30 Ağustos Sözleri – En iyi Sözler ve Blog Sitesi
Son Dakika

30 Ağustos Sözleri

30 Ağustos Sözleri

30 ağustos zafer bayramı ile ilgili yazı, 30 ağustos ile ilgili bilgiler, 30 ağustos ile ilgili sözler, zafer sözleri, atatürk sözleri, 30 ağustos atatürk Detaylar yazımızda.

30 Ağustos Sözleri

Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde gerçekleştirilen ve başarıyla sonuçlanan büyük taarruzun anılmasıyla ilan edilen bayram her yıl coşkuyla kutlanır. Özellikle büyük taarruz zamanında İzmir’in Yunanlılardan kurtuluşu da 30 Ağustos Sözleri arasında sıkça yer alır. Yurdumuzun dört bir yanında yapılan kutlamalara basın yayın kuruluşları da destek olur. Son dönemlerde ise sadece ülkemizde değil dünyada da takip edilen sosyal medya mecraları da büyük etki yaratır. Birçok sosyal platform üzerinden Atatürk’ün düşüncelerine dair olan söz ve fikirler paylaşılarak, herkes tarafından bilinmesi sağlanır.

30 Ağustos Kutlamaları

Büyük taarruzdan sonra ilan edilen Zafer Bayramı aynı zamanda, ülkemizin resmi tatilleri arasındadır. Herkes tarafından coşkuyla kutlanması için yapılan resmi tatil ile birlikte meydan ve caddelerde büyük kalabalıklar halinde törenler yapılır. Resmi törenlerin dışında sivil olarak da yapılan kutlamalarda 30 Ağustos Sözleri okunur ve herkes tarafından tekrar edilir. Atatürk’ün gençlere ve çocuklara olan güveni de bu sözler sayesinde yinelenir. Ayrıca sosyal platform paylaşımları sayesinde toplanan gruplara sanatçılarda eşlik eder ve konserler düzenlenir.

Atatürk’ün 30 Ağustos Zafer Bayramı İle İlgili Düşünceleri

Ülkemizi işgal altından kurtaran ve bizlere özgür olmamız için inkılaplar yapan Mustafa Kemal’in çok sayıda söylemi bulunur. Bunlar arasından en çok paylaşılan ise, Zafer Bayramı’na kadar olan süreçte neler olduğunun unutulmaması gerektiğine dair yapılan açıklamalardır. 30 Ağustos Sözleri arasında “özgürlük ve bağımsızlık meşalesinin sonsuza dek sönmemek üzere yakıldığı zaferdir” ifadesi paylaşım rekorları kırmıştır. Atatürk’ e ait olan bu ifade aslında bizlerin görevleri ve bağımsızlığın önemi vurgulanır. Bunların yanı sıra Atatürk’e olan sevgi ve saygının anısına da videolar ve fotoğraflara da yer verilir.

Önce O İnandı Sonra Millet İnandı Zafer İşte O Zaman Kazanıldı

30 Ağustos Zafer Bayramı’nı en iyi ifade eden sözlerden birisidir ve yıllar geçmesine rağmen hala güncelliğini korumaktadır. Özellikle basın yayın organlarında ve sosyal medya platformlarında paylaşılır. Kazanılan zaferin ne zorluklarla gerçekleştiği ve korunması gerektiğinin önemi vurgulanır. 30 Ağustos Sözleri kişiden kişiye aktarılarak herkes tarafından bilinmesi ve öneminin vurgulanması sağlanır. Böylece milli duygular ve vatan sevgisi ile ilgili ortak bir payda da buluşulur.

Çalışmadan Üretmeden Yaşayan Toplumlar Bağımsızlıklarını Kaybederler

Burada o kadar anlam ve önemli söylemler var ki bir nesli şaha kaldırabilir. İşte insanlar böyle şeyler söyleyebildikleri için ve gerçeği görebildikleri için lider olarak adlandırılabiliyorlar. Burada söylenen ise bir toplumun ayakları üzerinde durabilmesi için neyin gerektiği söylenmektedir. Eğer ayaklarınızın üzerinde Dış devletlere karşı güçlü olmak istiyorsanız o zaman toplumun her bir ferdi, çalışmakla ve üretmekle mükelleftir. Aksi durumda sürekli tüketen bir toplum oluruz ve zamanla aç kalırız. Başkalarını ellerine muhtaç bir toplum olarak yaşar gideriz.

O’nun Yolundan Yürümek

30 Ağustos Sözleri, genellikle bu günlerde hatırlanması gereken türden sözler değildir. Tüm hayatınız boyunca, içerisinde kendinize dersler çıkartabileceğiniz sözler bulunur. Eğer zamanında arkasından yürüyen bir halk olmasaydı ve ona inana bir halk olmasaydı, şimdilerde bir Türk devletinde değil, başka bir ülkenin sömürgesi olan bir ülkede yaşıyor olurduk.

