Acı Sözler – En iyi Sözler ve Blog Sitesi
Günün Sözü

Acı Sözler

Acı Sözler

Duygusal acı sözler, acı sözler 2020, acı sözler sevgiliye, acı sözler uzun Detaylar yazımızda…

Acı Sözler

Birbirinden farklı durumlarla ilgili ortaya çıkan acı durumların anlaşılabilmesi ve insanların kendini daha rahat ifade edebilmesi için sözlere başvurulmuştur. Kelimelerin insanları her zaman kendilerini çok daha rahat bir şekilde ifade edebilmeye sevk ettiği biliniyor. Acı sözler kişiden kişiye farklılaşan ve değişen durumlarla ilgili ortaya çıkabilmektedir. Bu zamana kadar farklı sözlerin her biri sadecetek bir duyguyu veya düşünceyi anlatmak için kullanılmamıştır.

Sadece üzüntünün değil, aynı zamanda pişmanlığın da anlaşılabilmesi için özel durumlarla ilgili kelimelerden yararlanılır. İnsanın kendini ifade edebilmesi için başvurabileceği kelimeler en iyi düzenini sadece kişi kendi seçtiği zaman ortaya koyabilir. Farklı insanların düşüncelerini kendinize uyarladığınız taktirde istediğiniz sonuca ulaşmanız duygusal acı sözler sayesinde daha kolay olacaktır.

Acı Sözler Kimin İçin Yazılabilir?

Yıllar boyunca başarılı bir şekilde geliştirilen sözlerin kullanımında anlamlı bir sonuç ortaya çıkarabilecek durumlar elde edilmek istenmiştir. Özellikle yazarlar ve şairler tarafından söylenen sözlerde ve yazılan cümlelerde üzgün olduğunu ifade eden sözler ön plana çıkmıştır. Yüzlerce yıldır insanlar kendilerini hem konuşarak hem de yazarak ifade etmeye devam ediyor. Acı sözler bazen sevgiliye, bazen aileye, bazen arkadaşlara ve bazen de geçmişe bir sitem içerebilmektedir. Bu durumu ileri götürerek geleceğe yönelik sitemkar sözler söyleyen şairler de bulunmuştur. Önemli olan ne kadar uzun bir cümle kurulduğu değil, cümleden hangi anlamın çıkarıldığıdır. Bu noktada da şairler ve yazarlar isimlerini yıllar boyunca unutturmayacak bir şekilde akıllara kazımışlardır.

Acı sözler 2020 yılında da birçok kitapta yer almış ve sosyal medyada görülmüştür. Biraraya toplanan ve geliştirilen sözlerin hangilerinde kişinin kendini net olarak ifade ettiğine dikkat edilmesi gerekiyor. Bir kişi kendini ifade ederken hangi psikolojik ruh halindeyse, sözlerini yazarken de o ruh halinde kalmalıdır. Yıllar boyunca aynı ruh halinin bulunmayacak olması, ünlü Acı sözler için anlık kaliteye neden olmaktadır. Yazılmayan ve günümüze ulaşmayan birçok ünlü düşünürün sözü olduğu tahmin ediliyor.

En Anlamlı ve Acı Sözler Nelerdir?

Kaliteli bir şekilde kitaplardaki yerini alan ve aradan asırlar geçmesine rağmen kendini belli eden acı sözler başarılı olarak tanımlanabilir. Yürütülen faaliyetlerle birlikte her bir duygu yüklü birey, kendisi için önemli olan sözü seçmeye başlamıştır. Bu sözler bazı durumlarda sitem içerirken, bazı durumlarda da özlem yaşandığını belli etmektedir. Acı sözler sevgiliye veya ölen bir eşe yazılmışsa, yaşananlar çok daha acıklı bir dikkat edilmesi gereken özelliklere sahip olacaktır. Aşağıdaki sözler, sitemin ve pişmanlığın bir sonucu olarak kağıtlara dökülmüştür. Benzerlerini kullanabilir veya kendi cümlelerinizle birlikte, yaşadığınız durumu anlatmaya çalışabilirsiniz;

Acı Söz Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kişilerin kendini ifade edebilmeleri bazı durumlarda birkaç kelimede yeterli olabilirken, bazı durumlarda hiçbir kelime yetmemektedir. Konuşmanın veya yanlız kalmanın bir insana iyi gelip gelemeyeceği sürekli olarak tartışma konusu olmuştur. Bazıları kendilerinin sadece yanlız kaldıklarında iyileştiklerini öne sürmüşlerdir. Bazı insanlar da olayları unutabilmenin en iyi yolunun yalnız kalmamak olduğunu öne sürerler. Acı sözler yazmak ve duygularını bir yere not etmek, yıllar sonra bu duyguları tekrar yaşayabilmek veya inceleyebilmek için önemlidir.

