en iyi sözler

Emojilersiz Cümle Kurmak | Emojilerle Cümle Nedir? Örnekler
Günün Sözü
var today_obj=new Date() var today_date=today_obj.getDate() var tips=new Array() var tiptitle='' tips[1]='Öfke her zaman hüsranla sonuçlanan beklentilerden gelir.' tips[2]='Yarı doğrudan çekinin. Yanlış yarısına sahip olmuş olabilirsiniz.' tips[3]='Zayıflar asla affedemez. Affetmek güçlülerin özelliğidir.' tips[4]='Sevincimize en büyük engel kırgınlıktır.' tips[5]='Umut, sahip olduğunuz hissin daimi olmadığı hissidir.' tips[6]='Bugünü şükrederek geçirmeyen birisinin elbette ki yarınları güzel olamaz.' tips[7]='Aşk, davaya benzer, cefa çekmekte şahide: şahidin yoksa davayı kazanamazsın ki.' tips[8]='Yaşam ince bir cam gibidir, beklenmedik bir anda kırılabilir.' tips[9]='Boş zaman yoktur boşa geçen zaman vardır.' tips[10]='Aşk, âşıkı şîr eder, aslanı zencir eder, katı taşı mum eder.' tips[11]='Şikayet ettiğiniz yaşam belki de başkasının hayalidir.' tips[12]='Bir kadının aklindakini yapmasını sadece geciktirebilirsin, engelleyemezsin.' tips[13]='Bu dünyaya istediğimiz gibi gelmedik, bu dünyadan istediğimiz gibi gidemeyiz.' tips[14]='Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez.' tips[15]='İnsanın Özü ne ise Gözü de onu görür!' tips[16]='Elini tutan insan yanlışsa, her mevsim kıştır insana.' tips[17]='Bir kadının kaderi sevdiği adamın ihanetiyle sevmediği adamın sadakati arasında çizilir.' tips[18]='Sevgi, bir kırgınlığın gölgesinde üşüyen samimiyettir bazen.' tips[19]='Zaferin büyüklüğü, Savaşın çetinliği ile ölçülür.' tips[20]='Gelecek, bugünden ona hazırlananlara aittir.' tips[21]='İlim yalnız zekâyı değil ahmaklığı da arttırır.' tips[22]='Yaşlanarak değil yaşayarak tecrübe kazanılır, zaman insanları değil armutları olgunlaştırır.' tips[23]='Hakiki hürriyet, yüksek fikirlere esir olmaktır.' tips[24]='Sadık köpek dayağa dayanır, fakat sadakati dayakla değil okşamakla sağlanmıştır.' tips[25]='Kusurumuz ne kadar çoksa, o kadar kusur ararız.' tips[26]='Bilginin efendisi olmak için çalışmanın uşağı olmak şarttır.' tips[27]='Kalp söze başlayınca akıl sağır olur.' tips[28]='Hakikat güneşini örten bulutların en kesifi menfaattir.' tips[29]='Fırtına denizde bir kuvvet eseri, insanda aksine bir zaaf eseridir.' tips[30]='Yüzünüzün ay gibi parlak ve bayram edeceğiniz günlerin hiç bitmemesi duasıyla.' tips[31]='Yolunu bulmaktan umudunu kesme, çünkü umuttur insana yol gösteren. ' document.write(tiptitle) document.write(tips[today_date])" target="_blank">
Emojilersiz Cümle Kurmak | Emojilerle Cümle Nedir? Örnekler

Emojilersiz Cümle Kurmak | Emojilerle Cümle Nedir? Örnekler

Bu Yazımızda Emojilersiz Cümle Kurmak, Emojilerle Cümle Örnekleri, Emojilerle Cümle Nedir Örnekler, Emojilerle Cümle Bilgisi, Emojilerle Cümle Türleri Tablo, Emojilerle Cümle Türleri Örnekleri, Emojilerle Cümlenin Öğeleri Detaylar Yazımızda.

Emojilersiz Cümle Kurmak Artık Neredeyse İmkansız!

Yaşadığımız yüzyılın belki de en önemli buluşlarından biri whatsapp! Whatsapp sayesinde insanlar her saniye iletişim halinde kalıyor hatta iş, okul gibi alanlarda da kullanımı yaygın. Dedelerimizden tutunda yeni okumayı sökmüş kardeşimizin bile elinde whatsapp varken emojisiz hayat imkansız hale geliyor.


Emojilersiz Cümle Kurmak | Emojilerle Cümle Nedir? Örnekler

Yazılarla düşüncelerimizi dile getirirken duygularımızı ortaya dökmenin en güzel yolu emojiler oluyor. Birbirinden farklı emojilerle cümle kurarak herkese hissettiklerimizi birebir gösterme şansı yakalıyoruz. Sadece whatsapp üzerinde değil instagram, twitter, facebook gibi mecralarda da emojilerle duygu anlatmak oldukça yaygın. Tabi son güncelleme ile birbirinden farklı emojilere rastlamak da mümkün hale geldi.

Her Emoji Farklı Duygularımıza Tercüman Oluyor

Emojilerle cümle kurarken aslında bütün sorunlar ortadan kalkıyor. Cümle kurarken aslında gayet komik bir dille anlatmaya çalıştığımız şeyi emojisiz yolladığımız takdirde karşı taraf için sinirli bir dille anlatmış sayılabiliyoruz. Seni seviyorum derken bile fazladan iki üç kalp atmanın karşı tarafı oldukça mutlu etme gibi bir özelliği var.

Yemek yerken, ders çalışırken, önemli bir toplantıdayken mesajına kısa yoldan cevap vermek istediğimiz arkadaşımıza emojilerle bir şeyler anlatmaya çalışırız. Belki de sadece bir Emoji duygularımıza tercüman olur. Durum böyleyken en tatlı emojileri kullanmak kaçınılmaz oluyor. Çünkü Emoji kullanmak aslında bizleri eğlenceli bir insan hâline getiriyor.

Argo Kelimeler Yerine Emojiler

Emojilerle cümle kurmanın en güzel yanlarından biri de bizi argo kelimeler kullanmaktan uzak tutması. Ciddi bir tartışmanın ortasında ağzımızdan kötü kelime çıkmasını istemiyorsak birkaç Emoji ile durumu anlatabiliriz. Bir bakıma ‘küfür etmek istemiyorum ama sen anla yine de’ diyen emojilerle derdimizi çok güzel anlatma şansı yakalarız. Emojilerle cümle hayatımıza oldukça oturmaya başlayan bir durum hâline geldi!

Tabi sadece argo kelimeler yerine değil yeni flörtümüze ondan hoşlandığımızı dile getirmek için se emojiler vazgeçilmez göstergelerdir. Belki de iyi geceler dileğinin yanına eklenen kalpli bir öpücük flörtümüzün gecesinin gerçekten iyi geçmesini sağlayabilir. Ben susayım emojim konuşsun diyorsanız bu kalpli öpücük işe yarar ben söylemiş olayım.


Pinterest Sayfa Linkimiz: https://tr.pinterest.com/pin/591308626073318631/


Bu yazı 2508 kez okundu.

Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?

YAZAR HAKKINDA

Yahya Güloğlu Yahya Güloğlu Merhaba ben Site Sahibi Eniyisozler.Net sitesinde her içerik özenle özgün ve siteye özel olarak uzman yazarlarımız tarafından yazılmıştır. Site içerisinde Sözler, Mesajlar, Resimli Sözler, Şiirler, Burçlar, Burç Uyumları, Emojiler, Şairler gibi etkileyici konular Bulabilirsiniz...
Sosyal Medyada Paylaşın:

SON EKLENENLER

Abone Ol
Bildir
guest
Zorunlu
Zorunlu
boşluk (:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler, inançlara saldırı içeren yorumlar, link web site adresi onaylanmamaktadır.

0 Yorumlar
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Sponsorlu Bağlantılar
0
Düşüncelerinizi çok isteriz, lütfen yorum yapın.x