Kuşlar İle İlgili Şiirler

10 Ekim 2017 18 gösterim Yorum Yok Kuşlar İle İlgili Şiirler


Kuşlar İle İlgili Şiirler

Kuşlarla İlgili Kısa Şiirler kuşlara dışarıdan bakılarak yazılmış şiirler değillerdir. Kuşlarla buluşarak, kuşları tamamlayan bir bakışa, bir ele, bir sese dönüşerek yazılmıştır. Bu şiirler kuşlara doğru eğilip yakından bakmanın bereketli örnekleriyle doludur. En Güzel Kuş Konulu Şiirler kuşların sadece endamına övgü değildir. Vakte, aşka, Allah’ın yarattıklarına övgüdür aynı zamanda. Gözün üzerinde yoğunlaştığı ve kendini derinleştirdiği bir balkon gibi açılıyor önümüzde kuşların kanatları. Onların yalınlığı, hayatımızda ki boşlukları da kapatıyor aynı zamanda.

Kuşlar İle İlgili Şiirler kuşların bakışlarının bir dal ucunda titreyip durmasını, oradan da herkesin kulağına değecek bir sesle ayrılmasını anlatıyor. Kendi hallerinde olan doğallıklarını sunuyor bizlere. Doğaya teslim ol ve doğaya dön der gibi sesleniyorlar adeta. Kuşlar İle İlgili Şiirler Kısa; bir bakıma bütün anların akışını da donduruyor. Kendi içlerinde sessizce, hiçbir şeyle boğuşmadan, boşboğazlık etmeden, her gün içinden yürüyüp geçtiğimiz ve geride boşluklar bıraktığımız hayatlarımızı göz önüne seriyor. Kuşlar İle İlgili Şiirler Uzun; sıçramış çamurları ve pas tutmuş hırsızları bırakarak geçtiğimiz tabiatı, bize kuşları hatırlatarak yeniden sunuyor.

Kuşlar İle İlgili Şiirler 3 Kıtalık; kendini kuşların yakının gören, kuşlara esenlik dilemeyi bir borç bilen şairlerin doğayla kurduğu ilişkiyi anlatıyor. Bu ilişkiyi harfler ve dizelerle açıklamaya yeltenmek oldukça zor olsa gerek. Belki de belli bir süre sonra anlamını yitiren onca kelime içinde sadece kuşlar kalıyor. Kuşlar İle İlgili Şiirler 2018 özgürce kanatlanıp uçmayı sunuyor bizlere.


Logo