Neden Önemli Bir gün

Ülkemiz insanları ve güçlü Türkiye’nin aynı zamanda da demokratik Türkiye’nin ilk taşları o gün atıldı. O gün bir zafer kazanıldı ve bugünlere gelmemiz için milyonlarca askerimiz hayatını kaybetti. İşte bu yüzden 30 Ağustos ile alakalı olarak her türlü şiir ve sözleri bilmemiz gerekir. Büyük olma için kimselere yaranmayacaksın. Her zaman kendin bir şeyleri başaracaksınız.

30 Ağustos Sözleri

En Güzel 30 Ağustos Sözleri


 • Mustafa Kemal Atatürk bize bağımsızlığımızı armağan etmiştir bu günde. Zafer Bayramımızı en içten dileklerim ve temennim ile kutlarım.

 • 30 ağustos 1922 zaferi. Bütün ulusun zaferidir. Bu zaferimizi bize armağan eden Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını rahmet ve sevgi ile anıyoruz.

 • Bağımsız yaşamak isteye bütün ulusa yol gösterdi kurtuluş savaşı. Bu yoldan ve Mustafa Kemal Atatürk’ün izinden gittik hep. Zafer bayramınız kutlu olsun.

 • Bu çağdaş uygarlık yolunda adımlarımızı hep kararlı bir şekilde atacağız. Bize verilen bu zafere sonuna kadar sahip çıkacağız. Bu bayram Atatürk önderliğinde yazılan bir destandır. Zafer bayramımız kutlu olsun.

 • 30 ağustos zafer bayramı 1922 de yazılan büyük destan ile tarihe kazınmıştır. Bu kazanılan büyük zaferin arkasında inancı tam ulusumuz yer almaktadır. Zafer bayramımız kutlu olsun.

 • Ay yıldızlı al bayrağımızı göklerde özgürce dalgalandırabildiğimiz bu zafer bayramımızı kutlarım.

 • Başta bize bu zaferi armağan eden Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına rahmet diliyor ve onları büyük bir özlemle anıyoruz.

 • Bu zafer öyle yücedir ki, düşmanların kilitleri düğümlenir. Zaferimizin önünde hiçbir güç duramayacaktır. Zafer bayramımızı en içten dileklerim ile kutluyorum.

 • Biz bilmeliyiz ki milli iradesini ve benliğini bilmeyen bir millet tolum olamaz. Bu büyük zaferimizi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını anarak kutluyoruz.

 • Bu millet ya istiklal, ya ölüm diyerek aldı bu büyük zaferi. Zaferimiz kayıtsız şartsız Bu millete armağandır. Zafer bayramınız kutlu olsun.

 • Bir topluma hizmet eden o ulusun efendisi olur. Bu hizmetin karşılığı olan büyük zaferimizi kutluyor ve atalarımızı özlemle anıyoruz.

 • Bu milletin insanı yetenek ile doludur ve ulusuna sahip çıkmayı atalarımızdan öğrendik. Bu gün zafer bayramı bize verilen büyük armağan. Zafer bayramımız kutlu olsun.

 • Sadece kurtulmak için savaşan değil kurtarmak için savaşandır millet. Bugün bize savaşarak armağan edilmiştir. Zafer bayramımız kutlu olsun.

 • Bu millet zeki ve azimli insanlar ile doludur. Toprak ve ulus için savaşmayanın bizim yanımızda yeri yoktur. Zafer bayramımızı kutlarım.

 • Türk ulusu için yüksekliğin bir ölçüsü yoktur. Yükseldikçe yükselmesini bilir bu Türk milleti.


Bu yazı 761 kez okundu.
Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?


YAZAR HAKKINDA

Yahya Güloğlu Yahya Güloğlu Güzel Sözler, Mesajlar, Yemek Tarifleri, Şiirler, Burçlar, Burç Uyumları, Emojiler, Resimli Sözler, Resimli Şiirler Sitemizde Yer Almaktadır... Sağlık, Moda, Cilt Bakımı, Güzellik, Cinsellik, Örgü, Bayanlara Özel, El İşleri, Zayıflama Yöntemleri, Ekonomi, Finans, Kredi, Teknoloji, Bankacılık, Diyet, Gezi, Seyahat Gibi Sizlere Küçük Ama Etkili Önerileri Sitemizde Bulabilirsiniz. Yararlı Bilgiler Yazılarımız Tamamıyla Eniyisozler.Net İçin Uzman Yazarlar Tarafından Hazırlanmaktadır. Bu Alanda Yer Alan Bilgiler Bir Öneridir. Özgün Ve Siteye Özel Olarak Yazılmıştır.
Sosyal Medyada Paylaşın:
Önceki Yazı
Sonraki Yazı

BİRDE BUNLARA BAKIN

Bu Yazıya Kimler Neler Demiş?

avatar
  Abone Ol  
Bildir
Sponsorlu Bağlantılar
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM