler günü kutlanır. Bu günlerde bütün ülke öğrenci ve talebeleri, kendilerini okutan ve öğreten öğretmenlerine ve ders hocalarına hediyeler alırlar. Hatta bazen onlara şiir de yazanlar olabilir.

Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk de bizlerin bir öğretmeni sağılır. Bu yüzden de öğretmenlik kutsal ve çok önemli mesleklerin başında gelir. Hz Ali’nin de sözünden yola çıkarak, bu gün ile alakalı, yani 24 Kasım Sözleri ile alakalı olarak çok yaratıcı beyinlerimiz bulunmaktadır.

Sizler de Yorum bölümüne 24 Kasım Sözleri ekliyebilir sayfamıza katkıda bulunabilirsiniz.
Daha fazla söz içerik eklemek sevdiklerinize iletmek için İçerik Oluştur sayfasını kullanabilirsiniz.

24 Kasım Öğretmenler Günü Sözleri

“Bana bir kelime öğretenin bin yıl kölesi olurum” cümlesinden de anlaşılacağı gibi hakkın ödenemez öğretmenim öğretmenler günün kutlu olsun.

Bu tarihte kazanılan zaferi, bu milleti sevmeyi sizden öğrendik. Tarihimizi büyük bir gururla bize öğreten canım öğretmenim öğretmenler günün kutlu olsun.

Daha küçükken evden ayrılır okulumuza gelirdik. Okul bizim ikinci evimiz olur sizde bizim anne ve babalarımız. Öğretmenin yanında merhameti ve bizi koruyarak geçirdiğimiz bu yolda size minnet duyuyoruz. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.

Bu zorlu yolda seçmiş olduğunuz bu kutsal görevle bize çok şey öğrettiniz. Yeriniz apayrı doldurulamaz. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.

24 Kasım Sözleri

Bizi eğitmekten ve yetiştirmekten bir an olsun yılmadınız. Başta, başöğretmenimiz ulu önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün öğretmenlerimizin günü kutlu olsun.

Bir demet çiçekle verilir mi o emeğinin bedeli. Verilmez tabi hakkı üzerimizde çok olan öğretmenlerimizin gününü en içten dileklerim ile kutlarım.

Öğretmenler yeni nesil sizin eseriniz olacaktır. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.

Yazmayı ve okumayı öğretmenin yanında en başta bize insan olabilmeyi ve merhameti öğreten tüm öğretmenlerimizin öğretmenler günü kutlu olsun.

Öğretmenler için Güzel Sözler

Ülkemizin her bir yanında çalışan ve kimi zaman da en ücra köşelerinde bulunan emekçi öğreticilerimiz var. Doğuda, batıda, güneyde, kuzeyde, dağların tepesinde, köylerde, yolların olmadığı yerlerde, kışın en fazla kar yağan yerlerde, anne ve babalarında uzakta, çok sayıda imkanların en az olduğu yerlerde çalışmaktadır. Bunu tek nedeni, içlerinde bulunan öğretme istekleri ve bütün bilgilerinin genç nesillere aktarılması. Bir eğitmen için gençlere bir şeyler öğretmek, hayatta yapacakları diğer bütün başarılardan daha önemli olmaktadır.

Ülkemizde çok fedakar bir şekilde, doğudan batıya binlerce öğretmen bulunur. Unutmayın öğretmenlerimiz bizlere hayatı öğretirler. Öğretmen bir kandil gibidir. Kendini yavaş yavaş tüketir sırf başkasına ışık verebilmek için.

Dünya genelinde öğretmen kişiler toplumların özverili ve saygıdeğer unsurlarıdır. “Öğretmenim canım benim canım benim, seni ben pek çok pek çok severim” İlk okul zamanlarımızda belki de her birimizin bağırarak söylediği şarkılardan bir tanesi de bu olmuştur. 24 Kasım Sözleri arasında bu en fazla bilinen ve söylenenler arasında olmaktadır. Hatta şimdi bile çok sayıda ilk okul öğrencileri, bu özel ve güzel günde bu sözler ile öğretmenlerini kutlamaktadır.

Öğretmenler için Güzel Sözler

Bir ulusun kendini geliştirebilmesi ve zeki insanlar yetiştirebilmesinin en büyük desteği öğretmenlerimizdir. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.

Anne ve baba sıcaklığı ile bize yaklaşıp, büyük bir sabır ve yılmadan her şeyi öğretmeye çalışan tüm öğretmenlerimizin günü kutlu olsun.

Bize ilk önce yanlışın yanında doğruyu, güzelliği ve şefkati öğrettiniz. Öğretmen çocuklara sunulan bir anne ve babalardır. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.

Bu ülke geleceği gençlerin ve gençler ise öğretmenlerin en güzel eserleridir. Bu eserin sahibi olan öğretmenlerimiz, Öğretmenler gününüz kutlu olsun.

Hiç bilgi sahip olmayan bir çocuğa öğretilecek her şey o çocuğun ileride nasıl bir insan olacağını yansıtmıştır. İyi yetiştiren öğretmenler bu gençlerin temelidir. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.

Sen ufak yaşta yürümeye başladığımız bu yolun ışığısın canım öğretmenim. Öğretmenler günün kutlu olsun.

En Güzel 24 Kasım Sözleri

Öğretmenler bir sanat eserleri yaratırlar. Ren baştan bilgiyi ve sevgiyi insanlara öğretir daha sonra eserleri ile mutluluk duyarlar öğretmenler gününüz kutlu olsun.

Güzel yürekli öğretmenim, bilir misin sana olan sevgimi? Sorsan bana neredeyim, gösteririm hemen kalbimi… İyi ki varsınız.

Ne biliyorsan bize öğrettin, bizi vatana faydalı bireyler ettin, hep kalem kılıçtan keskindir dedin, her problemde bıkmadan çareler ürettin öğretmenim. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.

Bizi doğruya, güzelliğe yönelten; odur hep destekleyen ve odur geleceğe güvenle gülümseyen. Hiçbir zaman mücadeleyi elden bırakmamayı, pes etmemeyi ve ne olursa olsun tüm gücümle direnmeyi öğrettiğiniz için size minnettarım. Güzel günler sizinle olsun…

En Güzel 24 Kasım Sözleri

Ne olursa olsun düşüncelerimizde özgür olmayı, doğru bulduğumuz ne varsa onun için savaşmayı öğrettiniz. Eşsiz yüreğiniz ve engin bilgilerinizle hayatımda çok özel bir yer ettiniz. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.

Araya uzun zaman girse de ben hala sizi unutmuyor, hala öğrettikleriniz doğrultusunda yolumda ilerliyorum öğretmenim. Hayatımdan geçtiğiniz için size minnettarım. İyi ki varsınız.

Çocukların yetişmesinin temelini atan ve her türlü özveride bulunan öğretmenler… Gelecek sizin ellerinizde. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.

Öğretmen altın kanatlı kelebektir. Çiçeklerin arasından hiç bıkmadan usanmadan, yorgunluk nedir bilmeden durmadan uçar. Çiçeklerine asla toz kondurmaz, onları hep korumaya çalışır. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.

Öğretmenler Günü ile ilgili Sözler

Bilir misin öğretmenim nasıl severim seni ben. Eğer sorarsan bana bu soruyu, elim kalbimde olur bilesin. Şu sözler de öğretmenler için söylene bilir; Doğruyu, güzeli, yanlışı, emeği, haklı kazanmayı, doğru ve güzel düşünmeyi sizden öğrendik. Öğretmenler gününüz kutlu olsun” Böyle güzel sözleri, bu özel günlerden öğretmenlerimize söyleyebiliriz.

Öğretmenler Günü ile ilgili Sözler

Öğretmenlik meslekler arasında çok kazançlı gibi görünmese de aslında kimsenin ulaşamayacağı manevi kazançları beraberinde getiren, çok değerli bir iştir.

Bu özel günde size mutlu, huzurlu ve başarılı bir gelecek diler ellerinizden öperim. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.

Işığınızla aydınlattınız, güneşinizle içimizi ısıttınız, karanlığa daha cesur adımlarla yürümemizi, geleceğe arkamıza bakmadan el uzatmamızı sağladınız. İyi ki varsınız, 24 Kasım Öğretmenler Gününüz kutlu olsun.

Öğretmenler; sadece Matematik, Türkçe ya da Fen Bilgisi değil, önce iyi bir insan olmayı öğretir. Vicdan sahibi çocuklar yetiştirir, bölüşmeyi, paylaşmayı, sevmeyi, dokunmayı, düşünmeyi öğretir. Bunlar bizlere kara tahtada öğrettiklerinden çok daha kıymetlidir.

Öğretmenin gölgesinde olan hiçbir çocuğun kötü kalpli olma ihtimali yoktur. Öğretmenler iyi kalpli nesiller yetiştirir.

Bana bir harf öğretenin bin yıl kölesi olurum” demiş Hz. Ali. Sizler bize sadece bir harf değil, yaşamın ta kendisini öğrettiniz. Nice 24 Kasımlar görmeniz umuduyla.

Anlamlı Öğretmenler Günü Sözleri

Siz dev bir mum ışığı, biz de o ışıkla aydınlanan öğrencileriz. Ancak biliyoruz ki siz bizi aydınlatırken birçok fedakarlık yapıyor, adeta bir mum gibi tükeniyorsunuz. İşte bu yüzden, yine biliyoruz ki sizin hakkınızı ödememiz imkansız… Öğretmenler gününüz kutlu olsun.

Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum derler. Siz de öğrettikleriniz ile bizim için çok değerlisiniz öğretmenim. İyi ki varsınız.

Anlamlı Öğretmenler Günü Sözleri

24 Kasım Sözleri arasına söylenebilecek en iyi söz, “Öğretmenler doğan güneşlere benzer, etrafında bulunan yeni nesilleri aydınlatır ve onları karanlıklardan çıkartır” ya da buna benzer sözler. Aslında yılın bir günü bu insanları hatırlamak, onların haklarını ödemeye yetmez. Ama bize bu bilgileri öğretip bu günlerimize gelmemizi sağlayan kıymetli öğretmelerimiz, her zaman aklımızda ve kalplerimizde olacaktır. Dünyanın en değerli varlıklarıdır bizler için.

24 Kasım Öğretmenler Günü Sözleri

Önce Atatürk’ün sonra da siz değerli öğretmenimin izinde vatanım ve milletim için başarılı ve iyi bir öğretmen olmak için çabalıyorum öğretmenim. Sizi gururlandırmayı çok istiyorum. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.

Eğer yeryüzünde tüm kanlı savaşları durdurup barışı sağlayacak sihirli bir değnek olsa kesinlikle anneler ve öğretmenlerin ellerinde olurdu. Çünkü bir millete insan yetiştiren ve gelecek nesillerini oluşturan öğretmenler toplumun en önemli yapıtaşlarındandır. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.

O sımsıcak sevgin her şeye değer öğretmenim, şefkatli bakışların iyi hissettirir. Gülen gözlerin içimi ısıtır, iyi ki varsın öğretmenim. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.

Öğretmenler bu milletin en değerli ve en kutsal görevi yapan kişilerdir. Bu kişiler ulusun baştemelidir.Öğretmenler gününüz kutlu olsun.

Başta Başöğretmenimiz Mustafa kemal Atatürk olmak üzere ve bu yolda başöğretmenimizi bize anlatıp sevdiren öğretmenlerimize minnet ve saygılarımızı sunuyoruz.

Kıymetli Öğretmenlerimiz

24 Kasım, Sözleri ile değil bu günü bizlere yaşatan ve önemini bizlere sevdirenler ile de anılmalıdır. Asla ve asla bizleri bu günlere getirenleri unutmamalı ve her fırsatta onlara olan borcumuzu ödemeye gayret göstermeliyiz.

Ayrıca bir gün değil her gün onlara minnet duymalıyız. Eskiden hediye almak istemeseler de kendi yaptıkları resimler veya minik hediyeler verirlerdi.

24 Kasım Sözleri

Öğretmenlerime Sözüm

Artık sizlerden öğrendiklerim ile hayata atılmaktayım. İlk okul, ora okul, lise ve üniversite dönemlerimden bana bildikleri her türlü bilgilerini aktaran kıymetli öğretmenlerim, hayatım boyunda sizlerden aldığım bilgileri ile çalışıp, hayatımı kurtaracağım. Bundan dolayı da asla hakkınız ödenmez. Öğretmenler gününüz kutlu olsun. Saygılarımla.

Ana gibi, baba gibi, bir dost, arkadaş gibi… Bana sırdaş, hep bana destek, sanki öğretmen değil de canımdan parça gibi. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.

Dünyanın en tatlı öğretmeni, şunu aklınızdan çıkarmayınız; sizin bu dünyada eşiniz yok. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.

Hatalarımda durduran, kaygılarımda yol gösteren, başarımda benimle birlikte sevinensin. Sen tanıdığım en iyi öğretmensin. İyi ki varsın.

Bizimle hayatı paylaşıp, her zaman yanımızda oldunuz. Bize ömür boyu faydalı olacak şeyler öğretip, her zaman destekçi oldunuz. Dilerim bütün dilekleriniz gerçek olur, siz bu dünyada mutluluğu çok fazla hak ediyorsunuz. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.

Ülkemizi aydınlık yarınlara taşımak için canla başla çalışan, hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan ve en önemlisi bu işi salt bilgiyle değil yüreğiyle yapan tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutlar, esenlikler dilerim.

Pinterest Sayfa Linkimiz: https://tr.pinterest.com/pin/591308626054714664/


0
Düşüncelerinizi çok isteriz, lütfen yorum yapın.x