Atarlı Sözler – En iyi Sözler ve Blog Sitesi
Son Dakika

Atarlı Sözler

Atarlı Sözler

Atarlı sözler 2020, atarlı sözler 2019, atarlı sözler 2020 kısa Detaylar yazımızda…

Atarlı Sözler

Gider anlamına da gelen atarlı sözlerin daha çok gergin durumlarda dile getirilmesi söz konusudur. Bu durumların yanı sıra sevgi sözcüklerinde dahi ara ara karşımıza çıkıyor. Bazı yoğun duyguların da atarlı olacak şekilde ifade edildiğini görüyoruz. Kavuşamayanların ya da aldatılanların bu tarz sözlere daha fazla yer verdikleri biliniyor. Duyguların derinden etkilendiği anlarda bu tarz sözler dile getiriliyor. Bu sözlerin en büyük destekçisi ise şarkılar oluyor. Bazı dertli şarkılardan dolayı da bu tarz sözlerin fazlasıyla ortaya çıktığı biliniyor. Öyle ki şarkı sözleri üzerinden de paylaşımların yapılması söz konusudur. Atarlı sözler kısa 2020 yılında da bir hayli fazladır. Günden güne bu alana ilginin artmasından dolayı hem şarkılarda hem de sözlerde atarlı hitaplara yer veriliyor.

Dertli Kısa Sözler

Atarlı sözlerin daha çok dertli anlarda ifade edildiği biliniyor. Yani derinden keder içinde olanlar ya da fazlasıyla üzüntülü kişilerin bu anlamda sözleri ortaya çıkıyor. Bu sözlerin başta ağır şarkı ve filmlerden meydana geldiğini söylemeliyiz. İlk olarak bu şekilde kişilerin tanıdığı sözler sonradan meşhur olmuştur. Nitekim kamyon arkası yazılarında da atarlı sözlere rastlayacaksınız. Artık kamyonların dışında otomobillere de bu tarz yazıların işlendiğini görüyoruz.

Sözlerin arkadaşlardan sevgiliye kadar farklı temalardan yazıldığı görülüyor. Hangi alandan üzüntü çekildiyse bu konuda paylaşımlar oluyor. Sadece olaya göre değil aynı zamanda çok fazla etkilenenlerin de bu tarz sözlere yer verdiğini söylemeliyiz. Beğenilmesi durumunda da paylaşımlarının olması mümkün. Ancak genel olarak herhangi bir kişiye gönderimde bulunmak adına sunuluyor. Atarlı sözler 2019 yılından bu yana her geçen gün artmaya devam ediyor. Bu konuda karşınıza pek çok sonucun çıkacağını da söylemeliyiz.

Derin Anlamlı Giderli Sözler

Anlamı bir hayli derin olan sözlerin de var olduğunu bilmelisiniz. Öyle ki bu tarz sözlere daha çok şarkılarda da rastlanıyor. Duygusal şarkıların yanı sıra türkülerde de bu sözlerden oluşumlar meydana geliyor. Müziklerini dinleyenlerin de ayrıca sözleri paylaştıkları görülüyor. Devamında ise beğenilen bu söz günden güne herkesçe ilgi görüyor. Bulunmayan sözler daha çok anonim olarak sunuluyor. Yani geçmişte söyleyeni belli olmayan bir takım sözlerin de piyasada yer alması söz konusudur.

Film ya da diziler sayesinde de bu tarz sözlerin günden güne artışta olduğu açıktır. Tıpkı aşk ya da sevgi sözcükleri gibi atarlı sözlerin de farklı yorumları bulunuyor. Bazı filmlerde arkadaşlara bazı filmlerde aileye bazı filmlerde ise sevgiliye giderli olacak şekilde sözler sunuluyor. Ve bu sözlerin günlük hayatta da kullanımlarına yer veriliyor. çok fazla beğenen kişilerin sosyal medya hesaplarından da bu tarz söz paylaşımlarında bulunduğunu görüyoruz. Genel olarak da yaş sınırlarının 15 – 18 aralığında olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.

Filmlerden Giderli Sözler

Film ya da dizi çekimlerinin gün geçtikçe artması söz konusudur. Bu çekimlerde sözlere ve müziklere ayrıca önem veriliyor. Çünkü artık izleyicilerin bu tarz detaylara daha fazla dikkat ettiği açıktır. Örneğin herhangi bir sözü ya da müziği meşhur olan filmlerin daha fazla izlendiğini öğreniyoruz. Bunun dışında paylaşımlarının da yapılması ile popüler hale gelmeleri sağlanıyor. Bu durum filmlerden ve dizilerden gün geçtikçe daha fazla etkilenildiğini de gösteriyor. Atarlı sözlerin de bu şekilde fazlalaştığını söylemeliyiz.

Filmlerin müzikleri sayesinde de bir takım sözlere yer veriliyor. Bu sözlerin müzikler ile sunulması da ilgi görmesine etki ediyor. Daha çok dertli anlamlı sözlerin kullanılması sağlanıyor. Çünkü günümüzde bu tarz değerlerin daha popüler olduğunu görüyoruz. Nitekim eskisi kadar komedi film ya da dizilerinin olmadığını da göreceksiniz. Bu bağlamda daha drama filmlerin ilgi görmesi söz konusudur. Sonuç olarak buradan alıntı yapılan sözlerde günlük hayatta kullanılıyor.

Resimlerden Giderli Söz Paylaşımları

Giderli söz paylaşımlarının resimlerle de pekiştirilmesi söz konusudur. Ünlü birinin resmiyle ya da manzara detayları ile anlatımlara yer veriliyor. Bu şekilde olan paylaşımların da ilgi gördüğü açıktır. Atarlı sözler resimli olarak sosyal medya hesaplarından sunuluyor. Bu hesaplar sayesinde sizlerin de paylaşımları takip etmesi sağlanıyor. Paylaşımların videolu şekilleri dahi bulunuyor. Arka fondan çalan müzik ile giderli sözlerin sunulduğunu da göreceksiniz. Bu şekilde de etkili anlatımlara yer veriliyor.

Herhangi bir arkadaşınıza kırılmanız halinde de bu tarz paylaşımlarda bulunabilirsiniz. Bir şekilde paylaşımlar üzerinden gönderme yapmış olacaksınız. Bu göndermelerin ilgili kişiye ulaşması da zor olmayacaktır. Olaya uygun olarak paylaşımda bulunmanız bu konuda daha mantıklı olacaktır. Atarlı sözlerin sevgiliye yönelik olanları da bulunuyor. Mesela çok fazla özlediğiniz sevgiliniz adına bu tarz paylaşımlara yer verebilirsiniz. Özlem dolu giderli sözlerin de bir hayli fazla olduğu biliniyor.

Ünlülerden Giderli Sözler

Ünlülerin bir takım şarkılar üzerinden sunduğu sözlerde de atarlı nitelikler bulunuyor. Göndermelerin neredeyse pek çok şarkı üzerinden yapıldığı biliniyor. Duygusal ezgilere sahip pek çok şarkıdan bu tarz sözler bulmanız mümkün. Atarlı sözler olarak karşınıza çıkanları eleyebilir ve hoşunuza gidenleri yazabilirsiniz. Direk olarak kişi ya da kişilere atılmadığı biliniyor. Genellikle bu tarz sözlerin paylaşılması halinde göndermelere yer verildiği açıktır.

Bazı giderli sözlerin espri haline geldiğini de söylemek gerekiyor. Sevgililerin dahi iletişimler adına ara ara bu tarz sözlere yer verdiğini söylemeliyiz. Şöyle ki komik gelen sözlerin de kullanılması söz konusudur. Atarlı olmasına rağmen bazılarının bu tarz sözleri komik bulduğunu görüyoruz. Burada herkesin farklı anlamlandırmalara yer verdiği biliniyor. Olaylara ve sözlere bakış açınızla alakalı olarak bu sözleri iletişimlerinizde kullanabilirsiniz.

Şarkılardan Atarlı Sözler

Şarkılar üzerinden de anlamlı sözler bulmanız mümkün. Bazı şarkıcıların bu anlamda oldukça başarılı oldukları açıktır. Yazmış oldukları sözlerin etkileyici olduğu biliniyor. Bu sözlerden de giderli niteliklere rastlayacaksınız. Şöyle ki göndermeleri sözler yerine direk olarak şarkılar üzerinden de yapabilirsiniz. Örneğin yeni ayrılanların mutlaka bu tarz şarkı ya da sözlere yer verdikleri biliniyor.

