Etkileyici Sözler


Etkileyici Sözler

Kafiyeli ya da şiir tarzında olan etkileyici sözler bulunuyor. Bu sözlerin kullanım amaçları ise oldukça farklıdır. Örneğin sevdiğinizi etkilemek amacıyla hoş sözler dile getirebilirsiniz. Ya da bir arkadaşınızı herhangi bir konuda motive etmek adına da etkileyici bir konuşmaya yer verebilirsiniz. Mülakat ya da sınavlarda dahi etkileyici olmanın önemli olduğu biliniyor. Bunun için de ortama ve iletişime uygun olarak ilerlemeniz gerekecektir. Yani karşınızda ki kişi ya da kişilere göre sözlerinizi seçmelisiniz. Temaya uygun olarak da sözlerin kullanılması mühimdir. Aşk adına söylenen sözler ile ağlatacak sözler farklıdır. Duygu ve temaya göre sözlerde farklılıklar olacaktır. Bu durumun ayrımını yapmanız halinde iletişime geçmek daha mantıklı olacaktır.

Sosyal Medyadan Etkileyici Sözler

Son yıllarda etkileyici sözlerin yoğunluklu olarak sosyal medya hesapları üzerinden iletildiğini görüyoruz. Buradan sevdiğiniz birine ya da arkadaşınıza sözler sunabilirsiniz. Kimisi gönderme yapmak için kimisi de direk olarak duygularını yansıtmak adına sözler paylaşıyor. Bu sözleri okuyarak ne anlamda yazıldığını anlamak zor olmayacaktır.

Örneğin ‘bir yerlerde özleniyorsun’ kelime grubunun açık bir şekilde gönderme olduğunu söylemeliyiz. Özleyen birinin bu sözler üzerinden aslında dile getirmek istediği kişiye iletide bulunduğu açıktır. Kısa etkileyici sözler üzerinden de her türlü anlamında ifade edilmesi mümkün. Bunlar arasında hiç kuşkusuz ‘seni seviyorum’ öbekleri en kısa olanlardandır. Ancak içerisinde pek çok anlamı da taşıdığı bir gerçektir.

.

Günaydın Şiirleri Güzel Şiirler Hasret Şiirleri Hüzünlü Şiirler İyi Geceler Şiirleri Mutluluk Şiirleri Nefret Şiirleri Ölüm Şiirleri Oyun Ve Oyuncak Konulu Şiirler Okul Şiirleri

Akrep Burcu Aslan Burcu BaLık Burcu Basak Burcu Boğa Burcu İkizler Burcu
Koç Burcu Kova Burcu Oğlak Burcu Terazi Burcu Yay Burcu Yengeç Burcu

.

.

Yararlı Bilgiler