Anneler Günü Mesajları

18 Kasım 2018 3 gösterim Yorum Yok Anneler Günü Mesajları


Anneler Günü Mesajları

Hayatlarını bize adamış olan ve her anında bizi düşünen, gözünden sakınan anneler yılın sadece bir gününde değil her gün hatırlanması gerekir. Her yıl Mayıs ayında kutlanan anneler günü tüm dünyada aynı günde kutlanır. Kıymetli annelerimize fedakarlıklarından dolayı içten bir teşekkür için anneler günü mesajları onları mutlu etmeye yeter. Anneler günü mayıs ayının ikinci Pazar günü kutlanılır ve annelere çeşitli hediyeler alınarak gönülleri alınır. Bizleri dünyaya getiren bizim için en değerli varlığımız annelerimiz onlar için adanmış bu özel günde kutlamadan boş geçirmek içten içe anneleri üzer.

Anneler Gününün Ortaya Çıkışı

Ann Maria Reeves Jarvis isimli ABD’li bir kadın 1905 Mayıs ayının 2. Haftasında annesinin ölümünden oldukça çok etkilenmiş ve ona layık bir evlat olamadığını düşünmüş. Anna Jarvis arkadaşlarıyla beraber annesinin ölümünü her yıl aynı zamanda kutlamaya karar verdi. 1 yıl sonra başlayacak kutlamalar yaygınlaştı ve ABD Başkanı Wilson 1914 yılında mayıs ayının 2. Haftası Pazar gününde anneler için bu özel günün kutlanmasını ilan etti.

Bugün dünyanın bir çok ülkesinde kabul edilen ve kutlanan anneler günü, ülkemizde Türk Kadınlar Birliği girişimleriyle 1955 yılından itibaren geleneksel olarak kullanılmaya başlandı. Her yıl mayıs ayında annesi olanlar için özel olan günde onları mutlu etmenin yollarından biri de bir mesajla bile olsa kutlamaktır. Anneler Günü Mesajları gönderilen annenin mutluluğuna doyum olmaz. Sizin tahmin edemeyeceğiniz kadar geriye dönüp aynı mesajı okuyarak mutlu olurlar.

Anneler Kadar Değerli Varlık Yoktur

Annelere ne kadar değerli olduğunu göstermek ve sevgimizi göstererek onları mutlu etmek evlatlar olarak görevlerimizdir. Onlara göndereceğiniz iki satırlık mesaj bile annelerin kalbini çalacak kadar etkili olacaktır. Annesinden uzakta olan ve elini öpme şansı olmayanlar için onları arayabilir ve anlamlı anneler günü mesajları göndererek kalplerini kazanabilirsiniz. Anneler çocuklarına 9 ay boyunca canından can katar, ruhundan ruh katar ve dünyaya getirirken türlü zahmet çekerler. Anne karnına düşüldükten sonra içlerindeki sevgi bebeği doğuncaya kadar devam eder ve bebeklerine sevgiyle bağlanırlar. Hayata karşı güçlü duracak duruma gelene kadar çocukları için her türlü fedakârlığı yaparlar. İnsanın hayata bağlanması ve sağlam durması, ayaklarının yere sağlam basması annesinin eseridir. Sevgiyle, emekle büyüttükleri evlatlarından bekledikleri sadece sevgi ve saygıdır. Her anne çocuğunun üstüne titrer yemez yedirir giymez giydirir. En iyisi çocuğunun olsun ister onları koruma içgüdüsüyle hareket eder. Çocuğun yaşı kaç olursa olsun o annenin çocuğudur ve asla büyümezler.


Logo