yandex
Koç Burcu Ve Özellikleri | En iyi Sözler ve Blog Sitesi
Günün Sözü

Koç Burcu Ve Özellikleri

Koç Burcu Ve Özellikleri

Bu Yazımızda Koç Burcu Ve Özellikleri, Koç Burcu Genel Özellikleri, Koç Burcu Kişisel Özellikler, Koç Burcu Fiziksel Özellikleri, Koç Burcu İyi Anlaştığı Burçlar, Koç Burcu Kötü Anlaştığı Burçlar, Koç Burcu Cinsel Özellikleri, Koç Burcu Sağlığı, Koç Burcu Elementi, Koç Burcu Gezegeni, Koç Burcu Rengi, Koç Burcu Günü, Koç Burcu Sayısı, Koç Burcu Çiçeği, Koç Burcu Kokusu, Koç Burcu Başarılı Olabileceği Meslekler, Koç Burcu Kızdığı Şeyler, Koç Burcu Sevdiği Şeyler Detaylar Yazımızda.

Koç Burcu Genel Özellikleri

( 21 Mart – 20 Nisan ) > Koç burcu ilk burçtur. Ateş grubuna dahil bir burçtur. En bilindik özellikleri öncü olmalarıdır. Genelde girişken, güçlü, sabırsız, inatçı ve en çok açık sözlü olmalarıyla bilinirler. Bazen çocuksu davranan koçlar aşkta da, ailevi konularda da, arkadaşlıkta da, işte de dürüstlük isterler. Yalan söylemeyi ve yalan dinlemeyi sevmezler. Bağımsızlığı seven, bazen de olsa çocuksu davranan koçlar sert mizaçları ve aceleci olarak ta bilinirler.

Zor Aşık Olan Burçlar

Koçlar zeki insanlardır. İdealist yapıları ve uğruna savaşmaya değer gördükleri her şey için savaşmalarıyla istedikleri şeyleri elde ederler. Her zaman coşkulu ve kendi fikirlerine önem veren insanlar oldukları için bazen diğer insanların ve aslında doğru olan düşüncelerin farkına bile varmaz, kulaklarını kapatırlar. Açık sözlü ve özgüvenli olmaları genelde patavatsızlık ve bencillik olarak karşılık bulur.

Koçların yaşamları yeni uğraş ya da yeni fikirlerine göre değişiklik gösterir. Bir konu üzerine yoğunlaşırlarsa o konu hakkında tamamen doğru fikre ulaşıncaya kadar konunun peşini bırakmaz ve en ince ayrıntısına kadar öğrenirler. Öğrenmeye çalışmazlar; öğrenirler. Koçların kafalarına koydukları şeyleri yapmaları ve kendilerini tatmin edinceye kadar öğrenmeyi bırakmamaları onları çok başarılı bir araştırmacı yapar. Ancak bunun için planlı olmaları ve yeteri kadar motivasyonu kendilerine sağlamaları gerekir. Bir kere hevesleri kaçarsa bir işe tekrar dönmeleri uzun zaman alır. Başkaları tarafından dikkatsiz, düşüncesiz diye tanımlanabilecek koçlar akılları ne yöne eserse o tarafa doğru hareket ederler.

Koç burcu insanlar genelde hareketli insanlardır. Bu hareketlilik sadece fiziksel olarak değil hayata bakışlarıyla da ilgilidir. İnandıkları ve istedikleri her şey için çaba sarf ederler. Ancak bu hareketlilik ilk olarak o istek ve enerjinin gelmesine ya da kendilerini pohpohlamalarına bağlıdır. Koçların en belirgin özelliklerinden biri de güler yüzlü olmalarıdır. Ben merkezci yaşayan koçlar istedikleri kadar insanları etkileyebilir ve dikkat çekebilirler. İlk olarak kendilerini, daha sonra etraflarındaki insanları düşünürler. Aslında bu koçların kötü bir özelliği değildir. Etrafındakiler ona ihtiyaç duyduklarında bu ihtiyacın gerçek bir gereksinim olduğunu düşünürlerse sonuna kadar yanınızda olurlar.

Uyumlu Burçlar

Uyumsuz Burçlar

Hayatı dolu dolu yaşamak, eğlenmek, macera yaşamak koçlardan öğrenilir. Genelde rutine dayalı sakin bir hayat yaşamak onlara göre değildir. Bir koç sakin bir hayat yaşıyorsa ya büyük bir problemi vardır, ya da içindeki parıltıyı inanacağı bir hayat bulamadığı için söndürmüştür. Eğlenmek, lüks yaşamak en sevdikleri şeylerdendir. Paraya fazla değer vermezler; onlar genelde insanların beğenisini kazanmanın paradan daha değerli olduğuna inanırlar. Ancak her şeyin en iyisini ve kendilerine göre en yeterlisini kullanmak ta aslında lüks ve parayı sevdiklerini gösterir. Başarılı olmak ve övülmek onların çok hoşuna gider. Hayatlarını idame ettirme şekilleri, amaçları, arzuları hep bu yöndedir.

Koç Burcu Kişisel Özellikleri

Koçlarhareketli ve enerjik bir yapıda olmalarıyla farklarını ortaya koyarlar. Saflardır; ama bu öyle sandığınız gibi bir saflık değil. Koçlar çok zeki insanlardır. Ancak insana fazlasıyla değer veren yapıları ve gözü kara olmaları sebebiyle bu saf ve temizlikleri genelde onları korkusuz yapar ve saflıkları başlarına bela olur. İnsanlara karşı art niyet ve çirkin duygular beslemezler. Bir insana karşı kuşku duyduklarında kendini çeker ve bunu belli etmekten de asla çekinmezler. Ama karşı taraf haksız olsa bile susup kendini affettirmeye çalışır ve koçun sinir krizlerine ya da sert davranışlarına karşı tahammüllü davranırsa koç hemen affedecektir. Hayalcilerdir; ancak asla kendi istek ve arzuları için, hayalleri için insan harcamazlar. Hayalleri kimseye zararın dokunmayacağı şekilde gelişir.

Koçlar yalan sevmezler. Çekingen insanları sevmezler. İnsanlara karşı sessiz görünen ama yalan söyleyen insanların en büyük düşmanıdırlar. Her ne kadar dostu canlısı olsalar da bu tip insanlardan ve küstahlardan uzak dururlar. Koçlara yaklaşmaya çalışan bu tip insanlar koçların keskin zekasını ve olayların farkında oluşunu onlara gösterişiyle olsun, açık sözlülükleriyle olsun koçlardan korkar ve geri çekilirler. Hayattan zevk alan ve özgüven sahibi insanlar oldukları için etraflarında böyle insanların olmasına izin vermezler. İnsanlar hakkımda ne düşünür, bunu yapsam toplum doğru karşılar mı gibi düşünceler içine girmezler. Her zaman lider ruhludurlar. Hayatı bir arena olarak görürler ve onların rakipleri seyircilerdir.

Çocukluk yıllarında aileleriyle genelde pekte iyi geçinemeyen koçlar için durum aslında büyüdüklerinde de pek farklı olmaz.

Sadık Burçlar

Onlar kaba tabirle abuk sabuk şeyler için sevdiklerinin gözlerinin yaşına bakmayan sert mizaçlarıyla tanınırlar. Sabit fikirli ve her yaptıklarının onaylanmasını bekler hareketleri yüzünden başlar bu anlaşmazlıklar. Birer yetişkin olduklarında çapkın olmalarıyla bilinirler. Her zaman için düşünce yapılarıyla yaşam tarzları uyumludur. Fikir ya da yaşama bakış tarzları değişirse bile hemen uyum sağlar ve kendi içlerinde bir ikileme düşmezler. Yaratıcı, pratik ve meraklı yapıları sayesinde girişimci ruha sahiptirler. Nasihat dinlemeyi de pek sevmeyen koçlar her zaman düşündükleri şeyi pratikte insanlara anlatmaya ve göstermeye çalışırlar. Ama buradan anlaşılma kaygılarının uzun sürdüğünü çıkarmayın. Onlar hareketlerinin sebebini insanlara sadece bir en fazla iki kere açıklamaya çalışırlar. Anlamamakta ya da kabul etmemekte diretirseniz sizin anlamamanız koçların asla umurlarında olmaz. Zaten genelde iyi bir anlatıcı oldukları için bir konu hakkında bir şey anlatırken bütün bilgi birikimleri ve havalarıyla onları bir şey anlatırken hayranlıkla dinleyebilirsiniz.

