yandex
Eşim Benden Uzaklaştı Ne Yapmalıyım? | En iyi Anlamlı, Güzel Sözler Arşivi ve Blog Sitesi
Günün Sözü

Eşim Benden Uzaklaştı Ne Yapmalıyım?

Eşim Benden Uzaklaştı Ne Yapmalıyım?

Bu Yazımızda Eşim Benden Uzaklaştı Ne Yapmalıyım?, Eşlerin Uzaklaşma Sebepleri, Eşlerin Uzaklaşma Nedenleri, Eşim Benden Soğumuş Ne Yapmalıyım?, Eşim Benden Soğuduğunu Söylüyor Ne Yapmalıyım?, Kocam Benden Soğudu Ne Yapmalıyım Detaylar Yazımızda.

Eşim Benden Uzaklaştı Ne Yapmalıyım?

Evliliğimizde zaman zaman gelen problemler giderek büyüyüp hiç ummadığımız zamanlarda çözümsüz sorunlara dönüşebilir. En sık rastlanılan sorunlar arasında ise eşler arasında aniden ortaya çıkan soğukluklar olup eşim benden uzaklaştı ne yapmalıyım sorusuna cevap aramaya yönlendirir. Ummadığımız bir anda böyle bir durum içerisinde kaldıysak artık eşimizi yeniden kazanma yöntemlerini aramalıyız.

Uzaklaşmanın sebepleri: ilginizin azalmış olması , fazla soru soruyor olmanız, kafa dinlemek istemiş olabileceği olabilir. Ancak en önemli algı aranızda duygusal bir mesafenin olup olmadığını anlamaktan geçiyor. Eğer sizden uzaklaştığını düşünüyorsanız, bir şeyler iyi gitmiyor olabilir ama ilişkinizi kurtarmak için yapacağınız bir şeyler muhakkak vardır.

Eşim Artık Beni Beğenmiyor

Eşim Benden Uzaklaştı Ne Yapmalıyım?

Eşlerin Uzaklaşma Nedenleri

Eşlerin uzaklaşma nedenlerinin başında yer alan ilgi göstermediği sorununa sebep olarak eşlerinin onları dinlemediği sorunlarına kulak kabartmadığı düşüncesinin zamanla artması olabilir. Böylelikle eşiniz sizin ona ilgi göstermediğinizi sorunlarını dinlemediğinizi , umursamadığınızı düşünüp böyle bir ruh haliyle size tepkisini gösteriyor olabilir. Sizinle olan paylaşımlarında ona ilgi göstermeli ve bu durumu süreğen hale getirmelisiniz.

En çok bayanların yaptığı hata olarak bilinen fazla soru sormak niyetimiz iyi de olsa eşimizi bunaltabilir. Çünkü erkekler her konuda soruşturulmaktan sorguya çekilmekten yaptıklarının araştırılmasından hoşlanmayacak ve sizinle olan paylaşımlarını azaltacaktır. Şüphe dolu sorularımızla onları bunaltmaktan kaçınmalıyız. Sorunu çözebilmek için karşılıklı olarak eşlerin bunu istemesi, problemleri göz ardı etmemesi ve cesaret göstermesi gerekmektedir. Böylelikle neyin yanlış gittiği konusunu netleştirip nasıl çözüm bulabileceğinize karar verebilirsiniz.

Eşim Beni Aldattı Ama Onu Seviyorum

Çözüm arama yoluna girdiyseniz ne şekilde devam edeceğiniz eşiniz ve size kalmıştır. Konuşmanıza karşılıklı sorular sorarak devam ettirin. Basit olduğunu düşündüğünüz sorunlar olsa bile üzerinde durarak her soruna önem verin. Böylelikle en önemli sorun olan iletişime geçmiş olacaksınız. Eşinize değer veriyorsanız iletişimin ilişki üzerinde ki önemini atlamayın. Sorunları beraber konuşarak çözebilir ve uzlaşabilirsiniz.

Eşim Benden Uzaklaştı Ne Yapmalıyım?

Günlük hayatımızdaki stres ve yoğun programlarımızı göz önüne aldığımızda bizlerin de konuşmak istemediği zamanlar oldukça çoktur. Eşim benden uzaklaştı ne yapmalıyım sorusunu sormadan önce eşlerin de tüm bu yoğunlukların getirileri sonucunda kafalarını dinlemesi ve enerji toplaması için onlara zaman vermeliyiz. Onun istediği bu zamanı ona vermelisiniz.

Eşler arasında sıklıkla yaşanan sorunların kaynakları arasında iletişim eksikliği ya da fazlalığı gelmektedir. Her zaman doğru iletişim ayarında olmak doğru gözlem yapma ve objektif yaklaşımlarda bulunmamıza yardımcı olacaktır.

Her insan her an mutlu olamaz ve hiçbir çiftin ilişkisi mükemmel değildir. Evliliğin ilk zamanlarında ki heyecanın bir ömür sürmesini beklememelisiniz.

Eşim benden uzaklaştı kendimiz çözüm bulamıyorsak bir evlilik terapistinden destek almakta fayda vardır. Eşiniz evlilik terapistine gitmeyi kabul etmese bile sizin bireysel olarak terapi alarak evliliğiniz ve eşiniz üzerinde ki etkiyi artırabileceğinizi unutmayın. Eşinizle bağlarınızı koparmadan sorunları çözmeye çaba göstermeye meyilli olabilmek temennisiyle.


BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Bu yazı 2699 kez okundu.

Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?

YAZAR HAKKINDA

Yahya Güloğlu Yahya Güloğlu Merhaba ben Site Sahibi Yahya Eniyisozler.Net sitesinde her Söz, Mesaj ve Makaleler özenle özgün ve siteye özel olarak uzman yazarlarımız tarafından yazılmıştır. Yararlı Bilgiler ( Blog ) katagori yazıları sizlere Sağlık, Moda, Cilt Bakımı, Güzellik, Cinsellik, Örgü, Bayanlara Özel, El İşleri, Zayıflama Yöntemleri, Ekonomi, Finans, Kredi, Teknoloji, Bankacılık, Diyet, Gezi, Seyahat gibi küçük ama etkili önerileri katagorimizde bulabilirsiniz. Yararlı Bilgiler alanın da yer alan bilgiler bir öneridir. Bunlarla bitmedi Burç uyumları, Fıkralar, Yemek Tarifleri, Şiirler, Şairler, Emojiler ve daha sayamadıklarımı Eniyisozler.net Adresimizde bulabilirsiniz.
Sosyal Medyada Paylaşın:

SON EKLENENLER

Abone Ol
Bildir
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
0
Düşüncelerinizi yazmak istermisiniz? Lütfen yorum yapın.x
()
x