yandex
Erkekler Neden Aldatır | En iyi Sözler ve Blog Sitesi
Günün Sözü

Erkekler Neden Aldatır

Erkekler Neden Aldatır

Bu Yazımızda Aldatan Erkek, Aldatan Erkek Nasıl Davranır, Aldatan Erkek Psikolojisi, Erkekler Neden Aldatır, Erkekler Neden Aldatır Kitabı, Seven Erkek Neden Aldatır Detaylar Yazımızda…

Erkekler Neden Aldatır

Aldatma konusuyla alakalı birçok araştırmalar yapılmıştır. Yapılan araştırmalarda erkekler neden aldatır sorusunun ise birçok cevabı yer almıştır. Aldatanlar elbette sadece erkekler değildir. Çoğu zaman kızlarda erkekleri aldatmaktadır. Hatta yapılan araştırmalarda seven erkek, evli olan erkek, bekar erkek fark etmeksizin partnerlerini aldattıkları ortaya çıkmıştır. Bunu sadece araştırmalara dayandırmamak lazım. Çünkü günümüzde etrafımıza baktığımızda da bu tarz mevzuların döndüğünü görürüz. Bu durumu cinsiyet fark etmeksizin kim yaparsa yapsın ,elbette hoş bir şey değildir. Erkekler neden aldatır ,tek bir sebebe bağlı değildir bu sorunun cevabı. Erkeklerin aldatmasına neden olabilecek ihtimaller ve durumlar bakın nelermiş.

 • Duygusal tatminsizlik

Birçok erkek partneri tarafından övülmeyi ister. Bu durum onların çok hoşuna gider. Çabalarının farkına varılması, takdir edilmesi erkekler için ciddi anlamda önemlidir. Bir erkek bu durumu kabul etmezse bile gizliden gizliye bu mevzuyu önemsemektedir. Dolayısıyla partnerinden beklediği duyguları partnerinden alamayınca yanlış tercih yapmaya eğilimli olabiliyorlar. Bunun için erkekler neden aldatır kitabı okumaya ihtiyaç yok. Bu çok bariz ve sonucu belli olan bir durumdur.

 • Daha önce aldatıldığı için aldatabiliyorlar.

Evet, daha önce bir aldatılma olayı yaşayan erkekler bunu kendilerine yediremezler.

 • Paranoyaklık

Bazı erkekler partneri tarafından sevilmediğini hisseder, düşünür. Bunu ise aklı yettiğince aldatmakla çözüme kavuşacağını düşünür.

 • Heyecan

İlişkinin sıradanlaşması, heyecan bulamaması erkekler neden aldatır için bir sebeptir. Bu durumu sadece erkekler değil kızlarda yaşadıklarında aynı durumu tercih edebilirler.

 • Macera

Gerçekten bazı erkekler aksiyona doyamazlar. Bir macera arayışına giderler. Ve onlara göre bu maceralardan biri de aldatmadır. Bazen öyle zamanlar oluyor ki aldatan erkek yakalansa bile yalan söylemeye devam eder. Aldatan erkek psikolojisi inkâr etme yetilerinde zirve yapar. Yakalansa bile inkâr etmeye devam eder.

 • Bencillik

Sadece kendi hayatını, kendi mutluluğunu düşünen ve önemseyen erkeklerin aldatma nedenlerinden biri de bencilliktir. Bu erkekler partnerlerinin üzülüp üzülmediğini önemsemezler.

 • Ego
Erkekler Neden Aldatır

Erkekler kimi zaman kendini benzersiz olarak görebilir. Hatta bu erkeklere göre kendileri gibi kimse yoktur ve olamaz. Dolayısıyla da her şeyin en iyisini hak ettiklerini düşünürler. Aldatan erkek psikolojisi örneklerinden biri de kendilerini emsalsiz zannetmeleridir.

 • Anlık Dürtü

Aldatmayı hiç düşünmeyen bir erkek daha önce aldatmamışsa bile koşullu bir dürtü ile bir anda kendini aldatırken bulur. Bu erkekler ayaklarına bir fırsat gelince bunu değerlendirmeyi ihmal etmezler. Bir an gözleri kararır ve sanki ilişkisine ihanet eden kendisi değilmiş gibi aldatmaya devam eder.

 • İntikam

Aldatan erkek partneriyle yaşadığı bir durumdan dolayı intikam alma amacını bu şekilde gerçekleştirebilir. Ona göre aldatma olayı bir ihanet değil bir intikam çeşididir. Hatta olgunlaşmayan erkekler bu durumu kıskandırmak için bile kullanabilirler.

Kız olun veya erkek olun ve ilişkiniz istediği kadar güzel gitsin. Bir gün bu tür bir durumu yaşayabilirsiniz. Kızlar bu konuda biraz daha titiz davranırlar. Dolayısıyla erkekler çok fazla anlamayabilirler. Ama erkeklerin aldattığı kızlar tarafından çok kolay anlaşılır. Tabi aşk gözü kör etmediyse !


BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Aldatan Erkek Nasıl Davranır

Kızlar partnerlerinin mükemmel olmadıklarını ve kendilerini asla aldatmayacaklarını düşünmezler. Ya bir gün aldatırsa diye düşünürler. Hatta bazıları birkaç aldatma sinyali yakaladıysa artık düşüncesi şüpheye çevrilmiştir. Aldatan erkek nasıl davranır, o sinyalleri nasıl verir ve farkına varmaz gelin gösterelim. Fakat bu bilgiler sizi hem korkutabilir hem vehminizi arttırabilir. Dolayısıyla okuyacaklarınıza hazırlıklı olmalısınız. Birçok kız partnerin aldatabileceğinin farkındadır ama aldattığını kabullenemez. Bu bağlamda kızlara tavsiyemiz, kendilerine değer vermeleri olacaktır.

 • Aldatan erkekler partnerlerine karşı artık daha soğuk davranırlar. El ele bile tutuşamayacak duruma gelirler. Çünkü artık partnerlerine karşı olan duygularını sıfıra indirmiş durumdadır. Dolayısıyla sevmediği ve artık hoşlanmadığı bir kızla yakın olmayı istemez. Partneriyle arasına mesafe koyar.
 • Aldatan erkek normalin dışında dış giyimine özen göstermeye başlar. Hiç olmadığı kadar aynanın önünde fazla vakit harcar. Hatta giyim tarzını, saç stilini konuşmasını dahi değiştirir. Çünkü o artık yeni biriyle başladığı ilişki için hazırlık yapmaktadır. Partnerini aldattığından dolayı üzünç değil yeni bir maceraya atıldığı için heyecanlı hissetmektedir.
 • İşten çıkış saatleri birdenbire değiştiyse , evden daha geç çıkıp işten geç geliyorsa bu da sinyallerden biridir. Ya da artık normalden daha az yan yana geliniyorsa, buluşuluyorsa bu durumda erkeğin aldattığına bir işaret niteliği taşır.
 • Aldatan erkek nasıl davranır diye bakıldığında partnerini sürekli bir şeylerle suçlarken görülür. Partnerinin kıyafetini beğenmemeye başlar. Söyledikleri batmaya başlar. Partnerine kimi zaman iğreti duyduğundan hakaret bile edebilir.
 • Erkekler yakalanmamak için muhakkak telefonunu, mesajları hatta mail adreslerini bile partnerinden gizleyebilir. Sosyal medya hesaplarının şifrelerini değiştirir. Aslında bunların hepsi farkında olmasa da aldattığına dair birer işaretlerdir. Erkekler kendilerini çok akıllı zanneder fakat yaptıkları suçlarda hep bir ipucu ve iz bırakırlar.
 • Aldatan erkek psikolojisi otomatikman partnerini eleştirmeye ve yermeye başlar. Partnerinin dış görüntüsünü, vücut hatlarını beğenmemeye başlar. Halbuki değişen hiçbir şey yoktur. Değişen tek şey ilişkide yapmış olduğu vefasızlık ve sadakatsizliktir.
Erkekler Neden Aldatır

Seven Erkek Neden Aldatır

Bazen kırk yıllık evliliklerin bir aldatmayla bittiği illaki görülmüş veya duyulmuştur. İlişki ister yeni olsun ister yıllık olsun erkeklerin aldatma potansiyeli hep diridir. Bu yüzden birçok erkek; seven erkek neden aldatır sorusunu saçma bulmaktadır. Bazılarının düşünceleri ise gerçekten seven bir erkeğin aldatmayacağı yönündedir. Fakat genel olarak seven erkek ilişkinin yıprandığını ve ilişkiden sıkıldığı anda aldatma yolunu tercih etmektedirler. Sevseler bile yeni bir heyecan, yeni bir ilişki onlara çok hoş görünmektedir. Oysaki yaptıkları ihanet ve sadakatsizlikten başka bir şey değildir.


Bu yazı 1838 kez okundu.

Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?

YAZAR HAKKINDA

Büşra Yazar Büşra Yazar Eniyisozler.Net Sitesinde Her Söz, Mesaj ve Makaleler Özenle Özgün ve Siteye Özel Olarak Yazılmıştır. Yararlı Bilgiler ( Blog ) Katagori Yazıları... Sağlık, Moda, Cilt Bakımı, Güzellik, Cinsellik, Örgü, Bayanlara Özel, El İşleri, Zayıflama Yöntemleri, Ekonomi, Finans, Kredi, Teknoloji, Bankacılık, Diyet, Gezi, Seyahat Gibi Sizlere Küçük Ama Etkili Önerileri Katagorimizde Bulabilirsiniz. Yararlı Bilgiler Yazılarımız Tamamıyla Eniyisozler.Net İçin Özenle Özgün ve Siteye Özel Olarak Yazılmıştır.
Sosyal Medyada Paylaşın:

SON EKLENENLER

Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Sponsorlu Bağlantılar
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
0
Düşüncelerinizi yazmak istermisiniz? Lütfen yorum yapın.x
()
x