En iyi sözler, Güzel sözler kısa ve öz, Anlamlı kısa güzel sözler

Emojilerle Atasözleri Ve Deyimler Sözlüğü

21 Ocak 2018

Emojilerle Atasözleri Ve Deyimler Sözlüğü

Emojilerle Atasözleri Ve Deyimler Sözlüğü

Teknoloji hayatımızın her alanında o kadar etkili hale geldi ki geleneksel adetlerimizi, sözlerimizi, inanışlarımızı bile teknolojiye uyarlar hale geldik. Özellikle cep telefonlarını yaygın halde kullanırken pek çok değişik özelliğinden de fayda sağlamaktayız. Özellikle emojiler! Evet, whatsapp da ve instagram da sık sık kullandığımız emojiler bizlere birçok konuda yardımcı olmakta ve eğlenceli hale de gelmektedir.

Emojilerle deyimler anlatılarak emojiler hem daha zevkli olarak kullanılır hem de bazı anlatmak istediklerimizi bu sayede karşı tarafa iletmiş oluruz. Aslında oldukça keyifli ve eğlenceli bir yöntem olarak görülmektedir. Emojilerle konuşma sanatına deyimlerde dahil olmaktadır. Yani hangi Emoji grubu hangi deyimin sözlüğü ileride çıkarsa şaşırmamak gerekir.

Bana Emojini Söyle Sana Hangi Deyim Olduğunu Söyleyeyim

Emojilerle deyimler bir oyun olarak da sevdiklerinizle oynanabilir. Arkadaşlarla tıpkı buluşmuşçasına whatsappta oyun oynamak mümkündür. Bir sürü Emoji grubu ile ona bir deyim anlatmaya çalışarak günü eğlenceli hale getirmek mümkündür. Bizler emojileri kullanırız o ise tahminde bulunur. Veya tam tersi onlar Emoji kullanır biz tahminde bulunuruz. Ve işin en eğlenceli kısmı ise birbirinden komik tahminlerdir.

Hiç olmadı arkadaşımızla yemeğine emojilerle deyim bulma oyunu bile oynayabiliriz. Çünkü bu vaatler oyunu daha ateşli hale getirir ve heyecan katar. Kişiler hiç akıllarına gelmeyecek kadar yaratıcı olabilirler. Tıpkı atasözleri ve deyimler sözlüğü gibi ortaya farklılıklar çıkar.

Hangi Emoji Hangi Deyimin?

Emojilerle deyimler konusunda isler kızışıyor. En anlamlı emojilerle deyimleri anlatmak mümkündür. Ancak öncelikle bu oyunu oynadığımız arkadaşımızın deyimler dağarcığını bilmemiz oldukça önemli bir durumdur. Aksi takdir de oyun bu kadar da zevkli olmaz.

Emojilerle birbirinden farklı ve güzellikte deyimler anlatılabilir. Peki bu deyimler içerisinde hangileri daha çok bulunabilir? Örnek olarak adamın iyisi lafın üstüne gelirmiş, iki kulak bir dilden üstündür, eşek hoş laftan ne anlar, kara haber tez duyulur gibi birçok deyim kullanılabilir. Her deyim çeşitli emojilerle güzel şekilde simgelenir. Özellikle iki taraf da istekliyse oyun gerçekten zevkli bir hal alır.

 

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