yandex
Baştan Ayağa Güzellik Tüyoları | En iyi Sözler ve Blog Sitesi
Günün Sözü

Baştan Ayağa Güzellik Tüyoları 

Baştan Ayağa Güzellik Tüyoları 

data-ad-format="auto">

Bu Yazımızda Baştan Ayağa Güzellik Tüyoları , Baştan Aşağı Güzelleşmek, Tepeden Tırnağa Güzelleşme Tüyoları!, Günlük Bakım Nasıl Olmalı, Sabah Akşam Cilt Bakımı, Vücut Bakımı İçin Yapılması Gerekenler, Uyku Öncesi Cilt Bakımı, Evde Baştan Ayağa Kişisel Bakım Nasıl Yapılır?, Güzellik ve Bakım Detaylar Yazımızda.

Tepeden Tırnağa Güzelleşme Tüyoları!

Güzellik, kadınların yüzyıllardır değişmeyen ortak tutkusu.
Bu uğurda her türlü zahmete katlanmaya da razıyızdır aslında. En İyi Cilt Bakım Yöntemleri Oysa güzelleşmek için mutlaka neşter altına yatmanız ya da laboratuarlara girip yeni karışımlar keşfetmenize gerek yok! Bazı basit bakım yöntemleriyle tepeden tırnağa güzelleşmenin mümkün olduğunu belirten kadınlara güzellik tüyoları

Baştan Ayağa Güzellik Tüyoları 

Saçlara Yağ ve Yumurta

Yazın güneş, deniz ve havuz suyu da saçların nem kaybına uğramasına, renk açılmasına yol açabilir. Özellikle boyalı saçları olanlarda zararlar daha fazla gerçekleşir. Bone kullanımı bu sorunları engellemesi açısından çok önemlidir. Saç bakım ürünlerinin UV filtresi içermesi de koruma sağlar. Kaliteli saç ürünleri kullanmaya özen gösterin. Zeytinyağının Saç Üzerindeki Etkileri Zira şampuan ve saç ürünlerinin ‘ammonium laurel sulfate’ ya da silikon içerenleri saçınızı kurutarak daha kolay kırılmasına neden olabiliyor. Kurumuş ve yıpranmış saçlarımıza parlaklık vermek ve beslemek için ise zeytinyağı, hintyağı gibi yağlardan ve protein açısından da yumurtadan yararlanabilirsiniz. Üstelik bu uygulamalar, uzun yılardır kadınların güzellik bakımında tercih ettikleri doğal yöntemler olmuştur.

Baştan Ayağa Güzellik Tüyoları 

Tırnaklar da Nem İster

 • Tırnaklarınızın kırılmaması ve estetik görünümünü koruması için temizlik yaparken kullandığınız deterjanlardan eldiven takın.
 • Tırnaklara alkol içeren losyonlar kullanmaya özen gösterin.
 • Beslenmenizde; demir, kalsiyum, potasyum, çinko, B vitamini içeren yiyecekler ve bol su tüketmeye özen gösterin.
 • Korumanın yanı sıra tırnak kenarlarını hafif fırçalayarak kan dolaşımını hızlandırabilir, çevresine besleyici kremlerle masaj uygulayarak güçlenmelerine yardımcı olabilirsiniz.
 • Tırnak çevresini sürekli nemlendirmek ve kurumasını engellemek şeytan tırnaklarını önler.
 • Eski ojenizi çıkarırken kullandığınız asetonun nemlendirici özelliği olmasına da dikkat edin. Böylece tırnaklarınızı de beslemiş olursunuz.
 • Tırnaklarınızı çok fazla dipten kesmemeye dikkat edin.
 • Tırnaklarınızı sadece tek bir yönde törpüleyin; ileri ve geri törpülemek tırnaklarınızı daha güçsüzleştireceğinden kırılmalara ve çatlamalara yol açacaktır.
 • Unutmayın ki; ojesiz tırnaklar korunmasızdır, bu yüzden koyu renkleri sevmeseniz de, en azından bir kat cila sürmeyi ihmal etmeyin.
 • Mükemmel görünüme süreklilik kazandırmak isteyen kadınlar, protez tırnak kullanmayı tercih edebilirler. Kırılma ve çatlama sorunu olanlarda kötü görüntüyü hızla düzelten bu yöntem 6 ay kadar kalabiliyor. Yaklaşık 2 saat süren uygulamada akrilik veya jel kullanılabiliyor.
Baştan Ayağa Güzellik Tüyoları 

Boynunuz Yaşınızı Ele Verir

Yaşı ele veren boynunuzun kuğu gibi olmasını istiyorsanız, öncelikle boyun kaslarınızın çalıştırmanız çok önemli. Boyun kaslarına gereken özen gösterilmezse yatay çizgilenme oluşur. Yapacağınız boyun egzersizleriyle kasların iyi çalışması sayesinde boyun bölgesi gerginliğini korur. Boyun derisi yumuşak ve yağ oranı açısından fakirdir; bu dengenin sağlanması açısından da kasların iyi çalışması son derece önemlidir.

Boyun derisinin kurumaması çok önemli. Boyun bakımı için üretilen kremler dokuları beslediği gibi, ölü hücreleri de yok eder. Aynı zamanda kırışıklıkların oluşumunu da engeller. Boynu uzun süre güneşte tutmak da son derece zararlıdır. Eğer uzun süre güneşte kalacaksa, mutlaka boyun derisini güneşten koruyacak bir krem kullanılmalıdır.

Boynunuza bakım yaparken; geceleri yatmadan önce tonik ardından da besleyici bir krem uygulamalısınız. Krem, cildinizin yorgunluğunu giderir ve daha canlı kalmasını sağlar. Bütün bunlardan sonra cildinize masaj yapabilirsiniz. Masaj hem rahatlatacak, hem de sıkılaşmasını sağlayacaktır. Boyun bölgesinin bir fırça yardımıyla fırçalanması deriye esneklik kazandırır. Fırça kan dolaşımını artırır ve daha sonra sürülecek maddelerin deri altına sızmasını sağlar. Ancak kesinlikle naylon fırça kullanılmamalı!

Baştan Ayağa Güzellik Tüyoları 

Cildiniz Birkaç Dakiyayı Hakkeder!

 • Yaşımıza ve cilt tipimize göre bakım ürünleri kullanarak yapacağımız bakımlarla cildimize sağlık, parlaklık ve canlılık kazandırmamız mümkün. Unutmayın; günde birkaç dakikanızı ayırarak cildinizin sağlıklı ve genç kalmasını sağlayabilirsiniz.
 • Bakımın ilk basamağı temizliktir ve asla ihmal edilmemesi gerekir. Cilt temizlenmeden kullanılan kremlerden yeterince yararlanılamaz.
 • Düzenli olarak uyguladığınız peeling, cildinizi aydınlatır. Peeling ürünüyle dairesel hareketler yaparak nazik bir şekilde baskı uygulayın ve masaj yapın. Ardından cildinizi suyla temizleyin.
 • Cildimizi uygun bir nemlendiriciyle nemlendirmek ve aynı nemlendiricinin anti-aging özeliklerinden faydalanmak mümkündür.
 • Günlük bakımların yanı sıra, aylık uygulanan cilt bakımları da cilt sağlığına olumlu katkı sağlar. Sivilceli ciltlerin tedavisinde de çok etkili olan cilt bakımları, aynı zamanda ilerleyen yıllarla birlikte kaybedilenleri yerine koymak için de bulunmaz fırsattır.
Baştan Ayağa Güzellik Tüyoları 

Dudakları Çatlatmayın

Dudaklarınızın güzel görünmesini istiyorsanız her şeyden önce kurumasını ve çatlamasını önlemelisiniz. Unutmayın; bakımlı dudaklar güzelliğinizin önemli bir tamamlayıcısıdır. Bunun için yanınızda taşıyacağınız bir çatlak kremini (lipstick) gerektiğinde sürmeniz yeterli olacaktır. Özellikle kışın, ruj seçiminizi dudak koruyuculu olanlardan yapmalısınız. Makyaja başladığınızda dudaklarınız çatlak olmamalı, çünkü bunu bir anda gideremezsiniz.

Baştan Ayağa Güzellik Tüyoları 

Dik Göğüsler İçin Önce Sıcak Sonra Soğuk Duş

 • Göğüs bölgesini sık sık nemlendirmeyi ihmal etmeyin.
 • Sutyen alırken sıkı olmamasına dikkat edin ve alttan destekli olanları tercih edin.
 • Önce sıcak sonra soğuk duş alın.
 • O bölgenin hassasiyetine ve ihtiyacına uygun ürünler tercih edin.
 • Yastık seçimine çok özen gösterin.
 • Sandalyeye sırtınızı dayayarak dik oturun.
Baştan Ayağa Güzellik Tüyoları 

Bacaklara UV Korumalı Krem

Bacakların sağlıklı bir cilt görünümüne kavuşması, ancak iyi bir kan dolaşımına sahip olmakla mümkündür. Dolaşımı artırmanın sağlamanın en iyi yolu ise masaj ve spor yapmaktır. Egzersiz kan akımını hızlandırır, bacak kaslarınızı besler, gerginlik ve sıkılık sağlar. Kasları çalıştıracak, ancak aşırı gelişimine neden olmayacak sporlar, güzel bir bacak görünümü sağlar. Yürüyüş, step, aerobik ve yüzme önerilebilir.

