Damar Sözler


Kadeh, ölüm, ateş, şeref, yürek gibi tabirlerin sıklıkla kullanıldığı sözlere damar sözler adı veriliyor. Bu tarz kelimelerin kullanılması ile argo olarak da gelen sözlere yer veriliyor. Bazılarının ağır anlamlar taşıdığı da açıktır. Damar olarak nitelendirilmesinde ki sebepte budur. Derinden etkileyen sözler adına bu adlandırmalara yer veriliyor. Nitekim bu tarz şarkıların dahi olduğunu görüyoruz. Etkileyici fon müziklerinin yanı sıra sözlerinden dolayı bir hayli dikkat çektikleri açıktır. Sözleri kişilerin hayatında ki faktörlere göre değişiyor. Örneğin sevdiklerinden ağır darbe alanların bu tarz sözleri daha sık kullandıkları açıktır. Sitemkar olacak şekilde sözlerden bir takım göndermeler yapılıyor. Ve bu şekilde isyan ediliyor.

Dertli Aşk Sözleri

Genelde aşk acısı çekenlerin dertli şarkılara meraklı olduğunu söylemeliyiz. İhanet gibi durumlarla karşılaşanların da etkileyici damar jilet sözler paylaştıkları görülüyor. Çok aşık olanlar bu tarz sonuçlarla karşılaştıklarında ağır yara alırlar. Bu yaraların da damar ve jilet kelimeleri ile hitap edildiğini görüyoruz. Sonuç olarak sözlerin bu şekilde aktarılması da normaldir. Şeref ya da namus kelimeleri de atarlı pek çok söz içerisinde mevcut olduğunu göreceksiniz.

Damar sözler psikolojik olarak yara alanların kullandıkları tabirlerdir. Bu tarz yazılara arabaların ya da kamyonların arkasında da rastlamanız mümkün. Kendilerini ifade etmek amacıyla kişilerin bu tarz yazıları gün yüzüne çıkartması söz konusudur. Öyle ki alınan yaralardan dolayı bağırma ya da isyan etme durumları meydana geliyor. Bunlar yerine seslerini farklı yöntemlerle duyurduklarını görüyoruz. Burada da karşımıza bu tarz yazılar çıkıyor.

.

Günaydın Şiirleri Güzel Şiirler Hasret Şiirleri Hüzünlü Şiirler İyi Geceler Şiirleri Mutluluk Şiirleri Nefret Şiirleri Ölüm Şiirleri Oyun Ve Oyuncak Konulu Şiirler Okul Şiirleri

Akrep Burcu Aslan Burcu BaLık Burcu Basak Burcu Boğa Burcu İkizler Burcu
Koç Burcu Kova Burcu Oğlak Burcu Terazi Burcu Yay Burcu Yengeç Burcu

.

.

Yararlı Bilgiler