yandex
Erkeklerin Kadınlarda Sevdiği 11 Şey | En iyi Sözler ve Blog Sitesi
Günün Sözü

Erkeklerin Kadınlarda Sevdiği 11 Şey

Erkeklerin Kadınlarda Sevdiği 11 Şey

data-ad-format="auto">

Bu Yazımızda Erkeklerin Kadınlarda Sevdiği 11 Şey, Erkeklerin Gözünden 11 Kadın Davranışı, Erkekler Kadınlardan Ne İstiyor?, Erkeklerin Sevdiği Kadın Davranışları, Erkeklerin Hoşuna Giden Davranışlar, Erkeklerin Kadınlarda Sevdiği Kıyafetler, Erkeklerin Kadınlarda Baktığı En Önemli Nokta, Erkeklerin Kadınlarda Vazgeçemediği Özellik Detaylar Yazımızda.

Erkeklerin Kadınlarda Sevdiği 11 Şey

Erkeklerin kadınlarda sevdiği 11 şey konulu yazımızda pek çok kadının kafasındaki soru işaretlerini yanıtlıyoruz. Kadınlar sevdikleri erkeğin hayatında vazgeçilmez olmak istiyor. Hep el üstünde tutulmak, sevgiyi, coşkuyu hep yüksek düzeyde hissetmek istiyor. Ama maalesef son 10 yılda ilişkilerin gidişatı değişti ve kadınlar ile erkekler arasında rol çatışmaları başladı. Bu çatışmalardan en çok etkilenen ise kadınlar oldu. Çünkü kendi rolünü unutup bazen erkeğin görevlerini üstlenmeye başladılar. Kadın olmak güçsüzlükmüş gibi görülüp dişil özelliklerin dışına çıkılmaya başlandı. Böyle olunca da benzer özellikler gösteren ve statülerini kaybeden partnerler daha çok sorun yaşar hâle geldi.

Erkeklerin Gözünden 11 Kadın Davranışı

Kadın olmak ve kadınlığı yaşamak bir artı iken neden bundan kaçıyoruz? Son yıllarda kadınların erkeklerle rekabete girmesi onları dişil özelliklerinden uzaklaştırdı. İş hayatında “Ben de varım.” Demek isteyen kadınlar bu sırada mizaçlarında bulunan artıları yavaşça yitirdi. Çalışmak ya da kendi ayakları üstünde durmak bir alternatif ve avantaj iken bunu dezavantaja çevirmeyi nasıl başardık?

Günlük hayatta hiçbir konuda erkeğe ihtiyaç duymayan ve erkekleşen kadınlar artık aşk hayatında mutlu olamadığını düşünüyor. Aslında haksız da değiller. Çünkü doğası gereği taşıdıkları birçok özelliği yavaş yavaş unuttular.

Erkekler kadınlardan ne istiyor? Belki de sorumuzu bu şekilde sorduğumuzda onların açısından yaşanan sorunları özetlemek daha kolay olacaktır.

Erkeklerin Kadınlarda Sevdiği 11 Şey
 • Özgüvenli kadınlar çekicidir

Erkeklerin kadınlarda en beğendiği özelliklerin ilki özgüvendir. Çünkü özgüven kadınlara cazibe verir. Hatta fiziksel olarak bazı kadınlar bir adım önde görünse de özgüveni düşükse hep sönük kalacaktır. Günümüzde sadece güzelliğine güvenip bir köşede süzülerek oturmayı tercih eden ve kendini geliştirmeyen kadınlar bu duruma anlam veremiyor. Ama her şey çok açık değil mi?

Peki, nedir özgüven? Yüksek sesle konuşmak mıdır? Her fırsatta öne atılmak mıdır? Hep beni dinlesinler isteyip hiç susmamak mıdır? Hayır, bunların hiçbiri değildir. Özgüvenli bir kadın hiç konuşmadan duruşuyla bile kendini gösterir. Konuştuğunda kendini dinletir. Fikirleri merak edilir. Yeri geldiğinde karşısındaki erkeğe karşı net oluşuyla onu etkilemeyi başarır. Gurur yapacağı yerde açık oluşu onu bazen tehlikeli yapsa da çekiciliğine puan kazandırır.

Bu Yazımızda Dikkatinizi Çekebilir Kadınların Efendi Erkek Yerine Serseri Erkekleri Tercih Etmesinin Nedenleri

Erkeklerin Kadınlarda Sevdiği 11 Şey
 • Gizemli kadın sevilir

Bir erkeğin kadında en çok aradığı özelliklerden biri de gizemdir. Maalesef günümüzde çoğu kadının unuttuğu konu, gizem. Kadının erkek tarafından merak edilmesi, aşkı ve duyguları yoğunlaştırır. Bu nedenle sevdiğiniz erkeğe karşı fazla açık seçik olmamalısınız. Bütün gününüzü, ne yaşadığınızı, kime ne dediğinizi tek tek anlatırsanız onun sizi düşünmesine engel olursunuz. Erkeğin kadına aşık olabilmesi için onunla ilgili hayal kurması, kadının onda merak uyandırması gerekir. Siz tüm gününüzü anlatarak ona pek bir şey bırakmıyorsunuz. Bunu yapmayın. Eğer sürekli aynı ortamda ve birlikte vakit geçiriyorsanız hayatlarınız ve kişilikleriniz birbirine karışmaya başlar. Bu bir tehlikedir. Böyle durumlarda kendinize sınır çizip sosyal hayatınıza ağırlık vermeye çalışmalısınız. Bir birey olduğunuzu fark edip sınırlarınızı belirlemelisiniz.

Erkeklerin Kadınlarda Sevdiği 11 Şey
 • Güçlü kadın her zaman ilgi odağıdır

Erkeklerin kadınlarda sevdiği 11 şey listemizde sıradaki maddemiz güçlü olmak. Kendi ayakları üstünde durmak ifadesi artık dillere pelesenk oldu. Ama bunu doğru algılamak gerekiyor. Kendi parasını kazanan ya da işini yürüten bir kadın dişil özelliklerini yitirmemelidir. Organize kabiliyeti güçlü, başarılı, özgüvenli, samimi, pozitif ve iş bitirici kadınlar her zaman bir adım öndedir.

Erkeklerin Kadınlarda Sevdiği 11 Şey
 • Bedel ödeten kadınlar unutulmaz

Erkeklerin sevdiği kadın davranışları arasında bedel ödetme demek pek de mantıklı gelmiyor. Çünkü kimsenin bedel ödemekten hoşlanacağını sanmıyoruz. Ama dolaylı olarak düşünürsek, evet. Erkekler kendilerine bedel ödeten kadınlara daha çok değer veriyor. Bunun için hatalarını kolay affetmemelisiniz. Çünkü siz değerlisiniz. Ona sınır çizdiğinizde kendi değerinizin de sınırlarını çizmiş oluyorsunuz. Her ne yaparsa yapsın yeter ki benimle olsun, derseniz onu kaybetmeniz yakındır. Kim kolay elde ettiklerinin kıymetini bilir ki?

Erkeklerin Kadınlarda Sevdiği 11 Şey
 • Kıskançlık yapmayan kadınların kıymeti bilinir

Hem kıymeti bilinir hem de karşınızdakinin birazcık silkelenmesini sağlar. Şaşırtırsınız onu. ‘Beni neden kıskanmıyor, yoksa beni sevmiyor mu?’ gibi genelde kadınların kafaya taktığı konuları erkek de kafaya takmaya başlar. İlişkilerde en çok yaşanan sorunlardan biri erkeğin havaya girip uzaklaşması olduğuna göre bu ölçülü tavrınız hem şaşırtır hem de karşı tarafa sizi değerli gösterir.

Erkeklerin Kadınlarda Sevdiği 11 Şey
 • Hobilerinizin olması

Erkekler ilgilendikleri kadınların hobileriyle de ilgilenir. Daha doğrusu tüm enerjinizle bir uğraş peşinde koşmanız onu etkiler. Bu durum sizin kendi özel hayatınızda severek yaptığınız işler olduğunu ve kendi başınıza da mutlu olduğunuzu gösterir.

Erkeklerin Kadınlarda Sevdiği 11 Şey
 • Hassas ve kırılgan olmak

Erkeklerin hoşuna giden davranışlar arasında sizin hassas ve kırılgan yapınız da listeye alınabilir. Yardım istemeniz hoşlarına gider. Bu maddeyi iyi anlamak gerekiyor çünkü pek çok kadın gününü sevdiği erkekten bir şeyler isteyerek geçiriyor. Sürekli beklenti içinde olmaktan bahsetmiyoruz. Tam tersine bağımlılık duygusundan arınmış bir şekilde gerektiğinde ve dozunda ona ihtiyacınız olduğunu göstermelisiniz. Bu, ona güçlü olduğunu hissettirir. Sizin hayatınızda bir şeyleri düzeltmek ve sizi mutlu etmek onu da mutlu edecektir.

Erkeklerin Kadınlarda Sevdiği 11 Şey
 • Neşeli kadın fark yaratır

Günlük hayatın stresinden ve karmaşadan kendini kolayca sıyırabilen kadınlar hemen fark edilir. Onların bu pozitif tavrı karşı taraf için etkileyicidir. Neşeli ve sempatik biriyseniz sizin ona iyi geldiğinizi düşünecek ve sizinle daha çok vakit geçirecektir.

Erkeklerin Kadınlarda Sevdiği 11 Şey
 • Güven…

Güven, ilişkilerde başrol oynar. Yetişkin iki insanın ilişkisi güven duygusu üzerine kurulur. Bir erkek de güvenmediği bir kadınla yoluna devam etmek istemez. Günümüzde az bulunan bu özellik sizde varsa güven sınavını geçtiniz demektir.

Erkeklerin Kadınlarda Sevdiği 11 Şey
 • Ölçülü kadınları kim sevmez ki?

Erkeklere kadınları nasıl özetleyebilecekleri sorulduğunda hep malum cevapları verirler. Dışarıda farklı, kendi yanında farklı olmalarını isterler. Nerde, nasıl davranmasını bilen kadınları seçerler.

Erkeklerin Kadınlarda Sevdiği 11 Şey
 • Saygı..

Erkeklerin kadınlarda sevdiği 11 şey konusunda geldik son maddeye. Kişisel tercihlerine saygı duyan kadınlara erkekler de saygı duyar. Sevdiğiniz erkek arkadaşlarıyla birlikte zaman geçirmek isteyebilir. Arada kendi hayatı yaşamak, kendisi gibi olmak isteyebilir. Kişiliğini ve özgüvenini koruması için buna ihtiyacı vardır. Bu durumu saygıyla karşılayan kadın yeterince olgun davranmış demektir. Erkekler bu güzel davranış sayesinde sizin doğru kişi olduğunuzu düşünebilir.

Tabi yukarıdaki bütün maddeler seven erkekler için geçerlidir. Aranızda bir duygu oluştuysa ve bir şeyler başladıysa bu maddeleri hayatınıza uygulayarak mutlu bir ilişki yürütebilirsiniz.

Erkeklerin kadınlarda sevdiği 11 şey diyerek belli başlı özellikleri sıraladık. Ama hepsinin özünde kadının kendini bulması ve kendi değerinin farkına varması vardır. Bir ilişkide her zaman en aktif taraf erkek olmalıdır. Ya da dengeli bir şekilde ilişki yürütülmelidir. Kadın kendine yeni görevler edinir de statüsünü değiştirirse ayrılık kaçınılmazdır. Unutmayın, avcı olan erkektir. İlişkinize ve hayatınıza bir de bu yönden bakmayı deneyin. Var olduğunuzun bilincinde yaşamak size değer kazandıracaktır.

Siz kendinizi nasıl görürseniz karşı taraf da o yönde davranış sergileyecektir. Özetle bütün soruların cevabı ve sorunların çözümü kendi içinizde saklıdır.

Bu Yazımızda Dikkatinizi Çekebilir Kadınların Efendi Erkek Yerine Serseri Erkekleri Tercih Etmesinin Nedenleri


Bu yazı 2362 kez okundu.

Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?

YAZAR HAKKINDA

Yahya Güloğlu Yahya Güloğlu Merhaba ben Site Sahibi Yahya Eniyisozler.Net sitesinde her Söz, Mesaj ve Makaleler özenle özgün ve siteye özel olarak uzman yazarlarımız tarafından yazılmıştır. Yararlı Bilgiler ( Blog ) katagori yazıları sizlere Sağlık, Moda, Cilt Bakımı, Güzellik, Cinsellik, Örgü, Bayanlara Özel, El İşleri, Zayıflama Yöntemleri, Ekonomi, Finans, Kredi, Teknoloji, Bankacılık, Diyet, Gezi, Seyahat gibi küçük ama etkili önerileri katagorimizde bulabilirsiniz. Yararlı Bilgiler alanın da yer alan bilgiler bir öneridir. Bunlarla bitmedi Burç uyumları, Fıkralar, Yemek Tarifleri, Şiirler, Şairler, Emojiler ve daha sayamadıklarımı Eniyisozler.net Adresimizde bulabilirsiniz.
Sosyal Medyada Paylaşın:

SON EKLENENLER

Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Sponsorlu Bağlantılar
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
0
Düşüncelerinizi yazmak istermisiniz? Lütfen yorum yapın.x
()
x