Aşkın Kısa Sözlerle İfadeleri


27 Şubat 2017 53 gösterim Yorum Yok Aşık Edici Sözler


Aşkın Kısa Sözlerle İfadeleri

Özlem, sevgi, aşk, sadakat ya da tutku gibi kısa kelimelerle de duyguların anlatılması mümkün. Şöyle ki herkesin hissettikleri duygular farklı anlamlar kazanabilir. Örneğin kimisi aşkı tutku olarak ifade ederken kimisi huzur şeklinde sunar. Bu niteliklere göre de kısa sözlerin olduğunu göreceksiniz. Aşık edici sözler 2016 kısa olarak da karşınıza çıkacaktır. Bu sözlerden yana da seçimlerinizi yaparak karşınızdakine sunabilirsiniz.

Kısa sözler sayesinde de ilginizi ya da daha fazlasını belli edebilirsiniz. Örneğin ‘özledim’ kelimesi kısa ama anlamlı olan ifadelerden birisidir. Bu kelime yoğun ilgi duyduğunuz bir kişiyi uzun süre görmemeniz halinde söyleyebileceğiz kısa ve net ifadelerden birisidir. Aşık edici sözler arasında dahi gösterebiliriz. Bu tarz kelimelerden de etkilenenler bulunuyor. Genel olarak beklentileri yüksek olmayan kişilerin kısa kelimeler sayesinde de anlamlar çıkarması söz konusudur.

Aşık Olduğumu Nasıl Belli Ederim?

Aşık olan kişilerin daha çok sözlerle bu konuda iletiler göndermesi mümkün. Davranışların daha anormal olmasından dolayı aşk durumlarının ifade edilmesi güçtür. Çünkü artık vücudun duygulara göre hareket etme isteği olacaktır. Aşık olduğunuz kişiye sarılmak ya da el ele gezmek isteyebilirsiniz. Ancak ilk başta bu tarz durumlar zor olacağı için biraz kontrollü olmak gereklidir. Kontrolleri sağladıktan sonra da aşık edici sözlerden yola çıkarak kendinizi belli edebilirsiniz. Bunun için kullanılan ifadelerin de ölçülü olmasına dikkat etmelisiniz.

Yeni konuşmaya başladığınız birine hemen hitaplar kullanmak yanlış olacaktır. Daha ağır bir şekilde ilerlemeniz birbirinizi tanımak adına da faydalı olacaktır. Bu yüzden duygularınızı belli etmeden önce karşınızdakine sizi tanıması adına yardımcı olmalısınız. Bunun için ilgi alanlarınızı ya da arkadaş çevrenizi dile getirebilirsiniz. Bu şekilde onunda hobilerini ve yakın çevresini öğrenmiş olacaksınız. Bu temel durumlar ilişki anlamında ilerleme için gereklidir.

Aşık edici sözler kullanmak için de ilgi duyduğunuz kişinin hareketleri gözlemleyebilirsiniz. Sözlerinize karşılık herhangi bir tepki vermemesi sizi mutsuz edecektir. Bunun için başta onunda duygularını anlamak gerekiyor. Sizi görmek istiyor mu ya da sizinle iletişime geçiyor mu bunlara bakabilirsiniz. Sonrasında da hoş sözler ile onu daha fazla etkileyebilirsiniz. İster kendiniz bir şeyler yazabilir isterseniz de baştanda söylediğimiz gibi şairlerden ilerleme sağlayabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Bu Yazıya Kimler Neler Demiş?

avatar
  Abone Ol  
Bildir