En iyi sözler, Güzel sözler kısa ve öz, Anlamlı kısa güzel sözler

Emojilersiz Cümle Kurmak Artık Neredeyse İmkansız!

21 Ocak 2018

Emojilersiz Cümle Kurmak Artık Neredeyse İmkansız!

Emojilersiz Cümle Kurmak Artık Neredeyse İmkansız!

Yaşadığımız yüzyılın belki de en önemli buluşlarından biri whatsapp! Whatsapp sayesinde insanlar her saniye iletişim halinde kalıyor hatta iş, okul gibi alanlarda da kullanımı yaygın. Dedelerimizden tutunda yeni okumayı sökmüş kardeşimizin bile elinde whatsapp varken emojisiz hayat imkansız hale geliyor.

Yazılarla düşüncelerimizi dile getirirken duygularımızı ortaya dökmenin en güzel yolu emojiler oluyor. Birbirinden farklı emojilerle cümle kurarak herkese hissettiklerimizi birebir gösterme şansı yakalıyoruz. Sadece whatsapp üzerinde değil instagram, twitter, facebook gibi mecralarda da emojilerle duygu anlatmak oldukça yaygın. Tabi son güncelleme ile birbirinden farklı emojilere rastlamak da mümkün hale geldi.

Her Emoji Farklı Duygularımıza Tercüman Oluyor

Emojilerle cümle kurarken aslında bütün sorunlar ortadan kalkıyor. Cümle kurarken aslında gayet komik bir dille anlatmaya çalıştığımız şeyi emojisiz yolladığımız takdirde karşı taraf için sinirli bir dille anlatmış sayılabiliyoruz. Seni seviyorum derken bile fazladan iki üç kalp atmanın karşı tarafı oldukça mutlu etme gibi bir özelliği var.

Yemek yerken, ders çalışırken, önemli bir toplantıdayken mesajına kısa yoldan cevap vermek istediğimiz arkadaşımıza emojilerle bir şeyler anlatmaya çalışırız. Belki de sadece bir Emoji duygularımıza tercüman olur. Durum böyleyken en tatlı emojileri kullanmak kaçınılmaz oluyor. Çünkü Emoji kullanmak aslında bizleri eğlenceli bir insan hâline getiriyor.

Argo Kelimeler Yerine Emojiler

Emojilerle cümle kurmanın en güzel yanlarından biri de bizi argo kelimeler kullanmaktan uzak tutması. Ciddi bir tartışmanın ortasında ağzımızdan kötü kelime çıkmasını istemiyorsak birkaç Emoji ile durumu anlatabiliriz. Bir bakıma ‘küfür etmek istemiyorum ama sen anla yine de’ diyen emojilerle derdimizi çok güzel anlatma şansı yakalarız. Emojilerle cümle hayatımıza oldukça oturmaya başlayan bir durum hâline geldi!

Tabi sadece argo kelimeler yerine değil yeni flörtümüze ondan hoşlandığımızı dile getirmek için se emojiler vazgeçilmez göstergelerdir. Belki de iyi geceler dileğinin yanına eklenen kalpli bir öpücük flörtümüzün gecesinin gerçekten iyi geçmesini sağlayabilir. Ben susayım emojim konuşsun diyorsanız bu kalpli öpücük işe yarar ben söylemiş olayım.

 

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