Koçlar aslında eleştiriye açıktır. Sabit fikirli ve sert mizaçlı olmaları onları eleştiriye kapalı yapmaz. Söz sahibi olmak ve gücü ellerinde tutmak için bütün karizmalarını kullanırlar. Eğer koçları ilişkide yeterince özgür bırakırsanız gayet uyumlu davranabilirler. Espri yetenekleri inanılmaz derecede gelişmiştir. Her ortamda insanları kahkahalara boğarlar ve bunu çok kolay sağlarlar. Esprileri basit ve öylesine güldürecek cinsten olmaz. Onlar esprisini anlamak için bile belirli bir seviyenin gerektiği insanlardır. Bir koçu etkilemek istiyorsanız onu şımartmalı ve zekasının farkında olduğunuzu göstermeniz gerekmektedir.

Koç Burcu Fiziksel Özellikleri

Koçlar fiziksel olarak da dikkat çekici insanlardır. Genellikle yüz hatları belirgin, kemikleri çıkık, yapılı ve uzun boylu insanlardır. Küçük gözleri ve küçük ağızları olur. Parlak ve güçlü saçlara sahiptirler. Her koçun fiziksel özellikleri genel olarak aynı kalıpta olmasa da dikkat çekici bir fizikleri vardır.

Aslında fiziksel olarak ta koçlara benzerler. Kavisli kaşlar ve düşük ya da kemerli burunlar koçlarda fazlasıyla görülür. Önden yüzleri çok iyi görünen koçlar yan profilde aynı güzelliği yakalayamayabilirler. Erkeklerde genelde erken yaşta alında açılmalar görülebilir.

En Çok Aldatan Burçlar

Koçların dişleri de genelde çok güzeldir. Uzun boyunları, atletik yapılarıyla gerçekten dikkatleri üzerlerine toplarlar. Ciltleri çok sağlıklı ve parlaktır.

Koç burcu kadınlar genelde güçlü kollara ve geniş omuzlara sahiptirler. Çeneleri dışa doğru çıkık, ufak ağızları vardır. Fiziksel olarak çok hoş kadınlardır.

Koç burcu erkekler ise; koç kadınları kadar çekicidirler. Yüz hatları etkileyici, ufak gözleri ve ince uzun burunları vardır. Çeneleri çıkık, saçları parlaktır. Saçları güneşte kızıl tonlara döner. Koç erkekleri fazla uzun boylu değillerdir ancak kaslı vücut yapılarıyla dikkatleri üzerlerine çekmeyi başarırlar.

Koç Burcu Koç Sağlığı

Koç burçları vücutlarında baş bölgelerini yönetirler. Vücutlarının dengesi başlarındadır. Bu yüzden bitmek bilmeyen baş ağrıları çekebilirler. Salgı bezlerinin dengesiz çalışması nedeniyle adrenalin seviyeleri de normalin çok üstündedir. Sürekli bir hareket ve aktivite peşinde oldukları için genelde kazalara sebep olurlar. Bu kazalardan en çok vücutlarının yönetim merkezi olan başları etkilenir. Genelde yüzlerinde kesikler, morluklar, dişlerinde ve kulaklarında sorunlar olur. Vücutlarının salgıladığı dengesiz adrenalin sayesinde hem baş ağrısı hem de sinirle karşılaşabilirler. Bu yüzden koçların çok hoşlarına giden bir içecek olsa da bu adrenalini dengelemek için kahveden uzak durmaları en doğrusudur.

