Atarlı Sözler


Atarlı Sözler

Gider anlamına da gelen atarlı sözlerin daha çok gergin durumlarda dile getirilmesi söz konusudur. Bu durumların yanı sıra sevgi sözcüklerinde dahi ara ara karşımıza çıkıyor. Bazı yoğun duyguların da atarlı olacak şekilde ifade edildiğini görüyoruz. Kavuşamayanların ya da aldatılanların bu tarz sözlere daha fazla yer verdikleri biliniyor. Duyguların derinden etkilendiği anlarda bu tarz sözler dile getiriliyor. Bu sözlerin en büyük destekçisi ise şarkılar oluyor. Bazı dertli şarkılardan dolayı da bu tarz sözlerin fazlasıyla ortaya çıktığı biliniyor. Öyle ki şarkı sözleri üzerinden de paylaşımların yapılması söz konusudur. Atarlı sözler kısa 2016 yılında da bir hayli fazladır. Günden güne bu alana ilginin artmasından dolayı hem şarkılarda hem de sözlerde atarlı hitaplara yer veriliyor.

Dertli Kısa Sözler

Atarlı sözlerin daha çok dertli anlarda ifade edildiği biliniyor. Yani derinden keder içinde olanlar ya da fazlasıyla üzüntülü kişilerin bu anlamda sözleri ortaya çıkıyor. Bu sözlerin başta ağır şarkı ve filmlerden meydana geldiğini söylemeliyiz. İlk olarak bu şekilde kişilerin tanıdığı sözler sonradan meşhur olmuştur. Nitekim kamyon arkası yazılarında da atarlı sözlere rastlayacaksınız. Artık kamyonların dışında otomobillere de bu tarz yazıların işlendiğini görüyoruz.

 

.

Günaydın Şiirleri Güzel Şiirler Hasret Şiirleri Hüzünlü Şiirler İyi Geceler Şiirleri Mutluluk Şiirleri Nefret Şiirleri Ölüm Şiirleri Oyun Ve Oyuncak Konulu Şiirler Okul Şiirleri

Akrep Burcu Aslan Burcu BaLık Burcu Basak Burcu Boğa Burcu İkizler Burcu
Koç Burcu Kova Burcu Oğlak Burcu Terazi Burcu Yay Burcu Yengeç Burcu

.

.

Yararlı Bilgiler