Emojilerin Gerçek Anlamlarıyla Yüzleşmeye Hazır mısınız? – En iyi Sözler ve Blog Sitesi
Koronavirüs

Emojilerin Gerçek Anlamlarıyla Yüzleşmeye Hazır mısınız?

Emojilerin Gerçek Anlamlarıyla Yüzleşmeye Hazır mısınız?

Emojilerin Gerçek Anlamlarıyla Yüzleşmeye Hazır mısınız? Sosyal medyanı aslında çok da masum olmadığını ve bir gülücükle aslında on farklı cümle söylemeye çalıştığımızı herkes biliyor. Facebook, Twitter, Instagram ve Whatsapp gibi her gün onlarca kez açıp baktığımız bu uygulamalarda neredeyse kelimelerden çok emojileri görüyor ve onlarla haşır neşir oluyoruz. Eğer emojilerin gerçek anlamları neler ve bunları […]

Emojilerin Gerçek Anlamlarıyla Yüzleşmeye Hazır mısınız?

Sosyal medyanı aslında çok da masum olmadığını ve bir gülücükle aslında on farklı cümle söylemeye çalıştığımızı herkes biliyor. Facebook, Twitter, Instagram ve Whatsapp gibi her gün onlarca kez açıp baktığımız bu uygulamalarda neredeyse kelimelerden çok emojileri görüyor ve onlarla haşır neşir oluyoruz.

Eğer emojilerin gerçek anlamları neler ve bunları kullanırken nelere dikkat etmek gerekiyor diye merak ediyorsanız o zaman kendiniz için bir emoji sözlüğü edinmenizde fayda var.

Evrensel bir dil haline geldiğini söylediğimiz bu emojiler sayesinde en çok beğendiğimiz yabancı oyuncuya kalpli gözler göndererek “sana bayılıyorum” demiş oluyor ya da dilini bilmediğiniz bir internet fenomenine ağzından su akan emoji göndererek hayranlığımızı çok net bir şekilde dile getirebiliyoruz.

O Sana Gülüyor Ama Bak Bakalım Ne Demek İstiyor?

Emojiler içerisinde şüphesiz ki en çok kullandığımız ifadeler gülen suratlar. Kimi gözlerinden yaşlar akarcasına gülüyor, kimisi yanakları kızararak gülüyor, kimisi de dil çıkararak gülüyor. Aslında her biri gizli anlamlar barındırdığı için çok da masum olmadığını söyleyebiliyoruz. Bu nedenle  emojilerin gerçek anlamları hakkında detaylı bilgi edinmek pek çok ilişkinizi belki de size yeniden sorgulatacak.

Örneğin bazı gülümsemeler pek bir samimiyetsiz! Bunu ancak not istediğiniz arkadaşlarınıza gönderebilirsiniz. Dili dışarıda olan gülümsemeler de genelde ortamın muzip ve haylaz çocuklarının espri yaptıktan sonra sık kullandığı emojiler arasında başı çekiyor.

Göz kırpan emoji kimi zaman ağır ağabeylerimizin özlü sözlerinden sonra kimi zaman da bir hınzırlık yapmayı düşündüğümüz zamanlarda ortama en çok yakışan emojiler arasında diyebiliriz.

Sevgilinizin Suskunluğu Asaletinden Değil Emojisizlikten!

Emojilerle yürüyen ilişkilerin bazıları kimi zaman hüzünlü bir şekilde emojilerle son buluyor. Kalpli gözler saçtığınız sevgiliniz artık size bir gülen suratı bile çok görüyorsa bunun için ilişkiyi sorgulayabilir ve bu suskunluğun arkasındaki nedeni arayabilirsiniz. Sevgiliniz telefon değiştirdiği için bir süreliğine emoji gönderemiyorsa bu ilişki elbet toparlanacaktır, ancak alışkın olduğunuz kalpli gözlere bir süre ara vermek size zor gelebilir.

Ayrıca  emojilerin gerçek anlamları sayesinde ilişkinizi güçlendirerek birbirinize daha derin anlama sahip emojilerden adeta şairane dizeler bile yaratabilirsiniz.

 


Bu yazı 498 kez okundu.
Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?


YAZAR HAKKINDA

Yahya Güloğlu Yahya Güloğlu Güzel Sözler, Mesajlar, Yemek Tarifleri, Şiirler, Burçlar, Burç Uyumları, Emojiler, Resimli Sözler, Resimli Şiirler Sitemizde Yer Almaktadır... Sağlık, Moda, Cilt Bakımı, Güzellik, Cinsellik, Örgü, Bayanlara Özel, El İşleri, Zayıflama Yöntemleri, Ekonomi, Finans, Kredi, Teknoloji, Bankacılık, Diyet, Gezi, Seyahat Gibi Sizlere Küçük Ama Etkili Önerileri Sitemizde Bulabilirsiniz. Yararlı Bilgiler Yazılarımız Tamamıyla Eniyisozler.Net İçin Uzman Yazarlar Tarafından Hazırlanmaktadır. Bu Alanda Yer Alan Bilgiler Bir Öneridir. Özgün Ve Siteye Özel Olarak Yazılmıştır.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Bu Yazıya Kimler Neler Demiş?

avatar
  Abone Ol  
Bildir
Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM