yandex
Oğlak Burcu | Genel, Kişisel ve Fiziksel Özellikleri
Günün Sözü

Oğlak Burcu | Genel, Kişisel ve Fiziksel Özellikleri

Oğlak Burcu Ve Özellikleri

Bu Yazımızda Oğlak Burcu Ve Özellikleri, Oğlak Burcu Genel Özellikleri, Oğlak Burcu Kişisel Özellikler, Oğlak Burcu Fiziksel Özellikleri, Oğlak Burcu İyi Anlaştığı Burçlar, Oğlak Burcu Kötü Anlaştığı Burçlar, Oğlak Burcu Cinsel Özellikleri, Oğlak Burcu Kadını Aşk, Oğlak Burcu Erkeği Aşk, Oğlak Burcu Kadını Genel Özellikleri, Oğlak Burcu Erkeği Genel Özellikleri, Oğlak Burcu Sağlığı, Oğlak Burcu Elementi, Oğlak Burcu Gezegeni, Oğlak Burcu Rengi, Oğlak Burcu Günü, Oğlak Burcu Sayısı, Oğlak Burcu Çiçeği, Oğlak Burcu Kokusu, Oğlak Burcu Başarılı Olabileceği Meslekler, Oğlak Burcu Kızdığı Şeyler, Oğlak Burcu Sevdiği Şeyler Detaylar Yazımızda.

Oğlak Burcu Genel Özellikleri

( 22 Aralık – 20 Ocak ) >Kendinden emin olan burç oğlak burcunun güçlü kişilikleri ve sarsılmaz yapılarıyla dikkat çeker. Bu özellikleri dış görüntüsüne de yansıyan burç diğer insanlara karşı mesafeli yapıya sahiptir. İçlerine sevgi ve ilgiye aç kişilikleri vardır ve özgüvenleri yüksektir. Kendi düşünceleri her zaman için daha önemlidir ve maddiyat onlar için her şeydir ve eğilimleri de maddiyata yöneliktir. Hayatlarının en önemli noktası iş ve paradır. İkinci plana attıkları ise aşktır. Her zaman kazanmak ve galip gelmek isterler ve içlerinde buna yönelik has sistemleri vardır.


Oğlak Burcu | Genel, Kişisel ve Fiziksel Özellikleri

Zor Aşık Olan Burçlar

İnandıkları ve koydukları kuralların dışına çıkmayı sevmezler ve bu kurallara karşı çıkılmasını da istemezler. Bazen bu konuda bıktıracak derecede inatçı olmaktan çekinmezler. Ciddi görünüme sahip olan oğlaklar sorumluluklarının farkındadırlar. Sorumluluk ne kadar ağır gelse de kaçmaya çalışmazlar. Onlar için gelenek ve görenek çok önemlidir ve bağlılıklarını kaybetmezler. Onlar için değişiklik zordur ve farklı olana sıcak bakmazlar. Yeniliğe karşı çekingen davranırlar. Diğer burçlara göre daha sabırlıdırlar ve mantıklı olanı yaparlar.

Mantıklarına karşı gelen her şeye karşı hassastırlar. Sabırlı ve mantıklı olmaları karşısındaki insanları daha açık şekilde anlamalarını sağlar. Pek şans yüzlerine gülmese de iyilik perisi oldukları söylenebilir. Zamanı kullanmayı çok iyi başaran oğlak burcu hamleyi de doğru zamanda yaparlar. Hamle yeteneklerini aşk hayatında, iş hayatında ve sosyal anlamda sıkça kullanırlar. Azimli olmak oğlak burcunun en temel özelliğidir.

Oğlak Burcu Erkeği Genel Özellikleri

En tipik ve belirgin özellikleri kendilerine sınırsız güven duymalarıdır. Bu sebeple onlara yaklaşmakta biraz zor olur ve bu özellik neredeyse tamamında geçerlidir. Sessiz, sakin, ılımlı ve güçlü bir erkeğin % 90 oğlak burcu olduğunu söyleyebiliriz. İçlerine kapalı gibi görünseler de kendilerini güvende hissettiklerinde durum değişir. Sonuç olarak neşeli ve mutlu olmaya başlarlar. İçlerinde hep bir parçalarını saklı tutarlar ve gizemli yanları vardır, çözmesi zordur. Koruyucu olmayı severler ve bu özellikleri doğuştan gelir.

Hangi Burç Cinsel Yönden Daha Güçlüdür?

Bir derdi olan kişinin başını omzuna koyup ağlayabilecekleri kişi oğlak erkeğidir. Tam bir baba figürüne sahiptirler ve bu yapılarında olumlu ve olumsuz yanlarını taşırlar. Donanımlı bir otorite yapıları vardır, karar vermeye niyetlidirler ve aldıkları kararların iyi veya kötü olabileceğini düşünmezler. Aldıkları kararların sorgulanmasına müsaade etmezler ve bu konuda oldukça inatçıdırlar. Hayatlarında en önem verdikleri şey iş ve paradır son olarak aşk girer hayatlarına.

Oğlak Burcu Kadını Genel Özellikleri

Oğlak burcu kadınının kişilikleri güçlüdür ve bunun farkındadırlar. İçlerinde fazlasıyla enerji olan kadınları için bu durum engel teşkil edebilir. Uç noktadaki maceraları sevmezler ve bunun hayatlarını olumlu veya olumsuz olarak değiştirmesini önemsemezler. Macera onlar için imkansızdır. Hayatan almak istedikleri tek şey gerçek aşkı bulmaktır ve gelip geçici hevesler onlara göre değildir. Normal hayatlarında hayal kırıklığı yaşamak onların hayatını alt üst eder. Ev kedisi gibi uysal görünen oğlak kadını bir zaman sonra kaplana dönüşebilir.

Oğlak Burcu Kişisel Özellikleri

Oğlak burcu iki farklı şekilde anlatılabilir. 30 ve 35 yaşlarına gelen ve bu yaştan öncekiler. Olgunluk yaşlarında Satürn’ün etkisini üzerlerinde hissederler ve değişimleri de bu yaşlarda başlar. Bu yaşa gelene kadar hem kadını, hem de erkeği kendilerini bulmak için arayış içindedir. Bu yaşlara kadar attıkları adımlarda iz yoktur. Kişilik olarak 30 lu yaşlara kadar kendilerine karşı memnun değillerdir ve keçi gibi tehlikeli de olabilirler.

Uyumlu Burçlar

Uyumsuz Burçlar

İkinci dönemleri 30 yaş ve sonrasında karakterleri yerli yerine oturur ve olumlu olumsuz başlarına gelebilecek olaylardan deneyim kazanmış olurlar. Oğlak burçları sonradan açılan kişilerdir. Her iki cinste kendilerini keşfetmekte her zaman geç kalırlar. Hayatı ciddiye aldıklarında başarı onlar için kaçınılmazdır. Kendilerinden emin görünümleri ve azimli olmaları onları katı yürekli gibi gösterse de bu durum tam anlamıyla yanılgıdan ibarettir. Dış görünümlerinde soğuk olsalar da içleri sıcak kişilerdir. İyi niyetli kalpleri ve sadık yapıları onları sevimli yapar. Güvenilir dost arayanlar için en güvenilir kişilerin oğlak burcu olduğu kesindir denebilir. Alçakgönüllü olan oğlaklar için gelenek ve görenekler her şeydir ve kalıpların dışına çıkmayı kesinlikle istemezler.

Oğlak Burcu Fiziksel Özellikleri

Fiziksel özellikleri arasında yüz hatlarının güzel ve yerli yerinde olması oğlak burcu kadını için en belirgin yerleridir. Güçlü ve kuvvetli yapısı olan oğlak kadını bacakları da çok güzeldir ve manken olabilecek kadar güzel bacaklara sahiptirler. Gür ve bakımlı saçlara sahip olan kadınları boyları genel olarak çok uzun olmasa da uzun bacakları vardır. Oğlak kadını incedir ve kilolu olanlarına pek rastlanmaz Oldukça belirgin olan çene yapısına sahiptirler.

Sadık Burçlar

Oğlak burcunun en önemli fiziksel özelliği yakışıklı olmalarıdır. Kuvvetli ve uzun boylular genelde oğlak burcu erkeğine aittir. Şık giyimlere fazlasıyla özen gösteren oğlak erkekleri şık giyimlerini yakışıklılıkla birleştirdiklerinde çekici olmayı başarırlar. Oğlak erkeği geneli siyah saçlıdır ve yüz hatları ilgi çekecek kadar güzeldir ve tıpkı oğlak kadınları gibi mükemmel bacaklara sahiptirler.

Oğlak Burcu Sağlığı  

Sağlık açısından en çok dikkat etmesi gereken yeri gözleridir, çünkü alınları geniş olduğu için gözleri daha ön plandadır. Ufak tefek göz kazaları yaşamaları kaçınılmazdır. Ayak yapıları biraz daha büyük olan oğlak burcunun kamburluğa olan eğilimleri fazladır. Oğlak burçları diz rahatsızlıkları, romatizma, eklem iltihabına yakalanabilir. Erkekleri futbol, basketbol gibi sporları yapıyorsa dizlerine karşı dikkatli olması gerekir. Kadınları içinde salonda spor yapıyorlarsa ve koşuyorlarsa eklem bölgeleri ve dizlerine karşı dikkatli olmalıdırlar. Kilo sorunu yaşamasalar da oğlak burcu genel olarak yağlı yiyeceklerden kaçınmalıdırlar. Mideleri oldukça sağlam olan oğlak burcu yaşları ilerledikçe olgunlaşan kişiliklerine sağlıklı görünümde eklenecektir.

Oğlak Burcu Elementi

Toprak elementine ait olan oğlak burcu en temel özellikleri güvenilir olmalarıdır. Güvenilir olmaları karakterlerinin son derece iyi gelişmiş olmasından kaynaklanır. Analiz ve gözlem yetenekleri sabırlarıyla birleşir ve kendilerini dikkatli ve başarılı yapar. Yeni fikirlere kapalı olmalarının sebebi toprak elementinin özelliklerini taşıyor olmalarıdır. Mekanları kolay değiştirmeyen, alıştıkları yöntemlerin dışına çıkmayan, radikal değişikliği sevmeyen yapıları sabit fikirli olduklarından ileri gelir.

Toprak elementinin özellikleri arasında bulunan başladıkları işi yarım bırakmayı sevmeyen yönleri ve pratik zekaları vardır. Güçlü iradeye sahiplerdir ve toprak elementi onları çok hareketli yaşamın içinde boğulmalarına, her tür insanın bulunduğu sosyal alanlarda rahat edememelerine sebep olur. Kısa ve illegal yollardan para kazanmak istemezler ve gerçek kazancın çalışılarak elde edileceğini iyi bilirler.

Oğlak Burcu Gezegeni

Oğlak burcunun yönetici gezegeni Satürn’dür. Gezegenin özelliğini taşıyan oğlak burcu için geçerli olan sınırlar, duvarlar ve kurallardır. Oğlak burcu hata yapmamak için tümüyle bazen hayır deme, yasaklama veya ertelemek ister. Gerçekleri seven gezegen sayesinde yaşlılara saygı gösterilir ve kuralların dışına çıkmazlar ve işleri doğru düzgün yapmak istemeleri Satürn’ün etkileridir.Temsilci gezegeninin Satürn olması daha başarılı olmak istemek hep Satürn sayesindedir ve gezegenin etkilerini fazlasıyla taşırlar. En şık olmak isteme, en havalı gözükmek ve en başarılı olmak isteme hepsi oğlak burcunun özellikleridir.  Satürn hep “EN” olmaya zorlar çünkü kendilerini bir türlü yeterli hissedemeyen oğlaklar gezegenin etkisiyle kendilerini yetersiz hissederler ve “EN” onların doğasında vardır.   

Oğlak Burcu Renkleri

Satürn gezegeninin disiplinli olmasından kaynaklanan özellikleri içinde oğlak burcuna mensup olan kişilerde ciddi renkler seçerler ve onlar için en ideal renkler siyah ve kahverengidir. Oğlak burcunu ifade eden diğer renkler gri, menekşe ve koyu mavidir. En başarılı renginden biri de zümrüt rengidir ve zümrüt aynı zamanda huzuru temsil eder.  Yeşilin her tonunu da severler ve onlara bu renk çok yakışır. 

Oğlak Burcu Günü

Her burcun önemli ve ona iyi gelen günleri vardır ve oğlak burcunun da başarılı olduğu, başarıya daha yatkın oldukları, iş hayatlarında ve özel hayatlarında en verimli ve şanslı günleri Cumartesi’dir. Cumartesi günü hayatlarında olumlu şeylerle karşılaşırlar ve şans onların yüzüne hep bu günde güler.

Oğlak Burcu Sayısı

Oğlak burçları için en şans getiren ve onlar için önemli olan sayı 2 ve 8 sayısıdır. Ayın 2. Günleri ve 8. Günleri onlar için önemli olabilir ve bu günlerde yüzüne şans gülebilir. Şans oyunlarına meraklı olanlar içinde ait oldukları sayılar onların doğru tercih yapmasına sebep olabilir. 2 ve 8 onların hayatlarında başarıya götürmüş ve götürecek zaman dilimleridir.

Oğlak Burcu Çiçekleri

Oğlak burcunun şanslı çiçeği Amaril çiçeğidir. Uzun yapraklı olanları tercih edilir. Kırmızı çiçekli olanları daha çok ilgisini çeker. Kendine gösterdikleri özen kadar amaril çiçekleri de onlar için özenle seçilir. Bulunması pek kolay olmayan amaril çiçeği uzun yıllar sağlıklı kalabilir. Oğlak burcuna benzeyen çiçek kendilerini göstermeyi sever ve onlar gibi uzun boylu ve güzeldir. Fazla ilgi istemeyen çiçek tamamen ilgisiz kaldığında solar. Özellikleriyle oğlak burcu insanını yansıtır. Kır çiçeklerini severler çam ağacı ve selvi ağacını seyretmek onlara huzur verir. 

Oğlak Burcu Kokusu

Kadife çiçeği kokusu ve kamelya onlara en çok yakışan ve beğendikleri kokulardır. İnce, zarif ve seksi karışımlar içeren seksi kokulara karşı yatkınlıkları vardır. Konyak, yasemin, yosun gibi iddialı kokuların romantik tonlarını severler. Oğlak kadını için koku seçimi erotik olmalıdır. İçinde bulunan tek bir notanın keskinliği öne çıktığında bu onlara yeter.

Oğlak Burcu İyi Anlaştığı Burçlar

Kendine benzeyen kişilerle iyi anlaşırlar. Çalışkan evine bağlı ve arkadaşlığa önem veren karaktere sahip olan oğlaklar için en iyi anlaştıkları burçlar listesine bakıldığında ilk sırada yengeç burcu olduğunu söyleyebiliriz. Fazla alıngan olan yengeç burcunun bu özelliği oğlak burcunu rahatsız etse de birlikte iyi uyum sağlar ve iyi geçinirler. Aşk ve arkadaşlıkta iyi bir ikili olan oğlak ve yengeç sadık ve dürüst oldukları için ikisi de çok iyi dost olurlar.

En Çok Aldatan Burçlar

Oğlak burcu erkeği balık burcundan bir kadınla iyi bir çift olur ve oğlak burcu kadını da balık burcu erkeğiyle çok sıkı ilişkileri yürütebilirler. Evlilikleri de huzurlu ve mutlu olur. İpler her ne kadar oğlak burcunun elinde olsa da ilişkileri yıllar sürebilir ve sonuç olarak evlilikle noktalanması kaçınılmaz olacaktır. Oğlak burcu çok iyi anlaşamasa da bir diğer ilişki kurabildiği burçta akreple yaşayacakları ilişkidir. Aşırı kıskanç olan akrep oğlak burcunu rahatsız etse de birlikte fedakarlık yaparak uyum gösterebilirler. Akrep burcuyla ilişki dışında dostlukları da kalıcı olur ve kimselere anlatamadıkları sırlarını birbirlerine anlatabilirler ve birbirlerine güven duyarlar.

Oğlak Burcu Kötü Anlaştığı Burçlar

Oğlak burcu kişileri koç, yengeç ve terazi burçlarıyla anlaşamazlar. Koç burcuna aşık olan oğlak için zor günler kapıdadır. Yengeçlere uyum sağlasalar da bazı yengeçler aşırı zor oldukları için ters düşebilirler. Ya çok iyi anlaşırlar ya da asla birbirlerinden haz etmezler. Teraziyle aralarında dağlar olan oğlak genel olarak teraziyle geçinemezler. Ortak ilgi alanlarından dolayı bir benzerlik olsa da çaba sonucu anlaşanlarda vardır.

Oğlak Burcu Başarılı Olabileceği Meslekler

Bilimsel meslek grubunda çalışmak onlara göredir ve bu meslekleri seçtiklerinde başarı onlarla beraberdir. Araştırmacı, matematikçi, biyolog olmaya yatkındırlar. Mühendislik, eczacılık gibi bilimsel mesleklerde başarı şansları yüksektir. 

Uzak Durulması Gereken Burçlar

Kültürel mesleklerde kütüphaneci, arşiv memuru, arkeolog gibi işlerde de başarı şansları yüksektir ve bu işleri severek yaparlar. Analiz gerektiren meslekler grubunda başarıyı yakalayabilirler. Kontrolör, hesap memuru, vergi memuru, finans uzmanı, memur, yönetim uzmanı gibi bir çok meslek grubu onlara hitap eder. Mimar, müteahhit, heykeltıraş olabilirler ve politika onların ilgisini çeken meslekler arasındadır.

Oğlak Burcu Cinsel Özellikleri

Oğlak erkekleri fiziksel ilişkilerde son derece tutkulu davranışlar sergilerler ve her kadından değil sevdiği kadına karşı yatkındırlar ve ilişkisinde sadıktırlar. Fiziksel ilişki için bir kadının peşinden koşmazlar. İsteklilikleri fazla olsa da doğru kişiyle birlikte olmak isterler.

Hangi Burç Cinselliğe Düşkün

Oğlak burcu kadını gelenekleriyle yaşamayı severler ve bu özellikleri fiziksel ilişkilerine de yansımıştır. Hayatlarında kontrollüdürler ve kurallar ve değerler onlar için önemlidir. Baskın taraf olmayı seven oğlak kadını partnerinin duygularına değer verir ve isteklerine kayıtsız kalmaz. Sınırlarını ortaya koymaktan çekinmeyen oğlak burcu kadını asla ikileme yapmayı sevmez.

Oğlak Burcu Kızdığı Şeyler

Ortamını bulduğunda ağır başlı tutumları olan oğlak erkeklerinin bu yönüne aldanmamak gerekiyor. Oğlak erkeği laubalilikten ve fevri hareketlerden asla hoşlanmaz. Kolay güvenemeyen oğlak erkeği karşı tarafın da net olmasını ister. Herhangi ufak bir yalan yakaladığında tepkileri ağır ve büyük olur, hazmedemezler. Yeniliklerle ilgilenmeyen oğlaklar sürekli değişen entelektüel fikirler onların hoşuna gitmez. Yeni teklifleri sevmezler, yaşam standartlarına bağlıdırlar ve değiştirilmekten hoşlanmazlar.

Romantik Burçlar Hangileri?

Oğlak burcu kadını duygu sömürüsünden hoşlanmaz. Kendini acındıran insanlar onlar için asla çekici gelmez ve onları sevmezler. Yalandan hoşlanmayan oğlak kadını karşısındakinin dürüst olmasını ister. Açık olunmasını isterler ve sahtecilik ve duygu sömürüsü onların hayatlarında yoktur. 

Oğlak Burcu Sevdiği Şeyler

Çalışmayı severler ve para kazanmak onların doğasında vardır. Sevdiği insana para harcamaktan kaçınmazlar. Aşırı sahiplenici olmayı severler ve bakımlı olmak onların tabi özellikleridir. Politik ve siyasi konulara ilgi duyarlar. Askeri konuları severler ve oğlak burcu kişileri askerlik mesleğini severler. Oğlak burcu erkeği dürüst kadınları severler ve ilişkilerinde doğruluk ve dürüstlük olduğunda onlar sadıktırlar. Tek eşliliği severler ve aradıklarını bulduklarında gözü başkasını görmez.

Hangi Burç Cinselliğe Düşkün

Para harcamak konusunda cimri olan oğlak kadını için değer verdikleri insan lar için son kuruşlarına karşı harcamayı severler. Nutuk çekmeye bayılırlar ve karşılarında iyi bir dinleyici bulduklarında onları susturmak mümkün olmaz. Gezmeyi severler ve keşfetmek en büyük hobileridir. Değerli olan şeylere karşı zaafları yüksektir.

Oğlak Burcu Erkeği Aşk

Güven duyacağı kadınlarla birlikte olmayı severler. Ancak bilinen şudur ki onlar için ilk sırada her zaman iş ve her zaman para vardır. Onların arkasında kalır aşk duyguları. Onunla birlikte olacak kişinin bunu bilmesi ve sabırlı olması gerekir. Sevdikleri için fedakarlıktan kaçınmazlar ve partnerinin her konuda arkasında olmayı severler. En güvenilir erkekler oğlak burcundan çıkar ve kıskançlıkta doğalarında vardır. Boğ, yengeç ve başak aşk konusunda uyumu yakalayabileceği burçlardır.

Oğlak Burcu Kadını Aşk

Aşk hayatlarında çekingen olan oğlak burcu utangaç tavırları bulunur. Aşk hayatında soğuk gözüken oğlak kadını için aslında durum tam da öyle değildir. Durumu tersine çevirmek için karşısındakine güven duymaları gerekir. Kıskanç tavırları olan oğlak burcu kadını gerçekten aşık olduklarında gözleri hiçbir şey görmez.  Evlilikte ilk kuralları aşk olsa da ikinci kuralları maddiyattır. Maddiyatta ilişkilerinde önemli plandadır ve tüm şartlar oluştuğunda yaşadıkları birliktelikleri ihtiraslı olur.


BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Bu yazı 3138 kez okundu.

YAZAR HAKKINDA

Yahya Güloğlu Yahya Güloğlu Merhaba ben Site Sahibi Yahya Eniyisozler.Net sitesinde her Söz, Mesaj ve Makaleler özenle özgün ve siteye özel olarak uzman yazarlarımız tarafından yazılmıştır. Yararlı Bilgiler ( Blog ) katagori yazıları sizlere Sağlık, Moda, Cilt Bakımı, Güzellik, Cinsellik, Örgü, Bayanlara Özel, El İşleri, Zayıflama Yöntemleri, Ekonomi, Finans, Kredi, Teknoloji, Bankacılık, Diyet, Gezi, Seyahat gibi küçük ama etkili önerileri katagorimizde bulabilirsiniz. Yararlı Bilgiler alanın da yer alan bilgiler bir öneridir. Bunlarla bitmedi Burç uyumları, Fıkralar, Yemek Tarifleri, Şiirler, Şairler, Emojiler ve daha sayamadıklarımı Eniyisozler.net Adresimizde bulabilirsiniz.
Sosyal Medyada Paylaşın:

Abone Ol
Bildir
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2022-01-05 00:41:52
2021-12-13 16:51:02
2021-12-08 21:52:14
0
Düşüncelerinizi yazmak istermisiniz? Lütfen yorum yapın.x
()
x