Tiryaki Sözler

08 Mart 2018 30 gösterim Yorum Yok Tiryaki Sözler


Tiryaki Sözler

Hayata dair güzel ve gerçekten anlamlı olan sözler bulmak istiyor, bu sözleri günlük hayatınızda da kullanmak istiyorsanız gerçek ve manidar cümlelere bakabilirsiniz. Güzel ve hakiki sözleri birçok blog sitesinde bulabileceğiniz gibi bunları kitaplardan da edinebilirsiniz. Tiryaki sözler adlı kitabıyla tüm ülkeyi kasıp kavuran Cenap Şahabettin’e bakabilir ve hayat hakkında söyleyeceklerinizi bu cümlelerle daha da anlamlı bir hale getirebilirsiniz.

Fikirlerinize tercüman olan sözcükleri her zaman bulmanız kolay olmayabilir. İşte tam bu esnada fikirlerinize ışık tutacak cümlelerle karşılaşırsanız ilerlemeniz ve kendinizi anlatmanız çok daha kolay olacaktır. Bunun için bilgelerden, düşünürlerden ve filozoflardan ya da sanatçılardan yardım alabilir, onların kitaplarına göz gezdirebilirsiniz. Cenap Şahabettin de yazdıklarını derlediği kitapta sizin birçok hissinize tercüman olacaktır.

En Meşhur Tiryaki Sözler Hangileridir?

Tiryaki sözler dediğimiz zaman karşımıza çıkan en meşhur yazar şüphesiz ki Cenap Şahabettin olmuştur. Çünkü tüm cümlelerini bu kitapta toplayan yazar pek çok insanın demek istediklerini bir çırpıda kelimelere dökebilecek kadar başarılıdır. Bu nedenle siz de bu kitaptan edinmek isteyebilir ve söylemek istediklerinizi kitaplarda bulmanın sevincini yaşayabilirsiniz.

Güzel olan düşünce yanlış olsa bile insanın hoşuna gider cümlesi en önemli tiryaki sözlerden biridir. Zamanı sık sık eleştirenler ve yaşadığı zamanın onun için olmadığını söyleyenler için de çok önemli bir sözden bahseden Şahabettin, “içinde yaşadığı zamanı beğenmemek, acizliğin en yaygın halidir” demiştir. Hayatla ilgili söyleyebileceğimiz tiryaki sözler arasından en dikkat çekeni de hayatın bir komedya olduğudur. Oysa içinde herkes çoğunlukla ağlar. Başarı için, aşk için, hayat için bulabileceğiniz onlarca farklı tiryaki söz vardır. Hepsini okuyabilir ve sizi en iyi anlattığını düşündüğünüz cümleleri aradan çekip kendiniz için saklayabilirsiniz.

Rüyada ağlayanın gözü yaşarmaz.


Logo