Romantik Sözler

05 Kasım 2018 2 gösterim Yorum Yok Romantik Sözler


Romantik Sözler

Sevgilinizi çok seviyorsunuz ama bir türlü hislerinizi nasıl anlatacağınızı bilemiyor ve duygularınıza tercüman olmak konusunda sıkıntı yaşıyorsanız o zaman hislerinize romantik sözler yardımcı olacaktır. Romantik cümleler bulmak tahmin edilenden daha zor olabilir, fakat bu sevgilinizin oldukça hoşunuza gidecek ve sevginizi belli edecektir.

Romantik kelimeler oldukça sihirli anlamlar yaratabilir. Henüz sevginizden haberdar olmayan birine de bu tarz cümleler kurarak ne hissettiğinizi anlatabilirsiniz. Eğer bunu sosyal paylaşım sitesinde paylaşacaksanız ve kendinize ait romantik cümleleri insanlara aktarmak istiyorsanız o zaman romantik sözler kısa olmalıdır. Bu sayede Twitter, Instagram gibi alanlarda da paylaşılabilecek ve okunma oranı da oldukça yüksek olacaktır.

Romantik Sözlerle Hoşlandığınız Kişiyi Etkileyin

Romantik cümleler kurmak karşınızdaki için oldukça etkileyici olacaktır. Aşkınızı anlatabilecek, belki onunla ilgili hayallerinizden bahsedecek, belki oldukça etkileneceği kelimeler kullanacaksınız.

Zamanında aşk mektubu olarak adlandırılan yazılar, bugün hala annelerimiz babalarımız tarafından saklanmaktadır. Bu yazıların değeri oldukça yüksektir. Çünkü içerisinde o zamanın izleri, hisler, hayaller ve daha bir çok şey vardır. Siz de bu aşk mektupları kadar yoğun romantik sözler bulursanız karşınızdaki kişiyi etkilemekte o kadar başarılı olursunuz. Bunun için kendi hissettiklerinizden ilham alabilir, sevdiğiniz kişiyi düşünebilirsiniz.

Sevgilinizi düşündüğünüz zaman aklınıza mutlaka romantik cümleler gelecektir. Etkileyici romantik sözler kurmak için kimi zaman sevgilinizin bakışı, kimi zaman gülüşü, kimi zaman tek bir hareketi aklınıza bir çok şey getirebilir. Önemli olan bunları bir araya getirerek toparlayabilmektedir. Bu sayede içinizden keşfetmediğiniz bir romantik çıkabilir. Bu romantiğin nasıl kelimeler bulduğuna siz bile şaşırabilirsiniz.

Şairlerden ve Yazarlardan İlham Alarak Kendi Aşk Mektubunuzu Oluşturun

Kendi aşk mektubunuzu yani kendi sözlerinizi oluşturmak için size ilham verecek olan sadece anılarınızı düşünmek olmayabilir. Çoğu zaman bir şiir size sayfalar dolusu romantik sözler yazdırabilir. Bu nedenle şairlerin şiirlerine bakmak, yazılarını karıştırmak işe yarayacaktır.  Bunlardan biraz örnek vermek gerekirse:

“ Sesini duymak bir bebeğin gülüşüne tanık olmak kadar mucizevi,  seni bir başkası duymasın isterdim.”

“ Gökyüzünde sayısız yıldız olduğunu söylerler, içimde sayısız seni daha görmediler.”

“ Gözyaşın olabilirim, gözünden damlayabilirim. Tırnağın olabilirim arada sırada kırılan, ben senin düşen saç telin bile olabilirim. En azından bir süre tutunurum sana bunlarla, bir süre saçında olurum, elinde olurum, gözünde olurum.”

“ Beni sevdiğini söylüyorsun ya, o zaman dünya duruyor, ben o an yaşıyorum işte, sonsuz oluyorum.”

Romantik uzun sözler yazmak istiyorsanız bu tarz küçük cümlelerle başlayarak uzun yazılar oluşturabilirsiniz. Böylece kendi uzun aşk mektubunuzu yazmış olur, sevgilinize unutamayacağı bir hediye vermiş olursunuz.






Logo