yandex
En İyi Zor Bilmece Soruları Ve Cevapları | En iyi Sözler ve Blog Sitesi
Günün Sözü

En İyi Bilmeceler

En İyi Bilmeceler

data-ad-format="auto">

Bu Yazımızda En İyi Bilmeceler, En İyi Zor Bilmece Soruları Ve Cevapları, Zor Bilmeceler, İlkokul Seviyesi İçin Bilmeceler, Bilmeceler Cevaplarıyla, Yetişkinler İçin Bilmeceler, Bilmeceler Komik, Zor Bilmece Çeşitleri, Anaokulu Bilmeceleri, Esprili Uzun Bilmeceler, Zor Bilmeceler ve Cevapları, Güzel Bilmeceler ve Cevapları, Esprili Bilmeceler, Türkçe Güzel Bilmeceler, Komik Bilmeceler ve Cevapları, Çocuk Bilmeceleri, Zor Bilmeceler ve Cevapları 2021 Detaylar Yazımızda.

En İyi Bilmeceler

En İyi Bilmeceler, herkes tarafından küçük eğlencelikler olarak görülür ve çok sevilir. Zeka gerektirdiği kadar, mizah yeteneğinin de güçlü olması gereken çeşitleri bulunur. Sorular son derece basit olsa da, hiçbir zaman için akla ilk gelen cevap, bilmece cevabı olarak kabul edilmez. Bunun yerine, çok daha komik ve ilginç olan cevabın asıl yanıt olduğunu unutmamanız gerekiyor.

Zor bilmeceler sayesinde sevdiklerinizle eğlenceli dakikalar geçirebilir, cevabını asla tahmin edemeyeceği sorular sorabilirsiniz. Dünya’nın dört bir yanında her ülkenin farklı bilmece kültürü bulunuyor. Bazıları ülkenin tarihiyle, bazıları ise halkın genel tavrıyla ilgili olabiliyor. Bu durum direkt olarak bilmecelerin genel özelliklerini etkilediği için, sorunuzu seçerken anlaşılır olmasına dikkat etmeniz gerekiyor.

En İyi Bilmeceler

İlkokul Seviyesi İçin Bilmeceler

Bilmeceler cevaplarıyla birlikte, ilkokula giden çocuklar için de sorulabilecek yapıya sahiptir. Onların yaşlarında, edindikleri tecrübeler ve bilgiler için uygun olacak şekilde bilmece çeşitleri bulunuyor. Soracağınız soruların genel özellikleri, yanıtlarının nasıl olması gerektiği, cevapların genel durumu hakkındaki her türlü bilgiye, sayfadaki çeşitli bilmecelerle ulaşabilirsiniz.

Kaç yaşındaki çocuğa soracağınıza, hangi alanda bir bilmece olduğuna, zorluk derecesine uygun şekilde seçim yapabilirsiniz. Çeşitli alanlardaki versiyonları her ülkede çocukların yoğun ilgi gösterdiği cinsten olabiliyor. 5 – 15 yaş arasındaki çocuklar için de bilmeceler hem eğlenceli hem de her zaman ilgi gösterilebilecek türde bir yapıya sahiptir.

Vakit geçirmenizi sağlayacak, içinizin ısınmasına yardımcı olacak, çocuklarla bağ kurmanız için gerekli imkanı sunacak şekilde pek çok bilmece türünü değerlendirme olanağına sahipsiniz. Herhangi bir sorunla karşılaşmaksızın, direkt olarak farklı yaş gruplarındaki çocuklar için uygun olan sorular oluşturulabiliyor.

Kendi bilmecenizi kendiniz yaratabilir, son derece eğlenceli ve cevabı tahmin edilmesi zor olan versiyonlarını oluşturabilirsiniz. Gündelik olaylar, son derece basit ve yanıtlanabilir türde olan sorular sormanız gerekiyor. Sorunun cevabı rahatlıkla verilebilmeli. Ancak bu sayede, bilmeceler ve cevaplarıyla birlikte oluşacak olan tavır öngörülemez bir hal alabilir.

Bilmeceler Soruları Ve Cevapları


 Açarsam dünya olur. Yakarsam kül olur. Harita
 Yarım kaşık duvara yapışık. Kulak
Gökte gördüm köprü, rengi yedi türlü. Gökkuşağı
Yeşil mantolu, kırmızı entarili, siyah düğmeli. Karpuz
Yol üstünde durur, gelene geçene buyurur Trafik Polisi
Bir küçük fıçıcık, içi dolu turşucuk. Limon
 Uzaktan baktın bir taş
Yanına vardım dört ayak bir baş
 Kaplumbağa
 Ben giderim o kalır Ayak izi
 Bir küçücük fıçıcık,içi dolu turşucuk Limon
 Domates nasıl kızarır ? Utanınca
 Elsiz ayaksız kapı açar Anahtar
 En temiz böcek hangisidir? Hamam böceği
 Hangi adam hamama girmez? Kardan adam
 Hangi Atanın sözüne inanılmaz Salatanın
 Hangi on tatlıdır? Balon
 Hanım içerde,saçı dışarıda Mısır
 Fil filince burnu eğrice. Nohut
 Yer altında sakallı dede. Pırasa
 Yer altında sarı top. Patates
 Fini fini küçük sini. Mercimek
 İçi bitli, dışı kilitli. İncir
 Sarı sarı sarkar, Düğerim diye korkar. Armut
 Dal ucunda tüylü top. Şeftali
 Kutuplara giden zenci ne olur? Donar
 Yerin altında kırmızı minare Havuç
 Ufacık sandık içine un bastık. İğne
 Çarığı çattım bacaya attım. Terazi
 Dişim var ağzım yok. Tarak
 İçimde akrep var, zarar vermeden turlar. Saat
 Askerden küçük, Paşadan büyük. Çocuk
 Yattım yumuşak, Uyudum sıcak sıcak. Yatak
 Alt yanı sivri tepe içindedir. Çene
 El eker dil biçer. Yazı
 Arşın ayaklı, Burma bıyıklı. Tavşan
 Sıra sıra odalar, Birbirini kovalar. Tren

Yetişkinler İçin Bilmeceler

Yetişkinler tarafından, birbirlerine sorulabilmesi amacıyla çeşitli bilmeceler oluşturulmaya devam ediliyor. Bilmeceler komik olduğu kadar, düşünüldüğünde hak verilebilecek yanıtlara sahip olmalarıyla ünlüdürler. Türkçe olarak yüzlerce farklı bilmeceye ulaşabilir, her bir versiyonu istediğiniz ortamda kullanabilirsiniz.

Genel özellikleri itibariyle, bir kesimi aşağılayıcı veya kullanım durumuyla ilgili bir problem oluşturacak olumsuz yapıları bulunmuyor. Erkekler ve kadınlar için, cinsiyet veya meslekler üzerinden şakalar da yapılabiliyor. Tahmin edilmesi bir hayli kolay görünen fakat aslında cevabıyla hiç beklemediğiniz bir durumla karşılaşabileceğiniz çeşitleri bulunuyor.

Yetişkinler, ebeveynler tarafından hem çocuklarla hem de iki yetişkinin birlikte kullanabileceği cinsten çeşitleri bulunabiliyor. Her zaman için sayfada yer alan binlerce farklı seçeneği arasında, hiçbir özellik sorunuyla karşılaşılmadan türlerine bağlı olarak seçim yapılabiliyor. Direkt olarak bir bilmeceyi adıyla aratabilir, hangi terimlere sahip olduğuna bağlı olarak her türlü çeşidine anında ulaşabilirsiniz.

Bu zamana kadar bilmecelerle ilgili olarak yapılan yorumlar, çeşitli türleri üzerinden eleştiriler de sıkça görülmüştür. Bugüne kadar tasarlanmış olan her türlü fıkra ve bilmece, halkın tüm kesimlerini kucaklayıcı cinsten olmuştur. Bir kesimin aşağılanmasını hedefleyen hiçbir türü bulunmadığı gibi, doğrudan çeşitli alanlarda binlerce insanın, kendisiyle ilgili sorularla ilgili olarak dahi eğlendiği biliniyor.

Güzel Bilmeceler ve Cevapları

Anaokulu bilmeceleri ile soracağınız her türlü soruda çocuklar aşırı eğlenecek, özellikle de merak ettikleri durumlar için cevaplara daha fazla ilgi göstereceklerdir. Hangi soruyu sorduğunuz son derece önemli olduğu için, özellikle günlük hayatlarında karşılaştıkları bir soruyla onlara gelmeniz durumunda size daha fazla ilgi göstereceklerdir. Çocukların herhangi biriyle dalga geçmeye çalışmak yerine, onların bilemeyeceği sorularla eğlenmelerine yardımcı olmak daha mantıklı olacaktır.

Size olan ilgilerini artırabilmeleri, sizinle eğlenmeleri için meyveler ve sebzeler dahil olmak üzere tüm bilmece çeşitleri üzerinden sorularınızı sormanız mümkün oluyor. İstediğiniz her zaman için çeşitli bilmece türleriyle onlarla iletişime geçebilir, soru sorduğunuz için cevabını bilmeceler dahi cevap vermeye çalışmalarını izleyebilirsiniz. Onların söylediğiyle gerçekte alakası bile olmayan bir cevabı duyduklarında verecekleri tepkilerle eğlenmeniz mümkün oluyor.

Zor Bilmece Çeşitleri


 İki yuvarlak biri büyük biri küçük onlar olmasa bize dünya kapkara. Göz ve Göz bebeği
En çok kardeşi olan meyve hangi meyvedir? Üzüm
Yer altında sakallı kök Pırasa
Kuyruğu var, at değil. Kanadı var, kuş değil. Balık
Dışı var, içi yok; Tekme yer, suçu yok. Top
Akşam baktım çok idi, Sabah baktım yok idi. Yıldız
 Bir sapı var, yüz topu var. Üzüm
 Bilgi verir herkese, En güzel dosttur bize. Kitap
 Benim bir hayvanım var kuyruğundan uzun burnu var. Fil
 Gökte durur paslanmaz, suya düşer ıslanmaz. Güneş
 Bir küçük fıçıcık, içi dolu turşucuk. Limon
 Yarım kaşık duvara yapışık. Kulak
 Kanadı var, kuş değil. Boynuzu var, koç değil. Kelebek
 Çiçek onun, dal onun yediğimiz bal onun iğnesi var batırır kanadı var götürür. Arı
 Gelişi aslan gibi, duruşu kaplan gibi, yayılır hasır gibi, sürünür esir gibi. Kedi
 Karşıdan baktım hiç yok yanına vardım pek çok. Karınca
 Üstü mermer altı mermer, içinde gelin oynar. Dil
 Evi sırtında, ayağı karnında. İzi yıldız, gözleri boynuz. Salyangoz
 Hangi kalemle yazı yazılmaz? Kontrol Kalemiyle
 Bir kızım var, kat kat çeyizi var. Lahana
 Alçacık boyu var, mor kadifeden donu var. Patlıcan
 Hanım içerde, saçı dışarıda. Mısır
 İki çubuk, bir makas, hokkabaz mı hokkabaz. Leylek
 Dağdan gelir arık arık, ayağın da demir çarık. At
 Deniz üstünde, yufka açar. Dalga

Esprili Uzun Bilmeceler

Son derece komik olan zor bilmeceler ve cevapları sitede mobil cihazlardan yapılacak girişlerde de ulaşılabilir durumdadır. Hiçbir ulaşım sorunu yaşamadan sayfada bu tür bilmecelere ulaşım sağlayabilir, bir cümlelik soruları ve cevapları bulunan türleri sayesinde eğlenebilirsiniz. Tek cümlelik olan fıkralar veya bilmeceler için sitede yüzlerce örnek bulunuyor İki ve daha fazla cümleden oluşan, sorusu dahi son derece eğlenceli bir yanıtı olduğunu gösteren çeşitleri bulunuyor.

Her zaman için yeni çeşitlerine ulaşabilir, herhangi bir versiyonunu kendiniz üretebilirsiniz. Daha uzun ve daha komik olacağını düşündüğünüz çeşitlerini değiştirerek belirlemeniz mümkün.

Güzel, komik, birbirinden farklı insanlarla kullanılabilir durumda olan pek çok bilmece bulunuyor. Herhangi bir sorunla karşılaşmadan, onları üzmeden de her bir bilmeceyi değerlendirme fırsatına sahip olacaksınız. 

Güzel Bilmeceler ve Cevapları

Esprili bilmeceler Türkçe olarak yayınlandığı gibi, anlaşılmayacak veya sinirlenmenize neden olabilecek herhangi bir özellikleri de bulunmuyor. Son yılların en çok ilgi giren versiyonlarını meyveler, sebzeler, yiyecekler, okul, iş, yaş ve cinsiyet üzerine oluşturulmuş şekilde kullanma imkanına sahipsiniz. Hem komik olmaları hem de her türlü çeşidi için direkt olarak terimlere bağlı bir arama yapma avantajına sahip olmanız, tümünün yoğun ilgi görmesini sağlıyor.

Türkiye’de Türkçe olarak çevrilen, dünyanın her yerinde kayıtlara geçen binlerce bilmece çeşidi için günümüze ulaşmış tüm seçeneklerinden yararlanılması mümkün oluyor. Özellikle her zaman yapılabilecek, soğuk ortamların ısınabilmesini sağlayacak her türden bilmece bulunuyor.

İstediğiniz zaman, telefondan veya bilgisayardan yapacağınız girişlerle dahi direkt olarak sitedeki tüm bilmeceleri değerlendirme hakkına sahip olacaksınız. Hiçbir ücret ödemeniz gerekmediği gibi, bugüne kadar her türde olan bilmeceler sayesinde Türkçe olarak çeşitli alanlarda sorular bulabileceksiniz.

Sorular ve cevaplarıyla ilgili olarak hiçbir problem bulunmadığı gibi, anlaşılması güç bir bilmeceye yer verilmiyor. Yalan, doğru olmayan, komik olmayan, esprisi bulunmayan çeşitleri de paylaşılmıyor. Her bir bilmece, farklı yaş gruplarındakiler için rahatlıkla şaka olarak kullanılabilir, eğlenceli sonuç alınabilir türde oluyor. Bu sayede hem espri olarak değerlendirilmesi hem de her bir seçeneğine anında ulaşılabilir olması sağlanıyor.

Türkçe Güzel Bilmeceler


 Yuvarlağız, altındanız,Bir kolda toplanırız. Bilezik
 Küçük kare kutu,İçi insan dolu. Televizyon
 Kolu var, bacağı yok, Dikdörtgeni var, karesi yok. Kapı
 Sarı tavuk dalda yatar, Dal kırılır yerde yatar. Ayva
 İnsan ne yiyince üzülür? Kazık
 Özü tatlı, Sözü tatlı, Candan daha kıymetli. Anne
 Metel metel mert atar, Dil atar damak tutar. Anahtar
 Bir sihirli fenerim, Kibritsizde yanarım. Ampül
 İncecik beli, Elimin eli. Çatal
 Mavi atlas, Makas kesmez. Deniz
 En çok hap nerede satılır? Ağrı ilimizde
 Okur yazar olmayan zenciye ne denir? Kara cahil
 Bir Japon ne zaman merhaba der? Türkçe öğrendiği zaman
 Tavukların bacakları niçin kısadır? Yumurtaları kırılmasın diye.
 Çektikçe kısalan şey nedir? Sigara
 Bir tas yoğurdum var, Yarısı ak, yarısı kara. Göz
 İki camlı pencere, Bakıp durur her yere. Gözlük
 Bakması güzel, Alması üzer. Gül
 En son hangi dişler çıkar? Takma dişler
 Beyaz duvar içinde, Sarı kanarya yatar. Yumurta
 Uzun uzun uzanır, Senede bir bezenir. Yılan
 Yürür yürür iz etmez, Hızlı gitse toz etmez. Gemi
 Bir trenim var, Gittiği yeri dümdüz yapar. Ütü
 İp bağladım sıpaya, Uçtu gitti tepeye. Uçurtma
 Çalmak fiilinin gelecek zamanı nedir? Hapise girmek
 Aşçı, beni dövdüğün için seni sevmiyorum. Sarımsak
 Hangi karnede sıfır bulunmaz? Sağlık karnesinde
 Yarım elma neye benzer? Diğer yarısına
 Eğri oturalım, doğru konuşalım. Deve
 Geceleri fener, gündüzleri söner. Yıldız
 Sıcak kahve nasıl içilir? Fincanla
 İlk Türk bayrağını kim dikmiştir? Terzi
 Hangi macunla diş fırçalanmaz? Lahmacunla
 Hastalara ameliyattan önce ne verilir? Gün verilir
 Kırıldığı zaman kullanılan şey nedir? Yumurta
 Hangi tene krem sürülmez? Antene
 Elde yapılır, kulağa asılır. Küpe
 Bağlarım yürür, çözerim durur. Ayakkabı
 Dört ayağı var yürümez. Masa
 Ne canı var ne kanı, beş tanedir parmağı. Eldiven
 Kıştan kaçmaz, yaprağı uçmaz. Çam ağacı
 Kışın yatar,yazın kalkar. Soba
 Ne ağzı var ne dili konuşur insan gibi. Mektup
 Burada bağırsak, orada duysak. Telefon
 Kulağını büktükçe ağzı sulanır. Musluk
 Bakınca görünürsün,kaçınca silinirsin. Ayna
 Çıt der,ateş çıkar. Kibrit
 Dışı var içi yok,dayak yer suçu yok. Top
 Açarsam dünya olur yakarsam kül olur Harita
 Alçacık dalı,yemesi ballı. Çilek
 Başımda saç yok, içimde tat çok. Kabak
 Domates nasıl kızarır ? Utanınca
 En temiz böcek hangisidir? Hamam böceği
 Hangi adam hamama girmez? Kardan adam
 Hangi Atanın sözüne inanılmaz Salatanın
 Hangi on tatlıdır? Balon
 Hanım içerde,saçı dışarıda Mısır
 Fil filince burnu eğrice. Nohut
 Yer altında sakallı dede. Pırasa
 Yer altında sarı top. Patates
 Fini fini küçük sini. Mercimek
 İçi bitli, dışı kilitli. İncir

