En İyi Sözler

07 Aralık 2018 5 gösterim Yorum Yok Yeni Yıl Sözleri


En İyi Sözler

Kendimizi ifade etmemizi sağlayan sözcükler, bir araya gelerek anlam ifade eden yapılar oluşturur. Mutlu olduğumuzda, kendimizi iyi hissettiğimizde, hüzünlendiğimizde ya da sitem etmek istediğimizde, durumu ifade edecek en iyi, en güzel sözleri ararız. Çoğu zaman kendimizi ifade etmekte kullandığımız bu sözler de, bize özel olsun isteriz. Durumu özetleyen, az kelime ile derin anlamlar sunan sözler aracılığıyla kendimizi ifade etmek isteriz.

En iyi sözler, en iyi ifadeler kalpten gelenlerdir. Bazen bir şiir dizesi, bazen öylesine söylenmiş bir cümle, sayfalar dolusu anlatılmak isteneni bir seferde anlatır ve ifade kabiliyeti sağlar. Kalbimiz kırıldığında, özür dilemek istediğimizde, kutlama için kendimizi ifade etmek istediğimizde, sevgimizi dile getirmeye niyetlendiğimizde hem sözcüklerin gücüne sığınırız.

İnternet ortamında ve sosyal medyada pek çok özlü söz kalıbı bulunuyor olsa da, bunları tek tek arayıp bulmak zaman kaybına neden olmaktadır. Zaten basmakalıp, herkesin her yerde karşısına çıkabilecek olan bu sözler, özel olmayacaktır. En iyi sözler, hissedilenlerdir. Olay anında meydana gelen duygu yoğunluğu ile söylenen sözlerin büyüsü bambaşkadır. Siz de özel hissetmek, hissettirmek ve kendinizi ifade etmek gibi nedenlerle söz arayışında iseniz, bu kategoride yer alan sözlere göz atmanızı öneririz. Çünkü hissiyatınızın ifadesine yardımcı olacak sözler, sıradan olmamalıdır.


Logo