yandex
Doğumdan Sonra Eşim Beni İstemiyor | En iyi Sözler ve Blog Sitesi
Günün Sözü

Doğumdan Sonra Eşim Beni İstemiyor

Doğumdan Sonra Eşim Beni İstemiyor

data-ad-format="auto">

Bu Yazımızda Doğumdan Sonra Eşim Beni İstemiyor, Eşim Artık Beni Beğenmiyor, Eşim Beni Sevmiyor, Dogumdan Sonra Kocam Degisti, Doğumdan Sonra Erkek Psikolojisi, Doğumdan Sonra Eşim Benden Soğudu Detaylar Yazımızda.

Doğumdan Sonra Eşim Beni İstemiyor

Hamilelik ve doğum süreci kadınları etkilediği kadar erkeği de etkileyebiliyor. Evinize küçük bir fert eklenirken hayatınızın tüm düzenini değiştirebiliyor. Bazı evliler bu süreci kolaylıkla geçirirken bir çok çift bu sürecin sonunda çokta istemedikleri sonlarla karşılaşabiliyor.

Gebelikte kadın: Gebelikle birlikte kadınların hormanal, psikolojik fizyolojik yapılarında meydana gelen değişiklikler yaşamlarındaki alışkanlıklarında bazı değişikliklere sebebiyet verebilir. Erkekler ise bu süreci farklı oranlarda gözlemlemektedirler. Eşlerine yaklaşımları farklı şekillerde olacaktır. Bu yaklaşımları gebelikle birlikte aralarında sevgi ve şefkati eksiltmeyecek ancak şehvet azalacaktır.

Doğumdan sonra eşlerin birbirine karşı isteklerinin sonlanması: İlişkinin dinamiklerinin değişmiş olduğu gibi kadın erkek arasındaki cinsel alışverişi de değiştirmektedir.

Aileler bebeğin katılması ile birlikte eşler arasında ki alanlarını korumalı kullanacak ve birlikte geçirecekleri zamanları belirlemelidirler.

Doğumdan Sonra Eşim Beni İstemiyor

Doğum Sonrası Yaşam

Doğum sonrası çiftlerin günlük yaşamlarında çok belirgin değişiklikler olmaktadır. Kadınların tüm zamanlarını ve enerjilerini alan bir bebekleri vardır. Evde olan değişiklikler arasında her iki eşin aileleri, bebeklerin bakıcıları artık evin normal sakinleri haline gelmiş olur. Eşler evlerinde çoğunlukla yalnız kalamamaya başlarlar. Bu durum yatak odalarını da kapsamaya başlamıştır. Eve gelen yeni fert ve istekleri her an olmakla birlikte ertelenememesi ve ilk planda olması gerekmektedir. Bebek çiftlerin birbirine yakınlaşmasını sağlamış olmakla birlikte cinsel birlikteliklerinde değişikliklere sebep olan bir faktördür. Gebelik döneminde başlayan bu değişiklik cinsellik konusunu gündemden iyice düşürmüş olacaktır.

Gebelik öncesi sıklık düzeyine asla dönemeyecektir. Uzmanların doğumdan bir müddet sonra cinsel ilişkiye izin vermeleri çiftlerin ilişkiye yeniden başlaması için yeterli etmen değildir. Bu durumun sebepleri arasında kadınların ilgi ve dikkat önceliklerinin bebeklerinde olmalarına bağlanabilir. Kadınların  kendi bakımlarında yaptıkları azalmalar cinsel çekiciliklerinde de azalmaya sebebiyet veriyor olabilir. Erkeklerde ise eşine cinsel ilgi duyduğunda karşılık bulamıyor olması ya da bebek nedeniyle kesiliyor olması sonraki girişimlerini engelleyecek etkiler yapabilir.

Birçok sıkıntı hamilelikle birlikte başlar, eşler hamile kalınca erkekler onları daha kutsal bir mertebede tutmaktadır. Böylelikle cinsellik düşünmezler. Kadınların vücutlarında ki değişiklikler ise eşler tarafından çekici bulunmayıp uzaklaşmaya başlayabilir. Bir kısım erkekler ise hamile eşlerine ve bebeklerine zarar verme korkusunu taşıdıkları için eşlerine yakınlık göstermekten çekinebilirler.

Annelik Hormonları 

Doğum sonrasına bayanların hormonlarında ki ani düşme ve yükselmeler sağlık noktasında çeşitli ağrılı şikayetlere neden olmaktadır. Annenin aşırı yorulması  da eşe olan alakayı kısıtlar. Bu sebeplerle eşiniz doğum sonrası sizi istemiyor olabilir.

Evli çiftler bebeğin aileye katılmasıyla birlikte değişebilirler. Zamanla duruma uyum sağlayıp, bu durumla baş etme yöntemleri bulacaklardır. Özellikle anneler için ön planda bulunan bebekler Annelerin bebekle birlikte vakit geçirme istekleri kadar eşlerine de birlikte geçirebilecekleri zaman yaratmaları hamilelikle başlayıp doğum sonrası süregelen uzaklaşma sorununu ortadan kaldırmak için yapıcı adımlar olabilecektir.  Her şeyden önce eşler bu dönemde aralarında yaşanan gerginliklerin ve sorunların geçici olduğunu unutmamalıdır. Kendi çabalarımızla bu sorunun üstesinden gelebileceğimiz gibi baş edemeyeceğimiz sorunlarda bir uzmana danışmakta fayda olduğunu belirtmek gerekir.

Doğumdan Sonra Eşim Beni İstemiyor

Eşim Artık Beni Beğenmiyor

Eşim beni sevmiyor, beğenmiyor bir çok insan tarafından bir yakınma olarak dile getirilmektedir. Yakınma olarak başlayan bu süreç psikolojik tedaviyi bile gerektirecek sonuçlara neden olabilmektedir. Bu sorunun cevabı için bile bir çok uzmana söz konusu sebepten dolayı şikayetçiler gitmektedir. 

Eşim beni beğenmiyor düşüncesi gerçek olabilir mi? Bu düşünceye sahip olmak eşimizin bizi beğenmiyor olması anlamına gelmemektedir. Bizi bu düşünceye iten sebeplerin neler olduğuyla alakalı geniş bir araştırma yapılmalıdır. Bu düşünceye iten sebepleri kağıda dökerek sorgulayabiliriz. Tüm bu düşüncemizin sebebi kıskançlıkta olabilir.

Ruhumuzu en çok zedeleyen duygumuz kıskançlıktır. Bu duygu bizi her şeye sahip olma isteği yaratıp önceliği kendimize verme isteğini uyandırabilir. Sahip  olduklarımızı kaybetme duygusu ise kıskançlık duygularını harekete geçirip ivme kazandıracaktır.

Eşinizin Sizi Sevmediği Kanaatine Vardıysanız Ne Yapabilirsiniz

Eşiniz sizi sevmiyor olabilir. Biz duygularımızdan emin olabilir ancak eşimizin duygularını belirleyici olamayabiliriz

Bu gibi durumlarda sevgi testleri yaparak eşinizin sizi sevip sevmediğini kontrol edebilirsiniz. Eşinize soracağınız sorular onları kızdıracak nitelikte olup böylelikle yalan söyleyip söylemediğini kontrol edebilirsiniz.Rahatlıkla birçok evlilik bu dönemi atlattığını söyleyebiliriz.

Eşim artık beni beğenmiyor algısının altında eşlerin eskiden olduğu gibi bağlı olmadığı düşüncesi yer alabilir. Eş eskisi gibi ona sarılmıyor , cinsel istek duymuyor, sevgi ile bakmıyor ve  konuşma sıklığıda azalmışsa sizin aklınızda eşinizin hayatında bir başkası var kuşkusu uyanmış olabilir.

Tüm bunlar eşinizin iş hayatında ki yoğunluğuna bağlı da olabilir.  Bu durumda kuruntuya kapılmış olma ihtimali de söz konusu olacaktır. Maddi durum, psikolojik hali hatta korku ve endişeleri de size karşı davranışlarını istem dışı değiştirmiş olabilir. Bu yüzden eşinizi suçlamaya başlamaktan kaçınmalı onu anlamaya çalışmalısınız. Sorgulamak aranızda ki sorunun artmasına neden olacaktır. Böylelikle bu sorun kavgaya dönüşebilir ve belki de eşinizde siz karşı bir miktar soğumaya sebep olabilir.

Sorunların sürekli hale gelmesi, tartışmaları artıracak ve aranızda ki muhabbeti azaltma yönünde eğilim gösterecektir.

İlişkilerin merkez duygularından birisi hayal kırıklığıdır. İlişkilerimizden sevilme, beğenilme, onaylanma gibi olumlu hisleri umarak devam edersek çok fazla hayal kırıklığı yaşayacağız demektir. Belki de Hayal kırıklıklarının artması ile tahammül duygumuzu geliştirmeyi öğreneceğiz. Sevilmemeyi  kabul edip onun getirdiği acılara katlanmayı öğreneceğiz.

Eşim beni beğenmiyor sorunusun bir algı olup olmadığından emin olmak için;

  • Bizi sevip sevmediğini yeniden detaylarıyla gözden geçirelim
  • Onun duygularından çok biz buna ne kadar ve nasıl katlanırız
  • Beğenmediğini kabullenmek ayrılmayı gerektirecekse hayatımı nasıl etkiler bunlar bizim cevaplayacağımız önemli sorular arasındadır.
  • Zaman zaman eşimizin bize olan sevgisinden emin olamdığımız gerçekler arasında olabilir. Ancak eşinizin sizi sevgiğini biliyor ve hissediyorsanız bazen sizi beğenmediğini düşünmek yersiz olacaktır. Sevgi ya vardır ya yoktur. Devamlılık gerektirir.
  • Yapılabilecek tek ve son şey sizi beğenip beğenmedi sorusundan çok onun hayatından başka bir sorun olup olmadığını öğrenmelisiniz.

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Bu yazı 1183 kez okundu.

Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?

YAZAR HAKKINDA

Yahya Güloğlu Yahya Güloğlu Merhaba ben Site Sahibi Yahya Eniyisozler.Net sitesinde her Söz, Mesaj ve Makaleler özenle özgün ve siteye özel olarak uzman yazarlarımız tarafından yazılmıştır. Yararlı Bilgiler ( Blog ) katagori yazıları sizlere Sağlık, Moda, Cilt Bakımı, Güzellik, Cinsellik, Örgü, Bayanlara Özel, El İşleri, Zayıflama Yöntemleri, Ekonomi, Finans, Kredi, Teknoloji, Bankacılık, Diyet, Gezi, Seyahat gibi küçük ama etkili önerileri katagorimizde bulabilirsiniz. Yararlı Bilgiler alanın da yer alan bilgiler bir öneridir. Bunlarla bitmedi Burç uyumları, Fıkralar, Yemek Tarifleri, Şiirler, Şairler, Emojiler ve daha sayamadıklarımı Eniyisozler.net Adresimizde bulabilirsiniz.
Sosyal Medyada Paylaşın:

SON EKLENENLER

Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
0
Düşüncelerinizi yazmak istermisiniz? Lütfen yorum yapın.x
()
x