Emojilersiz Cümle Kurmak Artık Neredeyse İmkansız! | En iyi Sözler ve Blog Sitesi
Günün Sözü

Emojilersiz Cümle Kurmak Artık Neredeyse İmkansız!

Emojilersiz Cümle Kurmak Artık Neredeyse İmkansız!

Bu Yazımızda Emojilersiz Cümle Kurmak, Emojilerle Cümle Örnekleri, Emojilerle Cümle Nedir Örnekler, Emojilerle Cümle Bilgisi, Emojilerle Cümle Türleri Tablo, Emojilerle Cümle Türleri Örnekleri, Emojilerle Cümlenin Öğeleri Detaylar Yazımızda.

Emojilersiz Cümle Kurmak Artık Neredeyse İmkansız!

Yaşadığımız yüzyılın belki de en önemli buluşlarından biri whatsapp! Whatsapp sayesinde insanlar her saniye iletişim halinde kalıyor hatta iş, okul gibi alanlarda da kullanımı yaygın. Dedelerimizden tutunda yeni okumayı sökmüş kardeşimizin bile elinde whatsapp varken emojisiz hayat imkansız hale geliyor.

Yazılarla düşüncelerimizi dile getirirken duygularımızı ortaya dökmenin en güzel yolu emojiler oluyor. Birbirinden farklı emojilerle cümle kurarak herkese hissettiklerimizi birebir gösterme şansı yakalıyoruz. Sadece whatsapp üzerinde değil instagram, twitter, facebook gibi mecralarda da emojilerle duygu anlatmak oldukça yaygın. Tabi son güncelleme ile birbirinden farklı emojilere rastlamak da mümkün hale geldi.

Her Emoji Farklı Duygularımıza Tercüman Oluyor

Emojilerle cümle kurarken aslında bütün sorunlar ortadan kalkıyor. Cümle kurarken aslında gayet komik bir dille anlatmaya çalıştığımız şeyi emojisiz yolladığımız takdirde karşı taraf için sinirli bir dille anlatmış sayılabiliyoruz. Seni seviyorum derken bile fazladan iki üç kalp atmanın karşı tarafı oldukça mutlu etme gibi bir özelliği var.

Yemek yerken, ders çalışırken, önemli bir toplantıdayken mesajına kısa yoldan cevap vermek istediğimiz arkadaşımıza emojilerle bir şeyler anlatmaya çalışırız. Belki de sadece bir Emoji duygularımıza tercüman olur. Durum böyleyken en tatlı emojileri kullanmak kaçınılmaz oluyor. Çünkü Emoji kullanmak aslında bizleri eğlenceli bir insan hâline getiriyor.

Argo Kelimeler Yerine Emojiler

Emojilerle cümle kurmanın en güzel yanlarından biri de bizi argo kelimeler kullanmaktan uzak tutması. Ciddi bir tartışmanın ortasında ağzımızdan kötü kelime çıkmasını istemiyorsak birkaç Emoji ile durumu anlatabiliriz. Bir bakıma ‘küfür etmek istemiyorum ama sen anla yine de’ diyen emojilerle derdimizi çok güzel anlatma şansı yakalarız. Emojilerle cümle hayatımıza oldukça oturmaya başlayan bir durum hâline geldi!

Tabi sadece argo kelimeler yerine değil yeni flörtümüze ondan hoşlandığımızı dile getirmek için se emojiler vazgeçilmez göstergelerdir. Belki de iyi geceler dileğinin yanına eklenen kalpli bir öpücük flörtümüzün gecesinin gerçekten iyi geçmesini sağlayabilir. Ben susayım emojim konuşsun diyorsanız bu kalpli öpücük işe yarar ben söylemiş olayım.


Bu yazı 1357 kez okundu.

Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?

Sosyal Medyada Paylaşın:

SON EKLENENLER

Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2020-08-05 21:31:46
Gökçe Leyla: ÖZGÜRLÜK HERKES İÇİN Bir umuttur özgürlük yaşayan her insan için. Hayata tutunmayı sağlayan. Bir
2020-08-04 23:10:32
Sezen: :D :D :D
2020-07-31 22:47:55
Sıla: :D
2020-05-31 00:27:49
2020-04-09 19:23:59
2020-04-09 19:17:59
0
Düşüncelerinizi yazmak istermisiniz? Lütfen yorum yapın.x
()
x