Uzak Durulması Gereken Burçlar

Doktor tavsiyesi altında ginseng kullanabilirler. Genelde demir ve kalsiyum eksiklikleri de görülebilir. Folik asit, magnezyum, demir gibi eksikliklerin vücutta yol açacağı sorunlar için doktor tavsiyesiyle bir tedavi başlatılması gerekir. Mars’ın kötü etkilerinden de en çok koç burçları etkilenir. Bu yüzden Mars ters bir döneme girdiği zamanlarda koçların C vitaminini de bol bol tüketmeleri gerekir. Genelde mide ağrıları şikayetleri olan koçların çoğu rahatsızlıkları bu mineral ve vitaminlerin eksikliklerinden kaynaklanır.

Koç Burcu Elementi

Astrolojide burçların genel nitelikleri kadar elementlerin de önemi vardır. Koç burcu ateş elementine dahil bir burçtur. Ateş elementinde Koç, Aslan, Yay burçları bulunur. Genelde bu gruba dahil burçlar girişimcilik yeteneği oldukça fazla, kendi kendini yönetebilme ve yetebilme isteği bulunur. Enerjileri oldukça yoğundur. Risk alabilme konusunda gözü kara davranırlar. Cesurlardır ve cinsiyet fark etmeksizin erkeksi davranabilirler. Yaratıcı yönleri gelişmiş, her şeyden bir alet ya da eşya üretebilen insanlardır.

Ateş elementine dahil olan diğer burçlar gibi koçlar da hakimiyeti seven, saldırgan ve yaratıcı olarak nitelendirilirler. Başkasını dinlerken sabırsız davranırlar. Bağımsızlıklarına ve fikirlerine saygı duyulmasına ihtiyaç duyarlar. Başkalarının istek ve arzuları kendi kafalarına yatmazsa isteksiz ve yavaş davranabilirler. Bir işe başlamak ya da teorik olarak fikir üretmek konusunda çok iyidirler ancak konu uygulamaya geldiğinde aynı istek ve başarıyla devam edemedikleri de olur. Bahaneleri de ‘’isteseydim yapardım’’, ‘’yapabilirdim ama eskisi kadar yapmayı istemiyorum’’ gibi cümleler olur.

Bir şey söyleyecekleri zaman direk söylerler. Hissettirerek fikrini açıklamak, sıkıntı ya da üzüntüyü içlerinde yaşamak gibi huyları yoktur.

Romantik Burçlar Hangileri?

Hiçbir şeyi içlerine atmazlar. Kendileri için problem olan sorunları karşı taraf hemen anlar çünkü ateş elementi grubundaki burçlar açık sözlü ve fikir paylaşmayı ihtiyaç olarak gören yapıda insanlardır. Kendi istedikleri işlerde başarılı olurlar. Emir altında çalışmaktan hoşlanmazlar. Fakat ateş grubundaki bir insana motivasyonla her şeyi yaptırabilirsiniz. Onları bir şey yapmaya ikna etmenin tek yolu motivasyondur. ‘’Sen bunu kesin yaparsın’’, ‘’bu işin en iyisini sen yaparsın’’ ya da ‘’bunu yapmana çok ihtiyacım var benim için yapar mısın?’’ gibi cümleler ateş grubuna bir işi yaptırmak için yeterli başlangıç cümleleri olacaktır.

Tepkilerini çok sert bir biçimde ortaya koyarlar. Onları kızdıran şeylerin bir daha karşılarına çıkarılmayacağını düşünürler. Bazen insanların saygıyı zekaları sayesinde, bazen de korkutarak göstermelerini sağlarlar. Yaratıcılıklarının yanı sıra mükemmel bir analiz yetenekleri vardır. Yapmak istedikleri ve yapmaya karar verdikleri işi bitirir, istediklerinde çok planlı ve programlı çalışırlar. Bitirdikleri işin harika olduğunu düşünürler ve övülmeyi beklerler. Egoları çok büyüktür.

Neşeleri ve ortama hakimiyetleriyle kalabalık ortamların yıldızı olurlar. Arkadaşları için çok fazla şey yaparlar ve arkadaşlarına saygısızlık gösteren insanları rezil etmekten de çekinmezler. Karmaşık ve zor insanlar olsalar da iyi niyetli ve parlak insanlar oldukları için genelde insanlar yanlarında arkadaş olarak onları isterler. En sessiz ve sıkıcı ortamı bile hareketlendirebilen, eğlenceli yanlarıyla ortamların aranan insanları onlardır.

Hangi Burç Cinselliğe Düşkün

Bir anda parlamak gibi kötü bir huyları olsa da bu sinir çabuk geçer ve asla kin tutmazlar. Genelde bir anda sinirlenebildiklerini bilen ancak bunu dile getirmeyen insanlardır. İnsanları yönetmeyi severler ve bunu çok ta iyi becerirler. Sürekli gezmeyi ve yeni insanlar tanımayı çok severler. Sadece yaşlandıklarında sakin bir yaşamdan hoşlanırlar. Tek bir konu üzerinde yoğunlaşmaları sadece yaşlılık döneminde olacaktır.

Koç Burcu Gezegeni

Zodyak’ta bulunan 12 dilimin her biri bir burcu temsil eder. Zamana bağlı olarak hepsi devinim içine girer. Koç burcu ise Zodyak’ta birinci evde bulunur. Bunun sebebi birinci burç olmasıdır. Koç burcunun yönetici gezegeni Mars’tır. İnsanların fiziksel görünüşleri, kişisel ve bencilce çıkarlarını, karakterlerini, dış olaylara tepki ve uyum gösterebilmelerini tanımlar. Kişinin ruhunu ve davranışlarını etkiler. Bu birinci ev kişiliğin bilinçlenmesi ve olgunlaşmasını etkiler. Fakat kontrolün çok azı elimizde olduğu için yaşama başladığımız çevreyi belirtir. Birinci evde Mars ve Plüto bulunur. Birinci evde Mars’ın dışındaki diğer gezegenler de kişinin aktivitelerini belirleyen etkilerdir.

Düşünmeden hareket etme, ortak gelir gibi şeylerle ilişkilendirilir. Cinsellik ve ölüm de bu gezegenin etkisindedir. Mars’ı etkin olan bir Koç burcu asla haksızlıklar karşısında boyun eğmez. Kadınları çekici, erkekleri cinsel açıdan başarılıdır. Güzel olmak ya da yakışıklı olmak koçlar için sadece bir artıdır. Onlar insanları güzellikleriyle değil, çekicilikleriyle etkilerler.

Mars insanların sert hareketlerini tanımlar. Sinir anında saldırma, kendini savunmanın başladığı yerdir. Ateş, kan Mars’ın temsil ettiği şeylerdendir. Yani fiziksel gücünüzü, olaylara karşı tepkinizi ve savunma mekanizmanızı belirler.

Koç Burcu Rengi

Koç burçlarının uğurlu renkleri nar çiçeği, mavi, kırmızı ve sarıdır. Koç burcunun temel rengi kırmızıdır. Dinamizm ve şansın sembolüdür.

Koç Burcu Günü

Koç burçlarının temel günlerinin Salı olduğu varsayılır. Koçlar Salı günlerinde daha şanslı ve daha mutlu hissederler.

Koç Burcu Sayısı

Koç burçlarının uğurlu sayıları 1 ve 9’dur.

Koç Burcu Çiçeği

Koç burçlarının en sevdiği çiçekler ıtır, hanımeli ve pars zambağı’dır.

Koç Burcu Kokusu

Koçlar genelde gül kokusundan hoşlanırlar. Tarçınlı parfümler, sandal ağacı gibi kokular da beğendikleri kokular arasındadır. Kırmızı renkli çiçeklerin kokuları bir numaralı tercihleridir.

Koç Burcu İyi Anlaştığı Burçlar

Koç burcuna dahil kişilerin en iyi anlaştığı burç Aslan burcudur. Aynı Koçlar gibi Ateş grubuna dahil olan Aslanlar ve Koçlar arasında arkadaşlıkta da ilişkide de mükemmel bir uyum yakalanır. Aslanların entelektüel yapılarından sanatçı ruhlarından daha ilk bakışta etkilenecek olan koçlar, aradıkları arkadaşlık ya da gönül ilişkisini aslanlarda bulacaklardır. Aslanların zeki ve ukala olmalarından fazlasıyla hoşlanacak olan koçlar, yaptıkları şeylerin, konuştukları muhabbetin aslanlar tarafından anlaşılabilir olmasından oldukça memnun olurlar. Birbirlerinin açık sözlülüklerinden ve iki tarafın da sabit fikirli olması yüzünden bazen çatışsalar da, birbirini idare etmeyi ve huylarını çok iyi bilen bu iki burç eğer çatışmazlarsa ortaya mükemmel bir ilişki çıkar.

Koçlar kova burcuyla da çok iyi anlaşır. Ancak sadece arkadaş olarak. Özgürlüğü seven ve kendi ayakları üzerinde hayatını idame ettiren kovalar özgürlükçü ve eğlenceli koçların sevdiği ve birlikte çlok eğlendiği insanlar olacaktır. Ancak söz konusu ilişki gönül ilişkisi olursa koçlar genelde arkadaşlıkta yakaladıkları uyumu ilişkide yakalayamazlar.

Koç burcunun ikizler burcu ile ilişkisine bakacak olursak; ikizlerin kendine bakması ve özeni, dikkat çekmesi, hoş sohbet edebilmeleri koçların çok hoşuna gider. Bir koç bir ikizlerle ilişkiye başlamayı düşünüyorsa ilk önce arkadaşlıklarını pekiştirmeli, böylece ikizleri daha yakından tanıma fırsatını kendine vermelidir. Birbirlerini tamamen tanıyıp kabul ettikten sonra harika bir ilişki yaşayabilirler ancak; birbirlerine karşı anlayışlı olmaları kaydıyla.

Koç burcu yay burcu ile de çok iyi anlaşabilir. Normalde romantik ve anlayışlı bir partner olmayan yaylar koçtan o kadar çok etkilenirler ki içlerindeki romantik sevgili ortaya çıkar ve belki de harika bir çift olurlar.

Koç Burcu Kötü Anlaştığı Burçlar

Koç burcunun en anlaşamadığı burç boğa burcudur. Zaten fazlasıyla inatçı bir burç olan koç burcu kendisi gibi inatçı olan boğa burcuyla anlaşamaz, sürekli kavga ederler. Sürekli bir egemenlik savaşı verirler ve yorulurlar. Eğer ikili tehlikeli bir kavgaya tutuşursa boğalar koçların kendine güvenleriyle bile dalga geçerler ve sonu hiç iyi olmaz.

Akrep burcuyla da pek te iyi anlaşamayan koçlar akreplerin kinci yapıları ve hiçbir şeyi unutmamalarından dolayı ilişkide bir türlü sorunları aşamazlar. Koçların çabuk parlayan ama hemen unutan yapıları akrepler için karaktersizlik ve kararsızlık olarak nitelendirilir.

Oğlak burcuyla da uyumu yakalayamayan koçlar, sabit fikirli ve dediğim dedik oğlaklarla anlık plan yapamazlar, genelde de uyuşamazlar. Koçların kafalarına eseni yapacakları, eğlenmek için bile bile mantıksız şeyler yapmak istemelerinden oğlaklar pek hoşlanmazlar. Koçlar da oğlakları sıkıcı bulurlar.

Başak burcu da koç burcuyla anlaşamayan bir diğer burç. Düşünmeden hareket eden koçlar genelde büyük bir hevesle sonunu düşünmedikleri işlere başlarlar. Sonuçlarını düşünmeden hareket etmek başak burcuna göre olmadığı için ve sürekli bir düzen ve nizam aradıkları için koç burcuyla iyi anlaşamazlar.

Koç Burcu Başarılı Olabileceği Meslekler

Koçlar genelde önder konumda çalışabileceği işler için uygundurlar. İnsanlara sözünü dinletmek, emir ve komutlar vermek onların işidir. Cesaret gerektiren, yaratıcılık ve zeka gerektiren işler seri ve yenilikçi hareketleriyle birleştirilince koçlar için biçilmiş kaftan olur.

Cinsel İsteği En Fazla Olan Burç

Koçlar tamamen kendi hayal ve gereksinimleri doğrultusunda, kendi düşünce ve planlarını gerçekleştirebilecekleri bir meslek dalı seçmelidirler. Masa başı monoton ve emir altında bir iş asla onlara göre değildir. Onlara patronluk yakışır ve zaten patronluktan başka bir işte mutlu olamazlar.

Askerlik, medya, siyaset, araştırmaya dayalı işler, mühendislik ve teknisyenlikler, gazetecilik, avukatlık, profesyonel sporculuk, kamp işleri onlara uygun işlerdir.

Koçlar yetenekli ve başarılı insanlar oldukları için aslında kafalarına koydukları her işi becerebilir ve yükselebilirler. Sadece kendi enerjilerini kullanabilecekleri işleri seçmeye özen göstermeleri gereklidir.

Koç Burcu Cinsel Özellikleri

Her konuda oldukları gibi koçlar cinsellikte de gayet atılgan bir yapıdadırlar. Değişimi, yeni şeyleri seven koçlar bir süre sonra rutin bir seyirde ilerleyen cinsel hayattan zevk almazlar. Onlar hep bir yenilik peşindedir. Birlikte oldukları insandan bir değişim ve hareketlilik beklerler. Bir kişiyle birlikte olmak istiyorlarsa elde edene kadar asla pes etmezler ve genelde istediklerini elde ederler. Çekici olmak için güzelliğe bile ihtiyaç duymazlar. Onlar zaten yaradılış gereği çekici insanlardır.

Hangi Burç Cinsel Yönden Daha Güçlüdür?

Genelde kendi istekleri doğrultusunda cinselliği yaşayan koçlar karşı tarafın isteklerine pek ayak uydurmayabilirler. İpleri elinde tutarak kendileri için de karşı taraf için de rahatlatıcı bir birliktelik sunarlar. Hevesli ve cesur yapıdadırlar. Reddedilmeyi ise asla kabul etmezler. Koçları mutlu edebilmek için onu ne kadar çok sevdiğinizi ve ne kadar harika olduğunu sürekli söylemeniz, yani egosunu sürekli okşamanız gerekir. Aldatılmayı kesinlikle kabul etmezler. Ancak kendileri evli ya da aşık değillerse aldatmaya bazen müsait olabilirler.

Oldukça cüretkar davranan koç burçlarında erkekler güçlerini, kadınlar cazibelerini göstermek isterler. Evlilik yolunda emin olduktan sonra adım atmak gerekir. Bir koçun evliliğe hazır mı olduğunu öğrenmesi için kendisine zaman tanımanız gerekir. Evlilik kararı aldıktan sonra koçların dünyaları değişir ve kesinlikle eşlerini aldatmazlar. Aldatmaya da asla tahammül edemezler.

Koç Burcu Kızdığı Şeyler

Koç burcunun kolay kolay kalbi kırılmaz. Genellikle kızdığı şeyler için kalbi kırılır. Bir koçu sinirlendirmenin ilk yolu ise onu öfkeden çılgına çevirmektir. O sağlam egolarını zedeleyecek herhangi bir söz ya da davranış onları çılgına çevirir ve gerçekten çok kızarlar. Yaptıkları herhangi bir işi beğenmemek ya da onunla ilgili bir şey hakkında hoşuna gitmeyecek bir yorum yapmak koçları çok sinirlendirir. Bir işi yapamadığını ya da mahvettiğini söylemek, onun özenle yaptığı bir şeye alaycı ve beğenmez yorumlar yapmak koçu çıldırtmaya yeten şeylerdir. Yaptığı her şeye saygı duyulmasını ve övülmesini bekleyen koçlar bu sağlanmadığında çılgına dönerler. Küçümsenmek, eksik b olduğu bir konunun yüzüne vurulması. Bunlar koçları çıldırtmaya yeter.

Bir diğer kızdıkları şey ise yalandır. Koçların yalana asla tahammülü olmaz. Çok iyi giden ilişkilerini, arkadaşlıklarını, iş ortaklıklarını yalan yüzünden bitirirler ve asla geri dönmezler. Bir koçu kaybetmek için yapılacak en büyük hareket yalan söylemektir. Kendileri yalansız ve doğru yaşarlar ve her zaman karşı taraftan da bunu beklerler. Hatta öyle ki koçlar yalan söyleyen insanlarla ilişkisini bile bile sürdüren insanlardan bile uzaklaşırlar.

Koçların sevmediği şeylerden bir diğeri de bir haksızlığa uğramaktır. Haksızlığa tahammül edemezler ve gerekirse saldırırlar. Buna fiziksel bir saldırı bile dahil olabilir. Kendilerine yapılan bir haksızlığa dayanamadıkları gibi aciz birinin haksızlığa uğramasına da asla sessiz kalmazlar. Topluma göre olan değil de kendilerine göre doğru olan şeyleri savunurlar, güçsüz ve düşmüş insanların elinden tutarlar. Aynı şey hayvanlar için de geçerlidir. Bir koç burcu insanı sokakta gördüğü aç bir hayvanı asla görmezden gelmeden geçemez.

Koç Burcu Sevdiği Şeyler

Bir işte ya da durumda bir koça ihtiyaç duyulması ve yardım etmek koçları en çok mutlu eden şeyler arasındadır. Ne kadar harika bir iş çıkardığını söylemek, onu pohpohlamak koç burcunu zevkten dört köşe yapar. Tabi bunu yaparken onun işine karışmamanız ve şöyle yap böyle yap gibi uyarılarda bulunmamanız gerekir. Koçlar güvenilmeyi çok severler.

Bir koç burcu insanı gülmeyi, sevilmeyi çok sever. Adamına göre muamele etmek konusunda çok başarılıdırlar. Arkadaşlarıyla birlikte vakit geçirmekten çok hoşlanırlar. Açık sözlüdürler ve arkadaşlarını da böyle seçtikleri için birlikte saatlerce hayatı sorgulamaya bayılırlar. Alışveriş yapmaya ve daha doğrusu para harcamaya bayılırlar. Bazen çok gereksiz şeylere büyük paralar harcayabilirler. Daha çok koç kadınları gereksiz harcamalarıyla bilinirler.

Misafir ağırlamaktan ve insanları memnun etmekten de çok hoşlanırlar. Samimi ve içten oldukları için misafirlerini rahat ettirirler. Zorlu konulardaki tartışmalar, halledilmesi gereken problemler ve siyaset koçların en sevdiği sohbet konularındandır. Özgürlüklerine düşkün, gezmeyi ve spor yapmayı fazlasıyla seven insanlardır. Spor dalı fark etmez, her türlü spordan eğlenebilirler ve vücutlarına bakmayı severler.

Birdenbire yapılan buluşma planlarına bayılırlar. Saat zaman düşünmeden saatlerce muhabbet edebilirler. Hiç bıkmadan kendilerine bakabilir, çeşitli bakım kürleri hazırlayıp günü böyle geçirebilirler.

Son olarak koç burcu insanlar kırmızı ve tüm tonlarına bayılırlar. Kırmızı saç, kırmızı araba, kırmızı kıyafetler hatta kırmızı duvarlar! Koçlar kırmızıyı çok severler ve kırmızı koçlara gerçekten çok yakışır.


BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Bu yazı 2104 kez okundu.

YAZAR HAKKINDA

Yahya Güloğlu Yahya Güloğlu Merhaba ben Site Sahibi Yahya Eniyisozler.Net sitesinde her Söz, Mesaj ve Makaleler özenle özgün ve siteye özel olarak uzman yazarlarımız tarafından yazılmıştır. Yararlı Bilgiler ( Blog ) katagori yazıları sizlere Sağlık, Moda, Cilt Bakımı, Güzellik, Cinsellik, Örgü, Bayanlara Özel, El İşleri, Zayıflama Yöntemleri, Ekonomi, Finans, Kredi, Teknoloji, Bankacılık, Diyet, Gezi, Seyahat gibi küçük ama etkili önerileri katagorimizde bulabilirsiniz. Yararlı Bilgiler alanın da yer alan bilgiler bir öneridir. Bunlarla bitmedi Burç uyumları, Fıkralar, Yemek Tarifleri, Şiirler, Şairler, Emojiler ve daha sayamadıklarımı Eniyisozler.net Adresimizde bulabilirsiniz.
Sosyal Medyada Paylaşın:

Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
0
Düşüncelerinizi yazmak istermisiniz? Lütfen yorum yapın.x
()
x