yandex
Eşim Artık Beni Beğenmiyor | En iyi Anlamlı, Güzel Sözler Arşivi ve Blog Sitesi
Günün Sözü

Eşim Artık Beni Beğenmiyor

Eşim Artık Beni Beğenmiyor

Bu Yazımızda Eşim Artık Beni Beğenmiyor, Eşim Beni Sevmiyor, Kocam Beni Beğenmiyor, Esim Fizigimi Beğenmiyor, Eşim Vücudumu Beğenmiyor, Kocan Seni Begenmiyorsa? Detaylar Yazımızda.

Eşim Artık Beni Beğenmiyor

Eşim beni sevmiyor, beğenmiyor bir çok insan tarafından bir yakınma olarak dile getirilmektedir. Yakınma olarak başlayan bu süreç psikolojik tedaviyi bile gerektirecek sonuçlara neden olabilmektedir. Bu sorunun cevabı için bile bir çok uzmana söz konusu sebepten dolayı şikayetçiler gitmektedir. 

Eşim beni beğenmiyor düşüncesi gerçek olabilir mi? Bu düşünceye sahip olmak eşimizin bizi beğenmiyor olması anlamına gelmemektedir. Bizi bu düşünceye iten sebeplerin neler olduğuyla alakalı geniş bir araştırma yapılmalıdır. Bu düşünceye iten sebepleri kağıda dökerek sorgulayabiliriz. Tüm bu düşüncemizin sebebi kıskançlıkta olabilir.

Ruhumuzu en çok zedeleyen duygumuz kıskançlıktır. Bu duygu bizi her şeye sahip olma isteği yaratıp önceliği kendimize verme isteğini uyandırabilir. Sahip  olduklarımızı kaybetme duygusu ise kıskançlık duygularını harekete geçirip ivme kazandıracaktır.

Eşim Beni Aldattı Ama Onu Seviyorum

Sorgulamalar neticesinde eşinizin sizi sevmediği kanaatine vardıysanız ne yapabilirsiniz: 

Eşiniz sizi sevmiyor olabilir. Biz duygularımızdan emin olabilir ancak eşimizin duygularını belirleyici olamayabiliriz

Bu gibi durumlarda sevgi testleri yaparak eşinizin sizi sevip sevmediğini kontrol edebilirsiniz. Eşinize soracağınız sorular onları kızdıracak nitelikte olup böylelikle yalan söyleyip söylemediğini kontrol edebilirsiniz.Rahatlıkla birçok evlilik bu dönemi atlattığını söyleyebiliriz.

Eşim artık beni beğenmiyor algısının altında eşlerin eskiden olduğu gibi bağlı olmadığı düşüncesi yer alabilir. Eş eskisi gibi ona sarılmıyor , cinsel istek duymuyor, sevgi ile bakmıyor ve  konuşma sıklığıda azalmışsa sizin aklınızda eşinizin hayatında bir başkası var kuşkusu uyanmış olabilir.

Eşim Benden Uzaklaştı Ne Yapmalıyım?

Tüm bunlar eşinizin iş hayatında ki yoğunluğuna bağlı da olabilir.  Bu durumda kuruntuya kapılmış olma ihtimali de söz konusu olacaktır. Maddi durum, psikolojik hali hatta korku ve endişeleri de size karşı davranışlarını istem dışı değiştirmiş olabilir. Bu yüzden eşinizi suçlamaya başlamaktan kaçınmalı onu anlamaya çalışmalısınız. Sorgulamak aranızda ki sorunun artmasına neden olacaktır. Böylelikle bu sorun kavgaya dönüşebilir ve belki de eşinizde siz karşı bir miktar soğumaya sebep olabilir.

Sorunların sürekli hale gelmesi, tartışmaları artıracak ve aranızda ki muhabbeti azaltma yönünde eğilim gösterecektir.

İlişkilerin merkez duygularından birisi hayal kırıklığıdır. İlişkilerimizden sevilme, beğenilme, onaylanma gibi olumlu hisleri umarak devam edersek çok fazla hayal kırıklığı yaşayacağız demektir. Belki de Hayal kırıklıklarının artması ile tahammül duygumuzu geliştirmeyi öğreneceğiz. Sevilmemeyi  kabul edip onun getirdiği acılara katlanmayı öğreneceğiz.

Eşim beni beğenmiyor sorunusun bir algı olup olmadığından emin olmak için;

  • Bizi sevip sevmediğini yeniden detaylarıyla gözden geçirelim
  • Onun duygularından çok biz buna ne kadar ve nasıl katlanırız
  • Beğenmediğini kabullenmek ayrılmayı gerektirecekse hayatımı nasıl etkiler bunlar bizim cevaplayacağımız önemli sorular arasındadır.
  • Zaman zaman eşimizin bize olan sevgisinden emin olamdığımız gerçekler arasında olabilir. Ancak eşinizin sizi sevgiğini biliyor ve hissediyorsanız bazen sizi beğenmediğini düşünmek yersiz olacaktır. Sevgi ya vardır ya yoktur. Devamlılık gerektirir.
  • Yapılabilecek tek ve son şey sizi beğenip beğenmedi sorusundan çok onun hayatından başka bir sorun olup olmadığını öğrenmelisiniz.

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Bu yazı 2176 kez okundu.

Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?

YAZAR HAKKINDA

Yahya Güloğlu Yahya Güloğlu Merhaba ben Site Sahibi Yahya Eniyisozler.Net sitesinde her Söz, Mesaj ve Makaleler özenle özgün ve siteye özel olarak uzman yazarlarımız tarafından yazılmıştır. Yararlı Bilgiler ( Blog ) katagori yazıları sizlere Sağlık, Moda, Cilt Bakımı, Güzellik, Cinsellik, Örgü, Bayanlara Özel, El İşleri, Zayıflama Yöntemleri, Ekonomi, Finans, Kredi, Teknoloji, Bankacılık, Diyet, Gezi, Seyahat gibi küçük ama etkili önerileri katagorimizde bulabilirsiniz. Yararlı Bilgiler alanın da yer alan bilgiler bir öneridir. Bunlarla bitmedi Burç uyumları, Fıkralar, Yemek Tarifleri, Şiirler, Şairler, Emojiler ve daha sayamadıklarımı Eniyisozler.net Adresimizde bulabilirsiniz.
Sosyal Medyada Paylaşın:

SON EKLENENLER

Abone Ol
Bildir
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
0
Düşüncelerinizi yazmak istermisiniz? Lütfen yorum yapın.x
()
x