Mevsimlerle İlgili Şiirler

11 Ekim 2017 105 gösterim Yorum Yok Mevsimlerle İlgili Şiirler


Mevsimlerle İlgili Şiirler

Ömrümüz de tıpkı mevsimler gibi gelip geçiyor. İlkbahar, yaz, sonbahar, kış derken tükenip gidiyor yaşam. Her yaşın ve her dönemin nasıl ki ayrı bir tadı varsa, her mevsim de bize farklı hisler ve mutluluklar yaşatıyor. Mevsimler İle İlgili Şiirler bizim bu hislerimize tercüman oluyor. Her mevsimin tadını ve hazzını farklı dizelerle anlatan şiirler aslında bizi anlatıyor. Sonbahar hüzün mevsimidir mesela. Sararan ve düşen yapraklar soyut olarak insanlarla ilişkilendirilir. Mevsim Konulu Şiirler herkesin kendini az da içinde bulabileceği hisler içerir.

Yaz ayları sıcağı, tatili, umudu, güneşi simgeler tıpkı bahar ayları gibi. Mis gibi kokan çiçek kokuları Mevsimlerle İlgili Kısa Şiirlere de konu olmuştur çoğu zaman. Eylül yağmurlarında ıslanırken güzel bir mevsimdir güz. Kışın kartopu oynarken içimizi ısıtır kış. Yaz ve ilkbahar mevsimi umuda daha açıktır. Bu yüzden her zaman hüzünle gelir sonbahar. Dört Mevsim Şiirleri hem bu güzelliklerden hem de bu hüzünlerden bahseder aslında. Gelip geçen ömürlerin muhasebesinin yapıldığı mevsimler her daim umut kaynağı olmuştur bizim için.

Sonbahar gelince başka bir değerlenir mazi. İnsan sanki sonlara yaklaşmışçasına özler çocukluğunu. Mevsimlerle İlgili Şiir Kısa Yazılarda bunlardan bahseder bize. Güz mevsimi her ne kadar köhne bahar diye de adlandırılsa da çok sevilir bu mevsim. Ne yaz da olmak ne de kışta olmak. Farklı bir duygu yaşatır çoğu zaman. İkisinin de ortasında arafta olmak gibi bir şey. Ne tazecik bir gençlik, ne de bin dertten arda kalan bir yaşlılıktır Mevsimlerle İlgili Şiirler 3 Kıta. Sessizdir güz, sakindir, tenhadır. Aynı zamanda da bolluktur berekettir yağan yağmurlarıyla.

Mevsimlerle İlgili Şiirler Okul Öncesinde bile öğretilir çoğu zaman çocuklara. O zamanlardan aşılanır bu sevgiler. Mevsimlerle İlgili Şiirler 2018 kalemlerinden hüzün akar çoğu zaman. Çoğu zaman da mutluluklar.


Logo