Asker Sözleri

10 Ekim 2018 20 gösterim Yorum Yok Asker Sözleri


Asker Sözleri

Asker sözleri bazen komik, bazen hüzünlü, bazen de pişmanlık içerebiliyor. Askere gitmeden önce yapılması gereken bir şeyi ertelemek ve dönünce o şeyi bulamamak, en kötü hislerden bir tanesidir. Bu zamana kadar pişmanlık hissini tatmış olan çok fazla insan vardır. Askerlikte tadılan pişmanlık ise çok farklıdır. Şafak sayan, her gün sayıma çıkan, vatani görevini yerine getiren insanın daa duyguları ve sevdikleri vardır. Sevdiklerini bırakır da gider askere, ortaya duygusal asker sözleri çıkması son derece doğaldır.

Askerliğin kısalmış olmasına rağmen halen herkesin içerisini aynı heyecanın kaplıyor olması, özleyeceğini bile bile gitmeyi zorunlu kılıyor. Gittikten sonra şafak bitmeden geri dönme ihtimalinin bulunmaması, askerin en zor günlerinin başlangıcı olacaktır. Belki de daha önce hiç şehir dışına çıkmamış insanların bir yıl boyunca dert ortağı olduğu yerdir asker ocağı. Her bir askerin bu zamana kadar söylenmiş asker sözleri sayesinde anlatılabilecek durumu, yaşamları ve psikolojileri bulunur. Farklı kişilikteki insanların kenetlendiği o yer, birçok insanın yetişmesine vesile olmuştur.

Asker Sözleri Kimin İçin Yazılabilir?

Bu zamana kadar söylenmiş ve yazılmış olan asker sözlerinin sadece askerler tarafından yazılmadığı bilinmelidir. Sonuçta askerlik sadece giden için değil, geride kalanlar için de zor bir süreçtir. Hele ki 15 ay yapanlar düşünüldüğünde çok uzun bir bekleyiş başlıyor. Asker sözleri araba arkası sözleri gibi genele hitap edecek şekilde oluşturulmuş gibi görülebilir. Her erkeğin anlayabileceği bazı detaylara ve beklenmedik durumlara işaret eder. Yine de hayatın gelecek safhasının şekillenmesine, daha iyi dostluklar edinilebilmesine yardımcı olur o ortam. Pişmanlıkların atılması asker sözleri ve düşünceleriyle mümkün olur ancak.

En Anlamlı Asker Sözleri Nelerdir?

Yapılan çalışmaların ve onlarca günlük eğitimin her biri, sabrın da sınandığı bu süreçte daha mantıklı kararlar verebilmeyi zorunlu kılıyor. Asker sözleri komik gibi gelse de, bulunulan yere göre değişir sözlerin komikliği. Her gün vatan savunmasında gözünü kırpmadan kendini feda edecek olan onlarca erin bulunduğu bir yerde hayat farklıdır. Ölmemek için yaşandığı ve duyguların anlaşılamaz şeyler olduğu görülebilir. En anlamlı sözler de kendilerini bu noktada belli eder ve sadece bu noktada olan insanlar tarafından tam olarak anlaşılabilir. Asker sözleri askerin manevi duygularının ve düşüncelerinin somutlaştırılmış halidir. Sitem, sinir, korku, öfke, hüzün, mutluluk ve özlem duygularının her biri birarada görülebilir.

Vatan için gidiyorum senin için döneceğim.


Etiketler  

Eğitimde ter dökmeyen savaşta kan döker


Etiketler  


Logo