Arefe Günü Sözleri

11 Ekim 2017 21 gösterim Yorum Yok Arefe Günü Sözleri


Arefe Günü Sözleri

Ramazan ayı hızla geçerken ve Arefe günü yaklaşırken insanlar bu güzel günlerin heyecanını yaşıyor. Arefe gününün gelmesi de bayramın geldiğini haber veriyor. Ramazan ayında, Arefe gününde ve bayram günlerinde sevdiklerimize, arkadaşlarımıza güzel ve anlamlı mesajlar göndermeyi isteriz. Bir iki cümleyle samimiyetsiz görünmek istemeyiz. Bu nedenle günün anlamına göre en dokunaklı en anlamlı sözleri yazarak onlara göndermek ihtiyacı duyabiliriz. Onlara ne kadar değer verdiğimizi güzel temennilerimizle belirtme ihtiyacı duyarız. Güzel bir söz, güzel bir şiirle günlerini renklendirmek isteriz.

İşte buradan onlara en güzel Arefe günü sözlerini iletebilirsiniz. Sitemiz üzerinden Arefe gününe dair anlamlı güzel sözler bulabilir ve sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz.

Arefe Günü Günlerin En Hayırlısı

Tüm Müslüman alemi için ramazan bayramının habercisi üç aylar dinimiz gereğince üç aylarında çok sevapları vardır, insanlar oruç tutar, hayırlar yapar üç aylara özel ibadetler ederler. Üç ayların hemen ardından başlayan mübarek Ramazan ayı ve oruç bir ay boyunca Müslüman alemi yine dinimizin emirlerini yerine getirerek büyüklü, küçüklü oruç tutarak, ibadet ederek geçirirler.

Ayların en hayırlısı olan, ramazan ayının içerisinde hayırlar yapılır, fitreler, zekatlar verilir, fakirlere yardım edilerek gönülleri hoş edilir, ve Müslüman aleminin ibadetleri ile geçen bir ayın son günü bayramdan bir gün öncesi olan arefe günü, Müslümanlar için Arefe Günü Günlerin En hayırlısı bugün bir sonra yaşayacağımız mutlu anların habercisidir.

Ramazan bayramından önce Arefe gününde tüm Müslümanların evinde çeşitli işler yapılır. Bu işlerden bazıları bayram hazırlıkları yapmak, bayrama özel temizlikler yapmak, Ailece alış verişe gidilerek bayramlıklar almak, Ramazan bayramının bir adı’da şeker bayramı olmasından dolayı rengarenk şekerler, lokumlar, tatlılar alınır. Bolca İbadet edilir dualar okunur ALLAH’tan kendileri için ve aileleri için sağlık, mutluluk, bereket dileklerinde bulunurlar.

Bayram öncesi insanların kalbine huzur dolar, evlerine neşe gelir bayram için planlar yapılır aile büyüklerini ziyaret etmek için, uzaklarda olanlar bayramı sevdiklerinin yanında geçirmek için çeşitli hediyeler alırlar arefe gününden yola çıkarlar.

Tabi uzaklardan gelecek çocukları, yakınları için büyüklerde boş durmaz yemekler yapılır tatlılar hazırlanır bayramda hasret giderirken ziyafetler verilir.

Arefe Günü Günlerin En hayırlısı Kalpler vardır sevgi dolu, sevgiyi yaşatmak için, insanlar vardır dostluğu, arkadaşlıgı paylaşmak için ve bayramlar vardır sevgi dolu hasret ile kucaklaşmak için.

Arefe gününüz mübarek olsun.


Logo