 • Duygularını ifade edebilmenin en iyi yolu bazen susmak, bazen de her şey için konuşmaktır.
 • Suskun insanlar üzgün değildirler. Yaptıklarının pişmanlığıdır dudaklarını kapatan.

Yüzlerce yazının bu güne kadar ulaşmış olması ve edebiyat tarihinin gelişmesi zaman içerisinde çok önemli ve başarılı durumalr ortaya koymuştur. Herkesin bazı şeyler için duygularından da yararlanarak bir şekilde fikir üretmesi gerekmektedir. Acı sözler ortaya çıksa da bu fikirler mutlaka gereklidir.

Edebiyatçıların Söz Sanatları ve Manidar Hitap Şekilleri

Edebiyatçılar söz sanatlarını en iyi kullanan ve bu sanatı hayatla birleştiren insanlardır. Yaşantılarının önemi veya sıradanlığı onları olağanüstü bir insan haline getirmez. Aksine, herkesten farklı ve geniş düşünebiliyor olmalarıdır o insanların gelişmesini sağlayan. Kısa süre içerisinde bir duygunun ifadesinin yapılabilmesi mümkün olmayabilir fakat sürekli olarak susan insanlar duygularını daha iyi ifade ederler. Acı sözler ağızdan döküldüğü zaman dinleyenlerin, kağıda döküldüğü zaman da yıllar boyunca okuyacakların etkilenmesine neden olur.

Sözler Zamana Bağlı Olarak Değişmeli Mi?

Herkes bazı durumlarda hayattan ilham alacağını, kendini geliştireceğini ve değiştireceğini ifade etmektedir. Bu tarz durumlar sadece o anki psikolojinin bir sonucu olarak insanı kısa süreli etkiler. Daha sonra ise verilen sözler genelde unutulur ve beklenen değişim de hiçbir zaman gelmez. Acı sözler kişilerin yaşam biçimini değil, yaşadıklarını anlatmak için kağıtlardaki yerlerini almaktadır. Sosyal medyada paylaşılan sözlerin bir şairden mi çıktığını yoksa anlık bir düşüncenin ürünü mü olduğunu anlamak bile zorlaşabiliyor. Milyonlarca anlamlı ve güzel sözün paylaşılması, insanın ilham alabileceği sözlerin de çok zor bulunmasına neden olmaktadır. Bu da sözlerin zaman içerisinde değişmesine zemin hazırlıyor.

En Güzel Acı Sözler ve Sözlerin Anlatmak İstedikleri

Duygusal sözlerin kişinin gelişimini ve daha başarılı bir hayata doğru yolculuk yapmasını sağlayabilir. Yine de bu yolculuğun başarılı bitip bitmeyeceği bilinmediği için dikkatli olunmalıdır. Acı sözler kişinin yaşam felsefesini etkileyeceği gibi, hayatının da çok hızlı bir şekilde değişmesine zemin hazırlayabilir.

Anlamlı Acı Söz Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Acılı sözler damar olarak günlük dildeki yerini almıştır. Halk arasında bu sözlerin sadece anlamlı değil, aynı anda da kolay hatırlanabilecek ve ilham alınabilecek bir yapısı olması istenir. Herkesin eşit derecede anlam çıkaracağı bir kelime öbeği veya duygusal söz çok zor bulunur. Okuyucunun birkaç kez okuması ve üzerinde düşünmesi, fikrin aslında ilk anlamının değil diğer anlamlarının olduğunun da anlaşılmasını sağlar. Kişinin kendini düşünmeyi unuttuğu zamanda hayatı tanımaya başladığı düşünülür. Bazı insanlar aşık olduklarında, bazıları da kaybetme korkusu yaşadıklarında bu durumla karşı karşıya kalmaktadır. Kendini unuttuğun zaman aslında başkalarını düşünmeye başlıyorsun. İnsan gibi bencil bir varlık için bu acı sözler hayatın anlamını bir kez daha gözler önüne seriyor.

 • Mutluluğu herkesle paylaşabilirsin ama acıyı paylaştığın insanlar özeldir.

Acı Sözlerde Duyguyu Anlatırken Hangi Kelimeler Ön Plana Çıkmalı?

Kendini hayatından vazgeçen ve sevdiklerinin durumunu düşünmeye başlayan bir insan bazı durumlarda pişmanlık yaşayabilir. Üzgün kırgın sözler de bu pişmanlıkların sonucu olarak başkalarına değil, kişinin kendisine olan sitemini yansıtmaktadır.  Kendini tanıyan kişinin ise yine kendini hangi sözlerle yaralayabileceğini bilmesi gerekir. Acı sözler başkalarına söylendiği zaman değil, kendine söylebildiğin zaman daha çok yakar canını.

Yazılabilecek Diğer Güzel ve Anlamlı Sözler

Zaman içerisinde hayatın içerisinde kendine yer bulmuş ve kendini söz sanatlarında geliştirmiş kişilerden söz edilmiştir. Bu kişiler bazen bir şiirle milyonlarca kişiye kendini tanıtmış, bazen de bir sözle herkesin duygularını açıklamayı başarmıştır. Başarıların ortaya çıkabilmesi için mutlaka inceliğe ve acı sözler için özel durumlara yer verilmelidir. Şahısların arasında yaşananlar daha özel ve daha fazla anlam yükü taşıyan cümlelere ev sahipliği yapabilir. Kendi sözlerinizi yaşantılarızdan çıkarmanız en mantıklı ve sizi en iyi açıklayacak cümleleri oluşturacaktır.

Acı Sözler

En Güzel Acı Sözler


 • Silmeye alışkın insanlardık. Önce gözyaşımızı sildik, sonra birbirimizi…

 • Her acı taşınabilir. Acıyı taşınmaz hale getiren ona razı olmayışımızdır.

 • Yarı yolda bırakmışım. Nankör olma yarı yola kadar getiren benim.

 • Ne kadar yandı bu canım bilemezsin. Anlamak zordur elbet. Her gün ölmek te kötüymüş bunu anladım. Ben her gecenin karanlığında canımın acısı ile can çekiştim.

 • İnsan bazen hayatı o kadar tutamaz ki elinde, bir anda bütün ipler kopuverir. Sonra toparlayamayız kendimizi. Neresinden tutarsak boştur artık.

 • Kalbimi kıran hiç kimseye öfkem kalmadı artık. Ben yalnızım. Öfkemi de acımı da attım içime. Kimsenin yeri yok artık o masum yüreğimde.

 • Geleceğin günü beklemekle geçti ömrüm. Öldün mü yoksa? Neden gelmediğini bilmiyorum fakat öldüysen bende öleceğim.

 • Bazen o kadar yıpratır ki seni hayat, artık ayakta duracak gücü bulamazsın kendinde. Gücün de takatinde kalmamıştır artık. Dersin benim bu dünyada işim ne.

 • Özlemek o kadar hüzünlü bir duygu ki, özlem üzerine sayfalarca acı yazabilirsiniz. Acıdır özlemek, iliğine kadar yıpratır insanı.

 • Her şey geçmişte kalsın istiyoruz. Evet, her şey geçmişte kalıyor ama o içimizdeki geçmiş bir türlü gitmiyor. Yürek yangın yerine dönüyor fakat kimse dur diyemiyor.

 • Sen neredesin peki. Yerini bulmak senin, bu kadar zor mu? Bir bilsen içimdeki o yerini dayanamaz koşar gelirdin geri.

 • Gözlerim kör oldu sanki görmüyor. Sen yoksan görmenin de ne anlamı vardı ki zaten. Gittiğin o günden beri bakamıyorum hayata.

 • Acı insanın içine sanki temel atıp kök salmış gibidir. Öyle git dediğinde gitmez kolay kolay. Canın yanar yine de bırakmaz içini.

 • Neydi sevda sence? Bilmedin ne demek aşk, ne demek sevgi. Bir gün anlamanı bekliyorum. Ve anladığında kapıma gelip özür dileyeceksin. Ben bunları hak etmedim diye.

 • Kırıp döktün mü sende evdeki her şeyi. Sinirini ve öfkeni eşyalardan çıkartmış olmalısın benim gibi.

 • Kalbimdeki yara ne zaman geçer bilmem. Geçecek elbet o yarada. Geçecek ama izini hep barındıracak içinde.

 • Dünyada yalnız kalmak nedir sen bilemezsin. Ben hep yalnız kaldım.

 • Senin için dökülen bu gözyaşlarımı ana armağan ediyorum. Sende dök benim gibi o gözyaşları. Ben değil fakat bir başkası için sende ağla benim gibi.

 • Seni en çaresiz zamanımda buldum ben ey sevgili. Bundandır bu kadar sana bağlı kalışım. En büyük desteği sen vermiştin bana, şimdi neredesin?

 • Kalbimde kırılacak bir yer bırakmadın artık. Tuz ile buz ettin o küçücük kalbimi. Yerin yok artık içimde. Yerin yok artık ne aklımda ne fikrimde.

 • Çalacak bir kapı bırakmadın sen artık. Dönüp geldiğinde beni bulamayacaksın.

 • Candır bu yanacak elbet. Yanacak bir canımız varsa yakacak biri de olacaktır. Kimi seçeceksek canımızın yandığına değecek.

 • Hep acı çektik şu boş hayatta. Bir türlü bulamadık boşluğu dolduracak birilerini. Kimi geldiği gibi gitti kimi acıttı, kırıp dökerek gitti. Değmedi kimse için canımızın yandığına.

 • Zamandan çalınanları bana satan dostlarım oldu. Gerçektiler, gerçekten sahte dostlarımdılar hepsi de…

 • Zamanın kuşlarını ürkütmeyin! Onlar hızla uçtukça göğümde, ben büyüyorum küçülmeye doğru sessizce…

 • Sensizliğimin en utanan yanı ne biliyor musun? Bensizliğinin mutluluğunu başka aşklarla yaşadığını bilerek hala üzülüyor olmak seni severken…

 • Para isteyen dostlarınız vardır. Para vermeyen düşmanlarınızla aynı adreste otururlar…

 • Gözlerine her baktığımda Seni Seviyorum dedim ben sana. Sen anlamak mı istemedin yoksa gerçekten anlayamadın mı? İşte son nefesimde bile merak edeceğim bu hüzünlü bilinmezliği…

 • Yalan dedi. Deme dedim. Kızgındı bakışları. Üzgündüm ben oysa. Doğru bu değildi. Oysa ben doğruyu söyledim. Sonra anladım. Orada benimle değil sadece inandıklarıyla konuşmuştu ve gitmişti beni bırakarak. Zaten hiçbir yere götürmemişti beni. Bırakması bundan kolay olmuştu. Sorun bendeydi. Sadece bende…

 • Karanlığın ardında aydınlık yok. Aydınlığı bulmak için geldiğin yöne geri dönmelisin! Doğruyu ancak, doğruyu kaybettiğin yerde bulabilirsin.

 • Soğuktu bakışları. Benim yazımda bile üşüyordu sırf bu yüzden. Yüreğine giy beni dedim, üşüme… Olmadı. Ben onun bedeni değilmişim. Ama O, benim her şeyimdi bunu söyleyip de benden vazgeçerken…

 • Güneşsiz kal. Sende büyüyecek bir aşk yok nasıl olsa!

 • Seni şarkılara hapsettim Sevgilim. Artık sadece bu şekilde ağlatabiliyorsun ben…

 • Canımın içiydin ya. O yüzden içim dışımda benim artık… Sen gittiğinden beri dağlar taşlar ezber etti hasretini…

 • Zehirli sarmaşık. Tenime bulaştın diye şimdi, ıssızım evrende… Yanıma yönüme yar kalmadı, yüreğimdeki varlığının kimsesizliğinde…

 • Sorma bana! İyiyim! Her defasında bunu söyletip yalancı ediyorsun beni! Sorma bana nasılım iyi miyim? İyiyim işte!

 • Sadece menfaati olanlar insandır. Diğerleri elbette insanüstüdür.

 • Hayvanlar hayvanları beslenmek için yiyor. Biz birbirimizi yemiyoruz diye daha mı onurluyuz, birbirimizin hakkını yerken?

 • Yanından geçip gittiğin dilencilerin gözlerine hiç baktın mı? Suçlarınla yüzleşmek istersen, onlar hep oradalar…

 • Küçük kızlardan gül alın. Onlara gül veren yok ve onların annelerine de gül vermiyorlar. Onlar gül satıyorlar hiç gülmeden. O kızlardan gül alın ve o gülü o kızlara hediye edin bir kere. Eğer insansanız…


Bu yazı 793 kez okundu.
Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?

YAZAR HAKKINDA

Yahya Güloğlu Yahya Güloğlu Güzel Sözler, Mesajlar, Yemek Tarifleri, Şiirler, Burçlar, Burç Uyumları, Emojiler, Resimli Sözler, Resimli Şiirler Sitemizde Yer Almaktadır... Sağlık, Moda, Cilt Bakımı, Güzellik, Cinsellik, Örgü, Bayanlara Özel, El İşleri, Zayıflama Yöntemleri, Ekonomi, Finans, Kredi, Teknoloji, Bankacılık, Diyet, Gezi, Seyahat Gibi Sizlere Küçük Ama Etkili Önerileri Sitemizde Bulabilirsiniz. Yararlı Bilgiler Yazılarımız Tamamıyla Eniyisozler.Net İçin Uzman Yazarlar Tarafından Hazırlanmaktadır. Bu Alanda Yer Alan Bilgiler Bir Öneridir. Özgün Ve Siteye Özel Olarak Yazılmıştır.
Sosyal Medyada Paylaşın:
Sonraki Yazı

BİRDE BUNLARA BAKIN

1
Bu Yazıya Kimler Neler Demiş?

avatar
1 Yorum Konuları
0 Konu Cevapları
0 İzleyiciler
 
En Çok Tepki Verilen Yorum
En Yeni Yorum Dizisi
1 Yorum Yazarları
Bahar Son Yorum Yazarları
  Abone Ol  
Bildir
Bahar
Ziyaretçi
Bahar

Üç kelimeden fazla gelemedim sana; AŞK’tın, ACI’m oldun.

Sponsorlu Bağlantılar
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM