Açıklamalı Bolero Modeli Yapılışı | En iyi Sözler ve Blog Sitesi
Günün Sözü

Açıklamalı Bolero Modeli Yapılışı

Açıklamalı Bolero Modeli Yapılışı

Açıklamalı Bolero Modeli Yapılışı

Açıklamalı bolero modeli yapılışı konusunda öncelikli olarak modelin sizin için kullanışlı olup olmadığına bir göz atmalısınız. Kolu olmayan ve gövde bakımından da küçük bir yapıya sahip olan boleroları kendinize yakıştırıyorsanız kısa sürede dilediğiniz modele başlayabilirsiniz. Modelinizin tam manası ile ortaya çıkabilmesi için yün ve mil seçiminizi de mantıklı bir biçimde yapmalısınız.

Ancak bu şekilde modelin hakkını vererek ortaya çıkmasına müsaade etmiş olursunuz. Açıklamalı olan şablonların uygulanması oldukça kolay olmaktadır. Bolero çok fazla yün harcamadan hoş bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Farklı yöntemler kullanarak daha da hoş bir hale getirmek isterseniz pullar ya da farklı düğme seçenekleri ile işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Açıklamalı Bolero Modeli Yapılışı

Model Uygulaması Nasıl Gerçekleştirilmelidir?

Açıklamalı bolero modeli yapılışı sırasında takip edilmesi gereken adımların bir kısmı şu biçimdedir;

  • İlk adım olarak 4 adet zincir çektikten sonra bu zincirleri minik bir yuvarlağa çevirmek için ipinizi ilk ilmeğe basmanız gerekmektedir.
  • Daha sonra 3 adet zincir çekmeli ve bunun akabinde oluşturulmuş olan halkaya tırabzan kurmanız gerekmektedir. Bu işlemi uygulamaya devam etmelisiniz. 3 adet ikili tırabzan yaparak modelinizi kolayca oluşturabilirsiniz.
  • Bu şekilde ikili tırabzanlar ile 3 grup ortaya koyana kadar devam ettirmelisiniz. Birleştirme konusunda dikkatli olmalısınız. Tırabzanlarınızı uygularken çok sıkı olmasına da ayrıca özen göstermeniz gerekmektedir.
  • İki zincir 3 tırabzan eklinde model ilerleyene adar devam etmelisiniz.

Ölçülerin kişilerin sahip olduğu bedenlere göre değişim gösterebileceğini de unutmamanız gerekmektedir. Örneğin Small beden ile large beden arasında neredeyse 10 ilmeklik bir farklılık bulunmaktadır.

Açıklamalı Bolero Modeli Yapılışı

Model Ölçüsü Konusunda Bilinmesi Gerekenler

Açıklamalı bolero modeli yapılışı konusunda ölçülerin standart olan verilere göre değil bunun tam aksine sizin kendinizde belirlemiş olduğunuz ölçülere göre ortaya koyulması çok daha iyi olacaktır. Small bedenden daha büyüklere kadar ilerleyecek şekilde modelleri genişletme imkanınız bulunmaktadır.

Modelin ölçüsü konusunda sıkıntı yaşamamak adına birkaç ilmek de fazla tasarlamanın sizin için bir zararı olmayacaktır. Hatta bu durum çocuklarda çok daha önemlidir. Çocuklarınızın hızlı büyüdüğü de hesaba katılırsa model ölçüleri dar tutulmamalıdır.


Bu yazı 1169 kez okundu.

Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?

Sosyal Medyada Paylaşın:

SON EKLENENLER

Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2020-08-05 21:31:46
Gökçe Leyla: ÖZGÜRLÜK HERKES İÇİN Bir umuttur özgürlük yaşayan her insan için. Hayata tutunmayı sağlayan. Bir
2020-08-04 23:10:32
Sezen: :D :D :D
2020-07-31 22:47:55
Sıla: :D
2020-05-31 00:27:49
2020-04-09 19:23:59
2020-04-09 19:17:59
0
Düşüncelerinizi yazmak istermisiniz? Lütfen yorum yapın.x
()
x