yandex
Emojiler İle Mesajlaşmak | En iyi Sözler ve Blog Sitesi
Günün Sözü

Emojiler İle Mesajlaşmak

Emojiler İle Mesajlaşmak

data-ad-format="auto">

Bu Yazımızda Emojiler İle Mesajlaşmak, Emojilerin Gerçek Anlamları, Emoji Anlamları, Emojilerle Yazılmış Mesajlar, Emojilerle Aşk Cümleleri, Emojilerle Harf Yazmak, Emojilerle Kalp, Kalp Emojisi ile Harfler, Emojilerle Güzel Sözler, Emoji Bulma, Hazır Emoji Mesajları Detaylar Yazımızda.

Emojiler ile Mesajlaşmak

Pek çok sosyal medya uygulaması ve mesaj uygulamaları artık ağırlıklı olarak emojileri kullanıyor. Emojilerin içerisinde kızgınlığınızdan tutun da aşkınızı anlatmanıza yardımcı olacak ifadeler bulunur. Bu ifadelerden en anlamsız olanına bile belki sevgilinizle kendi aranızda yeni bir anlam yüklemiş olabilirsiniz.

Örneğin İyi geceler mesajları sevgiliye , Günaydın mesajları sevgiliye atılırken onlarca emoji de yan tarafa eklenir. Hem sözcüklerle duygularınızı belli ederken hem de emoji desteği ile birlikte anlatamadığınız her şeyi tamamlamış olursunuz. Kalpli emojilerden öpücüklü emojilere kadar çok fazla alternatifinizin bulunduğu emojileri kesinlikle mesajlarınızda kullanmalısınız. Böylece duygularınızı daha net ifade edebilirsiniz.

Emoji Nedir ?  Öğrenmek İçin  Emoji Nedir ?  Sayfamızı Ziyaret Edin.

Emojilerin Gerçek Anlamları

 Düz gülüş emojisi Düz gülüş emojisi: Standart –sıkıcı bir gülümsemedir. Genellikle sabah 8 akşam 5 düz bir hayat yaşayan, hayatında hiç renk olmayan kişilerin kullandığı emojidir. “Gülücük atayım da emoji kullanmıyor demesinler” şeklinde düşünen kişilerce kullanılır.  Böyle kişilere günaydın diyerek en eğlenceli emojiyi bile kullansanız size bununla cevap veriri. Emin olun başka da emoji kullanmaz. Ayıp olmasın da güleyim bari emojisi de diyebiliriz.

bende diyorum bu kız neden yok ortalarda günaydın Düz gülüş emojisi gibi cümlelerde kullanılabilir.


Arafta kalan gülücük emojisi Arafta kalan gülücük emojisi: Genellikle gözlerinin büyük olmasından ayırt edilsede ayıp olmasında güleyim bari emojisinden pek bir farkı yoktur. Ya benim en sevdiğim emoji diyebileceğiniz bir orjinalliğe sahip değildir. Ama durum kurtarır. Aslına bakarsanız şöyle bir şaşırma anlamı da katılabilir

 • Yeni saat aldım sence nasıl ? gülücük emojisi
 • Vay be gerçekten güzelmiş Arafta kalan gülücük emojisi gibi şaşırmalı gülümsemeli beğenmeli cümlelerde kullanılabilir. En azından anlamı zenginleştirilmiş olur. Fakat anlamsız sıradan bir gülümseme olduğunu değiştirmez.

Sinsi gülüş emojisi Sinsi gülüş emojisi: Kesinlikle gülümserken bir planı var. Tabi tabi sen öyle san anlamlarına gelecek şekilde gülümser. Gülerken kafasından geçen pek çok tilki vardır da size belli etmez. Bir yandan da dalga geçer bir tavır takınır. Ne dedi şimdi ya diye düşünüp durursunuz. Hayır laf soksaydı gülmezdi şaka yapıyor heralde diye sizi bir sürü düşüncelere sürükleyecek cümlelerde kullanılır. Misal;