Atarlı sözlerin yer aldığı şarkıların ünlü hesaplardan paylaşılmasını sağlayabilirsiniz. Sonrasında da dilediğiniz kişinin bu şarkı ve sözleri üzerinden anlamlar yüklemesini mümkün hale getirebilirsiniz. Direk olarak şarkı içerisinde geçen sözleri de kullanabilirsiniz. Bu konuda biraz araştırma yapmanız yeterli olacaktır. Öyle ki Türkçe şarkıların çoğunda bu tarz sözlere rastlanıyor. Genel anlamda giderli sözlerin yoğunlukta olduğu biliniyor. Ve yine film ile dizilerin temalarına uygun olarak da şarkıların bu şekilde söylenmesi söz konusudur.

Anlamlı Atarlı Sözler

Derin anlamlara sahip olan sözler bulunuyor. Burada anlamların daha çok aşka yönelik olduğunu göreceksiniz. Aşk, sevgi, özlem ya da sadakat temalı pek çok atarlı sözlerle karşı karşıya kalacaksınız. Dilediğinizi seçmeniz halinde de paylaşımınızı sunabilirsiniz. Paylaşımların kişilere özel olarak yapılması gereklidir. O anki psikolojiye bağlı olarak dilediğiniz sözü sunabilirsiniz. Kimisi ihanet adına kimisi özlemi için kimisi de dostuna yönelik bu tarz paylaşımları sunuyor. Konularına ve gönderimlerine göre seçiminizi sunmanız daha mantıklı olacaktır. Ancak bu şekilde duygularınızı ifade edebilirsiniz.

Atarlı Sözler

En Güzel Atarlı Sözler


 • İki çeşit insan vardır; iyi ya da kötü. Sen iyi olamayacak kadar bencil, kötü olamayacak kadar da insan değilsin.

 • Hayatı yaşıyorsun da boş yaşıyorsun. Gereksiz bir yerdesin, o boşluğu bile doldurmuyorsun.

 • Garip bir mutluluktu senin yaşadığın. Neyi başardığını bile bilmiyorsun. Kimse seni anlamıyor ama sen boş işlere seviniyorsun.

 • Hayatın sadece senin etrafında döndüğünü düşünüyor, tüm insanların seni keşfetmesini bekliyorsun. Sende haklısın çünkü çok yalnızsın.

 • Mutluluk ne diye sana hiç sorulmadı sanırım. Nelere ya da nasıl mutlu olacağını bilmiyorsun. Biraz mutlu insanlardan ders almalısın.

 • Sen büyüyünce adam olunacak sandın sanırım. Sadece yıllar geçince büyüyüp adam olunmuyormuş sende de görüldüğü gibi.

 • Kim kırdı senin kalbini diye soracağımı mı düşünüyorsun? Var mı sende bir kalp onu bile bilmiyorsun. Bencillikte üstüne yok kendini etraftakilerden üstün görmekten kalbinin yokluğunu bile fark etmiyorsun.

 • Hayat ne garip değil mi. Bir yandan mutlu insanlar varken bir yandan da senin gibi kibrinden ölecek insanları yaşatıyor içinde.

 • Bir gün gelecek sende anlayacaksın insanları kırmakla bir şey elde edemeyeceğini. Diyeceğim o ki; seni sevenleri kaybetmeden fark et neler yaparak kırdığını.

 • Senin o boş kafanda ne taşıdığın benim umurumda mı sanıyorsun? Beyin taşıyor olsaydın biraz insan gibi davranırdın biliyorsun.

 • İnsanları kırmak evinin içindeki tabakları bardakları kırmaya benzemez. Gün gelir hesap sorarlar o kırıldıkları yerlerinden. Dikkat et seni de kıran olmasın.

 • Bana söylediğin her bir kelimeyi aklımın bir köşesinde tutuyorum. Susuyorum diye kabulleniyorum sanma sakın. Ben en güzel zamanı senin için saklıyorum.

 • Kırgınlığım geçecek elbet sana karşı. Ama kırdığının izi kalacak içimde. Bu izi hep taşıyacak, hatırladıkça seni anacağım. Sonra ben de seni kıracağım.

 • Beni üzgün görmek için fırsat kolluyorsun, biliyorum. Ben üzülürüm elbet ama sen gibi ezik durmam hayatta. Minnet etmem senin gibi insanlara.

 • Nasıl canımı acıttıysan senin de canını acıtan birileri olacak şu dünyada. O gün gelene kadar anlamayacaksın beni. O gün geldiğinde ise tek temennim kapıma gelme sakın.

 • Kurallardan anlamayan bir insana kurallara uymasını söylemek gibiydi seni sevmek. Sevmeyi bilmediğin gibi sevilmekten de pek bir şey anlamıyorsun.

 • Senin gözlerine bakıp sevmek yerine biraz da karakterine bakılsaydı keşke. Beş para etmeyeceğini anlamak bu kadar zor olmayacak ve seni sevmeyecekti kimse.

 • Senin hava diye attığınla ben balon şişirir de gözünde patlatırım canım. Ödün de kalmaz…

 • Nedir senin isyanın? Âşıksan âşıksın arkadaş! Gitmiş işte zorla mı? Güzelliğin zorla olanından fayda gelmez. Sen şimdi organik sevdalara yelken açacaksın. Artık olmazsa da kara yolunu kullanacaksın, herkes imkânına göre elbette:)

 • Senin o ihanetli nefesinin kokusunu benin sana açlığımdan kokan nefesim bastıramaz. Bu iş burada biter arkadaş. Aşk bitti yapı dağılabilir!

 • Sensizliğin kemanında içim çok acıdı. Ama artık teller de koptu hani. 9/8’lik çalmaya başladı patlata patlata darbukayla birlikte dünyanın dibine dibine.

 • Senin git dediğin yerde kalanı olursa bir daha kov. Onursuzundan âşık olmaz.

 • Senden başka aşk tatmadım diyen a sosyallerle aşk yaşanmaz.

 • Kabalık edeceksen, kalabalık etmeyeceksin!

 • Sana sırrımı verdim, ömrümü verdim ne bileyim işte kısaca sana yüz verdim. Senin nedir bu astar takıntın yahu bir dur bir dur!

 • Sen aşk diyorsun mevzua, ben de terk edilmişsin üstelik boynuzlanmışsın diyorum. Sen kara sevda diyorsun hala, ben de diyorum bence çok renkli bir sevda bu. Her millet var işin içinde!

 • Kelimelerini başka yerlerde kur canım. Burada zemin çok bozuk ve senin kurguların da hiç dayanıklı destekli falan değiller. Boşaltın buraları boşaltın hemen! Bir sessizlik lütfen!

 • Aşkını anlat dedim sadece bahset nasıl biri. Bana ne onun ilk çıkan süt dişinden arkadaş! Bu kadar da teferruata girilmez ki!

 • Senden sonrada yaşayamam demiştin valla pek de ala yaşıyorsun. Şu aralar şüpheleniyorum. Acaba ” Senden Sonra ” diye bir proje falan mı var? Sen orda oturmak falan mı istemiyordun? Neydi yani?

 • Kilo vermek aslında çok kolay. Aldığın yere verince o kadar sıkıntı çıkmıyor:)

 • Rakı diş ağrısına iyi gelir, kalp ağrısına değil.

 • Seni anlatmak için şiir yazdım. Ama sana okutmadım. Biliyorum sen hala beni anlamıyorum:)

 • Derdi okyanusları aşarmış. Arkadaş ne dertse bu, işi gücü manzara muhabbet!


Bu yazı 889 kez okundu.
Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?


YAZAR HAKKINDA

Yahya Güloğlu Yahya Güloğlu Güzel Sözler, Mesajlar, Yemek Tarifleri, Şiirler, Burçlar, Burç Uyumları, Emojiler, Resimli Sözler, Resimli Şiirler Sitemizde Yer Almaktadır... Sağlık, Moda, Cilt Bakımı, Güzellik, Cinsellik, Örgü, Bayanlara Özel, El İşleri, Zayıflama Yöntemleri, Ekonomi, Finans, Kredi, Teknoloji, Bankacılık, Diyet, Gezi, Seyahat Gibi Sizlere Küçük Ama Etkili Önerileri Sitemizde Bulabilirsiniz. Yararlı Bilgiler Yazılarımız Tamamıyla Eniyisozler.Net İçin Uzman Yazarlar Tarafından Hazırlanmaktadır. Bu Alanda Yer Alan Bilgiler Bir Öneridir. Özgün Ve Siteye Özel Olarak Yazılmıştır.
Sosyal Medyada Paylaşın:
Önceki Yazı
Sonraki Yazı

BİRDE BUNLARA BAKIN

Bu Yazıya Kimler Neler Demiş?

avatar
  Abone Ol  
Bildir
Sponsorlu Bağlantılar
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM