İstanbul Şiirleri

10 Ekim 2017 69 gösterim Yorum Yok İstanbul Şiirleri


İstanbul Şiirleri

Bir sevdadır İstanbul. Hem de kara sevda. Ne kadar kızsak da vazgeçemeyeceğimiz bir sevgili gibidir. Uzaktayken hasretiyle yanıp tutuştuğumuz, içinde yaşarken de yerden yere vurduğumuz. Asırlardır adına şiirler yazılan hem huysuz, hem de bir o kadar güzel sevgili.

İstanbul İle İlgili Şiirler tam da bu noktada ifade edilemeyenleri eder bize. 18. Yüzyıldan beri birçok şairin şiirine konu olmuş bu güzel şehir çok güzel anlatılmıştır şiirlerde. Yahya Kemal Beyatlı İstanbul Şiirleri verilecek en güzel örnekler arasındadır.

Dünya üzerinde adına ve uğruna şiirler yazılmış, şiirlerle yüceltilmiş çok az şehir vardır. Bu şehirlerin başında da İstanbul gelir. Bu gururu yaşayan İstanbul bir edebiyat başkenti olmayı da hak etmiştir.

İstanbul Konulu Şiirler çoğu zaman kendine aşık ettirir bu şehri, bazen de nefret ettirir. Karmaşık trafiği, kalabalık nüfusu, hava kirliliği olan bu şehirden kaçmak ister de kaçamaz insan.

Kimileri bu şehri hiç görmeden aşık olur gibi sevmiş, kimileri de hayatlarını İstanbul da geçirmiştir. Kimileri yazma ilhamını bu güzel şehirdeyken alırken, kimileri de onu özleyerek yazmıştır dizelerini.

İstanbul Şiirleri Orhan Veli Kanık büyük özlemlerle yazılan dizelerdir. Boğazıyla, hanlarıyla, köprüleriyle, vapurlarıyla, semtleriyle şiirlere konu olan İstanbul Ünlü İstanbul Şiirleri 2017 de anlatılır.

Kentin farklı boyutlarıyla farklı dönemlerin anlatıldığı şehir şiirlerin her daim parçası olmuştur. Tarihin her döneminde göz kamaştıran büyülü bir şehir olan İstanbul En Güzel İstanbul Şiirleri sayesinde sevenlerine ulaşmıştır. Bütün bu özelliklerini sanata ve edebiyata yansıtan İstanbul hakkında bir şiir seçkisi hazırlamak çok da kolay değildir.

İstanbul Şiirleri Nazım Hikmet ve İstanbul Şiirleri Yahya Kemal hatta adını bile bilmediğimiz pek çok usta şair bu kentin en azından bir semtini bile şiirlerine konuk almaktan kendilerini alamamışlardır.


Logo