 • Yürüyüşte kullanacağınız ayakkabıların rahat olmasına dikkat edin.
 • Egzersiz sonrası kaslarda biriken atık zararlı maddelerin atılımı için iyi bir dinlenme gereklidir.
 • Yorgun bacaklarınızı mutlaka dinlendirin.
 • Uygun bir yere uzanın ve bacaklarınız kalbiniz seviyesinde olsun. .
 • Ayağınızı, bacaklardan başlayıp topuğa dek kremleyin.
 • Eğer bacağınızın cildi pürtüklü ise bitkisel sütler ile daha güzel bir görünüme sahip olabilirsiniz.
 • Yüzünüze gösterdiğiniz özeni mutlaka bacaklarınıza da göstermelisiniz.
 • Kullanacağınız ürünlerin güneşin zararlı etkilerinden koruması için mutlaka UV filtresi içermesi gerekir.
Baştan Ayağa Güzellik Tüyoları 

Ayaklarınızı Masajla Rahatlatın

Vücut ağırlığını taşıyan, bütün günü ayakkabı içinde geçiren ayaklar bakıma en çok ihtiyaç duyan bölgelerden biridir. Akşam eve yorgun gelen ayakların masajla rahatlatılması, hem sağlık hem de kişinin rahatı açısından önemlidir. Bu amaçla üretilen masaj aletleri kullanılarak ayaklarınızı rahatlatabilirsiniz. Refleks noktalarına da masaj yapabilen aletler, toksinlerin atılmasını da sağlıyor.

 • Masaj sonrasında, ayaklara yönelik üretilen bir bakım kremiyle ayaklarınızı nemlendirerek bakımınızı tamamlayabilirsiniz.
 • Tırnaklarınızı kesinlikle çok kısa kesmeyin.
 • Özellikle düz kesmeye özen göstererek, batık oluşumunu engelleyebilirsiniz.
 • Mantar gibi hastalıklardan korunmanız açısından da pedikür yaptırırken kendi özel aletlerinizi kullanmayı tercih edin.
 • Deride kalınlaşma ve nasırlaşma eğilimi olan ayaklarda, ölü hücrelerden arındırma önemli bir adımdır. Uygun ürünlerle yapılan düzenli bakımla, ayak tabanındaki deri kalınlaşması ve nasırlaşma belirli oranda azaltılabilir.
 • Bu ürünlere rağmen sorun oluşuyorsa, doktor tavsiyesi ile daha farklı uygulamalara gereksinim duyulabilir.
 • Ayaklardaki terlemeden ve kokudan, günümüzde artık sunulan çok fazla ürün çeşidiyle kurtulabilirsiniz.

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Bu yazı 1392 kez okundu.

Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?

YAZAR HAKKINDA

Yahya Güloğlu Yahya Güloğlu Güzel Sözler, Mesajlar, Yemek Tarifleri, Şiirler, Burçlar, Burç Uyumları, Emojiler, Resimli Sözler, Resimli Şiirler Sitemizde Yer Almaktadır... Sağlık, Moda, Cilt Bakımı, Güzellik, Cinsellik, Örgü, Bayanlara Özel, El İşleri, Zayıflama Yöntemleri, Ekonomi, Finans, Kredi, Teknoloji, Bankacılık, Diyet, Gezi, Seyahat gibi sizlere küçük ama etkili önerileri sitemizde bulabilirsiniz. Yararlı Bilgiler yazılarımız tamamıyla Eniyisozler.Net için uzman yazarlar tarafından hazırlanmaktadır. Bu alanda yer alan bilgiler bir öneridir. Özgün ve siteye özel olarak yazılmıştır. Site içerisinde bazı Görseller googleden alıntıdır Telif olduğunu düşündüğünüz veya size aid olanı yayınlanmasını istemediğiniz görselleri Email yoluyla veya iletişim bölümünden bildiriniz. Bildirdiğiniz taktirde Görsel Kaldırılır.
Sosyal Medyada Paylaşın:

SON EKLENENLER

Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Sponsorlu Bağlantılar
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
0
Düşüncelerinizi yazmak istermisiniz? Lütfen yorum yapın.x
()
x