Komik Bilmeceler ve Cevapları

Son derece komik olan bilmeceleri yakınlarınıza sorduğunuzda, her birinin aklına bazı cevaplar gelecektir. Bu cevaplar hiçbir zaman için bilmecenin asıl cevabı olmuyor. Asıl yanıtı öğrendiğinizde şaşkınlık yaşayacak, eğlenecek ve bir o kadar güzel vakit geçireceksiniz. Zeka geliştiren bilmeceler ile hem sevdiğiniz kişilere komik bir soru sorabilir hem de ona vereceğiniz yanıtla mutlu olmasını sağlayabilirsiniz.

Çeşitli bilmecelerin Türkiye’de ve Dünya’nın diğer ülkelerinde olan versiyonları bulunuyor. Her bir versiyonunda aşırı derecede eğleneceksiniz. Her yaş grubundan insan için, günümüzde bilinen binlerce farklı bilmece bulunuyor. Özellikle de soru yarışması yapılırken daha güzel bir soruyu sormanızı sağlayacak pek çok bilmece bulunuyor. Uzun veya kısa olarak ayrılan versiyonları bulunduğu gibi, ilkokul çocuklarına ve diğer yaş gruplarındakilere özel olarak bilmeceler sorabileceğiniz versiyonları da bulunuyor.


Bu yazı 2496 kez okundu.

Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?

YAZAR HAKKINDA

Yahya Güloğlu Yahya Güloğlu Merhaba ben Site Sahibi Yahya Eniyisozler.Net sitesinde her Söz, Mesaj ve Makaleler özenle özgün ve siteye özel olarak uzman yazarlarımız tarafından yazılmıştır. Yararlı Bilgiler ( Blog ) katagori yazıları sizlere Sağlık, Moda, Cilt Bakımı, Güzellik, Cinsellik, Örgü, Bayanlara Özel, El İşleri, Zayıflama Yöntemleri, Ekonomi, Finans, Kredi, Teknoloji, Bankacılık, Diyet, Gezi, Seyahat gibi küçük ama etkili önerileri katagorimizde bulabilirsiniz. Yararlı Bilgiler alanın da yer alan bilgiler bir öneridir. Bunlarla bitmedi Burç uyumları, Fıkralar, Yemek Tarifleri, Şiirler, Şairler, Emojiler ve daha sayamadıklarımı Eniyisozler.net Adresimizde bulabilirsiniz.
Sosyal Medyada Paylaşın:

SON EKLENENLER

Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
0
Düşüncelerinizi yazmak istermisiniz? Lütfen yorum yapın.x
()
x