Cemal Safi – En iyi Sözler ve Blog Sitesi
Son Dakika

Cemal Safi

Cemal Safi

Cemal Safi kimdir?, Can Yücel kısaca hayatı, Cemal Safi’nin eserleri, Cemal Safi’nin şiirleri

Cemal Safi Kimdir? Şiirleri Ve Eserleri

Cemal Safi kimdir? Cemal Safi Türk şairleri arasında en sevilen isimlerden biridir. 1938 yılında hayata merhaba diyen şair Samsunludur. İlki orta ve lise eğitimlerini Samsun’da alan Safinin ilk şiirleri Orhan Gencebay tarafından bestelenmiştir.

Can Yücel kısaca hayatına göz atıldığında, sade ve sanata eğilimli bir şair görülmektedir. 3 çocuk babası olan Cemal Safi, 1990 yılında Rüyalarım Olmasa adlı sanat müziği eseriyle adını daha da çok duyurmuştur Vurgun adlı eser de 1991 yılında piyasaya çıkmıştır. Bu iki sanat müziği eseriyle Cemal Safi, yılın şairi seçilmiştir. Safi 1990 yılında müzikli bir şiir kaseti de çıkarmıştır.

Cemal Safi’nin eserlerinden ilki Vurgun’dur. Bu kitapta şair 1993 yılına dek yazmış olduğu şiirleri toplamıştır. Şairin 2. Kitabı da “ Sende Kalmış” tır. Şiirlerinin 150 tanesi bestelenmiş olan şairin 40 şiiri Orhan Gencebay’a aittir. Şairin diğer eserleri arasında “ Kıyamete Kırk Kala “ ve “ Ya Evde Yoksan “ da yer almaktadır.

Cemal Safi’nin şiirleri arsında Ağlarsın, Tek Hece Aşk, Hüzün Adres Değiştirir, Git, Beni Sevmeni İstiyorum, Ayşen, Sende Kalmış Aklım Çıkıyor, Vurgun, Besmele, Bakırköy’den Mektup Var, Telefonda Sen en bilinenleri olarak sıralanmaktadır.


Bu yazı 375 kez okundu.
Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?


YAZAR HAKKINDA

Yahya Güloğlu Yahya Güloğlu Güzel Sözler, Mesajlar, Yemek Tarifleri, Şiirler, Burçlar, Burç Uyumları, Emojiler, Resimli Sözler, Resimli Şiirler Sitemizde Yer Almaktadır... Sağlık, Moda, Cilt Bakımı, Güzellik, Cinsellik, Örgü, Bayanlara Özel, El İşleri, Zayıflama Yöntemleri, Ekonomi, Finans, Kredi, Teknoloji, Bankacılık, Diyet, Gezi, Seyahat Gibi Sizlere Küçük Ama Etkili Önerileri Sitemizde Bulabilirsiniz. Yararlı Bilgiler Yazılarımız Tamamıyla Eniyisozler.Net İçin Uzman Yazarlar Tarafından Hazırlanmaktadır. Bu Alanda Yer Alan Bilgiler Bir Öneridir. Özgün Ve Siteye Özel Olarak Yazılmıştır.
Sosyal Medyada Paylaşın:
Önceki Yazı
Sonraki Yazı

BİRDE BUNLARA BAKIN

Bu Yazıya Kimler Neler Demiş?

avatar
  Abone Ol  
Bildir
Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM