Atarlı Sözler

09 Kasım 2018 11 gösterim Yorum Yok Atarlı Sözler


Atarlı Sözler

Gider anlamına da gelen atarlı sözlerin daha çok gergin durumlarda dile getirilmesi söz konusudur. Bu durumların yanı sıra sevgi sözcüklerinde dahi ara ara karşımıza çıkıyor. Bazı yoğun duyguların da atarlı olacak şekilde ifade edildiğini görüyoruz. Kavuşamayanların ya da aldatılanların bu tarz sözlere daha fazla yer verdikleri biliniyor. Duyguların derinden etkilendiği anlarda bu tarz sözler dile getiriliyor. Bu sözlerin en büyük destekçisi ise şarkılar oluyor. Bazı dertli şarkılardan dolayı da bu tarz sözlerin fazlasıyla ortaya çıktığı biliniyor. Öyle ki şarkı sözleri üzerinden de paylaşımların yapılması söz konusudur. Atarlı sözler kısa 2016 yılında da bir hayli fazladır. Günden güne bu alana ilginin artmasından dolayı hem şarkılarda hem de sözlerde atarlı hitaplara yer veriliyor.

Dertli Kısa Sözler

Atarlı sözlerin daha çok dertli anlarda ifade edildiği biliniyor. Yani derinden keder içinde olanlar ya da fazlasıyla üzüntülü kişilerin bu anlamda sözleri ortaya çıkıyor. Bu sözlerin başta ağır şarkı ve filmlerden meydana geldiğini söylemeliyiz. İlk olarak bu şekilde kişilerin tanıdığı sözler sonradan meşhur olmuştur. Nitekim kamyon arkası yazılarında da atarlı sözlere rastlayacaksınız. Artık kamyonların dışında otomobillere de bu tarz yazıların işlendiğini görüyoruz.

Ünlülerden Giderli Sözler

Ünlülerin bir takım şarkılar üzerinden sunduğu sözlerde de atarlı nitelikler bulunuyor. Göndermelerin neredeyse pek çok şarkı üzerinden yapıldığı biliniyor. Duygusal ezgilere sahip pek çok şarkıdan bu tarz sözler bulmanız mümkün. Atarlı sözler olarak karşınıza çıkanları eleyebilir ve hoşunuza gidenleri yazabilirsiniz. Direk olarak kişi ya da kişilere atılmadığı biliniyor. Genellikle bu tarz sözlerin paylaşılması halinde göndermelere yer verildiği açıktır.

Bazı giderli sözlerin espri haline geldiğini de söylemek gerekiyor. Sevgililerin dahi iletişimler adına ara ara bu tarz sözlere yer verdiğini söylemeliyiz. Şöyle ki komik gelen sözlerin de kullanılması söz konusudur. Atarlı olmasına rağmen bazılarının bu tarz sözleri komik bulduğunu görüyoruz. Burada herkesin farklı anlamlandırmalara yer verdiği biliniyor. Olaylara ve sözlere bakış açınızla alakalı olarak bu sözleri iletişimlerinizde kullanabilirsiniz.


Logo