Günün Sözü
var today_obj=new Date() var today_date=today_obj.getDate() var tips=new Array() var tiptitle='' tips[1]='Öfke her zaman hüsranla sonuçlanan beklentilerden gelir.' tips[2]='Yarı doğrudan çekinin. Yanlış yarısına sahip olmuş olabilirsiniz.' tips[3]='Zayıflar asla affedemez. Affetmek güçlülerin özelliğidir.' tips[4]='Sevincimize en büyük engel kırgınlıktır.' tips[5]='Umut, sahip olduğunuz hissin daimi olmadığı hissidir.' tips[6]='Bugünü şükrederek geçirmeyen birisinin elbette ki yarınları güzel olamaz.' tips[7]='Aşk, davaya benzer, cefa çekmekte şahide: şahidin yoksa davayı kazanamazsın ki.' tips[8]='Yaşam ince bir cam gibidir, beklenmedik bir anda kırılabilir.' tips[9]='Boş zaman yoktur boşa geçen zaman vardır.' tips[10]='Aşk, âşıkı şîr eder, aslanı zencir eder, katı taşı mum eder.' tips[11]='Şikayet ettiğiniz yaşam belki de başkasının hayalidir.' tips[12]='Bir kadının aklindakini yapmasını sadece geciktirebilirsin, engelleyemezsin.' tips[13]='Bu dünyaya istediğimiz gibi gelmedik, bu dünyadan istediğimiz gibi gidemeyiz.' tips[14]='Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez.' tips[15]='İnsanın Özü ne ise Gözü de onu görür!' tips[16]='Elini tutan insan yanlışsa, her mevsim kıştır insana.' tips[17]='Bir kadının kaderi sevdiği adamın ihanetiyle sevmediği adamın sadakati arasında çizilir.' tips[18]='Sevgi, bir kırgınlığın gölgesinde üşüyen samimiyettir bazen.' tips[19]='Zaferin büyüklüğü, Savaşın çetinliği ile ölçülür.' tips[20]='Gelecek, bugünden ona hazırlananlara aittir.' tips[21]='İlim yalnız zekâyı değil ahmaklığı da arttırır.' tips[22]='Yaşlanarak değil yaşayarak tecrübe kazanılır, zaman insanları değil armutları olgunlaştırır.' tips[23]='Hakiki hürriyet, yüksek fikirlere esir olmaktır.' tips[24]='Sadık köpek dayağa dayanır, fakat sadakati dayakla değil okşamakla sağlanmıştır.' tips[25]='Kusurumuz ne kadar çoksa, o kadar kusur ararız.' tips[26]='Bilginin efendisi olmak için çalışmanın uşağı olmak şarttır.' tips[27]='Kalp söze başlayınca akıl sağır olur.' tips[28]='Hakikat güneşini örten bulutların en kesifi menfaattir.' tips[29]='Fırtına denizde bir kuvvet eseri, insanda aksine bir zaaf eseridir.' tips[30]='Yüzünüzün ay gibi parlak ve bayram edeceğiniz günlerin hiç bitmemesi duasıyla.' tips[31]='Yolunu bulmaktan umudunu kesme, çünkü umuttur insana yol gösteren. ' document.write(tiptitle) document.write(tips[today_date])" target="_blank">
Anlatımlı Bere Modelleri Derya Baykal

Anlatımlı Bere Modelleri Derya Baykal

Bu Yazımızda Anlatımlı Bere Modelleri Derya Baykal, Derya Baykal Bere Modelleri 2020, Derya Baykal Gülümse Bere Modelleri, Derya Baykal Burgulu Bere Modelleri, Dikişsiz Bere Derya Baykal Detaylar Yazımızda.

Anlatımlı Bere Modelleri Derya Baykal

Anlatımlı bere modelleri Derya Baykal aracılığı ile çok daha popüler bir hale gelmiştir. Evde fazla kullanılmayan materyalleri dönüştürme konusunda da Derya Baykal’ın oldukça önemli bir yeri olduğunun ayrıca altının çizilmesi gerekmektedir.

Anlatımlı olarak evinizde atkınızdan tutun berenize ve üzerinize giymiş olduğunuz yeleğe kadar kendi kendinize imal edebilirsiniz.

Anlatımlı Bere Modelleri Derya Baykal

Hele ki yün bakımından da çok hoş bir seçim yaparsanız elde edilecek olan modelin dışarıda satılanlardan çok daha güzel bir ürün ortaya çıkarabilirsiniz. Kulaklı Bere Modelleri Anlatımlı Anlatımlı olarak bere modellerine bakılarak dolaplarınızda hoş berelerin ortaya koyulmasını sağlayabilirsiniz.

Bere Yapımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Anlatımlı bere modelleri Derya Baykal programında verilen örneğe gre şu adımların takip edilmesi gerekmektedir;

Anlatımlı Bere Modelleri Derya Baykal
 • 5 milimetre gibi bir tığı kullanarak bere yapımına başlanması gerekmektedir. Bu şekilde kısa bir süre içerisinde modelinizde bulunan ayrıntıları ortaya çıkarma imkanını da elde etmiş olursunuz.
 • 7 adet zincir çekerek modele başlamalısınız. Ardından bir adet daha zincir çekerek modelinizi yavaş yavaş oluşturmak için ilmek alıp örme adımına geçebilirsiniz. İlmeği alıp örgünün üzerine basmanız gerekmektedir. Bu şekilde en azından modelin temeli oluşacaktır.
 • Bu işle sık iğnenin dolama işlemi ile beraber gerçekleştirilmesi olarak da tanımlanabilir.
 • Bu adımın tamamlanmasından sonra ve 7 adet ilmeğe ipin basılmasından sonra elde ettiğimiz ürünün arkasında bulunan tek katına ipin basılması gerekmektedir. Bu şekilde de model yavaş yavaş büyümeye başlayacaktır.
 • Model bu biçimde büyürken farklı bir ipliği kullanarak modelin daha da gösterişli bir hale gelmesini sağlayabilirsiniz. Almış olduğunuz ölçülere kadar devam ettirdikten sonra kesme işlemini tamamlamalısınız. Berenizin tepe kısmına da bir ponpon koyarak süslemenizi tamamlama aşamasına geçebilirsiniz.

Süslemeler Nasıl Yapılmalıdır?

Anlatımlı bere modelleri Derya Baykal programında da bahsedildiği gibi yapılan süslemeler ile çok daha hoş bir yapı kazanabilmektedir. Elde edilecek olan süslemelerin boncuklardan ve hatta pullardan da ortaya koyulabildiği bilinmektedir. Süslemenizin sabitlenmesi konusunda yarıca özen göstermelisiniz. Hayvan Figürlü Bere Modelleri Yapılışı Sabitlemeler ve bere dikimleri sağlam olmazsa sizin için sıkıntılı sonuçlar da meydana gelip modeliniz bozulabilmektedir.

Anlatımlı Bere Modelleri Bir Başka Model

Havaların yavaş yavaş soğumaya başladığı zamanlar yaklaştığı için örgü modelleri ve ipler de gün yüzüne çıktı. Özellikle anlatımlı bere modelleri Derya Baykal programlarında ve bir çok dergide sık sık karşımıza çıkıyor.

Anlatımlı Bere Modelleri Derya Baykal

Hem çocuklar için, hem gençler için hem de erkekler için çok sayıda farklı ipler ve desenlerle örülen bereler kıyafetleri çok hoş bir şekilde tamamlıyor. Kışın başınızı soğuktan koruyacak modeller bu senenin de vazgeçilmez kış parçalarından oluyor.

