yandex
Yengeç Burcu Ve Özellikleri | En iyi Sözler ve Blog Sitesi
Günün Sözü

Yengeç Burcu Ve Özellikleri

Yengeç Burcu Ve Özellikleri

Bu Yazımızda Yengeç Burcu Ve Özellikleri, Yengeç Burcu Genel Özellikleri, Yengeç Burcu Kişisel Özellikleri, Yengeç Burcu Fiziksel Özellikleri, Yengeç Burcu Takım Yıldızı, Yengeç Burcu Mitoloji, Yengeç Burcu Sembolü, Yengeç Burcu Gezegeni, Yengeç Burcu Elementi, Yengeç Burcu Rengi, Yengeç Burcu Günü, Yengeç Burcu Sayısı, Yengeç Burcu Çiçeği, Yengeç Burcu Kokusu, Yengeç Burcu Nitelikleri, Yengeç Burcu Sağlığı, Yengeç Burcu Hastalıklar, Yengeç Burcu Beslenme, Yengeç Burcu İyi Anlaştığı Burçlar, Yengeç Burcu Kötü Anlaştığı Burçlar, Yengeç Burcu Başarılı Olabileceği Meslekler, Yengeç Burcu Cinsel Özellikleri, Yengeç Burcu Kızdığı Şeyler, Yengeç Burcu Sevdiği Şeyler, Yengeç Burcu Olumlu Özellikleri, Yengeç Burcu Olumsuz Özellikleri Detaylar Yazımızda.

Yengeç Burcu Genel Özellikleri

( 22 Haziran – 22 Temmuz) > Öncü/Su/ Negatif Ay’ın evidir. Jüpiter Yengeç Burcunun 15. Derecesinde yükselir. Bu burçta; birinci dekan yöneticisi Venüs, ikinci dekan yöneticisi Merkür ve üçüncü dekan yöneticisi Ay’dır. Yengeç Burcu tat olarak tuzluyu temsil eder. Yengeç Burcunda olan kişiler olumlu veya olumsuz durumlar karşısında ani tepkiler verirler. Özellikle bu tarz davranışları ile tanınan Yengeç Burcunun dışarıdan kolay kolay kimsenin fark edemediği ve kendine korumak adına ördüğü duvarları vardır. Aslında bu duvarların arkasında son derece hassas, duygusal ve ılımlı bir karakter yatar.

Zor Aşık Olan Burçlar

Bu ördükleri duvar ancak ve ancak karşısında olan insana güvendikleri zaman yıkılır. Yengeç Burcunun karşısındaki insana güvenmesi oldukça zordur. Güvenini kazanan insanın sırtı asla yere gelmeyecektir. Kırıcı değildir ve karşısındaki insanın kalbini kırmaktan hiç hoşlanmaz. Moralleri bozuk olduğu zaman onları toparlaması oldukça zordur. Yengeç Burcu insanları gülmeyi çok sever ve çelişkili bir yapıya sahiptir. Mizah duyguları oldukça gelişmiş olmakla birlikte dostluğa ve arkadaşlığa oldukça önem verirler. Yardıma ihtiyacı olan herkese el uzatırlar. Sempatik bir kişiliği vardır. Onu zamanla daha yakından tanıyan kişiler, Yengeç Burcu insanının içten içe acı çektiğini düşünebilirler. Ya çok sevinçlidir ya da ölümcül derecede üzüntülü bir duyguya sahiptir. Bu ilginç özelliği yönetici gezegeni olan Ay vermiştir. Yengeç Burcu, insanoğlunun doğumu ile ilişkilendirilir. Ölümü ve doğumu kendi iç dünyalarında bir bütün halinde yaşamakla birlikte, sorunları olduğunda kendilerini toplumdan tamamen soyutlarlar. Bunu da rahatsız edilmemek içim yaparlar. Yengeç Burcu o kadar gizemlidir ki, bu özelliği sayesinde bütün burçlar arasında ilk sırayı alırlar. Taşkınlık ve depresyon, üzüntü ve neşe, kötülük ve iyilik hepsi bir aradadır. İtiraz eden ve taraf olan kişi olmamak adına çevresindeki herkesten uzaklaşmak ister. Bu tarz yönleri sebebi ile kötü bir yoldaş olduğunu söylemek mümkündür. Bütün bunların yanı sıra kendini tam anlamıyla bulan bir Yengeç, bunların tam tersi bir özellik sergiler. 

Uyumlu Burçlar

Uyumsuz Burçlar

Su grubundan sayılmaları, onların hayat dolu olan maddeye bağlılığını en iyi açıklayacak durumdur.

Yengeç Burcu insanları genel olarak her şeyi geliştirmek, beslemek ve büyütmek ister. Burçlar kuşağında en insancıl olan burçlar arasında yerini alır. En önemli özelliklerinden bir tanesi de ruhsal anlamda kendiyse barışık olmasıdır. Bu özelliğini kazanmak ve korumak için kullanır. Bir sorun olduğu durumda özelikle kendileri için tehdit olduğu zaman el atarlar. El atmadan önce biraz bekler, plan kurar ve taktikler geliştirirler. Bütün bunları tamamladıktan sonra sorunun üzerine adeta bir şimşek gibi gider ve ortadan kaldırırlar. Bunca çabayı kendi yerini sağlamlaştırmak adına da sergileyebilirler. Yengeç Burcu insanlarının verdiği sözler ve yardımcı olma isteği duygusal yönleri ile tamamen doğrudan alakalıdır. Maddi yönden güçlü olmanın gerekliliğini ve paranın sokaktan kazanılmadığını çok iyi bilirler. Ancak söz konusu ailesi ya da dostları olduğu zaman her şeyini verecek bir özelliğe sahiptirler. Beklerler ve başka insanların yardım edip etmeyeceğini gözetlerler. Yardım gelmediği durumda son anda kurtarıcı olarak ortaya çıkarlar. Bir şeye ulaşmak için aceleci davranmayan Yengeç Burcunun aldığı kararın ne olduğunu da kestirmek oldukça güçtür. Aynı zamanda onları aldığı karardan döndürmek de imkansızdır. Hem özel hayatında hem de meslek hayatında endişeli bit yapıya sahip olan Yengeç Burcu soğukkanlılık özelliğini biraz daha geliştirmelidir. Ay’ın etkisinde olduğu için ruh hali sürekli değişim gösterir. Duygusal olmalarından ötürü genelde duyguları ile hareket ederler. Hislerine oldukça güvenirler ve geçmiş onlar için güvenli bir sığınaktır. En önemli özelliklerinden biri de anaç olmalarıdır. Korumak ve kollamak onlar için her şey demektir. Vefalıdır ve sadık bir kişiliğe sahiptir. Dostu olmayı başaran kişi Yengeç Burcu insanına tam anlamıyla güvenebilir. Genellikle sevecen ve tatlı dillidir. Ancak negatif bir durumla veya olayla karşılaştıklarında oldukça kırıcı konuşmaları ile söyledikleri sözler yaydan çıkmış bir ok misali insana saplanır.

Sadık Burçlar

Tam anlamıyla duygularının esiri olan Yengeç Burcunda ani tepki ve davranışlar sıkça görülür.

Çok kolay kırılan duyguları vardır. Eleştiriye çok fazla açık değillerdir. Maruz kalmış oldukları eleştiri ne kadar doğru da olsa itiraz ederler. Sosyal çevrelerinde cazibeli yapıları ile dikkat çekerler. Cazibeli olmalarının bir tarafında gizemli olmaları diğer yanında ise neşeli ve sevimli olmaları yatar. Konuşma tarzları o kadar gösterişlidir ki, insanlar etraflarına kolayca toplamayı başarırlar. Her alanda ilginin tam merkezi olmak isterler. Hiç kimsenin zayıf yönünü keşfetmesini istemezler. Sürekli olarak şüphecidirler. Hemen hemen her durumu ölçer, tartar ve test ederler. Duygusal yönlerine sezgilerini de ekleyince ince eleyen ve sık dokuyan bir kişilik olarak karşımıza çıkarlar. Dışarıdan bakıldığında aldatılması kolay bir insan gibi görünebilirler fakat yakınlaştıkça bu durumun hiçte böyle olmadığını herkes görecektir. Kolay kolay affetmezler. İntikam almaz arzuları ağır basar. İç dünyasında intikam planları kurarlar. Gerekli zamanı kollar ve harekete geçerler. Sevdiği, değer verdiği ve güvendiği insanın yanında ömür boyu kalabilirler. Ev hayatına düşkünleri ile bilinirler ve evcimendirler. Misafir ağırlamakta üzerlerine yoktur. Aşırı derecede hayalperesttirler. Kurdukları hayale kapılıp, bunların gerçek olduğuna inanıp bu şekilde yaşamaya başlarlar. Tam da böyle anlarda onları bu durumdan kurtaracak insanlara ihtiyaçları vardır.

Yengeç Burcu Kişisel Özellikleri

Bir Yengeç’le karşılaşıncaya kadar onunla yaşamanın kolay olmadığını anlamanız biraz zordur. Girdiğiniz topluluklarda herkes tarzını ortaya koyarken, o geri çekilir ve sıranın kendisine gelmesini bekler. Yaşamda yarışmayı öğrenmemişlerdir. Durgun ve sakin kişiliği çoğu zaman sükunet verir. Kimseyle yarışı yoktur fakat duygularıyla başı her zaman derttedir. Oldukça anlamlı olan yüzlerinde gizli hüzünlerin dolaştığını hiçbir zaman anlayamazsınız. Size yaklaşmış olması bile büyük bir aşamadır. Ne kadar derin bir dünyası olduğunu keşfettiğiniz an iş işten geçmiş demektir. Size çoktan ağını atmıştır ve işin ilginç tarafı sizin de bu ağdan kurtulmaya hiç niyetiniz yoktur. Kendi mistik dünyasına sizi çekerken, duyguları ile birlikte etrafınızda bir ağ oluşturmuştur. Duygularını öylesine farklı bir biçimde sunar ki yaşamın gerçeklerini unutursunuz. Genellikle; kırılgan, hassas, duygusal, nazik, milliyetçi, çekingen, içine kapanık, geçmişe bağlı, kuşkucu, ürkek, güvensiz, mesafeli, kuruntulu ve alıngan bir yapıları vardır. Hafızaları oldukça kuvvetlidir.

En Çok Aldatan Burçlar

İçlerindeki derin dünyanın tesirinden ötürü yaşamın iniş ve çıkışlarından diğer insanlara göre çok daha çabuk etkilenirler. Bütün bunların yanı sıra hırslarını en kurnaz biçimde dile getiren burçlardandır. Karmaşık bir yapıya sahip olan Yengeçleri anlamak hiç de kolay değildir. Sürekli değişken olan ruh halleriyle sürekli olarak değişirler. Herkesten ve her şeyden uzak oldukları an, kafalarına bir şeyi takmışlardır ve mutlaka onu düşünüyorlardır. Yengeçleri sadece sevgiyle yönetmeniz mümkündür. Tedbirli ve çalışkan olmalarının yanı sıra asla müsrif değildirler. Neyi, ne zaman ve ne kadar harcamaları gerektiğini çok iyi bilirler. Fırsat buldukça para biriktirip geleceğini güvence altına almak isterler. Sevdiklerine çok bağlı olmakla birlikte en fazla annesine ve vatanına düşkündürler. Aynı şekilde kendisini anlayan ve evine bağlı olan bir eşin hayalini kurarlar. Yengecin kalesi kendi evidir. Kalesinde mutlu, huzurlu, güvenilir ve bütün aile bireylerinin olduğu bir yuva isterler. Çoğu zaman gerektiğinden fazla koruyucu bir tavır sergileseler bile çok güzel ebeveyn olurlar.

Yengeç Burcu Fiziksel Özellikleri

Yengeç Burcu insanı fiziksel olarak beyaz ve soluk tenli, kısa ve orta boylu, yuvarlak yüzlüdür. Gözleri genellikle mavi veya gridir. Saçları kahverengi ve mattır. Özellikle Yengeç kadınları tartışmasız olarak çok güzel olurlar. Ay’ı simgeleyen yüzleri oldukça güzeldir. Genç yaşlarda vücutları oldukça formdadır. Yaşları ilerledikçe, şayet dikkat etmezlerse tombul ve kilolu olabilirler. Gözler genellikle açık renk olmakla birlikte manalı, büyük, hülyalı ve nemlidir. Gözleri ve bakışları tüm hassasiyetin oda noktasıdır. Bakışlarında utangaç ve ürkek bir ifade olabilir. Yüzlerde ise kararsız bir ifade vardır. Teni yumuşak, açık renkli ama belirgin değildir. Alın kısmı yuvarlaktır fakat çene çok belirgin değildir.

Uzak Durulması Gereken Burçlar

Dudaklar hassas ve kalın aynı zamanda da çerçevelidir. Kiloları fazla olsa bile kalçaları düzgündür. Saçları genellikle açık renklerde, dalgalı, kahve tonları veya sarışındır. Kafa kısmı geniştir. Erkeklerde özellikle ilerleyen yaşlarda tepe kısımlarda dökülme görülebilir. Bacaklar, kollar ve gövde kısmı kısa, ayaklar küçük olabilir. Kafa yapısı geniş, çenesi güçlü ve yüzü ay gibi yuvarlaktır. Omuzlar da yuvarlaktır fakat çoğunlukla düşüktür. En hassa yeri sindirim sistemi ve midesidir. Eğer dikkat etmezlerse çok çabuk kilo alırlar.

Yengeç Burcu Takım Yıldızı

Praespei, Yengeç takımyıldızı içerisinde yer alır. Birinci dekantta yer alan ve Ursa Minor yani Küçük Ayı takımyıldızı olarak bilinen yıldız kümesinde Kutup Yıldızı bulunur. Orta dekantta Ursa Majör yani Büyük Ayı yıldız kümesi bulunur. En önemli yıldızı olan Conopus, Argo da son dekantta yer alır.

Yengeç Burcu Mitoloji

Yengeç Burcunun orijini Babil kültürüne dayanmaktadır. Mısır’da Yengeç takımyıldızı kimi zaman iki kaplumbağa ile temsil edilirken, kimi zamanda Su Yıldızları olarak adlandırılmıştır. Mısır’da Yengeç Burcu için bilinmez yaratığın adı olan Allul adının da kullanıldığı bilinmektedir. Bu burcun Scrabe ile sembolize edildiği görülmüştür. Dolayısıyla Yengeç Burcunun suyla olan bağlantısı çok eski çağlara dayanmasına rağmen, net bir kökene sahip olmadığı da söylenebilir. 

Yengeç Burcu Sembolü

Sırtında taşımış olduğu evi ile bunu çok iyi bir şekilde ifade eden Yengeç Burcu, muhafaza etmeyi ve elde tutmayı sembolize eder. Besleme ve koruma arzusu ile insan göğsünü anlatan bu işaret; anneliğin taşıyan, olgunlaştıran ve besleyip büyüten annenin sembolüdür. Yengecin kıskaçları ve içe çekiliş durumu, çevreden ve doğadan gelebilecek olan zararlara karşı korunma içgüdüsünü sembolize eder. Dış kabuğunun sertliği sayesinde kendini koruyabilir fakat, içte bulunan hassa ve yumuşak yapısı ile tipik Yengeç özelliğini ifade eder.

Yengeç Burcu Gezegeni

Yengeç Burcu’nun gezegeni Ay’dır. Ay, duyguların yöneticisidir. Ruhu dalgalandıran ve sakinleştiren Ay’dır. Ay; dünyanın çevresinde dönerken büyüyüp küçüldüğü sıralarda kitlelerin ve kişilerin, iç dünyalarını da çehresi gibi değiştirir. Oldukça dolunayın gizemi, birçok yazara, şaire ve senariste ilham kaynağı olmuştur. Ay; gümüş rengi oluşu ve duruluğu ile insanları kendisine çekip hipnotize eder.

Romantik Burçlar Hangileri?

Ağlayan, korkan ve hayal kuran tarafları açığa çıkarır. Olaylara karşı sezgisel ve duygusal yaklaşımları, günlük olaylara bakış açısını belirler. Doğum anındaki pozisyonu, aileden ve atalardan alınan karakteristik özellikleri belirler. Kişinin ailevi sorunları da Ay tarafından yönlendirilir. Kalıtımsal olan özellikleri, psikolojik gelişimi ve duygusal tepkileri büyük ölçüde etkiler. Ay; iç dünya ile ilgilidir. Modern astrolojide Ay; anneyi nasıl algıladığını gösterir.

Yengeç Burcu Elementi

Yengeç Burcu’nun Elementi Sudur. Su elementi mensubu olan Yengeç Burcu; yoğun samimi hisleri ve duygusal duyarlıkları ile meşhurdur. Oldukça gelişmiş bir sezgileri vardır ve en ufak bir çirkinlikte kırılabilirler. Birçok insan onların bu huy ve durumlarını anlayamaz. Onlar gözle görülmeyen şeyleri dahi yani; nefret, kin, öfke, ihanet gibi duyguları hissedebilen duyargaçlara sahiptirler. Ortada bir şey yok gibi görünse de aslında ortada onların kırılması için birçok sebep vardır. Bu kırılganlıkları bazen abartıya kaçabilir. İnce yaradılışlı ve nazik kişilerdir.

Hangi Burç Cinselliğe Düşkün

Özellikle aşk ilişkilerinde çok fazla prensipleri vardır. Oldukça kıskançtırlar. Bütün şatlarını herkesin kabul edip uygulaması çok büyük bir sabır işidir. Yalancı duygulara sahip ve samimiyetsiz olan kişileri çok çabuk analiz edip deşifre ederler. Espriyi ve eğlenceyi severler. Mizah duyguları gelişmiştir. Aşk ilişkilerinde aşka, sadakate ve güvene çok ihtiyaçları vardır. Tek eşlilikten yana sadakatli bir yapıları vardır.

Yengeç Burcu Rengi

Temizlik, zarafet ve anaçlık timsali olan Ay; Yengeç Burcu’na mensup kişilerin yöneticisidir. Bu burçta olan kişiler hızlı ve civa gibi hareketlidir. Renkleri ise; gri, mavi, gümüş ve sarıdır. Özellikle deniz mavisi ve beyaz Yengeç Burcu renklerinin başında gelir.

Yengeç Burcu Günü

Yengeç Burcu’nun şanslı günü Pazartesi’dir. Pazartesi günlerinde aile ve ev ile ilgili meseleleri çok daha kolay çözer. Aynı zamanda yaptığı çalışmalarla ailesini ve kendini güvende hissedebilir. 

Yengeç Burcu Sayısı

Yengeç Burcu’nun uğurlu sayıları başta 2 olmak üzere; 4, 12, 88, 456, 9742 ‘dir.

Yengeç Burcu Çiçeği

Yengeç Burcu’nun çiçeği; Akdeniz Lalesi’dir. Güçlü renkleri ile birlikte Yengeç Burcu insanını büyülemekte üstüne yoktur. Yaşam tarzları ile birbirlerine oldukça benzerler ve hassastırlar. Bunun yanı sıra rahatsız edilmekten pek hoşlanmazlar. Kendi hallerinde gelişimlerine devam ederler.

Yengeç Burcu Kokusu

Mitolojide Melusina, gerçek aşkı getiren Ondine, yani denizkızlarının perisidir. Bu peri doğduğunuzda kulağınıza şunları fısıldar ve kokunuzu bırakır. Uğurlu Kokuları: Leylak ve Müge Kalpleri acıyla dolu olanlara yardım edeceksiniz. Çocukları çok seveceksiniz. Yaratıcı ve sihirli bir dünya için beyaz misk olacak. Çok güçlü sezgilere sahip olabilmen için çimen ve bambu okyanus kokusu ile birlikte şefkati ve nezaketi size sunacak.

Yengeç Burcu Nitelikleri

Su ve Kuzey üçlüsünün ilk burcu olan Yengeç; soğuk, sulak, nemli, soğukkanlı, gecesel, dişil ve hareketli bir gündönümü burcudur. Sesi kısık ve sessiz, doğurgan ve aynı zamanda da kuzeylidir. Çok sayıda çocuk verir. Su hayvanlarını ve sürüngenlerini, orta yükseklikte bulunan ağaçları, yağmur sularını ve hızlı akan suları temsil eder. Mevsim olarak, yaza aittir ve dönenceldir. Günlerin kısalmaya başlamış olduğu zamanları gösterir. Sessiz burçlar grubuna dahildir. Diyafram, göğüs kafesi, kalp, kadın göğüsleri, böğür, mide, akciğerler ve dalağı vücutta uzuv olarak temsil eder. 

Yengeç Burcu Sağlığı

Zodyak kuşağının dördüncü ve Su elementindeki burcu olan Yengeç burcunun en belirgin özellikleri arasında vericilik, şefkat ve koruma gelir. Annelikle de bağlantı olarak kabul edilen Yengeç Burcu; göğüs kafesi, vücutta göğüsler, kadın üreme sistemi, toraks köprüsü, genel olara sindirim sitemi, mide ve pankreas üzerinde etkilidir. Çabuk endişelenme ve insanlara kolayca güvenmemeye yatkın olan tipik yapısı, bütün psikosomatik rahatsızlıklara eğilimi getirir. Sindirim problemleri ve gastrit, vücudun herhangi bir yerinde su toplaması, rahim problemleri, göğüslerde düzensiz gelişmeler ve rahatsızlıklar en yoğun olarak görülen hastalıkları arasındadır. Vücutta bulunan bütün mukotik tabakalarla Yengeç Burcu’nun bağlantısı vardır. Kadınlarda menstrüasyon ve hormon düzensizlikleri veya aşırı kanama tipik özelliklerindendir. Aile içinde olan en ufak bir huzursuzluk bile Yengeç için oldukça büyük endişelerin doğmasına sebep olabilir. Özellikle mide problemleri en önde gelen problematik bölgedir. Dolayısıyla saf ve temiz gıdalar tüketilmesine özen gösterilmesi gerekir. Yemeklerinin iyi pişmesine dikkat etmeli, baharat türü uyarıcılardan uzak durmaları gerekir. Gereksiz endişelerden kaynaklanan sinirsel kaynaklı gastrik problemlere dikkat edilmelidir. Oldukça evcil olan Yengeç; evden çıkmamak istediği için, çok sık olmamak kaydıyla hava değişikliği rahatlatıcı bir unsur olarak kabul edilebilir. Evinde gümüş eşyalar bulundurması, inci, aytaşı, opal ve mavi kuartzdan imal edilen takılar ve mücevherler kullanılması, başarı ve ruhsal dinginlik getirecektir.

Cinsel İsteği En Fazla Olan Burç

Kalın ve sulu yaprakları olan sulak bölgelerde yetişen yoğurtotu, kuşotu ve söğüt gibi tatlımsı bitkiler sağlığına oldukça iyi gelecektir.

Özellikle lila ve mor tonlarında olan kıyafetler, beyaz ve diğer tüm pastel renkler sağlıklı bir yaşam için önemli araçlarıdır. Evini çok seven Yengeç Burcu; evde yapacağı aktiviteler, sporlar, özellikle sauna, havuz ve diğer deniz faaliyetlerinde oldukça mutlu olurlar. Duygusal dalgalanmalarından ötürü çok kolay hata olurlar. Psikolojik rahatsızlıklara en fazla yakalanan Yengeç Burcu insanları, Ay etkileşimi altındadır. Fiziksel olarak bir şeyleri olmasa bile doktor kapılarını çok sık aşındırırlar. Vücut sıvılarının dengelerine dikkat etmelidirler. Özellikle ilaçlara karşı hassasiyetleri oldukça fazladır. Bilmedikleri ilaçları kullanmamaları gerekir. Yiyeceklere oldukça düşkün oldukları için vücut yapıları kilo almaya müsaittir. Eğer yaşamlarını spor yapmadan sürdürürlerse, yaşlandıkları dönemlerde metabolizma hastalıklarına daha kolay yakalanabilirler.

Yengeç Burcu Hastalıklar

Vücudun tamamında veya göğüs, memelerde ve midede kusurları, mideyi üşütme, yetersiz sindirim, tuzlu balgamlar, verem, su dolu kabarcıklar, ağır öksürükler, midede yaralar ve göğüste kanseri temsil eder. Duygularla yakından ilgili olan Yengeç Burcu, eski zamanlardan beri duygusal problemlerin midede yaratmış olduğu sorunlara bilinmektedir. Mide ve göğüs kafesi en hassas bölgeleridir. Ülser, gastrit, bağırsak iltihapları en sık görülen rahatsızlıklar arasındadır. Güneş ışınlarına karşı aşırı hassasiyeti vardır. Ani hava değişimlerinden çok çabuk etkilenir. Yorgunluk ve baş ağrıları gibi problemler yakalarını hiç bırakmaz.

Yengeç Burcu Beslenme

Yemek konusunda oldukça dikkatli olması geren Yengeç Burcu; üzüntü ve sıkıntı nedeniyle kendilerini yemeğe vurdukları zaman sofra başında veya televizyon başında hiç farkında olmadan uzun vakitler boyunca yemek yerler. Beynin doyduğunu algılayamadıkları zaman ise, aşırı kilo artışı görülebilen burçlar arasındadır. Moralleri bozuk olduğu zaman dondurma, çikolata, börek ve keklere saldırmamaları gerekmektedir. Mideleri oldukça hassa olduğundan aşırı tuzlu, yağlı ve şekerli besinlerden kaçınmaları gerekir. Yengeç Burcu için en ideal yiyecekler; sebze, meyve ve balıktır. Ayrıca bol su tüketmeli ve sıkı rejimleri uzun süre boyunca uygulamamalıdırlar.

Yengeç Burcu İyi Anlaştığı Burçlar

Su grubuna mensup olan Yengeç Burcu; dolayısı ile diğer su grubunda olan burçlarla iyi anlaşır. Özellikle Akrep ve Balık burcu en iyi anlaştığı burçlar arasındadır. Bu burçlar romantik ve duygusal kişiler oldukları için aşk ilişkilerinde de bir araya geldiklerinde mutlu olurlar. Oğlak Burcu; Yengeç Burcu’nun tam karşıt ve zıt burcu olduğu için ya çok iyi anlaşacaklardır ya da hiç anlaşamayacaklardır. Yengeç Burcu’nun oldukça iyi arkadaşlık kurduğu burçlar Akrep ve Kova Burcudur.

Yengeç Burcu Kötü Anlaştığı Burçlar

Hava burcuna mensup olan kişiler, mantıkları ile hareket ettikleri için Yengeç Burcu gibi duygusal kişileri anlamakta zorluk çekebilir. Çok fazla dışa dönük olmayan Yengeç Burcu; İkizler Burcu gibi çok aktif olan burçlarla birliktelik yaşamakta zorlanırlar. En zorlandıkları burç Aslan Burcu’dur. Birbirlerini anlamakta oldukça zorluk çekerler. Koç Burcu’nun direkt olarak tavrı Yengece itici gelebilir. Kovaların ve Yayların fazla bağımsız ve sahiplenmeyen yönlerini anlamakta zorlanabilirler.

Yengeç Burcu Başarılı Olabileceği Meslekler

Yengeç Burcu doğrudan duygularla ilişkili olan bir burçtur. İç dünyası oldukça zengindir. Bakma, koruma, muhafaza etme gerektiren alanlar, para biriktirme ve çoğaltma ile ilgili konular Yengeçlerin rahatça başarabileceği işlerdir. Yengeç Burcu insanı müzik alanındaki doğuştan yeteneği sayesinde müzik alanında iyi bir kariyer sunabilirler. Duygusal ve sezgiler yeteneklerinin güçlü oluşu sayesinde sahne ve perde gibi alanlar da başarılı olabilirler.

Parayı Seven Burçlar

Yazar, tiyatrocu, şair ve sinema sanatçısı olabilirler. Özellikle toplumla ilgili çalışmalar, çocuk bakımı ile ilgili işler, annelik, yuva idareciliği, ev işleri, hemşirelik, hasta bakıcılık, lokanta işletmeciliği, aşçılık, antikacılık, yöneticilik ve otel işleri, değerli eserleri koruma, çiçekçilik, kütüphanecilik, bahçe düzenlemesi gibi işlerde çalışabilirler. Öte yandan bankacılık, muhasebe ve hesap işlerinde de başarılı olabilirler. Para idare etme ve çoğaltma gibi konularda oldukça başarılı olurlar ve bu konular onların alanıdır.

Yengeç Burcu Cinsel Özellikleri

Yengeç Burcu erkeği; fiziksel ilişkili olan hayatında, hayatının her alanından olduğu gibi karşısında olan kişiden emin olduktan sonra harekete geçer. Cinsel olarak aktif olması, duygularının yoğunluğuna bağlı olarak değişir. Duygusal olarak bir şeyler hissetmediği bir insanla fiziksel olarak yakınlaşması da oldukça zordur. Fiziksel ilişki yaşantısında çok çekingen bir yapıya sahiptir.

Hangi Burç Cinsel Yönden Daha Güçlüdür?

Yengeç Burcu kadını; cinsel hayatında atılgan bir yapıya sahip olmamakla birlikte, geri planda durmayı ve partnerinden bir adım gelmesini beklerler. İsteklerini ve arzularını kendilerine saklamayı tercih ederler. Partnerinden beklediği adımı gördüğü an bütün arzularını ortaya çıkarır. Duygusal bir yapıya sahip olan Yengeç Burcu kadınının duyguları ne kadar yoğunsa cinsel yaşantısında da o derece aktif olur.

Yengeç Burcu Kızdığı Şeyler

Yengeç Burçları oldukça hisli bir burçtur fakat onları üzmek sandığınız kadar kolay değildir. Kalplerini kırmak veya sinirlendirmek için öncelikle kalbine sahip olmanız gerekir. Yengeç Burcu eğer bir şeye sinirlenmişse, direkt olarak içine kapanır. Telefonları kapatır, duygularını hiç belli etmez. En güvendiği yer neresi ise oraya demir atar. Öfkelendiği zaman derdini anlatacak pek söz bulamaz, saldırmak da işine gelmez. Sırlarının öğrenilmesi, özel eşyalarının karıştırılması ve eski defterlerin açılması gibi durumlarda çok öfkelenir. Genellikle aile üyelerinin davranışlarına ve ailesi tarafından yalnız bırakıldıkları hissine kapıldıkları zaman üzülürler. Kolay kolay öfkelenmeyecek olan bu burç, ona güvenilmediğini hissettiği anda çılgına dönecektir. Güven onun için her şeyden önemlidir. Kendisine güvenmeyen bir insanla karşılaştığı zaman da sinirlenmesi oldukça normaldir.

Yengeç Burcu Sevdiği Şeyler

Yengeç Burcu erkeği; özellikle yardıma ihtiyacı olan arkadaşlarına ve çevresinde bulunan insanlara yardım etmeyi çok sever. Çocuklarla ilgilenmekten aşırı derecede hoşlanırlar. Ayrıca çocuklara kötümser bakışları olan insanlardan da nefret ederler. Espri yapmaktan, sürekli olarak bankada para biriktirmekten çok hoşlanırlar. Bunun yanı sıra utangaç olmayan insanları severler. Her daim mantığı ile hareket etmedikleri için duygusal olan insanları çok severler. Yengeç Burcu kadını; arkadaşları ile vakit geçirmeyi çok sever. İhtiyaç sahibi olan insanlara yardım etmeye bayılırlar. Ayrıca espri yapmayı seven Yengeç Burcu kadını, tamamen mantıkla hareket etmeyi sevmez. Yemek pişirmeyi ve yemeyi çok severler. Çocuklarla ilgilenmeye bayılırlar. Para biriktirmek, evinde bir canlı türü beslemek gibi şeyleri çok severler.

Yengeç Burcu Olumlu Özellikleri

Savunmacı, kırılgan, geçmişe özlem duyan, vicdanlı, sübjektif ve güdüsel, muhafazakar, gelenekçi, koleksiyoncu, içe dönük, yuvaya düşkün, milliyetçi, korumacı, çevresine karşı duyarlı, hayal gücü kuvvetli, empatik, suskun, anaç, maneviyatçı, iç dünyası zengin, biriktiren, çocuklarına düşkün ve fedakar.

Yengeç Burcu Olumsuz Özellikleri

Dışa maske takan, soğuk ve sert, her şeyi eleyen, duygusal şantajcı, yeni çevrelerden hoşlanmayan, alıngan, kaprisli, aşırı hassas, tutucu, fazla sahiplenici, irrasyonel, etkiye açık ve önyargılı.


BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Bu yazı 2489 kez okundu.

YAZAR HAKKINDA

Yahya Güloğlu Yahya Güloğlu Merhaba ben Site Sahibi Yahya Eniyisozler.Net sitesinde her Söz, Mesaj ve Makaleler özenle özgün ve siteye özel olarak uzman yazarlarımız tarafından yazılmıştır. Yararlı Bilgiler ( Blog ) katagori yazıları sizlere Sağlık, Moda, Cilt Bakımı, Güzellik, Cinsellik, Örgü, Bayanlara Özel, El İşleri, Zayıflama Yöntemleri, Ekonomi, Finans, Kredi, Teknoloji, Bankacılık, Diyet, Gezi, Seyahat gibi küçük ama etkili önerileri katagorimizde bulabilirsiniz. Yararlı Bilgiler alanın da yer alan bilgiler bir öneridir. Bunlarla bitmedi Burç uyumları, Fıkralar, Yemek Tarifleri, Şiirler, Şairler, Emojiler ve daha sayamadıklarımı Eniyisozler.net Adresimizde bulabilirsiniz.
Sosyal Medyada Paylaşın:

Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
0
Düşüncelerinizi yazmak istermisiniz? Lütfen yorum yapın.x
()
x