 • Hayır ben olmasam üç gün sürmez orası batar kesin. Öyle değil mi ama ya durmadan üstüme geliyolar
 • Aynen kanka değerini bilmiyolar senin boşver Sinsi gülüş emojisi

Evet Haklısın Emojisi Evet Haklısın Emojisi: Genellikle size anlatılan sıkıntılı durumlar sonrasında evet haklısına bağlanan cümlelerde kullanılır. Tartışmaların sonunda bu emojiyi gördüğünüz anda her şey tatlıya bağlanır. Mutlu ve içten bir gülümseme olarak evrensel bir anlamı var.  Sert cümlelerinizi sevimli hale getirmek için de kullanılabilir. Ancak çoğunlukla samimi olunan kişilere kullanılır. Arkadaşlarınızdan bir şey isterken de kullanabilirsiniz. Oldukça ponçik bir gülümseme ile isteğinizi belirtmeniz yeterli olacak.

 • Kanka sen de not var mı cınım ya Evet Haklısın Emojisi
 • Var tabi kanka atayım Evet Haklısın Emojisi

Şeklinde gerçekleşen sevimli sevimli konuşmalarda mutlu ve içten gülümseyişler her daim işe yarar.


Mütevazi gülümseme Mütevazi gülümseme: Mutlu ve içten gülümseme emojisinin kardeşidir. İçtenliğin bir tık üstünde mütevaziliğin doruk noktalarında kullanılır. Kişiler bu emojiyi kullanarak sevimliliğine sevimlilik katar. Her şeyi kabul eden ben hallederim sorun yok Mütevazi gülümseme cümlelerinde oldukça fazla kullanılan bir emoji çeşididir.  

Ayy çok teşekkür ederim hiç gerek yoktu şeklinde gelişen cümlelerin olmazsa olmazıdır. O emoji kullanılmazsa bu cümleler hep bir eksik hep bir yarım kalır.


Sarılmak isteyen emoji Sarılmak isteyen emoji: Açık el emojisi olarak geçen bu emoji birine sarılma isteği duyulduğunda kullanılıyormuş . Peki bizler nasıl kullanıyoruz? Herkesin farklı anlamlara gelecek şekilde kullanabileceği bir emojidir. Mesela bir iş mi yapılacak “ durun durun ben hallederim hemencecik Sarılmak isteyen emoji

Şeklinde kullanılabilir. Burada sarılma anlamı yoktur. Ama açık olan eller cümleye yardımsever iyilik meleği gibi anlamlar katabilir. Bunun dışında Whatsapp gruplarında çoğunlukla bende varıımm, bende gelirim, durun beni de alın aranıza bakın ne kadar da samimi ve sevecenim anlamlarına gelebilecek şekilde kullanılabilir.

 • Kızlar hafta sonu buluşalım mı?
 • Olurr tabi harika fikir ben gelirim ne zaman nerde Sarılmak isteyen emoji
 • Gibi oldukça istekli bir emoji olarak da kullanılabiliyor.

Haylaz göz kırpma emojisi Haylaz göz kırpma emojisi: Bir gözünü sinsice kırpan bir ifadeye sahip olan emoji haylaz bir ifade ile karşımıza çıkar. İnce bir espri yapıldığında ya da yakın bir ilişki kurulduğunda kullanılır. Pek çok anlama gelebilecek şekilde kullanılabilir. Eklendiği cümlenin anlamını değiştirir.

 • Sorun değil hallederiz. Haylaz göz kırpma emojisi gibi bir cümle sonunda kullanıldığında gayet babacan bir tavra sahip olur.
 • Sahne senindir devam et fakat sıra bana gelmesin dua et Haylaz göz kırpma emojisi gibi ağabeylerimizin onlara göre artistlik olan sözlerinin ardından cuk diye oturur. Kamyon arkası sözler dediğimiz kalıp içinde oldukça fazla kullanım alanına sahiptir. Emojinin bulunması ile ağabeylerimize de gün doğmuştur.

