Günün Sözü
var today_obj=new Date() var today_date=today_obj.getDate() var tips=new Array() var tiptitle='' tips[1]='Öfke her zaman hüsranla sonuçlanan beklentilerden gelir.' tips[2]='Yarı doğrudan çekinin. Yanlış yarısına sahip olmuş olabilirsiniz.' tips[3]='Zayıflar asla affedemez. Affetmek güçlülerin özelliğidir.' tips[4]='Sevincimize en büyük engel kırgınlıktır.' tips[5]='Umut, sahip olduğunuz hissin daimi olmadığı hissidir.' tips[6]='Bugünü şükrederek geçirmeyen birisinin elbette ki yarınları güzel olamaz.' tips[7]='Aşk, davaya benzer, cefa çekmekte şahide: şahidin yoksa davayı kazanamazsın ki.' tips[8]='Yaşam ince bir cam gibidir, beklenmedik bir anda kırılabilir.' tips[9]='Boş zaman yoktur boşa geçen zaman vardır.' tips[10]='Aşk, âşıkı şîr eder, aslanı zencir eder, katı taşı mum eder.' tips[11]='Şikayet ettiğiniz yaşam belki de başkasının hayalidir.' tips[12]='Bir kadının aklindakini yapmasını sadece geciktirebilirsin, engelleyemezsin.' tips[13]='Bu dünyaya istediğimiz gibi gelmedik, bu dünyadan istediğimiz gibi gidemeyiz.' tips[14]='Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez.' tips[15]='İnsanın Özü ne ise Gözü de onu görür!' tips[16]='Elini tutan insan yanlışsa, her mevsim kıştır insana.' tips[17]='Bir kadının kaderi sevdiği adamın ihanetiyle sevmediği adamın sadakati arasında çizilir.' tips[18]='Sevgi, bir kırgınlığın gölgesinde üşüyen samimiyettir bazen.' tips[19]='Zaferin büyüklüğü, Savaşın çetinliği ile ölçülür.' tips[20]='Gelecek, bugünden ona hazırlananlara aittir.' tips[21]='İlim yalnız zekâyı değil ahmaklığı da arttırır.' tips[22]='Yaşlanarak değil yaşayarak tecrübe kazanılır, zaman insanları değil armutları olgunlaştırır.' tips[23]='Hakiki hürriyet, yüksek fikirlere esir olmaktır.' tips[24]='Sadık köpek dayağa dayanır, fakat sadakati dayakla değil okşamakla sağlanmıştır.' tips[25]='Kusurumuz ne kadar çoksa, o kadar kusur ararız.' tips[26]='Bilginin efendisi olmak için çalışmanın uşağı olmak şarttır.' tips[27]='Kalp söze başlayınca akıl sağır olur.' tips[28]='Hakikat güneşini örten bulutların en kesifi menfaattir.' tips[29]='Fırtına denizde bir kuvvet eseri, insanda aksine bir zaaf eseridir.' tips[30]='Yüzünüzün ay gibi parlak ve bayram edeceğiniz günlerin hiç bitmemesi duasıyla.' tips[31]='Yolunu bulmaktan umudunu kesme, çünkü umuttur insana yol gösteren. ' document.write(tiptitle) document.write(tips[today_date])" target="_blank">
Anne Sütünü Artıran Yiyecekler

Anne Sütünü Artıran Yiyecekler

Bu Yazımızda Anne Sütünü Artıran Yiyecekler, Anne Sütünün Arttırılması, Anne Sütü Artıran Besinler, Anne Sütünün Gelmesi İçin Ne Yapmalı?, Anne Sütü Az Geliyorsa Ne Yapılmalı?, Süt Yapan Yiyecekler Neler?, Anne Sütünü Artıran Tarifler, Anne Sütünü Hangi Gıdalar Arttırır?, Anne Sütünü Arttırırken Nelere Dikkat Etmek Gerek? Detaylar Yazımızda.

Anne Sütünü Artıran Yiyecekler

Bir bebeğin sağlıklı bir şekilde gelişebilmesi adına anne sütü çok önemlidir. Aynı zamanda anne sütü içerisindeki tüm vitamin ve mineraller bebeklerin bağışıklıklarının oluşturulması aşamasında da önemli bir konudur. Anne sütünü artıran yiyecekler de bu nedenle çok önemlidir. Çünkü çoğu kadının en önemli sorunlarından biri de anne sütünün az ve yetersiz olmasıdır.

Elbette ki anne sütünün daha fazla gelmesinde etkili olan yiyecekleri bulabiliyorsunuz. Bu aşamada yetersiz süt durumunu da kolay bir şekilde aşabiliyorsunuz. Yalnız bu ürünleri tüketecekseniz o zaman dikkatli olmalısınız çünkü annelerin yedikleri her şey bebeklere etki eder. Bebeğinizin sağlığına etki edecek hiçbir şey tüketmemeniz gerektiğini de unutmamalısınız. Eğer ki bebekte gaz sorunu oluşuyorsa, bebek sürekli ishal oluyorsa o zaman yemiş olduğunuz gıdaları gözden geçirmeniz gerektiğini unutmamalısınız.

Anne Sütünü Artıran Yiyecekler

Anne Sütünü Hangi Gıdalar Arttırır?

Öncelikle anne sütünün yetersiz geldiği durumlarda ya da bebeğin anne sütüne olumsuz reaksiyon verdiği durumlarda beslenme şekli değiştirilmelidir. Burada anne sütünün artmasında etkili olan besinler ön plana çıkmalıdır. Elbette ki doktor kontrolünde bir beslenme listesinin hazırlanması çok daha önemli bir konu olacaktır. Anne sütünü artıran yiyecekler söz konusu olduğunda bunlar karşınıza çıkıyor:

Anne Sütünü Artıran Yiyecekler
 • Rezene seçeneğinden yararlanabiliyorsunuz. Bu aşamada hormon değişiklikleri söz konusudur. Özellikle de östrojen ve prolaktin seviyesinin yüksek olması gerekiyor. Bunu da rezenenin sağladığını söylemek gerekiyor.

Anne Sütünü Artıran Yiyecekler
 • Dereotu tüketiminin arttırılması gerekiyor. Çünkü hormonal değişiklere etki eden gıdalardan biri de dereotudur.

Anne Sütünü Artıran Yiyecekler
 • Siyah susam seçeneğini de deneyebilirsiniz. Sonuç olarak kalsiyum açısından çok zengin bir gıdadır. Bu da anne sütü için olumlu bir durumdur.

Anne Sütünü Artıran Yiyecekler
 • Kimyon seçeneğini de kullanmalısınız. Bu aşamada anneyi güçlendiren seçimlerden biridir. Özellikle de demir bakımından kuvvetlidir.

Anne Sütünü Artıran Yiyecekler
 • Arpa da yine sizlere yardımcı olacaktır. Lakstasyonu arttırdığı bilinen bir gıda olarak karşınıza çıkıyor. Özellikle de rezene ve arpa birleşimi en etkili çözümlerden biridir.

Anne Sütünü Arttırırken Nelere Dikkat Etmek Gerek?

Öncelikle anne sütünün arttırılması çok önemlidir. Ama bu aşamada dikkat edilmesi gereken durumlar da olacaktır. Anne sütünü artıran yiyecekler her ne kadar önemli olsa da kullanımı sırasında bunlara dikkat etmelisiniz:

 1. Eğer ki bebek hiçbir şekilde kilo almıyorsa ya da sürekli olarak kilo kaybı yaşıyorsa o zaman bir doktordan yardım almanız gerekiyor.
 2. Streslerden de uzak durmalısınız. Çünkü stresli olan bir annede süt üretimi ne yazık ki az olacaktır.
 3. Öncelikle bebeğinizi emzirirken 25-40 dakika kadar bir zaman ayırıyor olmanız çok önemlidir.
 4. Her zaman hastalık gibi durumlarda sütün az geleceğini biliyor olmalısınız.
 5. Gün içerisinde 10 bardak su tüketimi sütün daha kaliteli olmasını sağlayacaktır.
 6. Yorgunluktan kurtulmalısınız. Yorgunluk süt üretimini olumsuz etkiler.
 7. Son olarak da doğum kontrol hapı kullanıyorsanız bu da sütü azaltan bir etkidir.

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Bu yazı 2112 kez okundu.

Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?

YAZAR HAKKINDA

Yahya Güloğlu Yahya Güloğlu Merhaba ben Site Sahibi Eniyisozler.Net sitesinde her Söz, Mesaj ve Makaleler özenle özgün ve siteye özel olarak uzman yazarlarımız tarafından yazılmıştır. Yararlı Bilgiler ( Blog ) katagori yazıları küçük ama etkili önerileri katagorimizde bulabilirsiniz. Yararlı Bilgiler alanın da yer alan bilgiler bir öneridir. Bunlarla bitmedi Resimli Sözler, Şiirler, Burçlar, Burç Uyumları, Emojiler, Fıkralar, Şairler ve dahasını Sitemizde Bulabilirsiniz..
Sosyal Medyada Paylaşın:

SON EKLENENLER

Abone Ol
Bildir
guest
Zorunlu
Zorunlu
boşluk (:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler, inançlara saldırı içeren yorumlar, link web site adresi onaylanmamaktadır.
15 Yorumlar
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Halime
Halime
Ziyaretçi
2 Şubat 2020 17:15

Yazı bilgilendirici ve eğitici bir yazı olmuş çok teşekkür ederiz.

Emine
Emine
Ziyaretçi
31 Ocak 2020 23:17

Rezene ve arpa bileşenleri çok iyi gerçekten de sıkıntısı olanlar bunu denesin.

Sude
Sude
Ziyaretçi
30 Ocak 2020 15:40

Arkadaşlar arpa tüketeniniz oldu mu faydasını gördünüz mü ben yiyemiyorum nasıl yapacağım ☹

Nuriye
Nuriye
Ziyaretçi
29 Ocak 2020 19:52

Ben çok su içiyorum hanımlar her açıdan faydasını görüyorum su için bol bol hiçbir zararı yok ki.

Neslihan
Neslihan
Ziyaretçi
29 Ocak 2020 11:42

Yorgunluktan hiçbir zaman kurtulmamız mümkün olmuyor ki ☹

Aslı
Aslı
Ziyaretçi
28 Ocak 2020 22:35

Anne sütü yetersiz olan arkadaşıma okuttum yazıyı uygulamaya başlayacak bazı şeyleri inşaalah işe yarar.

Melisa
Melisa
Ziyaretçi
28 Ocak 2020 19:11

Benim çok stresli olduğum bir dönemim oldu ve sütüm azaldı sonra yediklerime dikkat ettim stresi azalttım sütüm eski haline geri geldi

Derya
Derya
Ziyaretçi
27 Ocak 2020 23:04

Bir bebek için bebeğin gelişimi için en önemli besin kaynağı gerçekten de dikkatli olmak lazım.

Nazlı
Nazlı
Ziyaretçi
27 Ocak 2020 20:51

Siyah susamın faydasını her yerde görmek mümkün

Eda
Eda
Ziyaretçi
27 Ocak 2020 19:50

Ya ben dereotunu filan duymuştum da kimyonu bilmiyordum şoktayım şu an

Nevin
Nevin
Ziyaretçi
27 Ocak 2020 11:40

Ben çok dikkat etmezdim yediğime içtiğime meğerse insanın yediği şeyler çok etkiliyormuş

Bircan
Bircan
Ziyaretçi
25 Ocak 2020 14:25

Anne adayları ve yeni doğum yapmış annelerin muhakkak bu konuda eğitilmeleri gerekiyor bence

Seren
Seren
Ziyaretçi
24 Ocak 2020 15:25

Abimin hanımının böyle bir sorunu vardı doktora gitmişlerdi aynı bu yazılanları söylemişti onlara

Makbule
Makbule
Ziyaretçi
21 Ocak 2020 15:32

Anne sütü bebekler için çok önemli anne sütü olmayanlar ya da azalanlar bu yiyecekleri tüketsinler faydasını göreceklerdir.

Nazife
Nazife
Ziyaretçi
18 Ocak 2020 14:01

Bu tür şeylere dikkat etmeden hareket ediyoruz çok yazık.

Sponsorlu Bağlantılar
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Sponsorlu Bağlantılar
15
0
Düşüncelerinizi çok isteriz, lütfen yorum yapın.x