Evde Yapılabilecek Egzersiz Hareketleri | En iyi Sözler ve Blog Sitesi
Günün Sözü

Evde Yapılabilecek Egzersiz Hareketleri

Evde Yapılabilecek Egzersiz Hareketleri

Evde Yapılabilecek Egzersiz Hareketleri

Kadınların da erkeklerin de fazla kilolarından kurtulmaları için olmazsa olmaz çözüm yollarından bir tanesidir. Evde yapılabilecek olan hareketleri uygularken vücudunuzun kesinlikle ısınmış olması gerekmektedir. Birden bire sözü geçen hareketleri uygulamaya alarak bırakın sıkılaşmayı sakatlık yaşama ihtimalinizin bile olduğunun farkına varmalısınız.

Bu ısınma adımı için dilerseniz güzel bir yürüyüş yapabilirsiniz ya da klasik esneme yöntemlerini kullanarak kısa sürede işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Bu esneme ve ısınma adımının akabinde de evde yapılacak olan hareketlerin uygulanmasına başlayabilirsiniz. Evde hareketleri uygularken özellikle herhangi bir yerinizde ağrı hissettiğiniz zaman direkt olarak bu hareketi uygulamayı bırakmanız gerektiğini de unutmamalısınız.

Evde Yapılabilecek Egzersiz Hareketleri

Egzersiz Türleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Evde yapılabilecek egzersiz hareketleri ile alakalı olarak uygulanacak olan en önemli yöntemlerden bazıları şu biçimde sıralanmaktadır;

  • Kişilerin karın kaslarının daha da aktif bir hal alması için öncelikli olarak şınav çekme adımını tamamlamaları gerekmektedir. Buna ek olarak karın kaslarının farklı gruplardan oluştuğunun da bilincinde olmalısınız. Alt ve üst karın kaslarınızı harekete geçirirken kaslarınıza ters bir hareket ile zarar vermediğinizden de emin olmalısınız.
  • Plates içerisine geçerliliği olan birçok hareket karın kasarınızın daha da sıkı bir hale gelmesi için uygun olan alt yapıya sahip olduğu bilinmektedir. Pilatesin en büyük avantajlarından biri karın kasları ile bacak ve kala kaslarını bir grup olarak çalıştırmayı hedeflemesidir. Bunları direnç lastiği ile ya da çember ile eğitici videolar eşliğinde tamamlayabilirsiniz.
  • Günlük olarak gerçekleştirmiş olduğunuz koşu ve yürüyüş bile sizin oldukça aktif bir dolaşım sistemine sahip olmanızı sağlayacak ve en azından bacak bölgelerinizde ve kalçanızda selülit oluşmasının da önüne geçecektir.

Bu noktaları dikkatte alarak kişilerin vücutlarını en azından bir disiplin içerisine sokması mümkün kılınmaktadır. Asi takdirde yanlış yeme alışkanlıkları ve buna ek olarak da hareketsiz yaşam ile beraber vücut yapımızda oldukça büyük değişimler ve bozulmalar meydana gelebilmektedir.

Beslenme ve Egzersizleri İş Birliği İçerisinde Gerçekleştirin

Evde yapılabilecek egzersiz hareketleri ile alakalı olarak dikkate alınması gereken bir diğer nokta da beslenme düzenidir. Beslenme sisteminizi düzenlemeden ne denli spor yaparsanız yapın sonucun çok iyi ve tatmin edici olmayacağını siz de göreceksiniz. Özellikle karbonhidrat ağırlıklı beslenmeye devam eden kişilerin vücutlarında yağ birikimlerinin ve karaciğerde meydana gelen sıkıntıların da artış gösterdiği görülmektedir. Bu nedenle olabildiğince az şeker ve sağlıksız yağ tüketmelisiniz.

Hatta şekerin yapay olan türlerini hayatınızdan çıkarmanız sizin için çok daha ağlıklı olacaktır. Beslenme düzeni ile egzersiz süreci iş birliği içerisinde olduğu zaman elde edilecek olan verimin çok daha yüksek olacağının da altı çizilmelidir. Bu ikilinin hiçbir koşulda birbirinden ayrılmaması gerektiği de ayrıca bildirilmelidir. Vücudunuz ancak bu biçimde düzgün bir biçimde şekillenecektir.


Bu yazı 915 kez okundu.

Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?

Sosyal Medyada Paylaşın:

SON EKLENENLER

Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2020-08-05 21:31:46
Gökçe Leyla: ÖZGÜRLÜK HERKES İÇİN Bir umuttur özgürlük yaşayan her insan için. Hayata tutunmayı sağlayan. Bir
2020-08-04 23:10:32
Sezen: :D :D :D
2020-07-31 22:47:55
Sıla: :D
2020-05-31 00:27:49
2020-04-09 19:23:59
2020-04-09 19:17:59
0
Düşüncelerinizi yazmak istermisiniz? Lütfen yorum yapın.x
()
x