Etkileyici Sözler

14 Kasım 2018 3 gösterim Yorum Yok Etkileyici Sözler


Etkileyici Sözler

Kafiyeli ya da şiir tarzında olan etkileyici sözler bulunuyor. Bu sözlerin kullanım amaçları ise oldukça farklıdır. Örneğin sevdiğinizi etkilemek amacıyla hoş sözler dile getirebilirsiniz. Ya da bir arkadaşınızı herhangi bir konuda motive etmek adına da etkileyici bir konuşmaya yer verebilirsiniz. Mülakat ya da sınavlarda dahi etkileyici olmanın önemli olduğu biliniyor. Bunun için de ortama ve iletişime uygun olarak ilerlemeniz gerekecektir. Yani karşınızda ki kişi ya da kişilere göre sözlerinizi seçmelisiniz. Temaya uygun olarak da sözlerin kullanılması mühimdir. Aşk adına söylenen sözler ile ağlatacak sözler farklıdır. Duygu ve temaya göre sözlerde farklılıklar olacaktır. Bu durumun ayrımını yapmanız halinde iletişime geçmek daha mantıklı olacaktır.

Sosyal Medyadan Etkileyici Sözler

Son yıllarda etkileyici sözlerin yoğunluklu olarak sosyal medya hesapları üzerinden iletildiğini görüyoruz. Buradan sevdiğiniz birine ya da arkadaşınıza sözler sunabilirsiniz. Kimisi gönderme yapmak için kimisi de direk olarak duygularını yansıtmak adına sözler paylaşıyor. Bu sözleri okuyarak ne anlamda yazıldığını anlamak zor olmayacaktır.

Örneğin ‘bir yerlerde özleniyorsun’ kelime grubunun açık bir şekilde gönderme olduğunu söylemeliyiz. Özleyen birinin bu sözler üzerinden aslında dile getirmek istediği kişiye iletide bulunduğu açıktır. Kısa etkileyici sözler üzerinden de her türlü anlamında ifade edilmesi mümkün. Bunlar arasında hiç kuşkusuz ‘seni seviyorum’ öbekleri en kısa olanlardandır. Ancak içerisinde pek çok anlamı da taşıdığı bir gerçektir.

Atarlı Etkileyici Sözler

Herkes sahip olduğu yapıdan dolayı farklı şekillerde ilgisini ya da sevgisini gösterebilir. Bu bağlamda dile getirirken de farklı sözlerin ortaya çıkması mümkün. Etkileyici damar sözlerin de kişiden kişiye farklılık göstermesi söz konusudur. Kimileri standart sözlere nazaran bu tarz anlamlı ifadelere yer veriyor. Bu şekilde kendini daha net ifa edenler de bulunuyor. Bu yüzden daha damar olarak sunulan sözler tercih ediliyor.

Sözlerin atarlı olmasının yanı sıra etkileyici bir özelliği de bulunuyor. Yani hitap edilen kişinin bu sözlerden anlamlar doğurması bekleniyor. Etkileyici sözler söylemek istiyorsanız öncelikli olarak tarzınızı göz önünde bulundurmalısınız. Kimisi esprili bir şekilde dile getirirken kimisinin de daha sert hitap şekli bulunuyor. Hitaba göre de sözlerde farklılıklar oluşacaktır. Direk olarak içinizde geldiği gibi de duygularınızı dile getirebilirsiniz.


Logo