Esprili Sözler

13 Kasım 2018 1 gösterim Yorum Yok Esprili Sözler


Espirili Sözler

Komik söz paylaşımlarının hem arkadaşlar hem de sevgililer arasında olması mümkün. Esprili sözlerin her alanda kullanıldığını görüyoruz. Arkadaşların sınavlardan sonra ya da ayrılık durumlarında dahi bu tarz göndermelere yer verdikleri biliniyor. Daha mutlu olmanız ya da enerjinizin yüksek olması adına da bu sözleri kullanmak faydalıdır. Gün için komik sözleri dile getirmek ya da duymak sizleri de mutlu edecektir. Bunun için kalıp ifadeleri kullanmanıza da gerek yok. Ama eğer ki üretemiyorsanız biraz inceleme yapmanız yeterli olacaktır. Esprili sözler kısa olarak özellikle sosyal medya üzerinden sıklıkla sunuluyor. Resimlerle de desteklenen bu sözleri pek çok alanda kullanabilir ya da sevdiklerinize gönderebilirsiniz.

Farklı Anlamlardan Esprili Sözler

Bazı durumlarda karşınızdaki kişiye doğrudan bir şeyler söylemek zor olabilir. Örneğin fazla alıngan olan kişilere eleştiri yapmakta zorluk çekebilirsiniz. Bu gibi anlarda esprili sözler kullanmanız faydalı olacaktır. Karşınızda ki kişinin dolaylı olsa da demek istediğinizi anlaması söz konusudur. Aynı zamanda komik bir şekilde ifade etmeniz alınganlık yapmasını da engelleyecektir. Bu tarz eleştiriye açık olmayan kişilere anlamlı ve komik sözler sunabilirsiniz.

Anlamlı esprili sözlerin durumlara göre değiştiğini söylemeliyiz. Okul için ayrı aşka dair ayrı arkadaşlar için de ayrı olacak şekilde sözler bulunuyor. Bu sözler sayesinde karşınızdakine dilediğiniz anlamları sunabilirsiniz. Şöyle ki kinaye anlamları da içerecektir. Yani tam olarak neyi belirttiğiniz anlaşılmıyor. Bu şekilde bir yandan da beğenmediğiniz herhangi bir durumu sunabilirsiniz. Yani komik sözler sayesinde dilediğiniz konuda gönderme yapmak zor olmayacaktır.

Espirili Resimlerle Sözler

Gelişen teknoloji sayesinde görüntülerin anında alınması söz konusudur. Bazen bir duruş ya da mimik üzerinden komik temaların yaratılması sağlanıyor. Bu bağlamda da daha çok tanınan kişilerin resimleri ile karşı karşıya kalacaksınız. Esprili sözler resimli olarak ünlüler üzerinden sunuluyor. Ünlülerin sözlerinden de yola çıkılarak komik paylaşımların olduğu biliniyor. Bu paylaşımları yine sosyal medya hesaplarınız üzerinden takip edebilirsiniz. Takip sayesinde beğendiklerinizi de arkadaşlarınıza sunabilirsiniz.

Esprili sözlerin sadece ünlü olan kişiler üzerinden betimlenmediği biliniyor. Bir takım hayvanlardan ya da çizgi film kahramanlarından dahi resimler sunuluyor. Yiyecek ve içecekler üzerinden dahi komik paylaşımlar bulunuyor. Yakalanılan komik resimlerin hoş ve komik sözlerle paylaşıldığını göreceksiniz. Bu anlamda ilgi görmesi ise kişilerin tercihleri ile alakalıdır. Herkesin komik ya da anlamlı bulduğu resim ile sözler farklılık gösteriyor. Ancak her kesime uygun olarak paylaşımların olduğunu da belirtmek gerekiyor.


Logo