yandex
Fantastik Hikayeye Sahip 9 Dizi | En iyi Sözler ve Blog Sitesi
Günün Sözü

Fantastik Hikayeye Sahip 9 Dizi

Fantastik Hikayeye Sahip 9 Dizi

data-ad-format="auto">

Bu Yazımızda Fantastik Hikayeye Sahip 9 Dizi, Fantastik Diziler 2020, Fantastik Dizi İzle, Sihirli Diziler Listesi, Fantastik Drama Dizileri, Bilim Kurgu Dizileri, Fantastik Çizgi Diziler, Game Of Thrones, Lucifer, Being Human, Supernatural, The Shannara Chronicles Detaylar Yazımızda.

Fantastik Hikayeye Sahip 9 Dizi

Olağanüstülükten hoşlanan insanlardansanız bu listede yer alan diziler sizi oldukça mutlu edecek. Fantastik hikayeleri ile izleyicileri ekrana bağlamayı başarmış olan dizileri sizin için listeledik. Gelin hep beraber listemize bir göz atalım.

Fantastik Hikayeye Sahip 9 Dizi

Game Of Thrones

Dünyada en çok izlenen dizilerden bir tanesi olan Game Of Thrones’a hala başlamamış olanlar için size dizinin konusunu kısaca özetleyelim. Yedi krallığın kralı olan Robert yakın arkadaşı Ned Stark’ı kalesinde ziyaret eder. Bu ziyarette Ned Stark’a kral eli olmasını teklif eden Robert zor da olsa Ned’den olumlu yanıt alır. Ancak kral bir av sırasında ölür. Onun ölümünün ardından ise taht oyunları başlar. Ned’in Jon Snow ismindeki annesi bilinmeyen oğlu gece nöbetçilerine katılır. Ancak onun hikayesi bununla sınırlı kalmayacaktır. Kuzeyde işler karmaşık bir hal almışken Daenerys Targeryen abisi tarafından Khal Drogo isimli büyük bir savaşçıya satılır. Viserys Targaryen kız kardeşini satarak hak ettiği tahtı geri alabilmek için Khal Drago’dan savaşçı almayı planlar. Demir tahta sahip olmak ve yedi krallığı yönetmek için taht oyunları sürerken Gece nöbetçilerinin koruduğu duvarın arkasından büyük bir tehlike yaklaşmaktadır.

Fantastik Hikayeye Sahip 9 Dizi

Lucifer

Cehennemin lordu Lucifer bir gün yaşadığı bu karanlık dünyadan sıkılır. İnsanlara işkence etmekten ve sürekli karanlıkta yaşamaktan oldukça sıkılmıştır. Bu yüzden Los Angeles’a gelerek burada yaşamaya başlar. Lucifer Morningstar ismiyle burada yaşamını sürdüren Cehennem lordu insanların en gizli arzularını ortaya çıkartma özelliğine sahiptir. Eğlenceli ve vurdumduymaz davranışları işle dikkat çeken Lucife’ın yanı başında bir cinayet işlenir. Bu cinayeti araştırmak için Chloe isimli bir dedektif Lucifer’ı sorgular. Lucifer Chloe’den oldukça etkilenmiştir çünkü yetenekleri onun üzerinde işe yaramaz ve tanıştığı diğer kadınlardan çok farklıdır. Chloe’ye yardım etmeye karar veren Lucifer dedektif Chloe ile suçluları yakalamak için koştururken bir yandan de cennetten onu geri götürmek için gelen kardeşi Amenadiel isimli melek ile uğraşmaktadır. Ancak Lucifer’ın cehenneme yeniden dönem ve orayı yönetme gibi bir niyeti yoktur.

Fantastik Hikayeye Sahip 9 Dizi

Being Human

Çok yakın arkadaş olan vampir Aiden ve kurt adam J osh aynı hastanede çalışmaktadırlar. İkili kendilerine yaşayacak yeni bir ev bulur ve oraya taşınırlar. Ancak daha ilk günlerinde bu evde oturan Sally isimli bir hayaletin var olduğunu fark ederler. Sally, Aiden ve Josh tarafından fark edilince çok şaşırır ve onların normal insan olmadığını anlar. Sally bu ev içerisinde ölmüştür. Ancak ruhu evde tıkılıp kalmıştır. Başka hiçbir yere gidemiyordur. Bir hayalet, bir vampir ve bir kurt adamın maceralarına tanık olacağınız diziyi izlemekten büyük keyif alacaksınız.

Fantastik Hikayeye Sahip 9 Dizi

Supernatural

Sam daha bir bebekken annesi evlerinde çıkan şüpheli bir yangında ölür. Aileden geriye Sam’ın abisi Dean ve babası kalır. Babaları ile birlikte yaşamaya başlayan iki kardeş babalarından avcılık yapmayı öğrenirler. Ancak Sam üniversite okumak ve bu hayatı bırakmak istediği için babası ile kavga ederek evden ayrılır ve tek başına yaşamaya başlar. Yıllar sonra Sam kız arkadaşı ile kaldığı eve bir yabancının girdiğini far eder. Ancak bu yabancı abisi dean’dir. Yıllardır görmediği abisi ile karşılaşan Sam abisinden babasının ava çıktığını ancak geri dönmediğini öğrenir. Abisine yardım etmekle etmemek arasında kalan Sam kız arkadaşının da tıpkı annesi gibi ölmesi sonrasında abisi ile birlikte ava giden ancak geri dönemeyen babasını bulmaya karar verir. Sam ve Dean’in babası sıradan bir avcı değildir. cinler, şeytani ruhlar, vampirler ve daha bir çok değişik türde yaratık avlamaktadır. Biliklerinin hepsini de çocuklarına öğretmiştir. Babalarını bulmak için uzun bir yolculuğa çıkan Sam ve Dean bu yolculuk sırasında insanlara yardım edecek ve kendileri hakkında hiç. Bilmedikleri şeyleri öğrenecektir.

Fantastik Hikayeye Sahip 9 Dizi

The Shannara Chronicles

Yıllardır korunan ve kötülüğü hapsettiğine inanılan yüce ağaç Elcrys ölmek üzeredir. Elcyrs’den dökülen her yaprak bir iblisin serbest kalışını temsil eder. Öyle ki yıllardır huzur içinde yaşanan dünyada iblisler gezmeye başlar. Elflerin ve dört kara halkının yalnızca bir çaresi vardır. Seçilmiş bir elf kızı olan Amberle’nin Elcyrs tohumunu taşıyıp Elcyrs ismindeki yüce ağaca yeniden hayat vermesidir. Ancak iblisler onu öldürerek ağacın iyileşmesini engellemek ister. Eltaşlarına ve kullanma yeteneğine sahip olan Wil Ohmsford ise bu taşların ne işe yaradığını bilmemektedir. Genç ve temiz kalpli bir delikanlı olan Wil’e yıllardır uyuduğu uykusundan uyanan türünün son örneği Durid Allanon yardım edecektir.

Fantastik Hikayeye Sahip 9 Dizi

Preacher

Teksaslı bir rahip olan Jesse Custer karanlık bir geçmişe sahiptir. Ancak bütün bunlardan uzaklaşarak rahiplik yapmak için bir kasabaya gelir. Ancak bu sırada şeytan ve meleğin bir birleşimi olan ve saklanması gereken yaradılış isimli varlık Jesse Custer’ın içine girer. Bu yaratık Jesse’ye bazı güçler verir. Jesse insanlara istediğini yaptırabilme özelliğine sahip olur. Bu sırada bir bar kavgasında tanıştığı Cassidy isimli vampir ile arkadaşlığını ilerletir ve eski kız arkadaşı Tulip ile yeniden yakınlaşır. Bu üçlü karşılarına melekleri aldığında işler iyice kızışır. Yaradılışı Jesse’nin içinden çıkartmayı başaramayan melekler cehenneme giderek Saint Of Killers yani katillerin Azizini Jesse ve arkadaşlarının peşine takar. Jesse yaradılışın ona verdiği gücü her kullandığında Katillerin Azizi onun nerede olduğunu anlar ve karşısına çıkan her insanı hiç tereddüt etmeden öldürür. Bu üçlünün yaşadığı yolculuk ve maceralar sizi diziye acayip derecede bağlayacak.

Fantastik Hikayeye Sahip 9 Dizi

Sleepy Hallow

250 yıllık bir uykudan uyandığınızı düşünün nerede ve hangi zaman diliminde olduğunuzu bilmiyorsunuz. En önemlisi neden uyandığınızı da bilmiyorsunuz. Tek bildiğiniz sizin insanlığın son umudu olduğunuz. Yıllar önceki azılı düşmanınızın da sizinle birlikte uyandığını ve insanları öldürüldüğünü öğreniyorsunuz. Ne yapardınız?

Fantastik Hikayeye Sahip 9 Dizi

The Originals

Köken vampirlerin hikayesini anlatan dizi diğer vampir dizilerinden biraz daha farklı. Mikealson ailesi bundan yüzyıllar önce anneleri tarafından yapılan büyü ile birlikte ölümsüzlüğe ulaştırılıyor. Ancak insan kanı ile beslenen canavarlara dönüşüyorlar. Tarihteki ilk vampirler olarak adlandırılan Mikealson ailesi bütün vampirlerin ataları ve onlardan daha güçlüler. Diğer vampirler gibi kalplerine kazık yiyince ölmüyorlar. Onların öldürülebilmesi için ak meşe ağacından yapılma bir kazık olması gerekiyor. Bu kazıklar da yıllar önce tüm aile üyeleri tarafından yok edilmiş. Yalnızca bir tanesi kalmıştır. Diğer vampirler köken vampirleri öldürmeye cesaret edemiyorlar çünkü eğer bir köken ölürse onun dönüştürdükleri ve dönüştürdüğü vampirin dönüştürdükleri sırayla ölüyor. Yani köken kardeşlerin hepsi ölürse dünyada vampir diye bir şey kalmıyor. Hikayemizde diğer kardeşlerine göre biraz daha güçlü ve içindeki karanlık tarafı biraz daha fazla olan Klaus Mikealson melez bir vampirdir. Yani Klaus Mikealson’un babası diğer kardeşlerinden farklıdır. Bir kurt adamın oğlu olan Klaus kurt geni taşımaktadır. Büyü ile vampire dönüştürüldükten sonra ilk kez bir insan öldürür ve kurt genleri harekete geçer. Yani Klaus hem kurt adam hem de vampirdir. Onun ısırığı diğer vampirlerde ölümcül bir zehir etkisi yaratır. Tek tedavi yöntemi ise Klaus’un kanıdır.  Dizi bu kardeşlerin bağlılıklarını ihanetlerini ve yıllar önce hüküm sürdükleri New Orleans şehrini geri alma mücadelelerini anlatır.

Fantastik Hikayeye Sahip 9 Dizi

Penny Dreadful

Victoria dönemi Londra’sında geçen dizi Dracula, Dorian Gray ve diğer korkunç karakterlerle baş eden bir gurubu anlatmaktadır.


BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Bu yazı 1286 kez okundu.

Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?

YAZAR HAKKINDA

Yahya Güloğlu Yahya Güloğlu Merhaba ben Site Sahibi Yahya Eniyisozler.Net sitesinde her Söz, Mesaj ve Makaleler özenle özgün ve siteye özel olarak uzman yazarlarımız tarafından yazılmıştır. Yararlı Bilgiler ( Blog ) katagori yazıları sizlere Sağlık, Moda, Cilt Bakımı, Güzellik, Cinsellik, Örgü, Bayanlara Özel, El İşleri, Zayıflama Yöntemleri, Ekonomi, Finans, Kredi, Teknoloji, Bankacılık, Diyet, Gezi, Seyahat gibi küçük ama etkili önerileri katagorimizde bulabilirsiniz. Yararlı Bilgiler alanın da yer alan bilgiler bir öneridir. Bunlarla bitmedi Burç uyumları, Fıkralar, Yemek Tarifleri, Şiirler, Şairler, Emojiler ve daha sayamadıklarımı Eniyisozler.net Adresimizde bulabilirsiniz.
Sosyal Medyada Paylaşın:

SON EKLENENLER

Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
0
Düşüncelerinizi yazmak istermisiniz? Lütfen yorum yapın.x
()
x