yandex
Bitki Kürleriyle İbrahim Saraçoğlu | En iyi Sözler ve Blog Sitesi
Günün Sözü

Bitki Kürleriyle İbrahim Saraçoğlu

Bitki Kürleriyle İbrahim Saraçoğlu

data-ad-format="auto">

Bu Yazımızda Bitki Kürleriyle İbrahim Saraçoğlu, İbrahim Saraçoğlu Kimdir?, Bitkisel Kür Tedavisi Nedir?, Kür Tedavi Kullanımları, İbrahim Saraçoğlu Kür Tedavileri, İbrahim Saraçoğlu Eğitim Yılları, İbrahim Saraçoğlu Kitapları, İbrahim Saraçoğlu Kürleri, Kür Tedavilerinde Konular, İbrahim Saraçoğlu Başarıları Detaylar Yazımızda.

Bitki Kürleriyle Tedavinin Adresi İbrahim Saraçoğlu

1949 yılında Safranbolu’da doğan Türk kimyager, akademisyen ve aynı zamanda biyoteknoloji uzmanı olan İbrahim Saraçoğlu kimdir? sorusu doğal bitki tedavilerini akla getirmektedir. Mikrobiyoloji alanında uzmanlığa sahip olmasından dolayı çeşitli çalışmaları bulunan Saraçoğlu, hemen hemen tüm hastalıklar için geliştirdiği kür tedavileriyle bilinmektedir. Uluslararası anlamda farklı konular üzerine çeşitli makaleleri bulunmakla birlikte tedavi yöntemleriyle ilgili patentleri de mevcuttur. Mutlu bir evliliğe sahip olan İbrahim Saraçoğlu eşi Arzu Acay ile boşanma kararı almıştır.

Bitki Kürleriyle İbrahim Saraçoğlu

Bitkisel Kür Tedavisi Nedir?

Bitkisel kür olarak ifade edilen ve Saraçoğlu tarafından ortaya konulan çeşitli işlemler için kullanılan işlemler bir bütünlük içermektedir. Araştırma konusu yapılan bir bitkinin sahip olduğu tüm içeriklerin bilinmesi, ana etkin maddelerin tespit edilmesi ve sonrasında çeşitli hastalıklarda kullanımının bulunup bulunmadığının anlaşılması durumları olarak ifade edilen bitkisel kür profesyonel açısından riskler içermektedir. Özellikle bitki içeriğinde yer alan faydadan çok zarar verici maddelerin bulunamaması ya da dikkat edilmemesi telafisi imkânsız sonuçları beraberinde getirebilmektedir. Uzun yıllardır bu alan çalışmalar ortaya koyan İbrahim Saraçoğlu insan sağlığının çok daha hızlı ve kalıcı bir şekilde toparlanabilmesi, tedavi edilebilmesi için bitkilerden faydalanılması gerektiğini belirtmektedir.

Antibiyotik başta olmak üzere çeşitli ilaçlardan ziyade bitkisel kürlerin yapılmasıyla çok daha kolay ve hızlı bir şekilde kişilerin sağlıklarına kavuşturulması da Saraçoğlu yöntemi olarak açıklanmaktadır. İbrahim Saraçoğlu bitkisel kürlerinin bazıları hastalık odaklı olurken bazılarında ise genel anlamda kullanım imkânı bulunmaktadır. Aynı zamanda kişide var olan şeker, tansiyon ya da kalp rahatsızlıklarına göre de kürlerin kullanılabilir olduğu belirlenirken çok aşırı miktarlarda kullanılmaları da beraberinde çeşitli riskleri getirebilmektedir.

Kür Tedavi Kullanımları

İbrahim Saraçoğlu tarafından ortaya konan önemli hususlar arasında hastalıklara karşı kullanılacak bitkilerin belirlenmesi dışında da birçok kayda değer durum bulunmaktadır. Bitkilerin ortaya koyacağı faydalar sadece miktarla da ilişkili değildir. Aynı zamanda ne kadar süre boyunca demleneceği ya da haşlanacağı da fayda oranını beraberinde getirmektedir. İbrahim Saraçoğlu kür tedavilerinde bu değişkeninde rolü büyüktür.

Bitki Kürleriyle İbrahim Saraçoğlu

İbrahim Saraçoğlu Eğitim Yılları

Avusturya Lisesi’nde okuyan İbrahim Saraçoğlu sonrasında 1973 yılında Ankara Devlet Mühendislik Mimarlık Akademisi’ni kazanmıştır. Kimya Mühendisliği alanında eğitimini tamamladıktan sonra Avusturya Graz Teknik Üniversitesi kimya dalında doktora yapmıştır. 1987 yılı itibariyle Çukurova Üniversitesi’nden doçentlik unvanı elde eden İbrahim Saraçoğlu 1994 yılından beri profesyoneldir. Viyana Teknik Üniversitesi’nde profesör olarak çeşitli görevlerde bulunduktan sonra araştırmaları da mevcut olan Saraçoğlu, kariyerinde Karl-Franzens Üniversitesi de yer almaktadır. İstanbul Aydın Üniversitesi Gıda Mühendisliği bölümünde de çeşitli dersler vererek bitki kimyası üzerine çalışmalarda bulunmuştur. İbrahim Saraçoğlu patentli olan bitki kürleri arasında şunlar bulunmaktadır;

 • Soğan Kürü
 • Sperm sayısını artıran kür
 • Hamile kalınmasını sağlayan kür
 • Gripten korunmak için yapılan kür
Bitki Kürleriyle İbrahim Saraçoğlu

İbrahim Saraçoğlu Kitapları

 • Bitkilerdeki Sağlık Mucizesi (2003)
 • Bitkisel Sağlık Rehberi (2006)
 • Tıbbi Bitkiler Rehberi (2008)
 • Şifa Kitabı (2011)

Kür Tedavilerinde Konular

İbrahim Saraçoğlu tarafından yapılan çeşitli araştırma sonuçlarıyla elde edilen kür tedavileri herkes tarafından kullanılabilirken özel durumlara uygunluğu da bulunmaktadır. Bundan dolayı rahatsızlıklara göre kullanımları da farklılık göstermektedir. İbrahim Saraçoğlu kürleri şu şekilde sınıflandırılabilir;

 • Cilt bakımı için kürler
 • Erkeklere özel kürler
 • Kadınlara özel kürler
 • Kalp-damar hastalıkları için özel kürler
 • Kulak-burun-boğaz hastalıklarına özel kür tedavileri
 • Saç bakımı için kürler
 • Sindirim rahatsızlıkları için kür tedavileri
 • Yorgunluk, halsizlik şikayetleri için kürler
 • Zayıflama özelinde kullanıma uygun kürler
 • Çocuklar tarafından tüketilebilen kürler
Bitki Kürleriyle İbrahim Saraçoğlu

İbrahim Saraçoğlu Başarıları

Birçok farklı alanda çalışmaya sahip olurken aynı zamanda tüm bitkilerin bir işleve sahip olduğunu vurgulayan İbrahim Saraçoğlu iyi huylu prostat büyümesine karşı brokolinin etkili olduğunu kanıtlayan ilk kişidir. Yapılan incelemeler sonrasında prostat için koruyucu bir tedavinin geliştirilmesinde brokolinin yapısal anlamdaki gücü de görülmüştür. Dünya çapında prestije sahip olan Profesör Doktor İbrahim Saraçoğlu kimdir vikipedi üzerinden alınabilirken aynı zamanda ortaya konan birbirinden farklı bitkisel çalışmaların önemli bir kısmı da hali hazırda devam etmektedir. Belirtilen kitaplarda da her derde deva binleri aşkın kür uygulamaları mevcuttur.

İbrahim Saraçoğlu Ailesiyle Yaşanılan Durumlar

İbrahim Saraçoğlu’nun oğlu bulunmamakla birlikte kızı Serra Tarhan ile yaşanan şantaj davası da sonuçlanmış durumdadır. Kızı tarafından maddi çıkar için şantaja uğrayan İbrahim Saraçoğlu ise çeşitli televizyon kanallarında ve internet sitesinde birçok farklı hastalık özelinde uygulanabilen bitkisel tedavi yöntemleri paylaşmaya devam etmektedir. Aynı zamanda Cumhurbaşkanlığı Danışmanlığı görevini de yürütmektedir.


BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Bu yazı 1209 kez okundu.

Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?

YAZAR HAKKINDA

Yahya Güloğlu Yahya Güloğlu Merhaba ben Site Sahibi Yahya Eniyisozler.Net sitesinde her Söz, Mesaj ve Makaleler özenle özgün ve siteye özel olarak uzman yazarlarımız tarafından yazılmıştır. Yararlı Bilgiler ( Blog ) katagori yazıları sizlere Sağlık, Moda, Cilt Bakımı, Güzellik, Cinsellik, Örgü, Bayanlara Özel, El İşleri, Zayıflama Yöntemleri, Ekonomi, Finans, Kredi, Teknoloji, Bankacılık, Diyet, Gezi, Seyahat gibi küçük ama etkili önerileri katagorimizde bulabilirsiniz. Yararlı Bilgiler alanın da yer alan bilgiler bir öneridir. Bunlarla bitmedi Burç uyumları, Fıkralar, Yemek Tarifleri, Şiirler, Şairler, Emojiler ve daha sayamadıklarımı Eniyisozler.net Adresimizde bulabilirsiniz.
Sosyal Medyada Paylaşın:

SON EKLENENLER

Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Sponsorlu Bağlantılar
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
0
Düşüncelerinizi yazmak istermisiniz? Lütfen yorum yapın.x
()
x