19 Mayıs Sözleri – En iyi Sözler ve Blog Sitesi
Günün Sözü

19 Mayıs Sözleri

19 Mayıs Sözleri

19 mayıs ile ilgili sözler kısa, 19 mayıs görselleri, 19 mayıs şiirleri, 19 mayıs sözleri 2019 Detaylar yazımızda…

19 Mayıs Sözleri

Dünyanın ve ülkemiz için en özel günlerden bir tanesi olmaktadır. Bu gün dünyanın en büyük insanını anma günü ve bütün dünya ülkeleri tarafında bilinen bir gündür. 19 Mayıs Sözleri ile alakalı olarak çok sayıda edebiyatçı ve şairlerin sözleri bulunur. Peki nedir bu gün 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı. Adına da anlaşılacağı gibi Hem ulu önderimizi anma hem de gençlik bayramıdır.

Bu Gün Ne Oldu

Mustafa Kemal Atatürk’ün ülkemizin geleceği adına Samsun’a çıkışı ve mili mücadelenin başlangıcı olarak kabul edilen 19 Mayıs oldukça önemli bir gelişmedir. Bu ulusal başarıyı kutlamak ise geleceğin emanetçileri olarak görülen gençlerin hedef alınmasıyla gerçekleştirilir. Her yıl büyük bir coşkuyla yapılan tören ve kutlamaların yanı sıra, 19 Mayıs Sözleri de paylaşılarak günün anlamı daha da arttırılır. Televizyon ve gazetelerin yanı sıra sosyal medya üzerinden de özellikle Atatürk’ün sözlerine de yer verilir.

Milletin İstikbalini Yine Milletin Azim ve Kararı Kurtaracaktır

19 Mayıs Gençlik Bayramı ilk defa 24 Mayıs tarihinde “Atatürk Günü” şeklinde kutlanmış ve günümüzde de her yıl kutlanmaya devam eder. Ülkemizin dört bir yanında yapılan törenler ile insanların Ata’ya olan minneti ifade edilir. Ayrıca 19 Mayıs Sözleri ile de yaşanılan duygular da daha çok kişiye aktarılır. Özellikle Twitter ve Facebook gibi sosyal platformlarda, geçmişten günümüze kadar güncelliğini koruyan Atatürk’ün sözlerine yer verilir. Beğeni ve kişiler arası paylaşımların artmasıyla birlikte de her kesimden insana ulaşma imkanı artar. Her zaman düşünceleri ve yaptıklarıyla bize yol gösteren ve bağımsız olmamızı isteyen daimi liderimiz de bu sayede tekrar anılır.

Benim Fikirlerimi ve Benim Duygularımı Anlıyorsanız Bu Kafidir

Milli mücadeleyi başlatarak ülkenin kaderini değiştirmeyi başarmış Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün her söylediği bizim ışığımız olmuştur. Özellikle 19 Mayıs Sözleri arasında yer alan bu ifadeler sayesinde, gelecek nesilde O’nun fikirlerini benimsemiştir. Yaptıklarından daha çok yapılması gerekenleri ve kişilerin seçme haklarının çok önemli olduğunu vurgulayan Atatürk’ün sözleri nesilden nesile sosyal medya üzerinden de aktarılır.

19 Mayıs Sözleri İle Atatürk’ü Anlamak

İlkelerini ve inkılaplarını her zaman örnek alan Türk Milleti, özellikle 19 Mayıs gibi önemli günlerde bu durumu daha da açık olarak ifade eder. 19 Mayıs Sözleri arasında en çok kurucumuzun düşüncelerine ve fikirlerine dair sözler paylaşılır. Sosyal medyanın ulaşım ağının geniş olmasından dolayı, her yaştan ve her kesimden insana ulaşabilmek çok kolaydır. Böylece dış güçlere ve iç savaşa karşı her zaman bağımsızlığı savunabilecek güce sahip oluruz. Ayrıca bu özel günde Ata’nın birçok fotoğrafı da paylaşılarak özlem dolu ifadelere yer verilir.

19 Mayıs Kutlamaları ve Törenleri

Resmi şekilde yapılan törenlerin yanı sıra, ülkenin her yanında aynı zamanda kutlamalar da yapılır. Özellikle sosyal mecralardan paylaşılan 19 Mayıs Sözleri ile birleşen kitleler belirli noktalarda buluşarak, kutlamalara dahil olabilirler. Yapılan kutlamalarda Atatürk’ün ilkeleri ve ülke için yaptıkları anlatılarak, gelecek neslin önemi vurgulanır. Bunun yanı sıra bazı sanatçılar da konser vererek halkın coşkusuna eşlik ederler.

Engelleri Aşıp Karanlıkları Aydınlatırız Çünkü Biz Atatürk’ün Çocuklarıyız

Ülkemizin çok zor günler geçirmesinin ardından kurduğu ve milli bağımsızlığını ilan ettiği 19 Mayıs aynı zamanda, gençliğe olan güveni de ifade eder. Bu sebeple 19 Mayıs Sözleri bakımından en çok paylaşılanlar arasında gençlerin yapması gerekenler ve görevlerinden bahsedilir. Daha çok genç kesimin tercih ettiği ve kullandığı Twitter üzerinden sıklıkla bu tür paylaşımlara yer verilir.

19 Mayıs Sözleri

 İşte En Güzel 19 Mayıs Sözleri


 • Bugün kurtuluş savaşının ilk günüdür. Bugün Savaştaki zaferimizin armağanı olan bu günde şehitlerimizi ve gazilerimizi sevgi ve rahmet ile anarız.

 • 29 Mayıs Atatürk’ü anma, gençlik ve spor bayramı olan bu gün, zafer günümüz. Bu günün temsilcileri biz gençlerin bayramı kutlu olsun.

 • Merhamet istemekle ve söz ile bir millet topraklarını koruyamaz. Nice kanlar dökerek elde ettiğimiz gün bu gündür. Zaferimizi kutlarım.

 • Bugün gençlere armağan edilen sevinç ve mutluluk günüdür. Başta bu günü bize armağan eden şehit ve gazilerimizi rahmetle anar sonsuz minnetlerimizi iletiriz.

 • Gazi Mustafa Kemal Atatürk bu günü gençlere armağan etmiştir ve her zaman sporcunun çevik ve kuvvetlisini sevmiştir. Gençlik ve Spor bayramımız kutlu olsun.

 • Milletimiz, milliyetçiliğimizi ve vatan bütünlüğümüzü kabul etmiştir ve bu yolda ilerleyecektir. Atatürk’ü anma, Gençlik ve Spor bayramınız kutlu olsun.

 • Bu gün Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’dan başlattığı egemenlik ve zafer günü, milletimizin kararlı olması ve azmi ile sonuçlanan zafer günüdür. 29 Mayıs Atatürk’ü anma, Gençlik ve Spor bayramınız kutlu olsun.

 • Verilen bu kararlı mücadele sonucunda elde edilen bu zafer Türk gençlerine armağan edilmiştir. Atatürk’ü anma, Gençlik ve Spor bayramınız kutlu olsun.

 • Elde edilen bu zafer, barışın en net yoludur. Atatürk’ü anma, Gençlik Ve Spor bayramınız kutlu olsun.

 • Bugün Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “ ya istiklal, ya ölüm” diyerek başlattığı bir zafer destanıdır. Zaferimiz kutlu olsun.

 • Bizim milletimiz ve Türk gençlerimiz bu vatanın, bu milletin bekçileridir. Türkler bu zafere kuşkusuz inanıp destek ile mücadele etmiştir. Bu ülkeyi sarsabilecek en küçük kıpırtıda kuşkusuz gençlerimiz müdahale edecektir. Atatürk’ü anma, gençlik ve spor bayramımız kutlu olsun.

 • Günü geldiğinde bu ulusu, bu vatanı beni anlayan ve bizim izimizden giden gençliğe bırakacağımdan emin ve mesudum.

 • Her insanın anlayamayacağı hızda akar Türk gençlerinin kanı. Atatürk’ün izinden gidecek bu gururlandığımız gençliğin bayramıdır bugün.

 • Bu gelecek gençliğe bırakılacaktır. Gençler gurur ile azim ile bu milleti koruyup şüphesiz sahip çıkacaktır.

 • Bu Türk milletinin gençleri ile gurur duyuyor ve onlara sonsuz güveniyorum.

 • Kurtuluş Savaşının başladığı bu tarihte, kazanmanın bayramını gençliğe armağan ede Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk. Hep vardın ve Hep var olacaksın. Samsun ve tüm illerinle daima ileriye askerleriniz senin! Vatan bölünmeyecek asla fikirlerinle!

 • Bugün bayram günüdür, haydi gençlik hazırlan bayramlarla alanlarda coşmaya! Samsun’da başlayan başarı hikâyesinde, Mustafa Kemal Atatürk’ü anmaya!

 • Sen tüm dünyanın saydığı, ancak bize dost olanların sevdiği lider! Sen Mustafa Kemal Atatürk! Yokluk ve ihanet yıllarındaki deha! Bir milletin onurunu yeniden inşa eden değerli önderimiz, atamız, soyumuz ve tarihimiz! Fikirlerinle yürüyen gençliğe armağan ettiğin bayramda, 19 Mayıs’ta seninle atıyor yüreklerimiz, o Bandırma vapurunda!

 • Bugün bayram günüdür gençler! Haydi, Bandırma vapuruna! Bugün 19 Mayıs! Yıl kaç olursa olsun, 1919’da başlayan istiklal mücadelesinde, hepimiz milletçe yolunda biriz. Her gerektiğinde yine cihana yeteriz! Ne Mutlu Türküm Diyene!

 • Muhtaç olduğumuz kudretin damarlarımızda akan asil kanda olduğunu söyleyen, milletini her zaman yücelten, milletini muasır medeniyetler seviyesine görmek isteyen ve bunun için mücadele eden asil ve güçlü liderimiz Mustafa Kemal Atatürk! Bugün 19 Mayıs! İstiklal savaşımızın başladığı, Türk gençliğine hediye ettiğin bayramın günüdür! Seninle çıktık yola, izindeyiz sonsuza dek tüm vatan tek yürek yolunda!

 • Sonsuzluğa uğurlamadık biz seni. Adın sonsuzluktur Atam. Adın millettir, adın vatandır. Türk gençliğine istiklal savaşımızın başladığı tarihi bayram edişinin üzerinden yıllar geçse de biz fikirlerinle her nesil bahar olup açıyoruz senin onurlu göğsünde. Ne Mutlu Türküm Diyene!

 • Seni görmek, seni anlamaktır Atam. Biz seni fikirlerimizle görüyor ve büyütüyoruz tarihte. Biz Tük gençliğiyiz ve birinci vazifemizi asla unutmayacağız. Türk istiklalini ve Türk Cumhuriyetini sonsuza dek koruyacağız! Her 19 Mayıs günü, bunun için sana söz vereceğiz. Ve sözümüzü de sonsuza dek tutacağız. Hepimiz Bandırma vapurunda ve yanındayız! Bayram alanlarında seninle birlikteyiz! Ve tüm cihana seninle birlikte sesleniriz! Ne Mutlu Türküm Diyene!

 • Ey Gençlik unutma, unutturma! Bugün 19 Mayıs günüdür. 1919 yılında Kurtuluş Savaşının başladığı o büyük gündür. Bir milletin kurtuluşu bugün başladı! Senin kimliğin bugün alındı tarihte! Senin özgürlüğün bugün tanındı toprakta! Ve Atatürk bu kutlu günü sana armağan etti bayramlarla! Şimdi çık alanlara, yücelt bayrağını göklere! Mutafa Kemal Atatürk diyerek çınlat gök kubbeyi! Öyle bir ol ki orada, tüm cihan hissetsin her bir gençte, Mustafa Kemal Atatürk’ün nefesini! Ne Mutlu Türküm Diyene!


Bu yazı 279 kere okundu.
Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?

YAZAR HAKKINDA

Yahya Güloğlu Yahya Güloğlu Güzel Sözler, Mesajlar, Yemek Tarifleri, Şiirler, Burçlar, Burç Uyumları, Emojiler, Resimli Sözler, Resimli Şiirler Sitemizde Yer Almaktadır... Sağlık, Moda, Cilt Bakımı, Güzellik, Cinsellik, Örgü, Bayanlara Özel, El İşleri, Zayıflama Yöntemleri, Ekonomi, Finans, Kredi, Teknoloji, Bankacılık, Diyet, Gezi, Seyahat Gibi Sizlere Küçük Ama Etkili Önerileri Sitemizde Bulabilirsiniz. Yararlı Bilgiler Yazılarımız Tamamıyla Eniyisozler.Net İçin Uzman Yazarlar Tarafından Hazırlanmaktadır. Bu Alanda Yer Alan Bilgiler Bir Öneridir. Özgün Ve Siteye Özel Olarak Yazılmıştır.
Sosyal Medyada Paylaşın:
Önceki Yazı
Sonraki Yazı

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi Bizimle Paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Ali: 👍
2019-06-07 13:07:20
Admin: :D
2019-05-26 21:20:30
2019-05-26 21:18:29
Sinem: 👏
2019-05-24 00:46:34