İsyan Sözleri

16 Kasım 2018 1 gösterim Yorum Yok İsyan Sözleri


İsyan Sözleri

İnsanların kendi iç dünyalarında yaşadıkları pek çok sıkıntı ve hisler bulunur. Bunlardan kurtulmanın bazı yolları elbette ki vardır fakat bir dönem, hayatta yaşadığımız olumsuzluklar bizi isyan eden bir noktaya getirebilmektedir. İsyan sözleri bu bağlamda duygularımıza hitap eden, hislerimizin algılanmasını sağlayan ve bununla beraber, çeşitli hislerin ön plana çıkmasında etkili olan bir yapıya sahip olduğunu da söylemek mümkündür.

İsyan şarkı sözleri aslında, duyguların bir çeşit karamsarlık halini yansıtır. Aşk acılarında, ölümlerde, hayata bakış açımızın aslında istemediğimiz durumlarda değişmesi bunun en temel örneklerinden bir tanesi olmaktadır.

İsyanları Paylaşmak ve Onları Dile Getirmemizi Sağlayan Sözler

Her bir isyanın bir nedeni ve her bir nedenin ise isyana neden olabilecek bir etkeni vardır. Bu insanların birbirilerine hitap biçimlerinden, yaşanan aşklar ve elde edilemeyen umutlara kadar gidebilir. Bazen kadere isyan edilebilirken, bazen sadece kendimize ya da hayatta olgu denen zamana dahi bir itirazımız olabiliyor.

İsyanlarımızı dile getirmek aslında bizi rahatlatan bir durumdur. Çünkü hissimiz bizi boğan bir girdap içerisinden çıkar ve başkalarına ulaşır. Böylece biraz da olsa kendimizi ifade etme olanağını içimizde bulabilmişizdir. Öyle ki bir beklentisi olan, gelecek hayalleri ve ümitleri olan insanlar, bunlardan uzaklaştığında karamsarlığa düşer. Ne yapacağını bilemez ve amaçsız bir ruhu temsil ettiğini düşünür. Ama aslında güzel yanların da olabileceği yollar olabilir.

Bazen duygularımızı paylaşmak için ve daha iyi hissedebilmek için etkileyici isyan sözleri bizi duygu tatminliğine iletebilir. Çünkü bizim gibi düşünen başka insanların olması, dünyada yalnız olmadığımızı ve aynı türden sıkıntıları yaşamadığımızı da net bir biçimde gösteren noktalardan bir tanesidir.


Logo