Emojilerle Güzel Sözler


Kalpli Göz Emojisi

Kalpli gülen surat emojisi Kalpli gülen surat emojisi: İlişkilerin vazgeçilmez emojilerinden biridir. Genellikle kadınların kullandığı bir emoji olup “yaaa ben seni yerim” anlamlarına da gelebilir. Aşık ve mutlu bir surat anlamı evrensel olarak kullanılır. Flört dönemlerinde çok fazla kullanılmaz. Ancak ilişki başladığı andan itibaren kusana kadar kullanılır. Artık ekmek ve su gibi sıradan bir hal almıştır. Aşkım, bitanem, hayatım kelimelerini kullanmayı sevmeyenler için idealdir. Cümlenin sonuna bu emojiyi eklediğinizde başka bir sevgi sözcüğü kullanmanıza gerek yoktur

 • Günaydın Kalpli gülen surat emojisi
 • Yaa bana sürpriz mi yaptın sen Kalpli gülen surat emojisi

Kalpli Öpme Emojisi

Kalpli öpücük emojisi Kalpli öpücük emojisi: Genellikle karşı cinsle ilişki başladığında kullanılsa da kızların çoğu bu emojiyi birbirlerine kullanır. Mesajlaşılan kişi ile aranızda bir samimiyet varsa teşekkür etme anlamlarında da kullanılabiliyor. Bunun dışında mesajlaşmayı bitirmek ve görüşürüz artık hadi öptüm canım işim gücüm var dememek için de kullanılabilir.

 • Tamam canım konuşuruz gene hadi Kalpli öpücük emojisi
 • Ben de yarın senin için imza atarım Kalpli öpücük emojisi ( üniversite öğrencileri arasında kullanılmakta olup derse evde uyumak için gelmeyen bir kız arkadaştan gelen teşekkür mesajıdır)

Öpücük Emojisi Öpücük Emojisi: Çok fazla samimi olmadığınız kişilere karşı rahatlıkla kullanabilirsiniz. Öpüyorum ama inşallah yanlış anlamaz gibi ikilemde kullanılan bir emojidir. Ters bir durumda  “yaa ben bunu ıslık çalan emoji biliyordum pardon” diyerek kıvırma payına da sahipsiniz. Islık çalan emoji olarak kullananlarda vardır tabiî ki. Genellikle flört öncesi hoşlanılan kişiye karşı kullanılır. Bak senden hoşlanıyorum ama çaktırmakta istemiyorum ifadelerine gelir. Samimiyet belirtisidir. İkinci bir kullanım alanı ise işim düştü yazmak zorundayım emojisidir.

 • Evet canım iş yoğunluğu yazamadım sana da aylarca ama çok teşekkür ederim yardımcı olduğun için hadi işim düşünce yazarım gene Öpücük Emojisi

Islık çalan emoji Islık çalan emoji: Öpücük ifadesi olarak da kullanılır. Çok fazla samimi olmadığınız bir insan size kalpli öpücük yollamışsa bu emojiyi yolarak hop birader bu ne gevşeklik adam gibi öp öpceksen anlamında kullanabilirsiniz. Öpüyormuş gibi fakat bir yandan da ıslık çalan bir tarza sahiptir. Nereye çeksen oraya gelir. Fazla tercih edilen bir emoji olmamakla beraber işim düştü emojisi ile aynı aileden gelir.


Düz gülümseyen emoji Düz gülümseyen emoji: Hiçbir özelliği bulunmamakta. Her cümlenin sonuna istinasız kullanılabilir. Merhaba, nasılsın, iyim sen, evet havalar bu ara

bozdu Düz gülümseyen emoji gibi sıkıcı konuşma cümlelerin sonuna konulur. Konuşma esnasında bir emoji bulamadın mı? Düz gülümseyen emojimiz imdadına yetişir.


İçten öpücük emojisi İçten öpücük emojisi: Kadın erkek ilişkilerinde sıklıkla kullanılır. Bu emoji kullanılmaya başlandıysa sevgili olma evresi kapıda demektir. Kalpli öpücüğün bir tık altında olan samimiyet durumlarında kullanılır. Flört evresi artık yavaş yavaş aşılmıştır. Kız arkadaşlar arasında da kullanılır.

