Aşk Sözleri – En iyi Sözler ve Blog Sitesi
Son Dakika

Aşk Sözleri

Aşk Sözleri

Aşk sözleri 2020, sevgiliye aşk sözleri, aşk sözleri uzun, en güzel aşk sözleri kısa ve öz, güzel aşk sözleri etkileyici, harika aşk sözleri, Aşk sözleri 2019, Detaylar yazımızda…

Aşk Sözleri

Aşk sözleri aşık insanların halinden anlayabilen herkesin rahatlıkla birkaç anlam çıkarabileceği kelimelerden oluşmaktadır. Dünya genelinde her bir kültürün kendine özel aşk ritüelleri olabilir. Ortaya çıkan sonuç ve aşıkların bir araya gelmesiyle birlikte görülen durum tamamen aynıdır. Hızlanan kalp, daha sert çarpmaya ve sürekli olarak enerjik olmaya neden olur. Normal bir durumda spor yapmayla eşdeğer olabilecek bu heyecan hali, bozulmadan uzun süre boyunca devam edebilir. Sevgi sözleri aşk için dudaklardan döküldüğü zaman çok daha hızlı atan kalp, ilişkinin olağanüstü bir boyuta geçmesine yardımcı olur.

Aşk Sözleri Kimin İçin Yazılabilir?

Bazı şairler ve yazarlar aşkın sadece bir kişinin sevmesi sonucu oluşabileceğini düşünmektedirler. Bazılarıysa ilk önce ikisinin de sevmesi fakat daha sonra ikisinin yükünü tek bir kişinin üstlenmesine aşk deneceğini iddia etmektedirler. Günümüzde bu kavramın tanımını net olarak yapabilecek çok nadir insan bulunur. Aşk sözleri ve bu kavram filozoflar tarafından da araştırılmış, ne olduğu hakkında fikir yürütülmeye çalışılmıştır.

Filozofların aşık olmayacağının düşünülmesi yanlıştır. Daha mutlu bir hayat hayali, sevilen insanla zaman geçirme isteği ve büyülenmiş davranışlar tanımlanmıştır. Aşk sözleri kısa etkileyici ve net anlatımlı olduğu zaman daha farklı anlaşılabiliyor. Yine de bu şekilde hem filozoflar, hem de normal insanlar onlarca farklı anlam çıkarabilmektedirler.

En Anlamlı Aşk Sözleri Nelerdir?

En anlamlı ve en çok kullanılan sözler, şairlerin sözleri olarak tanımlanabilir. Şairler aşkı anlata anlata yaşamayı unutmaya başlamış insanlardır. Onlar için bu duygu sadece bir dönemlik olur ve bir daha unutulmaz. Mutluluğun tarifiyle ilgili Dünya tarihinde yazılanlar incelendiğinde, aşkla ilgili yazılanların çok küçük bir bölümünü ancak kaplayacaktır. İnsanlar kendilerini riske atabilecek ve düzenlerini değiştirebilecek durumlardan pek haz etmezler. Aşk sözleri bunu ortaya koyuyor olsa da yine de bu vazgeçilmez duygu herkes tarafından ilgi görür.

Aşk Sözlerini Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Güzel aşk sözleri etkileyici olmak zorunda değildir. Aksine, aşkı anlatmak ve yalın cümleler kullanmak yeterlidir. Bazen bir aşığın sevdiğinin çay içişini anlatması, en başarılı yazarın satırlarına denk olabilmektedir. Sıradan bir olayın olağanüstü görülebileceği, o esnada da hiç kimsenin umursanmayacağı bir süreçtir aslında aşık olunan süreç. Aşk sözleri hiçbir zaman bitmeyecek bir duygu olduğunu öne sürse de, bazılarının aşkı sadece bir süre devam edecek bir duygu olarak gördüğü biliniyor. Kendinizi anlatacak cümleleri seçerken daha dikkatli olmanız gerekmektedir.

Edebiyatçıların Söz Sanatları ve Manidar Hitap Şekilleri

Söylenecek olan aşk sözleri erkek veya kadın tarafından söyleniyor olmasına bağlı olarak değişmez. İkisi de yakın duyguları yaşadığı için, bu süreçte cinsiyetin herhangi bir önemi bulunmaz. Ayrılıkla sonuçlanmamış olan aşklar, mutluluğun ve sevginin artış gösterebiliyor olması açısından dikkat edilmesini zorunlu kılar. Herhangi bir yanlış söz veya düşünce, karşıdakinin kırılmasına neden olabilir. Aşkta en önemli noktalardan bir tanesi, olağandışı bir durum olmadığı sürece aşık olan kişinin bir söze kırıldığı için gittiği görülmez.

Sözler Zamana Bağlı Olarak Değişmeli Mi?

Yıllar boyunca kendini ifade edememiş fakat sürekli olarak masum bir şekilde sevdiğini izlemiş olan bir kişinin aşkı çok farklıdır. Aynı şekilde, zor kavuşan fakat kolay ayrılanların yaşadıkları aşkta da farklılıklar görülebilir. Aşk sözleri ilişkinin nasıl başladığından değil, nasıl bittiğinden veya biteceğinden ibarettir. Kolay başlayan bir ilişkinin kolay biteceğine yönelik sonuç çıkarılması doğru değildir.

En Güzel Aşk Sözleri ve Sözlerin Anlatmak İstedikleri

Aşk sözleri Tumblr gibi sosyal paylaşım ve sohbet ortamlarında sıkça görülmeye başlanmıştır. Birbirine sevgilerini itiraf edenlerin, tek tarafı olarak sevdiğini iddia edenlerin ve terkedilenlerin birçok söz kullandığı görülebilir. Bu zamana kadar aşkla ilgili yapılan yorumlar arasında en çok ve en yoğun acı çeken insanların düşüncelerine daha fazla önem verilmiştir. Sözlerde anlatılmak istenen de net olarak bu süreçtir. Acının çekileceğinin biliniyor olmasına karşın yine de sevmekten vazgeçilememesi, aşk sözleri olarak günümüze kadar ulaşmıştır.

Anlamlı Aşk Söz Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kelimelerin gücünü kullanan insanların sadece şairler olduğunu düşünmek son derece yanlış olacaktır. Bir insanın biraz olsun aşk yaşamış olması, konuşmasının ve davranışlarının değişmesine neden olacaktır. Aşk sözleri değişen insanların bir ürünü olarak ortaya çıkmaktadır. Bu duyguyu yaşamamış olan birinin tam olarak anlaması çok zor olacaktır. Sözler de duyguyu derin olarak yaşamış birinin ağzından çıktığı zaman daha etkili olabilmektedir.

Aşk Sözlerinde Duyguyu Anlatırken Hangi Kelimeler Ön Plana Çıkmalı?

Üzüldüğünü anlamak, sevineceği şeyleri tahmin edebilmek ve öngörüde başarı elde edebilmektir belki de aşk. Uzaktan da ne durumda olduğunu konuşmadan hissedebilen biri, daha uzun süre ayrı kaldığı taktirde hüzün evresine geçecektir. Aşk sözleri hiçbir zaman için mutluluğu temsil edecek şekilde yazılmamıştır. Aşıklar veya aşık olmuş insanlar, bu ruh halinin sonucunu bile bile severler. Mum ateşinde elini bile bile tutmakla eşdeğer olan bu süreç, acıyı da beraberinde getirecektir. Mumun rengine ve dokusuna aldanıp canın yanmayacağını sanmakla eşdeğerdir.

Güzel aşk sözleri resimli ve sevgililerin fotoğraflarıyla süslenebiliyor. Bu tarz sözlerde sürekli olarak bir hüznün ve geri geleceğine yönelik inancın izlerini görmek mümkündür. Aşık insan terkedildiği taktirde çok kötü sözler söyleyemez. Sevdiği geri döndüğünde tekrar devam edilebilir ümidini hiçbir zaman kaybetmez. Biraz kendini, biraz da karşıdakini düşünmektir bu…

Yazılabilecek Diğer Güzel ve Anlamlı Sözler

Herkesin aşık olabileceğini düşünmenin yanlış olabileceği gibi, bu dünyada aşkla tanışmadan göçüp giden insanlar da bulunur. Hayatın temelinde aşkın bulunduğunu iddia etmek pek doğru olmayabilir. Sevgi sadece bir kişiye değil, çok büyük bir kitleye de hitap edebilir. Aşk sözleri bencil ve sadece bir kişiye yöneliktir. Kendine ait hissetme, kendini ona ait hissetme ve başka kimseyi düşünmeme prensiplerini esas alır. Bu prensiplerin yazılı bir kuralı olmadığı gibi, söylenebilecek sözlerle ilgili de bir sınır yoktur.

Aşk Sözleri

En Güzel Aşk Sözleri


 • Ben utangaç bir kalbir taşırım geceden. Ben aşık olduğumu, ölsem söyleyemem.

 • Görücü usülü bir aşk istiyorum. Gördükçe göresim gelsin, göremeyince ölesim…

 • Ey canımın sahibi yar! Sen benimle olduktan sonra kaybettiklerimin ne önemi var.

 • Güneşin buz tuttuğu yerde bir alev görürsen bil ki, o yalnız ve yalnız senin için yanan kalbimdir.

 • Eğer gökyüzü bir parça kağıt, deniz bir şişe mürekkep olsaydı yine de sana olan duygularımı yazmaya yetmezdi.

 • Eğer aşk karşılıklı olsaydı, tek taraflı aşkın en güzel aşk olduğunu inkar ederdi.

 • Aşkın ilk soluğu, mantığın son soluğudur.

 • Hayatta iki kör tanıyorum; birincisi senden başkasını görmeyen ben, ikincisi beni göremeyen sen.

 • Seni yıldızlara benzetiyorum onlar kadar etkileyici, çekici ve güzelsin… Ama aranızda tek fark var onlar milyonlarca sen bir tanesin.

 • Bir yürek nelere yeterse, bir can bir canı ne kadar severse bir damardan ne kadar çok kan geçerse yaşam ölüme ne kadar değerse sen de benim için o kadar değerlisin.

 • Sen benim bu hayatta sahip olduğum en büyük mirassın. Senin için dünyalar az gelir, seni değişmem.

 • Onca insan tanıdım bu hayatta. Çok kişiyi sevdim, herkesi dâhil ettim hayatıma. Sonra sen geldin. Gönlümde en güzel yeri sen kurdun ve kimse senin gibi olmadı senden sonra.

 • Öğrendiğim ya da kazandığım her şey. Hepsi senin sayende benim canım aşkım. Sen büyüttün beni, hiç gitme hep yanımda kal.

 • Yaşamak nedir diye sorsalar. Anlamazsınız derim. Ben sende yaşıyorum ve kimse sen gibi yaşatamaz beni bu hayatta.

 • Kırılan her şeyin tamiri olmaz sanırdım. Sen benim kırık kalbimi tedavi ettin. Beni kendime getirdin. İyi hissettim senin yanında kendimi. Bütün güzelliklerimi sana borç bildim ben.

 • Kalbim senin. Bu kalp attıkça senin sahibin benim. Git desem de gitme benden can sevdiğim.

 • Bazen hayat bize gitmeyi öğretir. Sen gittin ama ben seni hiç bırakmadım canım sevdiğim. Hep yanında seni gözledim.

 • Sen farklısın. Seni ilk tanıdığım gün anlamıştım bu farkı. Başkasına bakamam artık, sende takılı kaldı gözlerim.

 • Sen benim canımın en dibi. Sen benim gözlerimdeki ışığın sahibi. Sen bende ki her şeysin. Eğer ki bir gün gidecek olursan beni de götüreceksin.

 • Gitsen de göndermem seni. Yolcu edemem, birlikte gidelim derim. Senin şehrin neresi ise benim şehrim de orasıdır. Seni hiç bırakmayacağım sevgilim.

 • En güzel zamanım senin geldiğin zaman oldu bende. Senden önce hiç yaşamamıştım sanki. İyi ki tanıdım seni. Sen her şeyin başıydın bende.

 • Gözlerinin içi gülüyor sevgilim. Nasıl bırakırdım seni? İhtimali bile yok ki. Sen hayatımın her noktasında yanımda olacaksın.

 • Aşkımdan başka yer yok sana bu dünyada. Öbür tarafta da yok ha sakın aklına bile getirme:)

 • Seni seviyorum Aşkım. Sana aşığım sevgilim. Biliyorum hep aynı şeyleri duyuyorsun ama ben de içimde hep aynı şeyleri duyuyorum sana. Yani kalpten kulağa oynuyorum ve bu çok eğlenceli:)

 • Seni sensiz yaşamak ne demek, sakın bir gün öğretme bana bunu. Yaşama tutunduğum yerde sadece senin aşkın var…

 • Evrende sadece sana akan bir kalbimin olduğunu far ettiğim günden beri, seni daha fazla nasıl sevebilirim diye düşünüyorum. Hani ben bazen dalgın görüyorsun ya, ben hep bunun derdindeyim hep… Yoksa sen varken benim başka ne derdim olabilir ki?

 • Sen dualarımın bana getirdiği en güzel mucizesin. Öyle çok istedim ki seni yüreğimde, şimdi sen benim her hücremdesin.

 • Seni içime hapsettim aşkım. İstediğin zaman gidebilirsin elbette ama kalbim ayrı konu. Oradan çıkış yok bilesin.

 • Ben çok âşık oldum aşkım. Başka aşklarım oldu elbet. İstediğim şey, senin sonum olman. Ölerek değil daha çok yaşayarak…

 • Limanlar var hepsi ayrı renk. Bir tek sende yosun tutsun istiyorum heveslerim. Hepsi sende mutlu ve canlı, yemyeşil ve anlamlı olsunlar. Sana âşık olmak, bir yudum suyun tadını hissetmemi sağlıyor. Ve tüm evrenin neden yaratıldığını…

 • Aşkım, sonsuzluğun içimdeyken, bitmiyor hiçbir şiir… Seni Seviyorum.

 • Bu gece ve her gece, bu sabah ve her sabah kadarımsın benim. Dünsüz ve yarınsız hatta zamansız bir sonsuzluk bu. Nerde başladığını bilmemek ve sonu olmadığına çok inanmak. Aşk seninle en güzel ve dahası yok artık.

 • Sen benim her seferimsin. Tüm seferlerimin tek noktada birleştiği seferim. Ama sıkmayan, tekrara girmeyen. Her seferimde hep yenilenen aşkımsın. Bu yüzden sana aşığım derken bir öncekinden başka bir şey diyorum ben. Hisset ve yan olur mu Aşkım? Tüm iliklerin ben olsun o an…

 • Aşktan ölmek yok bu defa. Aşktan yeniden var olmak var. Varız biz, varlıklıyız. Vardık ve hep var olacağız.


Bu yazı 901 kez okundu.
Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?


YAZAR HAKKINDA

Yahya Güloğlu Yahya Güloğlu Güzel Sözler, Mesajlar, Yemek Tarifleri, Şiirler, Burçlar, Burç Uyumları, Emojiler, Resimli Sözler, Resimli Şiirler Sitemizde Yer Almaktadır... Sağlık, Moda, Cilt Bakımı, Güzellik, Cinsellik, Örgü, Bayanlara Özel, El İşleri, Zayıflama Yöntemleri, Ekonomi, Finans, Kredi, Teknoloji, Bankacılık, Diyet, Gezi, Seyahat Gibi Sizlere Küçük Ama Etkili Önerileri Sitemizde Bulabilirsiniz. Yararlı Bilgiler Yazılarımız Tamamıyla Eniyisozler.Net İçin Uzman Yazarlar Tarafından Hazırlanmaktadır. Bu Alanda Yer Alan Bilgiler Bir Öneridir. Özgün Ve Siteye Özel Olarak Yazılmıştır.
Sosyal Medyada Paylaşın:
Sonraki Yazı

BİRDE BUNLARA BAKIN

2
Bu Yazıya Kimler Neler Demiş?

avatar
2 Yorum Konuları
0 Konu Cevapları
0 İzleyiciler
 
En Çok Tepki Verilen Yorum
En Yeni Yorum Dizisi
2 Yorum Yazarları
AslıCeren Son Yorum Yazarları
  Abone Ol  
Bildir
Aslı
Ziyaretçi
Aslı

Seni seviyorum diyenin sevgisinden şüphe et, çünkü aşk sessiz, sevgi dilsizdir…

Ceren
Ziyaretçi
Ceren

Ve aşk. Herkesi ona benzetip, Kimseyi onun yerine koyamamaktı.

Sponsorlu Bağlantılar
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM