Günün Sözü
var today_obj=new Date() var today_date=today_obj.getDate() var tips=new Array() var tiptitle='' tips[1]='Öfke her zaman hüsranla sonuçlanan beklentilerden gelir.' tips[2]='Yarı doğrudan çekinin. Yanlış yarısına sahip olmuş olabilirsiniz.' tips[3]='Zayıflar asla affedemez. Affetmek güçlülerin özelliğidir.' tips[4]='Sevincimize en büyük engel kırgınlıktır.' tips[5]='Umut, sahip olduğunuz hissin daimi olmadığı hissidir.' tips[6]='Bugünü şükrederek geçirmeyen birisinin elbette ki yarınları güzel olamaz.' tips[7]='Aşk, davaya benzer, cefa çekmekte şahide: şahidin yoksa davayı kazanamazsın ki.' tips[8]='Yaşam ince bir cam gibidir, beklenmedik bir anda kırılabilir.' tips[9]='Boş zaman yoktur boşa geçen zaman vardır.' tips[10]='Aşk, âşıkı şîr eder, aslanı zencir eder, katı taşı mum eder.' tips[11]='Şikayet ettiğiniz yaşam belki de başkasının hayalidir.' tips[12]='Bir kadının aklindakini yapmasını sadece geciktirebilirsin, engelleyemezsin.' tips[13]='Bu dünyaya istediğimiz gibi gelmedik, bu dünyadan istediğimiz gibi gidemeyiz.' tips[14]='Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez.' tips[15]='İnsanın Özü ne ise Gözü de onu görür!' tips[16]='Elini tutan insan yanlışsa, her mevsim kıştır insana.' tips[17]='Bir kadının kaderi sevdiği adamın ihanetiyle sevmediği adamın sadakati arasında çizilir.' tips[18]='Sevgi, bir kırgınlığın gölgesinde üşüyen samimiyettir bazen.' tips[19]='Zaferin büyüklüğü, Savaşın çetinliği ile ölçülür.' tips[20]='Gelecek, bugünden ona hazırlananlara aittir.' tips[21]='İlim yalnız zekâyı değil ahmaklığı da arttırır.' tips[22]='Yaşlanarak değil yaşayarak tecrübe kazanılır, zaman insanları değil armutları olgunlaştırır.' tips[23]='Hakiki hürriyet, yüksek fikirlere esir olmaktır.' tips[24]='Sadık köpek dayağa dayanır, fakat sadakati dayakla değil okşamakla sağlanmıştır.' tips[25]='Kusurumuz ne kadar çoksa, o kadar kusur ararız.' tips[26]='Bilginin efendisi olmak için çalışmanın uşağı olmak şarttır.' tips[27]='Kalp söze başlayınca akıl sağır olur.' tips[28]='Hakikat güneşini örten bulutların en kesifi menfaattir.' tips[29]='Fırtına denizde bir kuvvet eseri, insanda aksine bir zaaf eseridir.' tips[30]='Yüzünüzün ay gibi parlak ve bayram edeceğiniz günlerin hiç bitmemesi duasıyla.' tips[31]='Yolunu bulmaktan umudunu kesme, çünkü umuttur insana yol gösteren. ' document.write(tiptitle) document.write(tips[today_date])" target="_blank">
Cemal Safi Kimdir? Hayatı, Şiirleri Ve Eserleri

Cemal Safi Kimdir? Hayatı, Şiirleri Ve Eserleri

Bu Yazımızda Cemal Safi Kimdir?, Cemal Safi’nin Şiirleri, Cemal Safi’nin Eserleri, Cemal Safi’nin Hayatı Detaylar Yazımızda.

Cemal Safi Kimdir?

Cemal Safi kimdir? Cemal Safi Türk şairleri arasında en sevilen isimlerden biridir. 1938 yılında hayata merhaba diyen şair Samsunludur. İlki orta ve lise eğitimlerini Samsun’da alan Safinin ilk şiirleri Orhan Gencebay tarafından bestelenmiştir.

Can Yücel kısaca hayatına göz atıldığında, sade ve sanata eğilimli bir şair görülmektedir. 3 çocuk babası olan Cemal Safi, 1990 yılında Rüyalarım Olmasa adlı sanat müziği eseriyle adını daha da çok duyurmuştur Vurgun adlı eser de 1991 yılında piyasaya çıkmıştır. Bu iki sanat müziği eseriyle Cemal Safi, yılın şairi seçilmiştir. Safi 1990 yılında müzikli bir şiir kaseti de çıkarmıştır.


Cemal Safi Kimdir? Hayatı, Şiirleri Ve Eserleri

Cemal Safi’nin eserlerinden ilki Vurgun’dur. Bu kitapta şair 1993 yılına dek yazmış olduğu şiirleri toplamıştır. Şairin 2. Kitabı da “ Sende Kalmış” tır. Şiirlerinin 150 tanesi bestelenmiş olan şairin 40 şiiri Orhan Gencebay’a aittir. Şairin diğer eserleri arasında “ Kıyamete Kırk Kala “ ve “ Ya Evde Yoksan “ da yer almaktadır.

Cemal Safi’nin şiirleri arsında Ağlarsın, Tek Hece Aşk, Hüzün Adres Değiştirir, Git, Beni Sevmeni İstiyorum, Ayşen, Sende Kalmış Aklım Çıkıyor, Vurgun, Besmele, Bakırköy’den Mektup Var, Telefonda Sen en bilinenleri olarak sıralanmaktadır.


Pinterest Sayfa Linkimiz: https://tr.pinterest.com/pin/591308626054733230/


Bu yazı 1177 kez okundu.

Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?

YAZAR HAKKINDA

Yahya Güloğlu Yahya Güloğlu Merhaba ben Site Sahibi Eniyisozler.Net sitesinde her Söz, Mesaj ve Makaleler özenle özgün ve siteye özel olarak uzman yazarlarımız tarafından yazılmıştır. Yararlı Bilgiler ( Blog ) katagori yazıları küçük ama etkili önerileri katagorimizde bulabilirsiniz. Yararlı Bilgiler alanın da yer alan bilgiler bir öneridir. Bunlarla bitmedi Resimli Sözler, Şiirler, Burçlar, Burç Uyumları, Emojiler, Fıkralar, Şairler ve dahasını Sitemizde Bulabilirsiniz..
Sosyal Medyada Paylaşın:

SON EKLENENLER

Abone Ol
Bildir
guest
Zorunlu
Zorunlu
boşluk (:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler, inançlara saldırı içeren yorumlar, link web site adresi onaylanmamaktadır.
0 Yorumlar
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Sponsorlu Bağlantılar
0
Düşüncelerinizi çok isteriz, lütfen yorum yapın.x