yandex
Yay Burcu | Genel, Kişisel ve Fiziksel Özellikleri
Günün Sözü

Yay Burcu | Genel, Kişisel ve Fiziksel Özellikleri

Yay Burcu Ve Özellikleri

Bu Yazımızda Yay Burcu Ve Özellikleri, Yay Burcu Genel Özellikleri, Yay Burcu Kişisel Özellikler, Yay Burcu Fiziksel Özellikleri, Yay Burcu Olumlu Özellikleri, Yay Burcu Etkileyici Özellikleri, Yay Burcu Erkeği Aşk, Yay Burcu Kadını Aşk, Yay Burcu İyi Anlaştığı Burçlar, Yay Burcu Kötü Anlaştığı Burçlar, Yay Burcu Cinsel Özellikleri, Yay Burcu Sağlığı, Yay Burcu Elementi, Yay Burcu Gezegeni, Yay Burcu Rengi, Yay Burcu Günü, Yay Burcu Sayısı, Yay Burcu Çiçeği, Yay Burcu Kokusu, Yay Burcu Başarılı Olabileceği Meslekler, Yay Burcu Kızdığı Şeyler, Yay Burcu Sevdiği Şeyler Detaylar Yazımızda.

Yay Burcu Genel Özellikleri

( 22 Kasım – 21 Aralık ) > Yay burcunun en belirgin özelliği diğer burçlara oranla ideallerine en çok bağlı olmasıdır. En iyimser burç olan yay burcu kişisi aynı zamanda hayatında karamsarlığa yer yoktur ve iyimser burçtur. Özgürlüklerine düşkün ve bağlılığı üst seviyededir. Yay burcu özelliklerini taşır ve onu tanıyan kişiler yay burcu kişisini genellikle iyimser ve hayatı seven kişiler olarak tanımlarlar. Enerjisi maksimum seviyede olan yay burcunun her zaman üst seviyede olan enerjilerine karşılık coşkuları hiç dinmez ve bazen coşkuları huzursuzluğa neden olur.


Yay Burcu | Genel, Kişisel ve Fiziksel Özellikleri

Zor Aşık Olan Burçlar

Genellikle dürüst oluşlarıyla tanınan burç aynı zamanda açgözlü olarak da bilinir. Yay burcu öğrenme hevesiyle doludur. Yolculuk yapmayı severler ve bilgi peşinde koşturmak ta onların işidir. Öğrenmeye aç ve bilgi ışıklarıdır. Meraklı olarak tanımlanan yay burcu yeni bilgiler öğrenme konusunda ve yeni insanlarla iletişim kurmaya geçmek için merak sarf ederler ve bu konuda üstlerine yoktur. Dünyanın diğer tarafında da olsa bilgi gidip öğrenme hevesi taşırlar. Burçlar kuşağında bulunan çift karakterli olan 4 burçtan birisi de yay burcu kişileridir. Çift karakterli oluşlarından dolayı sürekli karmaşıklık içindedirler ve ilk görüşte güven duymaya hazır kişilerdir.

Yıldızları bakımından talihli olan yay burcu şansları her zaman yüksektir Bolluğun ve zenginliğin temsilci olan Jüpiter yay burcuna talihte verir. Diğer anlamı da büyük talih olan Jüpiter’in özelliklerini taşıyan yay burcu insanı kafasını kullandıklarında başarıdan başarıya koşmamaları imkansızdır. Dostlarına çok önem veren yay burcu yalnızlıktan asla hoşlanmaz. Cana yakın ve sevimli olan burç kendilerine olan güvenleri de üst seviyededir. Toplum içerisinde yer olduğunu bilirler ve sosyal çevre onlar için çok önemlidir. Doğum anlarında ters yıldız etkisi almamış olan yay burcu kişileri Jüpiter bu konuda onlara yardımcıdır ve sosyal çevrede yerlerini korumayı başarırlar.

Yay Burcu Kişisel Özellikleri

Çift karakterli yapıları gereği durum ve davranışlar karşısında tutumları değişiklik gösterir. İki farklı insanı içinde barındırırlar ve ilk kişilikleri vücuduna önem vermeleri diğer ikinci kişilikleri ise kafa yapısına verdikleri önemdir. Yay burcunun birinci kişiliklerinde spor yapmayı seviyor oluşlarıdır ve vücudunu geliştirmeyi iyi bilirler. Kendilerine iyi bakarlar ve çoğu alanda vücutları sayesinde başarı kaçınılmazdır. Sporcu kişiliği taşıyan yay burçlarının açık havada spor yapmaya uygundurlar ve açık hava sporunu daha çok severler. Yarışma onlar için bir tutkudur ve hayatı da hızlı bir koşu yarışı olarak görürler ve hızlı koşanın kazanacağı fikrine sahiptirler.

Uyumlu Burçlar

Uyumsuz Burçlar

İkinci kişiliğe sahip olan yay burcu her türlü sorunu ve başarıyı kafalarında bitireceklerini bilirler. Yüksek lisans yapmayı ve bulundukları eğitim seviyesinde her zaman daha ileriye gitmek isterler. Uzun seyahat olanları yapar ve seyahati çok severler. Yurtdışı gezilerini severler ve büyük ticaret işlerini temsil ederler. Felsefeyle de ilişkilendirilen yay burcu kafasını kullanarak büyük başarılara imza atan kişilerin çoğu yay burcundan çıktığı da görülür.

Konuşma tarzları da oldukça tatlı olan yay burcu konuşmalarıyla insanları etkilerler ve seçtikleri konu ile oyalamayı çok iyi başarırlar. Eğlenceli sözler kullanan yay burcu zevkli mizahi duygular taşırlar. Yaratıcılığını da eklediklerinde yay burcu kişisinin mizah yazarı olmaları kaçınılmazdır ve bu sayede çok iyi yere gelebilirler.

Yay Burcu Olumlu Özellikleri

Hayatına çok bağlı olan burç hayatı kimsenin sevmediği kadar severler ve hayata izlerini bırakmak isterler ve bu gayretle çalışırlar. Kararsız olmayı sevmeyen burç geleneksel düşünceleri sevmez. İhtiyaçları olan şey yeni düşünceler ortaya çıkarmak ve iyi bir yaşam bulacağı özgürlükle çevrili ortamdır.

Sadık Burçlar

Son derece iyimser olan burç zeki ve enerjisi yüksek ve girişken kişilerdir. Onlara verilen rolden oldukça emin olan burç karşılarına çıkan fırsatı değerlendirirler ve asla kaçırmazlar. Onlar için bir işte cesaret kanıtlamak gerekiyorsa bu onların işidir. Arkadaşlık kurduğu kişiler kendilerine faydası dokunacak kişilerdir. Yay burcu umudunu, tüm dünya tarafından takdir edilen ünlü ve üstün yeteneklere sahip insanlara bağlarlar. Güçlü insanları severler ve güçlü insanların etrafa yaydığı güneş ile beslenirler. Kendisini övmeyi değil başkalarının yaptıkları işlerle övünürler. Bazı kişiler yay burcunun hakkı olmayan bir popülerlik yaşadığını düşünürler. Yöneticilik özelliğiyle donatılmış olan burç bu sebeple bazen sempatik tavırlardan uzak görüntüler sergilerler.

Yay Burcu Etkileyici Özellikleri

Kendilerine duydukları güven, etrafındaki kişiler için tetikleyici etkilere sahiptir ve onlarla geçinmek aslında çok kolay değildir. Yay burcu kişileri olmasa dünya içinde pek çok yenilikler olmazdı ve değişiklikler yaşanmazdı. Her konuda bilgi sahibi olan yaylar olgunlaşmış, yenilikleri ortaya çıkaran yeni deneyimlerin peşinde olan kişilerdir. Olumsuzda olsa yaptıklarının arkasında olan burç girişimcidir. Bunun nedeni de aşırı derecede sorumluluk sahibi olmalarıdır.

En Çok Aldatan Burçlar

Yay burcu kişisinin tam olgunlaşabilmesi için 30 yaşını doldurmuş olması gerekir. O yaştan sonra tamamen rahat ve prensip sahibi olurlar ve her şey istedikleri gibi gerçekleşirse çevresinde bulunan kişilere başarı ve yükselme konusunda yöneticilik yapabilecek seviyededirler. Ancak asilik ve hoşgörü de her ikisini de yöneticilik esnasında devrede bulundururlar. Değişim onlar için kaçınılmazdır ve değişime aşırı derecede inanan burç insanıdır. Değişin uğruna gerekirse tüm ilke ve kuralları yok saymaya hazırdırlar.     

Yay Burcu Fiziksel Özellikleri

Yay burcu kadını fiziksel özellikleri; Fiziksel olarak kolay ayırt edilebilen tiptir yay kadını. Gözleri geniştir ve iki göz mesafesi birbirinden uzaktır. Genel olarak bakıldığında dalgalı saçlara sahiptirler ve dağınık saçtan hoşlanırlar. Yüz hatlarında ger zaman gülümseme vardır gülümsemeseler bile o alıgı hakimdir. Alın yapıları geniş olan yay burcu kadını dolgun dudaklarıyla da dikkat çekerler. Gülümsemeye hazır dudaklara sahiptirler. Her zaman parıldayan güzel gözler yay burcu kadınına aittir. Orta boylu olan burç kadını giyim konusunda da rahatlığı tercih ederler. Spor kıyafet giymeyi severler ve modayı takip etmeyi sevmezler.

Uzak Durulması Gereken Burçlar

Yay burcu erkeği fiziksel özellikleri; Kalabalıklar içerisinden kolayca seçilebilecek olan burç erkeği göz hatları kadın yay burçları gibi geniştir ve dolgun dudaklar onlara aittir. Dalgalı saç tipi bulunan yay erkekleri dağınık saçlıdır ve gülümseyen ağız yapılarıyla dikkat çekerler. Pırlanta gibi parlayan gözlerin sahibi onlardır ve mecburen olmadıkça sakallarını kesmeyi sevmezler kirli sakal bırakmaya meraklı tiplerdir. Genel olarak yay burcu erkeği uzun boyludurlar ve atletik vücutlu erkeklerdir. Spor kıyafet giymek onların tarzlarıdır ve önemli toplantıya bile spor ayakkabıyla katılan kişi mutlaka yay burcu erkeğidir. Çok şık olmayan yay burcu erkeği modayı takip etmezler ve giyimleri ve dıştan görünüşleri onlar için önemli değildir.

Romantik Burçlar Hangileri?

Her iki cins olarak da bakıldığında uzun boylu olmak, geniş alınlı olmak ve erkeklerin yakışıklı, kadınların güzel olması onların özelliğidir. Ten rengi olarak açık pembe ve beyaz ten rengine sahiptirler ve saçları da genel olarak kahverengidir.

Yay Burcu Sağlığı

Hareketli olan ve hareketli yaşamı seven yay burcu kişileri fiziksel, zihinsel ve bedensel egzersizlerden hoşlanırlar. Karaciğeri, uyluk ve dişleri yöneten yay burcu kişisidir. Kadın yay burcu kişileri hareketsiz kaldıklarında kilo alacaklarının farkındadırlar ve buna yatkın olurlar. Sinir sistemleri olarak bakıldığında en hassas noktaları sinir sistemleridir. Açık hava sporlarını sevdikleri için bu alanda kazaya uğramalarının sebebi sinirsel enerjilerinin de yüksek oluşudur ve sabırsız bir sinir haline sahiptirler. Enerjisini iyi kullanamayan yay burcu kolayca hastalanabilirler ve genel olarak sıkıntıları romatizma ağrısıdır. Sinirli olmaktan yana ne kadar hastalık varsa ona yakalanmaları normaldir. Hastalansalar da kendilerini kolayca toparlayabilen burç kişileri sürekli olarak hareketli olduklarından dolayı denge içerisindedirler ve kolay kolay şişmanlamazlar. 

Yay Burcu Elementi

Ateş burçları arasında bulunan yay burcu bitmek bilmez enerjiye sahip oluşlarıdır ve tamamen ateş burcunun özelliklerini taşırlar. Toplulukları idare etmeyi seven, girişken yapı, hırslı ve aceleci tavırları bağlı oldukları ateş elementi olmasından kaynaklanır. Akıllarına koydukları iş artık iş bitmiştir ve o iş hemen olmalı ve bunun için ani hamleler yaparlar. Başkasının idaresinde olmayı sevmezler onlar liderlik vasfına sahiptir ve dedikleri olsun isterler. Hüküm almayı değil hüküm vermeyi severler.

Yay Burcu Gezegeni

Yay burcu yönettiği gezegeni Jüpiter’dir ve Jüpiter’in özelliği karakterinde bilginin kazanılması ve felsefi gelişme yatar. Enerjilerini olumlu yönde yönlendiren Jüpiter güneş sistemindeki en büyük gezegendir. Olumlu olmak, hoşgörü, iyimserlik ve gitmediği yerlere gitme isteği, merak ederek öğrenme hevesi ve patlamaya hazır olmak gibi karakteristik özelliklerini Jüpiter’den alırlar. Jüpiter yay burcuna kattığı özelliklerden biri de ilgi sahalarında asla tatmin olmamalarıdır. Her zaman başka yerde daha iyisinin olacağına veya bulunabileceğine inanırlar.   

Yay Burcu Rengi

Yay burçlarına uğur getiren renk mavidir. Denizin ve gökyüzünün mavi olmasının da etkisiyle mavi renk yay burçlarını sakinleştirir ve bu renk onların sakinleşmesini sağlar. Mavi renk giydiklerinde moralleri yükselir ve mavinin onlar üzerindeki etkisi büyüktür. Ametist renk ve mavi yay burcuna mensup olan kişilerin âlicenap tabiatlarının temsilci renkleridir. Jüpiter’in iyimser elektriğinin temsilcisi olan Yay burçları için lila, leylak, mor renkler vazgeçilmez renkleridir. 

Yay Burcu Günü

Yay burcu için yeni işe atılacaklarında, yeni kararlar alacaklarında onların en iyi karar verdikleri ve başarıya adım atmak için uğurlu günü Perşembe günleridir ve önemli kararları o gün içerisinde verdiklerinde daha şanslı ve başarılı olurlar. Keyifleri ve neşeleri bu gün içerisinde daha farklıdır ve kendilerini en iyi hissettikleri ve işlerinin yolunda gittiği günler genel olarak hep Perşembe gününe denk gelir.

Yay Burcu Sayısı

Yay burcu için uğurlu sayıları 3’tür. Ayın 3. Günü 3. Ay gibi zamanlar şansının en açık olduğu günlerdir ve başarı onlar için 3le başlayan günlerdedir. Onlar için şans getirecek rakamlarda ilk başta 3 rakamıdır ve 12,582, 943 ve 2334 sayıları onlar için talih getirecek sayılar arasındadır. 5 ve 7 rakamları da onlar için şans getirir ve başarılı işlere imza atmak için uygun zamanlardır. Ayın 5. Günü veya 7. Günü yada mayıs veya temmuz ayları onlar için daha başarıya uygun günlerdir.

Yay Burcu Çiçeği

Yay burcunun en çok sevdikleri çiçek zambaktır ve yay burcu insanı zambak çiçeğinin kendine has güzelliğinden ve kokusundan etkilenir. Yayları derin etkisine alabilecek başka çiçek neredeyse yoktur ve başka çiçek onları bu kadar etkisi altına alamaz. Beyaz zambak ve ateş zambağı diye bilinen türdeki zambaklar yay burcu insanını etkilemede oldukça başarılıdır. Genellikle süs ve bahçe çiçeği olarak kullanılan zambak yay burcunun sevdikleri çiçektir. Yay burcu kadınına çiçek vermek isteyenler kesinlikle zambak tercih etmelidir. Sevdikleri bitkiler ise karahindiba, dut, meşe, huştur. Uğur getiren çiçekleri mor menekşe, leylak, salkımdır.

Yay Burcu Kokusu

Özgür ruha sahip yay burçlarının en çok sevdikleri kokular da yine zambak çiçeğinin kokusudur. Menekşe kokusunu da çok seven yaylar için ideal alınabilecek parfüm kokusunu tercih etmeleri gerekir.

Yay Burcu İyi Anlaştığı Burçlar

Ateş grubuna mensup olan yay burcu yine kendileri gibi ateş grubuna ait olan kişilerle iyi anlaşırlar. Yay burcu kadınları kendileri gibi olan yay burçlarıyla, koç ve aslan burçlarıyla iyi anlaşırlar. Diğer anlaştığı burçlar hava grubunda bulunan burçlardır. Arkadaşlık için yaratılan burç için hava grubundan olan ikizler, terazi, kova burçlarıyla sıkı dostluklar kurdukları gerçektir. Yaylar erkekleri ise akıllı kova kadınlarıyla ve çekici ikiz kadınlarla daha iyi anlaşırlar.

Yay Burcu Kötü Anlaştığı Burçlar

Yay burcuna sahip kişiler anlaşamadıkları burçlar boğa, yengeç, başak ve balık burçlarıdır. Aralarında kötü elektrik vardır ve fikir ayrılığı yaşarlar. Birbirlerinden haz etmezler ve birbirlerine karşı negatif elektrik alırlar.

Yay Burcu Başarılı Olabileceği Meslekler

İş hayatında girişimci ruhlarından kaynaklanan durumlarından dolayı kendilerine oldukça güven duyarlar ve bazı girişimlerinde başarısızlıkla sonuçlanabilir. Gerçeğin peşinde olan yaylar savcılık, yargıçlık, politikacılık kendilerine yakışan ve başarılı olabileceği mesleklerdir. Diğer insanların kaderlerini belirlemeyi seven yay burcu iyi bir eğitimci veya akademisyen olabilirler. Ticarette onlar için başarı gösterebilecekleri meslektir ve sezgileri oldukça kuvvetli ve iyi bir takım arkadaşıdır.

Yay Burcu Cinsel Özellikleri

Kolay uyarılabilen yay burcu erkeği her farklılıkta çekicilik bulan yay erkeğini uyarmak oldukça kolaydır. Sosyal hayatlarında aktif olmayı sever ve farklı fanteziler yaşamaya bayılırlar. Cinsel İsteği En Fazla Olan Burç Yay burcu kadını cinsel yaşantılarında oldukça aktiftir ve kolay uyarılabilir bir özellik taşırlar. Farklı insanlarda farklı özellikler görür ve uyarılmaları basittir. Fiziksel ilişki onlar için gündelik hayatın stresinden kurtulabilecekleri araçlarıdır. Hangi Burç Cinsel Yönden Daha Güçlüdür?

Yay Burcu Kızdığı Şeyler

Her zaman en birinci olmayı isteyen yaylar ikinciliğe veya onlardan önce gelebilecek hiçbir şeye tahammül edemezler. Bulundukları ortamı şenlendiren yay burcu tam tersi etki yapmakta üstlerine yoktur, hareketleri ve konuşmaları bir anda ortamı gerebilir. İstemedikleri şey olduğunda  veya ortamda haz etmedikleri biri bulunuyorsa bir anda ortalığı çirkefliğe kadar vardırabilirler. Özgüvenleri tavan yapan burç aslında gizli narsistirler. Alkolü seven yay burcu içkinin sınırını bilmeyenleri de çoktur ve çevresindekileri kırmaktan çekinmezler. İyi kötü tüm fikirlerini açıkça söyledikleri için ortamı germekte üstlerine yoktur. Sinirlendikleri zaman gözleri bir şey görmese de öfkeleri çok çabuk geçer. Her zaman haklı olmayı seven burç yanıldıklarında gözleri hiçbir şey görmez.

Yay Burcu Sevdiği Şeyler

Sosyal hayatlarında her zaman aktif olmayı seven yay burcu kadını gezmeyi, yeni arkadaşlıklar kurmayı ve eğlenmeyi çok severler. Maceraya atılmaktan çok hoşlanan yay burcu kadınına bir konu üzerinde fikir sorulmasına bayılırlar.

Hangi Burç Cinselliğe Düşkün

Yay burcu erkeği ruhsal konularla ilgilenmeyi sever. Sürekli tatile gitmek ve kafalarını dinlemeyi severler. Bilgi sahibi olmayı severler ve daha fazla bilgi öğrenmek için sürekli olarak araştırma içindedirler. Hareketli yaşamı severler ve monotonluktan hoşlanmazlar ve değişiklik onların en çok sevdiği şeydir.

Yay Burcu Erkeği Aşk

Aşk hayatında romantiklik ve duygusal davranışlarda bulunmazlar. Aşk hayatları macerayla doludur ve ciddi beraberlikler onlar için geçerli değildir. Aşk hayatında neşeli kadınlarla birlikte olmayı severler. Karşısındaki kadın hoşgörülü olmalı ve fazla kıskançlıktan kaçınmalıdır. Arkadaşları partnerlerinden daha önemlidir. Yay burcu erkeği zordur ve onu tercih edecek kadın oldukça sabırlı ve hoşgörülü olmalıdır. Sahiplenen aşk, boğucu kıskançlık ve sorun çıkaran sevgili onlara göre değildir. Evlenmek için ideal olan yay burcu erkeği bir kere imza attıysa gözünü asla dışarıya çevirmez ve sadıktır.

Yay Burcu Kadını Aşk

Değişikliğin insanı olan yay burcu kadını aşk hayatında da değişikliği sever. Erkeklere güzel görünmeyi sever. Hayatlarındaki en önemli unsur aşk değildir. Manevi arkadaşlıkları sever ve samimi dostluklara göre hareket ederler. Aşkta akılcı davranırlar ve tüm bunlar olumlu yönde ilerlediğinde aşık olmayı düşünürler. Aşkı aramaz ve aşkın onu bulacağını düşünür ve aşk hayatı hareketlidir ancak olgunlaştıkların da durulurlar.


BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Bu yazı 2984 kez okundu.

YAZAR HAKKINDA

Yahya Güloğlu Yahya Güloğlu Merhaba ben Site Sahibi Yahya Eniyisozler.Net sitesinde her Söz, Mesaj ve Makaleler özenle özgün ve siteye özel olarak uzman yazarlarımız tarafından yazılmıştır. Yararlı Bilgiler ( Blog ) katagori yazıları sizlere Sağlık, Moda, Cilt Bakımı, Güzellik, Cinsellik, Örgü, Bayanlara Özel, El İşleri, Zayıflama Yöntemleri, Ekonomi, Finans, Kredi, Teknoloji, Bankacılık, Diyet, Gezi, Seyahat gibi küçük ama etkili önerileri katagorimizde bulabilirsiniz. Yararlı Bilgiler alanın da yer alan bilgiler bir öneridir. Bunlarla bitmedi Burç uyumları, Fıkralar, Yemek Tarifleri, Şiirler, Şairler, Emojiler ve daha sayamadıklarımı Eniyisozler.net Adresimizde bulabilirsiniz.
Sosyal Medyada Paylaşın:

Abone Ol
Bildir
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2022-01-05 00:41:52
2021-12-13 16:51:02
2021-12-08 21:52:14
0
Düşüncelerinizi yazmak istermisiniz? Lütfen yorum yapın.x
()
x