yandex
Kova Burcu | Genel, Kişisel ve Fiziksel Özellikleri
Günün Sözü

Kova Burcu | Genel, Kişisel ve Fiziksel Özellikleri

Kova Burcu Ve Özellikleri

Bu Yazımızda Kova Burcu Ve Özellikleri, Kova Burcu Genel Özellikleri, Kova Burcu Kişisel Özellikler, Kova Burcu Fiziksel Özellikleri, Kova Burcu İyi Anlaştığı Burçlar, Kova Burcu Kötü Anlaştığı Burçlar, Kova Burcu Cinsel Özellikleri, Kova Burcu Sağlığı, Kova Burcu Elementi, Kova Burcu Gezegeni, Kova Burcu Rengi, Kova Burcu Günü, Kova Burcu Sayısı, Kova Burcu Çiçeği, Kova Burcu Kokusu, Kova Burcu Başarılı Olabileceği Meslekler, Kova Burcu Kızdığı Şeyler, Kova Burcu Sevdiği Şeyler Detaylar Yazımızda.

Kova Burcu Genel Özellikleri

( 21 Ocak – 18 Şubat ) > Astronomik olarak gökteki on iki yıldıza verilen isimlerin geneline burç denilmektedir. Yılın on iki ayına tekabülen on iki adet burç vardır. Bu burçların isimler; koç, boğa, yengeç, ikizler, aslan, terazi, oğlak, yay, balık, kova, akrep, başaktır. Yılın 21 Ocak – 18 Şubat aralığında doğan kişiler kova burcudur. Yazımızda kova burcu hakkında bilinmesi gereken her şeyi paylaşacağız.


Kova Burcu | Genel, Kişisel ve Fiziksel Özellikleri

Zor Aşık Olan Burçlar

 • Tüm burçlar arasında en uyumsuz olduğu düşünülen kova burcu, deneysellik, özgünlük ve önsezi burcudur. Kova burcu olan insanlar, hem pragmatizm hem de idealizm değerlerini bir araya getirmektedirler. Arada uçuk davranışları olsa da genel olarak ayakları yere sağlam basmaktadır. Genellikle çevresindeki insanlara yardım etmek için çabalarlar.
 • Kova burcu için özgürlük hayatının en önemli ve değişmeyen kuralıdır. Kova burcunun aşk konusunda sıkıntı çekmesinin nedenlerinden biri de özgürlüktür. Özgürlüklerinden asla taviz vermezler, bu nedenle bağlanmayı da sevmezler.
 • Kova burcu hava grubuna dahildir. Güçlü önsezileri sayesinde bir çok karar alabilirler. Duygularını her zaman ortaya koyarlar ve enerjileri en üst seviyededir.
 • Genel olarak kurallara dikkat etmezler. Özellikle genel yargıları ve toplum kurallarını fazla ciddiye almazlar. Kuralların boyundurluğu altında yaşayamazlar, kendilerini sürekli değiştirir ve geliştirirler. Her ne kadar özgürlükçü, yaratıcı ve bilge ruhlu olsalar da, her zaman akıl ve gerçekçilik yanında dururlar. Kurdukları hayaller, özgürlükler bile gerçeklik temeline dayanmaktadır.
 • Karar verirken sabit düşüncelere sahiptirler. Herkese, her olaya karşı diklenirler. Bir konuda karar verdiklerinde, onları bu karardan döndürmek oldukça zordur. Kova burçları, akılcılığı, sezgileri ve hayal dünyaları sayesinde istediği her şeyi rahatlıkla elde edebilirler.
 • Sürekli öğrenmek ve kendilerini geliştirmek isterler. Fakat öğrenilen yeni bilgileri direkt olarak kabul etmezler. O bilgiyi kendileri düşünür, beyin süzgecinden geçirir ve aklına yatarsa kabul ederler.
 • Bir şeyi yeni gördüğü zamanlar da sezgileri sayesinde bir fikirleri olur. Eğer fikirleri yoksa çekinmeden sorarlar. Kova burcu, istediğini elde ettiğinde sıkılır, fikirlerini her yerde söyleyebilir ve bundan büyük zevk alabilirler.
 • Kova burcu öğrendiği bilgileri herkesle paylaşmazlar. Sadece fikirlerine değer verdiği kişilerle paylaşırlar. İkili ilişkiler de oldukça başarılıdırlar. Fakat arada dengesiz davranışları olabilir. Özgürlüklerine olan düşkünlüklerinden dolayı sevdiği fakat bağlanmaya başladığı insandan hemen uzaklaşabilirler.

Kova Burcu Kişisel Özellikleri

Uranüs’ün etkisi altında olan kova burcu, hem değişimin hem de gelişimin temsilcisidir. Kişisel olarak, kafasındaki düşünceler ve planlar anlaşılmaz, uyumlu ve arkadaşlarına çok düşkün özelliklere sahiptir. Farklı kişilikleri sayesinde her açıdan farklı özellikleri keşfedilmektedir. Yeniliği ve değişimi sevdiği gibi macera yaşamayı da severler. Genel olarak dengeli bir burç olsa da bazı durumlara göre değişken davranışları olabilir.

Bazen beklenmedik davranışlarda bulunabilirler. Hoşlanmadıkları ya da sevmedikleri bir tutum, fikir veya olay karşısında hemen bunu değiştirmek ve kendi ideallerine göre uyarlamak isterler. Dünya üzerinde izler ve eserler bırakan bir çok kişinin burcu Kova’dır. Kova burcunun temelinde baskıya karşı çıkmak ve kesinlikle boyun eğmemek vardır. Hava burçlarının hepsinde olduğu gibi Kova burcunda da abartılı davranış ve duygulardan uzak durma özelliği vardır.

Uyumlu Burçlar

Uyumsuz Burçlar

Mantık çerçevesi altında kontrolüne alamadığı ya da çözüme kavuşturamadığı durumlardan hızla uzaklaşırlar. Kove burcunun küçümsenmeyecek zeka yapısı vardır. Bu zekaları sayesinde en tehlikeli durumlardan bile sıyrılıp kurtulabilirler. Taraf olmayı sevmezler bunun yanı sıra insanlara yardım etmekten çok hoşlanırlar. Çok anlayışlı, hoşgörülü ve merhametli insanlardır.

Kova burcunun insanlık için değişik ve yenilikçi fikirleri vardır. Çok büyük idaellere sahip olabilirler, bunun yanı sıra finans işlerinde çalışmayı genellikle tercşh etmezler. Kova burcu için genellikle dahi ya da deli denilmektedir. İki durumda da dikkat edilmesi gerekmektedir. Her zaman insanlığı kurtarmak gibi büyük idealler peşindedirler. Kova burcu sosyallik konusunda duyarlı olsa da temelinde egoist bir yapıya sahiptirler.

Bireysel değerler yerine kollektif değerler için çalışır ve çaba gösterirler. Bu idealleri gerçekleştiremediklerinde ise içe kapanırlar. Çevresinde ilişki kurarken kendini biraz serseri, hoşgörülü ve sevilmeye değecek bir kişilik olarak göstermeye çalışırlar. Fikirlerini sunarken büyük bir özgüvene sahip olan kova burçları, duygularını gösterirken fazlasıyla çekingen bir yapıya bürünürler.

Kova Burcu Fiziksel Özellikleri

Kova burcu kadınının fiziksel özellikleri; Kova kadınının en dikkat çekici ve çok beğendiği yeri gözleridir. Her daim uzaklara dalan ve gizemli gözleri vardır. Heyecanı, şaşkınlığı, korkuları yüz hatlarına yansımaktadır. Saçları genellikle ince telli olup bakımlı bir görünüme sahiptir. Bazenleri göz kapakları düşük olabilir ve gözlerinde cansızlık belirtileri görülebilmektedir. Alın yapıları açıktır. Genellikle kaşlarını kaldırırlar, bu durum onların daha da çekici görünmelerine neden olur. Yüz hatlarının yanı sıra orantılı bir çeneye sahiptirler.

Dudakları biçimli ve hoş görünümlüdür. Aynı şekilde burunları da küçük ve güzel gözükmektedir. Yürüyüşleri oldukça dikkat çekici ve güzeldir. Genellikle toplu olurlar. Modayı fazla takip etmezler, kendilerine özgü tarzları vardır. İlginç kıyafet seçimleriyle özgünlüklerini belirtirler. Ayrıca renk seçimleri de bir o kadar canlıdır. Neşeleri her zaman üst düzeyde oldukları ve etrafa pozitif enerjiler verdikleri için canlı renkleri seçmektedirler.

Sadık Burçlar

Kova burcu erkeği; Kova erkeklerinin çekici bir yapıları vardır. Genelde insanı etkileyecek bakışları mevcuttur. Kova kadını gibi kova erkeklerinin saçları da hem ince telli hem de bakımlıdır. Kadınlara oranla göz kapakları daha düşüktür ve baygın gözlere sahiptirler. Orantılı çene yapılarıyla yüz hatları daha ilginç ve dikkat çekici bir hale gelmektedir. Burunları genel olarak küçüktür, kova burcu erkekleri genellikle karizmatik bir görünüme sahip olurlar. Kova erkekleri de modayı takip etmezler. Özgünlükleri sayesinde kendi stillerini oluştururlar. Pozitif enerjileri ile canlı renklerin seçimini yaparlar fakat seçtikleri renkler ruh haline göre değişebilmektedir.

Kova Burcu Sağlığı

kova burçları genel olarak orta boy, koyu renk göz, düzgün vücut yapısına sahiptir. Aşırı davranışları olmaması ve kendilerine dikkat etmeleri nedeniyle kova burcunun hastalanma ihtimali çok azdır. Kendi sağlıklarına önem verirler ve buna dikkat ederler. Hasta olduklarında ise yapmış oldukları araştırmalar ve sezgilerine dayanarak hastalığın ne olduğunu anlayabilir ve hastalıkları zarar görmeden üstlerinden atarlar. Hastalandıkları zaman, hiç vakit kaybetmeden doktora giderler ve doktorun söylediklerini bizzat uygularlar.

Kova burçları sporu ve doğayı severler. Düzenli spor yapmaları sayesinde vücut dirençleri oldukça yüksektir. Sadece sinirlendikler zaman fazla yemek yiyebilirler, onun dışında kendilerine iyi bakarlar. Kova burcunu dolaşım sistemi ve topukları yönetmektedir. Bu yüzden bu bölgelere daha dikkatli davranmaları gerekmektedir.

Kova Burcu Elementi

Burçlar üzerinde etkili dört çeşit element vardır.

Ateş Burçları; Yay, Koç, Aslan

Toprak Burçları; Boğa, Oğlak, Başak

Hava Burçları; İkizler, Kova Terazi

Su Burçları; Yengeç, Balık, Akrep

En Çok Aldatan Burçlar

Görüldüğü üzere Kova burcunun asıl elementi havadır. Kalitesi ise sabittir. Kova burcu, kalabalıkları şaşırtmaya, etkilemeye ve başkalarına karşı gelmeye hazırlıklıdır. Kova burcu, kendi kurallarını koyma ve uygulama konusunda ısrar ederler. Hoşlarına gitmeyen ya da kafalarına yatmayan her konuda rahatlıkla tartışabilirler, ayrıca gelenekleri de kırarak yenilik getirmeye çalışırlar. Beklenmeyen değişiklikleri sahibidir.

Genellikle diğer insanlar ona kararsız ve değişken olarak baksa da verdikleri karardan şaşmazlar. Kova burçları sabit hava burcu grubuna girmektedir. Herhangi bir fikir ortaya atıldığında her zaman fikir üretebilir ve bunu güzel bir şekilde dile getirebilirler. Kova burçları aşk yerine arkadaşlıkta daha iyidirler. Özellikle aynı kafaya sahip olduğu arkadaşlarına oldukça değer verirler.

Kova Burcu Gezegeni

Gezegenler astroloji de gerçek yapıları temsil etmektedirler. Her gezegen bir fonksiyonu ya da yapıya temsil etmektedir. Gezegenlerin Güneş etrafında döndükleri sırada bıraktıkları kozmik ışıklar vardır. Bu ışınlar insanlar için bir eyleri ifade etmektedir. Astroloji de bir şeyler ifade eden on güç vardır. Güneş, Merkür, Ay, Venüs, Jüpiter, Mars, Satürn, Neptün, Uranüs ve Pluto bu güçlerdir. Burcunuzun iki tane gezegeni vardır. Öz gezegen ve yükselen gezegen. Öz gezegen doğduğunuz burcun sahip olduğu gezegendir.

Yükselen gezegen ise; doğum saatinize göre sahip olduğunuz yükselen burcunuzun gezegenidir. Bu da oldukça önemlidir. Çünkü, ün, mutluluk, başarı ve para gibi şeyler de yükselen burcunuzun da etkisi vardır. Kova burcunun öz ve yönetici gezegeni Uranüs’tür. Uranüs’ün yerleşim yerlerine göre toplumsal değişimler için bilgiler alınabilmektedir. Uranüs harita da hiç belli olmaz diye ifade edilen bir kısımda bulunmaktadır. Şok edici olayların ve kararların, sürprizlerin, ani durum ve duygu değişikliklerin geldiğini haber veren gezegendir.

Uzak Durulması Gereken Burçlar

Uranüs’ün enerjisi, geleneklere karşı çıkan bir yapıdadır. En zor zamanlar da birden patlamalar yaşatabilmektedir. Uranüs gezegeninin ve doğal olarak Kova burcunun prensibi; Egonun özgür olması ve bireysel özgürlüktür. Ayrımcılık, orjinallik ve geleneklerden bağımsız olarak hareket etme isteklerine sahiptirler. Tahmin edilemeyenleri ve kimse tarafından bilinmeyen şeyleri Uranüs yönetmektedir. Uranüs’ün etkilediği Kova burcunun temel ihtiyacı ise; Heyecan, çekinmeden yapılan değişimler ve fikir ifade edebilme ihtiyacıdır.

Kova Burcu Renkleri

Kova burcunun temel rengi Beyaz’dır. Beyaz rengi, masumiyeti, hoşgörüyü ve yardımlaşmayı göstermektedir. Bunun yanı sıra elektrik mavisi rengi de Kova burçları için ideal bir renktir. Mavi rengi özgürlüğü temsil ettiği için, Kova burçları tarafından tercih edilmelidir. Bu rengi kıyafette kullandığınız da soğuk ama özgür bir görünüme kavuşabilirsiniz. Huzurlu ve sakin bir yer tasarlamak istediğinizde mavi renginden yararlanabilirsiniz. Uranüs gezegeni elektiriğin, enerjinin ve dehanın yönettiği bir gezegen olduğu için Kova burçları için de uygun bir renk olacaktır. Kıyafet seçimlerinde ise; Canlı renkler tercşh edilmelidir.

Alışılagelmiş tarzların dışına çıkan ve karşısındakileri kıyafet seçimleriyle şaşırtmayı seven Kova kadınları ve erkekleri, kendi özgünlüklerinden faydalanarak Avm ya da bilindik mağazaların dışında özgün butiklerden ve tasarımlardan giyinmeyi severler. Örneğin bir Kova burcu insanının saçlarını normal halinde gördükten bir gün sonra mavinin ya da pembenin en uçuk tonuyla görebilirsiniz.

Romantik Burçlar Hangileri?

Kova burcu, kıyafet kombinasyonu konusunda oldukça başarılıdır. Neyin neye gideceğini hemen bulabilirve uygulayabilirler. Genellikle kendi kıyafetlerini tasarlamaktan ya da dikmekten çok hoşlanırlar. Kendilerine has tarzlarıyla geleceğin modasını yaratabilirler. Gökyüzüne hayranlıkların ve Uranüs gezegeninden gelen güç sayesinde mavinin her tonunu ustalıkla kombinleyebilirler. Kozmetik ürünleri kullanırken de en başta baktıkları şey, kozmetik ürünü test ederken hayvanlardan yararlanılıp yararlanılmadığıdır.

Bu konu da oldukça hassas davranırlar. Eğer hayvanlar üzerinde test edilmediyse o ürünü alırlar ve kullanırlar. Kova kadınları genellikle dantel çorapların üstüne bot giyerek ya da ayak bileklerine dövmeler yaptırarak farklı ve özgün tarzlarını yansıtırlar. Aksesuar seçiminde de en sıra dışı olan ürünü rahatlıkla bulabilir ve kullanabilirler.

Kova Burcu Günü

Kova burcunun şanslı günü Cumartesi’dir. Cumartesi günlerini hem severler hem de bu günde gezmekten, eğlenmekten çok hoşlanırlar. Cumartesi günlerinde yapacağı organizasyon da, düzenliyeceği etkinlikler de oldukça başarılı olurlar. Ayrıca gelecekle ilgili karar alırken, Cumartesi günlerini tercih edebilirler. Yaptıkları çalışmalarda Cumartesi günleri özellikle daha başarılı olmalarını sağlayabilir. Bu yüzden bir karar alırken, plan yaparken ya da etkinlik düzenleyeceklerinde Cumartesi günlerini tercih ederlerse daha uygun ve yerinde bir karar olacaktır.

Kova Burcu Sayısı

Her burcun şanslı günü olduğu gibi şanslı sayıları da bulunmaktadır. Hayatlarında bu sayıları kullanarak önemli kararlar alabilirler. Kova burcunun ise uğurlu sayıları şunlardır; 4, 8, 10, 84, 999 ve 915. Bu sayılara göre ihtiyaç duydukları durumlar da kararlar alabilirler. Örneğin, ayın 4, 8 ve 10. günleri etkinlikler düzenleyebilirler. Ya da herhangi bir şey için sayı seçmeleri gerektiğinde bu sayılardan faydalanabilirler.

Kova Burcu Çiçekleri

Çiçekler, çok değerli canlılardır. Burçların, elementleri, gezegenler, şanslı günleri, sevdiği ve kullandığı renkleri, uğurlu sayıları olduğu gibi çiçekleri de vardır. Kova burcunun çiçeği, Kardelen’dir. Kova burcu gibi ilkbaharın gelişini haber veren bir çiçektir. Kardelen çiçeği, nergisgiller familyasına ait bir çiçektir ve tek çeneklidir. Kış ayının sonlarında açan, ilkbahar müjdeleyicisi ve güzel kokulu bir çiçek türüdür.

Tıbbi açıdan oldukça önemli bir çiçektir. 26 tane türü olduğu düşünülmektedir. Bunun yanı sıra Kova burcunun uğurlu çiçekleri arasında Kır çiçekleri, Kartopu ve Hercai Menekşesi de bulunmaktadır. Hercai Menekşesi, menekşegiller familyasına aittir. Hrcai menekşeleri genel olarak farklı büyüklüktelerdir. Aynı zamanda menekşelerinde iki ayrı renk bulunmaktadır. Beş taç yaprağa sahiptir. Ayrıca iki çenekleri vardır. Kartopu bitkisi ise; Daha çok su kenarlarında ve nemli bölgelerde yetişmektedir. Üç veya beş lopludur. İlkbaharda yeşeren bu çiçekte baharın geldğini müjdelemektedir.

Kova Burcu Kokuları

Kova burçları, meyvemsi tatlar barındıran frenk üzümü gibi parfümleri tercih edebilirler. Kova burcunun kokusu, Sümbül ve Yasemin’dir. Kendini sürekli geliştiren, insancıl, özgür ruhlu, yenilikçi ve sıradışı özelliklere sahip olan Kova burçları, yeşil ve kahverengi tonlarında doğa kokuları ve çiçek kokuları tercih etmelidirler. İlkbahar çiçekleri ve Kovaların uğurlu çiçeklerinden olan Kardelen ve Kartopu çiçeklerinin kokularını da tercih edebilirler. Aynı zamanda menekşeli kokularda kovalara çok yakışacaktır.

Parfün önermek gerekirse; Cartier Baiser Vole, 9 High Line ve Eau Verte parfümlerini tercih edebilirler. Bu parfümler hem doğanın hem de çiçeklerin kokusunun birleşimiyle oluşan kokulardır. Özgür ruhlarını ve özgün tarzlarını göstermek isten Kova burçları koku ve parfüm seçimlerinde bunlara dikkat etmelidirler.

Kovaların İyi Anlaştıkları Burçlar

Burçların genel ve kişisel özelliklerine göre iyi ve kötü anlaştığı burçlar vardır. Kova kadınları; neşeli, sıcakkanlı, sevecen, canayakın ve konuşkan yapıya sahiptir. Arkadaşlık kurarken kendileri gibi hoş ve sıcakkanlı insanlarla konuşmayı tercih ederler. Kova kadınları, oğlak, başak ve boğa burcu olan insanlarla iyi anlaşmaktadırlar. Bu burçlar da özgürlüklerine düşkün oldukları için kolaylıkla ilişki kurabilirler. Yani, Kova burcu kadınlar toprak grubu burçlarıyla yakın arkadaşlıklar kurmaktadır. Bunun yanı sıra yay burcuyla da iyi anlaştıkları söylenebilir.

Hangi Burç Cinselliğe Düşkün

Kova burçları bazı durumlarda yalnız kalmak ve kafasını dinlemek isteyeilirler, bu yüzden de ona saygı duyacak arkadaşlıklar edinmeliler. Kova burcu erkekleri ise; hareketli ve yüksek enerjiye sahip insanlardır. Gezmekten, eğlenmekten ve arkadaşlarıyla vakit geçirerek sohbet etmekten hoşlanırlar. Bu yüzden kendileri gibi gezmekten ve eğlenceden hoşlanan insanlar ile arkadaşlık kurmak isterler. Durgun ve sakin olan kişilerden ise, uzak dururlar. Kova burcu erkeği yay burcu olan insanlarla iyi anlaşmaktadır. Ayrıca akrep burcu sır tutmayı ve eğlenmeyi çok iyi bilen bir burç olduğu için onlarla da iyi anlaşırlar. Hatta bu arkadaşlıkları dostluğa da dönüşmektedir. Bunun yanı sıra gezmeyi seven ikizler burcu da kova burçlarıyla iyi anlaşan burçlar arasında yer almaktadır.

Kovaların Anlaşamadığı Burçlar

Bazen kafa yapısı, bazen de hayat şartları nedeniyle birbirine uyuşmayan insanlar olabilir. Kova burçları genel olarak özgürlükleri, konuşkanlıkları ve enerjileriyle bilinen burçlardır. Kova burcu kadını özellikle aslan burcundan olan insanlarla hiçbir şekilde anlaşamazlar. Eğer dostluk ya da bir arkadaşlık kurmaya çalışırlarsa da bu durum fazla uzun sürmeyecektir. Kova kadınlarının kibirli ve inatçı yapıları vardır. Bu yüzden birbirlerinden nefret bile edebilirler. Kova burcu erkeleri ise boğa ya da başak burcuyla iyi anlaşamayabilirler. Entelektüel açılardan başakla uyumlu olabilirler fakat hayata bakış açıları oldukça farklıdır. Kovaların özgürlüklerinin yanı sıra başak burçları titiz, düzenli ve planlı kişilerdir. Bu yüzden aradaki farklar sorun yaratabilir.

Hangi Burç Cinsel Yönden Daha Güçlüdür?

Boğa burcuna sahip kişilerin gerçekçi, dürüst ve sadık olmaları nedeniyle arada anlaşmazlıklar çıkabilir. Çünkü kova burçları genel olarak değişken bir yapıya sahiptir. Özgür ruhları nedeniyle balık ve yengeç burçlarıyla da sorunlar yaşayabilirler. Balık ve yengeç burçları oldukça duygusal burçlardır. Su grubunun verdiği kırılganlıkları nedeniyle çok çabuk kırılıp, bozulabilirler. Kovalar ise, gezmeyi severler ve kısıtlanmayı sevmezler. Bu yüzden sürekli herşeye alınganlık yapan balık ve yengeçlerle anlaşamayabilirler. Kova burçlarının aşk hayatları ise oldukça güzeldir, fakat doğru insanla tanıştıklarında. İstedikleri şeyi ve kişileri elde etme konusunda muazzam becerilere sahip olan kovalar genel olarak kısa birliktelikler kurarlar. Fakat durum doğru kişiyi bulduklarında tamamen değişmektedir. Direkt olarak istedikleri kişiyle konuşur ve onlara duygularını açarlar.

Kova Burcunun Başarılı Olabileceği Meslekler

Kova burcuna sahip olan kişiler genellikle kendi işlerini kurmayı ve önetmeyi tercih etmektedirler. Parlak ve pratik zekaları sayesinde kendi işlerinde her zaman başarılı olabilirler. Bunun yanı sıra kendi işleri dışında da başarılı olabileceği meslekler bulunmaktadır. Kova burcunun karakteristik özelliklerine göre meslek seçimi yapmaları gerekmektedir. Kova burcu kollektif değerler uğruna mücadele etmeyi sevmektedir.

Yenilikçi ve yaratıcılık ile dünyayı değiştiren fikirlerin sahibidir. Elektronik, bilgisayar, teknoloji, havacılık, astronomi, uzay, fotoğrafçılık ve tıp başarılı olurlar. Ayrıca düşüncelerini rahatlıkla ifade edebilmelerinden konuşmacı, yazar, öğretmen, pskolog ve sendikacı gibi mesleklerde de başarılı olabilirler. Bunun yanı sıra finansman sektörlerde ve maliye işlerinde hiçbir şekilde mutlu olmazlar. Bu mesleklerden çabuk sıkılırlar. O yüzden meslek seçimi yaparken kişisel özelliklerini göz önünde bulundurmaları gerekmektedir.

Kova burçlarının kendilerini gösterebileceği meslekler arasında bilim adamı, mucit gibi meslekler de yatmaktadır. Toplumsa düzeni değiştirmeyi ve gelenekleri kırmayı düşünen Kovalar için bu meslekler ideal bir seçim olacaktır. Genel olarak insanlığa hizmet vermeyi, toplum yapısını değiştirmeyi ve geliştirmeyi hedefleyen Kovalar büyük işler başarabilirler. Kova burçları özgürlüklerinden taviz vermezler ve fikirlerini rahatlıkla paylaşmayı sevdiklerinden mutsuz olacakları meslekler de görev almazlar. Özgürlerinin bedellerini ve hayallerinin sonucunu yaşamayı her zaman göze alabilirler.

Kova Burcu Cinsel Özellikleri

Kova burcunun özgürlüğüne ve yeniliklere düşkün olması tek bir eşe bağlı kalması konusunu zorlaştırmaktadır. Genel olarak tek bir eşle devam etmezler. Kendilerini hiçbir zaman partnerine ya da karşısındaki kişiye kendini tamamen vermezler. Kova burçları cinsellikte oldukça yavaştır. Kova burçları normalde olduğu gibi cinsel hayatlarında da farklı davranış biçimlerine sahiptir. Mental olarak uyarıldıklarında cinsellikte aktif olurlar. Her yerde olduğu gibi cinsellikte de eşitlikten yanadırlar. Kova erkekler ve kadınları ilk adımı atmaktan asla çekinmezler.

Cinsel İsteği En Fazla Olan Burç

Fakat daha sonraki davranışlarını karşısında ki kişiye göre ayarlarlar. Eşitlikçi yapıları sayesinde karşısındaki kişinin ihtiyaçlarına, zevklerine ve arzularına yardım ederler. Kova burçlarının sadece bedenle ilgilenen kişilerle ilgilenmesi ya da birlikteliğinin uzun sürmesi mümkün değildir. Onlar için kafa yapısı, hayata bakış açıları bedenden daha önemlidir. Her ne kadar soğuk dursa da Kova insanları yeterince uyarıldığında ateşli bir hale gelebilirler. Ve partnerlerini memnun etmeyi iyi bilirler.

Kova Burcunun Kızdığı Şeyler

Her insan da olduğu gibi kovalarında kızdığı şeyler vardır. En başta özgürlüğün kısıtlanması, adaletsiz davranılması ve topluma boyun eğdirmek için kurallar konulması Kova burcunu sinirlendiren şeylerdir. Bunun yanı sıra yalan söyleyen kişileri ve aldatan kişileri küçümserler.

Ayrıca ne borç vermeyi ne de borç almayı sevmezler. Kovalar insanlara verdikleri sözleri tutarlar ve karşısında ki kişilerden de aynı tutumu sergilemelerini isterler. Kovalar açık bir şekilde yalan söylemezler fakat keskin zekaları sayesinde sizi kandırabilirler. Bunu karşısındaki kişi yaptığında ise oldukça öfkelenirler. Bir konu hakkında durmadan gerçeği araştırırlar fakat kendi gizledikleri gerçekleri açığa çıkarmamak için uğraşırlar. Kova burçları kendileri hakkında ne düşünüldüğünü istiyorsa bu dengesizliği kenara bırakıp dinlemelidir. Bunların dışında batıl olan her şeye sinir olurlar.

Çünkü onlar için bir durumun gerçekliğinin kabul edilmesi çok önemlidir. Onlar herhangi bir şey öğrendiğinde önce sorgularlar, sonra araştırırlar ve kafalarına yatarsa kabul ederler. Bu yüzden batıl inançlara inanmazlar. Dünyanın ilerlemesi için yapılan fikirlere her zaman saygı duyarlar. Kova burcunun olumsuz özellikleri ise; sorumsuz ve saplantılı bir yapıya sahip olmasıdır. Ayrıca inatçı ve dik başlıdır. Bazenleri alışılagelmiş özelliklerin dışında değişik hareketlerde ve davranışlar da bulunabilirler. Diğer olumsuz davranışı ise dengesizlikleridir.

Kova Burcunun Sevdiği Şeyler

Kova burcu erkeği, bir konuda çok seçeneğinin olmasından çok hoşlanır. Bunun yanı sıra insanlara yardım etmekten ve insanlığa faydalı icatlar yapmaktan da son derece mutlu olurlar. Yüksek enerjileri nedeniyle dışarıda gezmeyi, arkadaşlarıyla vakit geçirmeyi ve eğlenmeyi çok severler. Ayrıca macerayı sevmeleri de onları farklı etkinlikler yapmaya itebilir. Sürekli bir şeylerle uğraşmaktan ve yeni icatlar üretmekten de hoşlanırlar. Hayata geniş bir bakış açısıyla bakarlar ve hayata sınırlı bir açıdan bakanlardan uzak dururlar.

Kova burcu kadınlar ise; erkekleri gibi sosyal hayatlarında oldukça başarılıdırlar. Sosyal hayatlarında sevdiği arkadaşlarıyla beraber gezme ve sohbet etmeyi çok severler. Maddi ve manevi değerleri olan eşyaları severek alırlar ve kullanırlar. Ayrıca bilimsel konularla ilgilendikleri için bu konularda araştırma yapmaktan ve bişeyler öğrenmekten mutluluk duyarlar.

En çokta ihtiyaç sahibi insanlar için yardım toplamaktan mutluluk duyarlar. Kuralları ve kısıtlanmayı sevmezler.

Rol yapma yetenekleri sayesinde oldukça başarılı olurlar ve bu da onları mutlu eder.  Kova burcunun olumlu özellikler arasında sıcakkanlılık ve arkadaş canlısı olması vardır. Bu sayede oldukça sosyal bir çevreye sahiptir. Çevrelerinde edindikleri arkadaşları ile vakit geçirmekten büyük bir zevk duyarlar. İnsancıl özellikleri sayesinde iyimserdirler, kötü düşünmezler. Her daim pozitif enerjilerini etrafa verirler. Hoşgörüleri çok yüksektir, merhametlidirler ve yaratıcı insanlardır. Aynı şekilde kendileri gibi yaratıcı, özgür ruhlu insanlarla takılmaktan çok hoşlanırlar. Bunun yanı sıra kafalarının uyuştuğu insanlarla maceralar yaşamaya da bayılırlar.

Kova burcuna sahip olan kadın ünlüler;  Paris Hilton, Sedef Avcı, Shakira, Amy Winehouse, Emma Roberts,  Aysel Gürel, Ajda Pekkan, Nazan Öncel, Tuğba Özay ve  Sharon Case.

Kova burcuna sahip olan erkek ünlüler; Christiano Ronaldo, Engin Günaydın, Emre Aydın, Eser Yenenler, Harry Styles, Gökhan Tepe, İbrahim Çelikkol, Justin Timberlake, Robbie Williams, Mazhar Alanson, Serdar Ortaç, Taylor Lautner ve Soner Arıca.


BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Bu yazı 2911 kez okundu.

YAZAR HAKKINDA

Yahya Güloğlu Yahya Güloğlu Merhaba ben Site Sahibi Yahya Eniyisozler.Net sitesinde her Söz, Mesaj ve Makaleler özenle özgün ve siteye özel olarak uzman yazarlarımız tarafından yazılmıştır. Yararlı Bilgiler ( Blog ) katagori yazıları sizlere Sağlık, Moda, Cilt Bakımı, Güzellik, Cinsellik, Örgü, Bayanlara Özel, El İşleri, Zayıflama Yöntemleri, Ekonomi, Finans, Kredi, Teknoloji, Bankacılık, Diyet, Gezi, Seyahat gibi küçük ama etkili önerileri katagorimizde bulabilirsiniz. Yararlı Bilgiler alanın da yer alan bilgiler bir öneridir. Bunlarla bitmedi Burç uyumları, Fıkralar, Yemek Tarifleri, Şiirler, Şairler, Emojiler ve daha sayamadıklarımı Eniyisozler.net Adresimizde bulabilirsiniz.
Sosyal Medyada Paylaşın:

Abone Ol
Bildir
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Sponsorlu Bağlantılar
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
2022-01-05 00:41:52
2021-12-13 16:51:02
2021-12-08 21:52:14
0
Düşüncelerinizi yazmak istermisiniz? Lütfen yorum yapın.x
()
x