Anlatımlı Bere Modelleri Derya Baykal

Özellikle yeni örgüye başlayanların da kolaylıkla kavrayabileceği ve örebileceği bereler kahverengi, yeşil, siyah gibi kış renklerinde olabildiği gibi daha canlı renklerde de örülebiliyor. Bebekler ve çocuklar için bere modelleri kurbağa desenli, panda desenli, ördekli, renkli ve daha bir çok şekilde bere modelleri yapabilirsiniz. Bunun için anlatımlı bere modelleri Derya Baykal programına bakabilir, internette anlatımlı videolar izleyebilir ya da görerek beğendiğiniz bir şapka modelini de kendiniz çıkarabilirsiniz. Düz Örgü Bere Yapılışı Örnek modeller için kolaylıkla şablon bulabilecek ve detaylı anlatımlara da rastlayabileceksiniz. En kolay bere yapılışı şu şekildedir:

 • Bereyi örmek için ihtiyacınız olan şiş numarası 5.5’tir. Eğer ipiniz daha kalınsa 6 numarayı da seçebilir ya da 5 numarayla da yapabilirsiniz. Ancak kış aylarında kullanacağınız için 5 numaradan daha düşük numaralar tercih etmemeniz daha iyi olacaktır.
 • İp olarak kalın yün ipi istediğiniz renkte ve markada alabilirsiniz. İpin ve şiş numarasının uyumuna dikkat etmelisiniz.
 • Şapkaya 76 ilmek başlayabilirsiniz ancak öreceğiniz kişinin baş ölçüleri önemli olduğundan bu ilmek sayısı değişir. Özellikle bir bebeğe ya da çocuğa örüyorsanız çok daha küçük seçmelisiniz.
 • Bir ters iki düz şeklinde gidebilirsiniz. Bu şekilde 75 ilmeği örmeye başlayın.
 • İkinci sıraya geldiğiniz zaman 1 ters 2 düz şeklinde bu sıraya da devam edin.
 • Üçüncü sıraya geldiğiniz zaman 1 ters 1 dola ve 1 düz doladığımız ilmeği de iki ilmeğin üzerinden atarak geçelim. Ardından 1 ters örerek aynı işlemi tekrar edelim. Bu sırayı bu şekilde bitirelim.
 • Dördüncü sıraya geldiğiniz zaman yine 1 ters 2 düz 1 ters 2 düz şeklinde devam edelim.
 • Şapkanın boy uzunluğu size kalmıştır ve ne kadar boyda olmasını istiyorsanız o boya gelene kadar bu şekilde örmeye devam edin.
 • Önerilen 21 cm boyutundadır ve 21 cm uzunluğa geldikten sonra düz ilmek üst kısımda olacak şekilde iki ilmeği birden alın ve 1 düz 2 ilmeği kes 1 düz ör 2 ilmeği kes şeklinde ilmekleri sıra sonuna kadar devam ettirin ve gittikçe azaltın.
 • Anlatımlı bere modelleri Derya Baykal programında da yapılan bu modelde 2 ilmeği 1 olacak şekilde kesmeye devam edin.
 • 7 ilmek kalacak şekilde yukarıda işlemi yapın ve ardından iğneyle toplayıp şapkayı dikin.

Derya Baykal Bere Modelleri


Derya Baykal Bere Modelleri

Derya Baykal Bere Modelleri

Derya Baykal Bere Modelleri

Derya Baykal Bere Modelleri

Derya Baykal Bere Modelleri

Derya Baykal Bere Modelleri

Derya Baykal Bere Modelleri

Derya Baykal Bere Modelleri

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Bu yazı 2916 kez okundu.

Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?

YAZAR HAKKINDA

Yahya Güloğlu Yahya Güloğlu Merhaba ben Site Sahibi Eniyisozler.Net sitesinde her Söz, Mesaj ve Makaleler özenle özgün ve siteye özel olarak uzman yazarlarımız tarafından yazılmıştır. Yararlı Bilgiler ( Blog ) katagori yazıları küçük ama etkili önerileri katagorimizde bulabilirsiniz. Yararlı Bilgiler alanın da yer alan bilgiler bir öneridir. Bunlarla bitmedi Resimli Sözler, Şiirler, Burçlar, Burç Uyumları, Emojiler, Fıkralar, Şairler ve dahasını Sitemizde Bulabilirsiniz..
Sosyal Medyada Paylaşın:

SON EKLENENLER

Abone Ol
Bildir
guest
Zorunlu
Zorunlu
boşluk (:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler, inançlara saldırı içeren yorumlar, link web site adresi onaylanmamaktadır.
0 Yorumlar
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Sponsorlu Bağlantılar
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Sponsorlu Bağlantılar