 • Hadi uyu artık kıyamam sana İçten öpücük emojisi ( seni düşünüyorum ve samimiyim sevgili olursak hep seninle böyle ilgilenirim ona göre yani)
 • Unutmam canım yarın gelirken mutlaka getiririm hadi öptüm İçten öpücük emojisi ( öptüm demekle yetinilmez nasıl öpüldüğü de emojimiz yardımıyla gösterilir. Görüşürüz anlamlarında da kızlar arasında oldukça yaygın bir kullanımı vardır. )

Hazır Emoji Mesajları


Dil Dışarıda Göz Kırpma Emojisi

Göz kırpan ve dil çıkaran emoji Göz kırpan ve dil çıkaran emoji: Söylemek isteyip de söyleyemediklerinizi şaka yolu ile ifade etmek istiyorsanız bu emojiyi kullanabilirsiniz. Muzip bir ifadeye sahip olan emoji lise tayfası tarafından oldukça fazla kullanılır.

 • Yok sen benim arkadaşım olmasan mı mesela sevgili olsak haha Göz kırpan ve dil çıkaran emoji

Ters bir tepki alındığında; “ şaka yaptım yaa dil çıkaran emoji vardı sonunda yuh yani daha neler” diye bir kıvırma yapabilmeniz de söz konusudur.


Dil çıkaran gözleri kapalı emoji Dil çıkaran gözleri kapalı emoji: Farklı kullanım alanlarına sahiptir. Çılgınlık belirtisi olarak kullanılabileceği gibi iğrenilen durumlar için de kullanılabilir.

 • Gece bir ortama girdik acayip kanka akıyoruz yine Dil çıkaran gözleri kapalı emoji
 • O yemek neydi öyle ya ıykk Dil çıkaran gözleri kapalı emoji

Ağzı sulanan gülüş emojisi Ağzı sulanan gülüş emojisi: İğrenç espri modası özellikle liseli gençler arasında yaygındır. İçime sindi dışıma barbie Ağzı sulanan gülüş emojisi gibi oldukça soğuk espriler bu emoji ile taçlandırılır. Bunun dışında ise özenilen durumlarda da kullanılabiliyor. Ya şimdi şöyle kocaman bir hamburger olsa da yesek ha Ağzı sulanan gülüş emojisi


Dili dışarıda Emojisi Dili dışarıda Emojisi: Emojiyi kullananlar oldukça şımarıktır. Sürekli bir muzurluk peşindedir. Çocuklar gibi şen tatlış mı tatlış insanların tercih ettiği emojiler arasında yerini bulur. Bu emoji kullanılarak her şey söylenebilir. Hem yok ya şaka yaptım havası içine sokulabilir hem de olsa nede iyi olur ama havası yaratılır. Sevgililer arasında da kur yapmak için kullanılan emojiler arasında yerini bulur. Üstelik sadece kadınlar tarafından değil erkeklerin de sıklıkla kullandığı bir emojidir. Liseliler tarafından da kullanılır.

 • Yok ya bence ben çok fazla şeker değilim sensin şeker hihi Dili dışarıda Emojisi
 • Akşam beraber mi çalışsak acaba hem daha çabuk biter ödevler Dili dışarıda Emojisi

Ters bakan surat emojisi Ters bakan surat emojisi: Kesinlikle trip atmak için tasarlanmış bir emoji çeşididir. Özellikle kızlar tarafından kullanılır. Üzerine verilebilecek pek çok örnek vardır. Trip dışında ise sevmediğiniz insanlara karşı “geldi yine tipsiz Ters bakan surat emojisi” anlamlarında kullanılabilir. Ters bakmanız gereken durumlarda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ayrıca diyecek bir şey bulamıyorsanız ama yinede konuşulanların hoşunuza gitmediğini ifade etme isteğiniz var ise gönderin gitsin. Ne sizin parmaklarınız yorulsun kelimelerle uğraşmaya ne de beyniniz. Bırakın sonrasını o düşünsün. Keyifsiz ve moralsiz bir emojidir. Durumdan memnun olmadığını her türlü ifade eder.

 • Yoo kızmadım ne alakası var tabi ki arkadaşlarınla gezebilirsin Ters bakan surat emojisi
 • A:Yarın 15.00’da okulda olunacak. Tören alanında sıraya geçilecek. Aslı sen sabah daha erken gelip tüm sınıfı hazır edecek ve yoklama alacaksın. Ters bakan surat emojisi

Hayal kırklığı emojisi Hayal kırklığı emojisi: Kelimenin tam anlamıyla hayal kırıklığını ifade eden durumlar için kullanılır. Ya da herkes benimle uğraşıyor dünya üstüme üstüme geliyor anlamalarında da kullanılabilir.


Çaresiz Emoji Çaresiz Emoji: Sıkıntılı durumlarda kullanılır. Çaresiz kalındıysa süre yetmiyor ve yetiştirilmesi gereken ödevler, işler varsa bu durumunuzu belirtmek için kullanmanız mümkün.

 • Hangi birine yetişeyim ya akşam okul sabah iş zaten daha dünün ödevlerini yapmadım Çaresiz Emoji

Huzurlu Emoji Huzurlu Emoji: İçinizin rahatladığı huzura kavuştuğunuz oh be ne rahat dediğiniz durumlar için kullanılır. İltifat alınan durumlara da kullanılabiliyor. Keyifli bir emoji olmakla beraber kendinden emin de bir duruşu vardır. Asla ukala bir emoji değildir.

 • Yok canım sensin güzel Huzurlu Emoji

Ağlayan emoji Ağlayan emoji: Üzgün olduğunuzu belirtir. Ancak çok fazla inandırıcılık içermez. Emojinin blöf yapar bir tarzı var. Bak yanağımdan dökülen yaşlara ne kadar da üzgünüm havası yaratsa da kendisini acındırarak bir şeyler elde etmeye çalıştığı oldukça açıktır aslında. Çocukken yaptığımız yalancı ağlamalara benzer.

 • Bana o çok sevdiğim montu alamayacak mıyız gerçekten mi? Ağlayan emoji

Soğuk terleyen emoji Soğuk terleyen emoji: Hastalık ifadesi olarak kullanıldığı durumlar olsa da bir endişe belirtir. İçinden çıkamayacağınız durumlarda kullanılabilir. Tam bir panik havası vardır.

 • Ne yaptım şimdi ben ya Soğuk terleyen emoji
 • Sınav bugünmüş biz yanlış tarihe bakmışız kank haberin olsun
 • Nasıl ya Soğuk terleyen emoji

Hunharca gülen surat emojisi Hunharca gülen surat emojisi: En çok tercih edilen emojilerden biridir. Abartarak gülme ifadelerinde kullanılır. Bir güldüm bir güldüm ki gözlerimden yaş aktı anlamına gelir. Yan yana iki üç tane birden bu emojiden kullanılırsa gülmekten yerlere yattım anlamını çıkarabilirsiniz. Liseli tayfa ise genellikle random gülüş asdfdfsş  ile beraber kullanarak gülme tepkisini belirtir.

Emoji Anlamları


Yan Gülen Emoji Yan Gülen Emoji: Hunharca gülen emoji simgesine göre daha kibardır.  Bu emojide verilmek istenilen mesaj söylediklerin çok komik gözlerimi kapattım ağzımı aça aça güldüm. Diğer emojiyi tercih etmeyen kullanıcılara alternatif olarak yan gülen emoji kullanımı sunulur. Hangi şekilde gülmek istiyorsanız onu kullanabilirsiniz. İster yan gülün ister gülerken ağlayın. İfade edilen anlam aynıdır. Çok güldüm. O kadar çok güldüm ki sinirlerim bozuldu anlamlarına da gelebilir.


Hıçkırarak Ağlama Emojisi

Hıçkırarak ağlama emojisi Hıçkırarak ağlama emojisi: Blöf yapan emojiye göre daha samimidir. Bu simgeyi atan kişi gerçekten üzgündür. Daha inandırıcı bir üzüntü belirtisinde bulunmak için tercih edilebilir. Ağlamaktan bitap düşmüş bir tavra sahiptir.

 • Derslerden kaldım sınıf tekrarı mı yapıcam Hıçkırarak ağlama emojisi

Burnundan soluyan emoji Burnundan soluyan emoji: Kullanıcılar tarafından sinirli duygu durumlarını ifade etmek amacıyla kullanılır. Henüz sinirden kırmızı olmamış ama her an olabilir gittikçe sinirleniyor anlamına gelir. Ancak gerçek anlamına bakacak olursak sitresli durumlarda da kullanıldığını söyleyebiliriz.


Hastalık Belirten Emoji Hastalık Belirten Emoji: Ben hastayım herkes bilsin ve bana ilgi göstersin emojisidir. Ergenler tarafından serumla çekilen fotoğrafların altında koyarak kullanılır. Tüm dünyanın onun hastalığı ile ilgilenmesini bekleyen aşırı ilgi düşkünü kişilerce resimlerin altına koyularak sosyal medya üzerinden paylaşılır.


Cool Gözlüklü Emoji Cool Gözlüklü Emoji: Türkiye’de en çok tercih edilen emojilerden biridir. Cool emoji hava atılacak olan durumlarda kullanılır.  Oldukça rahat bir görüntüye sahiptir. Gençler arasında da oldukça yaygın bir kullanıma sahip.

 • Yok hiç öpmiyim canım fakirlik bulaşmasın Cool Gözlüklü Emoji

Flörtöz Emoji Flörtöz EmojiSerseriyim, gencim güzelim seni üzerim hiç bulaşma canım emojisidir. Yandan gülüşü ile akıllarda bir soru işareti bırakır. Kendini beğenmiş ve ukala olan konuşmalar için oldukça uygundur. Karşınızdakini aşağılamak için de kullanabilirsiniz. Bunun dışında ise Akşam seni kaçta alayım güzelim ifadesine de sahiptir. Laf sokmak istediğiniz kelimelerin sonuna da uygun olacaktır.

 • Naber kız sinsi yılan belgeseli izliyordum da aklıma sen geldin Flörtöz Emoji

Gülen Surat Emoji Gülen Surat Emoji: En çok kullanılan emoji çeşitlerinden biridir. Öylesine bir gülümseme ile geçiştirilecek muhabbetlerde kullanılır. Karşıdan gelen mesaja karşı diyecek hiçbir şey bulamıyorsan yapıştır gülen surat emojisini gitsin.  Gözleri hafif kısık bir şekilde gülümsediğinden bazı durumlarda “samimiyetsiz gülen surat” olarak da ifade edilir. Misal;

 •  Yok sorun değil ben alınmam Gülen Surat Emoji ( alındım ama çaktırmamak için güleyim bari ) 


Bu yazı 9713 kez okundu.

Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?

YAZAR HAKKINDA

Yahya Güloğlu Yahya Güloğlu Merhaba ben Site Sahibi Yahya Eniyisozler.Net sitesinde her Söz, Mesaj ve Makaleler özenle özgün ve siteye özel olarak uzman yazarlarımız tarafından yazılmıştır. Yararlı Bilgiler ( Blog ) katagori yazıları sizlere Sağlık, Moda, Cilt Bakımı, Güzellik, Cinsellik, Örgü, Bayanlara Özel, El İşleri, Zayıflama Yöntemleri, Ekonomi, Finans, Kredi, Teknoloji, Bankacılık, Diyet, Gezi, Seyahat gibi küçük ama etkili önerileri katagorimizde bulabilirsiniz. Yararlı Bilgiler alanın da yer alan bilgiler bir öneridir. Bunlarla bitmedi Burç uyumları, Fıkralar, Yemek Tarifleri, Şiirler, Şairler, Emojiler ve daha sayamadıklarımı Eniyisozler.net Adresimizde bulabilirsiniz.
Sosyal Medyada Paylaşın:
Önceki Yazı

SON EKLENENLER

Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Sponsorlu Bağlantılar
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
0
Düşüncelerinizi yazmak istermisiniz? Lütfen yorum yapın.x
()
x