Emoji Kopyalama Yaparken Sevgilinizi Kızdırmayın! | En iyi Sözler ve Blog Sitesi
Günün Sözü

Emoji Kopyalama Yaparken Sevgilinizi Kızdırmayın!

Emoji Kopyalama Yaparken Sevgilinizi Kızdırmayın!

Emoji Kopyalama Yaparken Sevgilinizi Kızdırmayın!

Artık herkes birbiriyle emojilerle konuşuyor ya da emoji göndermediği için kızgın olduğunu düşünüyor. Günümüzün belki de en eğlenceli iletişim şekli olan emojiler hayatımızın tam orta yerinde, tabletler, telefonlarda ve bilgisayarlarda onları kullanmamız için bizi bekliyor. Emoji kopyalama günlük hayatın neredeyse bir parçası haline geldi. Çünkü o kadar çok mesajlaşıyor ve yorum yapıyoruz ki içimizdeki yazarlar, şairler artık çoluk çocuğun dilinde diyebiliriz!

Kullandığımız emojileri kopyalarken kimi zaman sevgilimize gönderdiğimiz yazıyı patronumuza, kardeşimize verdiğimiz sırrı annemize atabiliyoruz. Ama bir şekilde olayı idare eden “yanlışlıkla kuzenim gönderdi” cümlesindeki kuzenlerimiz hep yanımızda ve onlar iyi ki var!

Her İlişkide Bir Emoji Hatası Olur!

Nerede o eskinin aşkları? Bir mendilden bin anlam çıkaran aşıklar şimdilerde bir emojiden on bin anlam çıkartabiliyor. Ya da hiç emoji göndermediği için “sen bana trip atıyorsun” diyebiliyor. Aslında tüm bunların dışında işin en kötüsü yanlışlıkla gönderilen emojiler ve kopyala yapıştır mesajlar için çok kavgalar çıkabiliyor ve çok aşk büyük bir sarsıntı geçirebiliyor!

Emoji kopyalama yaparken tüm bu yukarıda yazdığımız sorunları yaşamamak adına daha temkinli davranarak dikkat etmekte ve sevgilinizi kızdırmamakta yarar var. Sonu hüzünlü biten bir aşk hikayesinin baş kahramanı olmak istemiyorsanız, herkes için özenli bir şekilde tüm cümleleri baştan yazmalı ve herkes için özenle seçtiğiniz emojileri kullanmalısınız.

Emojilerin Alt Anlamlarını Gözden Kaçırmayın

Bir emojide gülücük sadece bir gülücük değildir, aslında o pek çok farklı anlama da sahiptir. Burada kastettiğimiz annelerimizin elleriyle yüzünü kapatan maymunu, dua eden maymun sanması değildir. Kastettiğimiz, bir gülücüğün bin bir halinin olduğudur. Kimi gülücükler daha samimiyetsiz kimileri daha sinsidir. Bu nedenle en yakın arkadaşınıza gönderdiğiniz gülücükle sadece sınav notlarını isterken konuştuğunuz arkadaşınıza gönderdiğiniz gülücük aynı olmayacaktır.

Emoji kopyalama işlemi esnasında bu alt anlamları da düşünerek hareket etmeniz de yarar var. Aksi durumda kime ne gönderdiğiniz büyük problemlere neden olabilir. Herkese aynı duyguları besleyemediğiniz için doğal olarak herkese aynı emojiyi de atmamanız ve buna özen göstermeniz gerekecektir diyebiliriz.

 


Bu yazı 916 kez okundu.

Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?

Sosyal Medyada Paylaşın:

SON EKLENENLER

Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2020-08-05 21:31:46
Gökçe Leyla: ÖZGÜRLÜK HERKES İÇİN Bir umuttur özgürlük yaşayan her insan için. Hayata tutunmayı sağlayan. Bir
2020-08-04 23:10:32
Sezen: :D :D :D
2020-07-31 22:47:55
Sıla: :D
2020-05-31 00:27:49
2020-04-09 19:23:59
2020-04-09 19:17:59
0
Düşüncelerinizi yazmak istermisiniz? Lütfen yorum yapın.x
()
x