Espirili Sözler – En iyi Sözler ve Blog Sitesi
Günün Sözü

Espirili Sözler

Espirili Sözler

İnce espirili sözler, espirili sözler resimli, komik sözler 2020…Detaylar yazımızda…

Espirili Sözler

Komik söz paylaşımlarının hem arkadaşlar hem de sevgililer arasında olması mümkün. Espirili sözlerin her alanda kullanıldığını görüyoruz. Arkadaşların sınavlardan sonra ya da ayrılık durumlarında dahi bu tarz göndermelere yer verdikleri biliniyor. Daha mutlu olmanız ya da enerjinizin yüksek olması adına da bu sözleri kullanmak faydalıdır. Gün için komik sözleri dile getirmek ya da duymak sizleri de mutlu edecektir. Bunun için kalıp ifadeleri kullanmanıza da gerek yok. Ama eğer ki üretemiyorsanız biraz inceleme yapmanız yeterli olacaktır. Espirili sözler kısa olarak özellikle sosyal medya üzerinden sıklıkla sunuluyor. Resimlerle de desteklenen bu sözleri pek çok alanda kullanabilir ya da sevdiklerinize gönderebilirsiniz.

Farklı Anlamlardan Espirili Sözler

Bazı durumlarda karşınızdaki kişiye doğrudan bir şeyler söylemek zor olabilir. Örneğin fazla alıngan olan kişilere eleştiri yapmakta zorluk çekebilirsiniz. Bu gibi anlarda espirili sözler kullanmanız faydalı olacaktır. Karşınızda ki kişinin dolaylı olsa da demek istediğinizi anlaması söz konusudur. Aynı zamanda komik bir şekilde ifade etmeniz alınganlık yapmasını da engelleyecektir. Bu tarz eleştiriye açık olmayan kişilere anlamlı ve komik sözler sunabilirsiniz.

Anlamlı espirili sözlerin durumlara göre değiştiğini söylemeliyiz. Okul için ayrı aşka dair ayrı arkadaşlar için de ayrı olacak şekilde sözler bulunuyor. Bu sözler sayesinde karşınızdakine dilediğiniz anlamları sunabilirsiniz. Şöyle ki kinaye anlamları da içerecektir. Yani tam olarak neyi belirttiğiniz anlaşılmıyor. Bu şekilde bir yandan da beğenmediğiniz herhangi bir durumu sunabilirsiniz. Yani komik sözler sayesinde dilediğiniz konuda gönderme yapmak zor olmayacaktır.

Sevgiliye Komik Sözler

İlişkinin başlarında daha çok aşk sözcüklerinin kullanıldığı biliniyor. Ancak devamında bu durumun daha farklı bir hale bürünmesi söz konusudur. Genele bakacak olursak zamanla kişiler birbirini daha fazla tanıyor. Buna bağlı olarak esprilerin yapılması ve bu yoldan da iletişimlerin olması göze çarpıyor. İnce espirili sözler üzerinden sevgililerin daha keyifli zamanlar geçirmesi mümkün. Bu şekilde birbirini tanıdıkları için herhangi bir alınganlık durumu da oluşmayacaktır.

Sevgiliniz ile aranızda geçen özel bir olayı dahi komik bir halde ifade edebilirsiniz. Hatta değerlendirmeler yaparken de espirili sözler kullanmak mantıklı olacaktır. Bu şekilde olayı anlatmak ya da bir kişi üzerinden konuşmak daha eğlenceli hale gelecektir. İlişkilerin daha uzun ömürlü olması adına eğlenceli vakit geçirmeye özen göstermelisiniz. Bunun için başta da iletişimin önemli olduğu biliniyor. Yapılan esprileri anlamak ve karşılık vermekte ilişkinin daha sağlam olmasında etkilidir.

Sosyal Medyadan Komik Sözler

Birebirde olmak yerine espirili sözleri şahsi hesaplarınızdan herkese de sunabilirsiniz. Şöyle ki arkadaşlarınıza açık sosyal medya hesapları ile paylaşımda bulunabilirsiniz. Bu konuda paylaşımda bulunan pek çok kişi ve sayfa bulunuyor. Bu sayede de komik sözlerin bulunması ve paylaşılması zor olmuyor. İlginizi çeken sözleri ister sevgilinize isterseniz de arkadaşlarınıza atabilirsiniz. Onlarında hoşuna gideceğini düşündüğünüz sözleri paylaşmak keyifli bir iletişimin olmasına etki edecektir.

Espiri sözler 2020 yılı içerisinde de sosyal medyadan bir hayli paylaşılmıştır. Her geçen sene artış gösterdiğini de söylemek gerekiyor. Özellikle de fotoğraflar ile desteklenen komik yazıların ilgi gördüğü açıktır. Bu fotoğraflarda hem ünlülerin hem de tanınmadık bazı kişilerin mimik ya da hareketlerine yer veriliyor. Sonuç olarak fotoğraflar üzerinden komik gelecek sözler sunuluyor. Hem fotoğraftan hem de geçerli sözlerinden dolayı bir hayli eğleneceksiniz. Bu keyifli paylaşımları sevdiklerinize de göstermeniz mantıklı olacaktır.

Kapalı Anlamlı Espirili Sözler

Anlamları derin olan komik sözlerin de var olduğunu söylemek gerekiyor. Bu gibi sözlerin daha çok iki kişi arasında geçen herhangi bir olay karşısında yorumlanması söz konusudur. Nitekim paylaşımlar adına seçimlerinizi yaparken buna da dikkat etmelisiniz. Bazı özel anların yaşandığı kişilere anlamlı sözler ya da fotoğraflar paylaşmak doğru olacaktır. Espirili bilmecelerin de bu bağlamda sunulması söz konusudur. Bu bilmeceler özellikle geçmişte bir hayli ilgi görüyordu. Günümüzde ise bilmecelerin yerini fotoğraflı olan sözler alıyor.

Sosyal medyadan yapılan paylaşımların her geçen gün arttığı biliniyor. Bu paylaşımlar sayesinde espirili sözlerin sayısı da artıyor. Bazı sayfaları takip edenlerin de güncel olarak bu konuda bilgi aldıklarını görüyoruz. Dilerseniz durum ve kişilere göre kendiniz de sözler üretebilirsiniz. Ürettiğiniz bu sözleri ifade ederken de dikkatli olmalısınız. Sözlerinizden dolayı alınganlık yapacak olan arkadaşlarınızın yanında iletişimlerin daha temkinli olması gerekiyor. Bu bağlamda esprili de olsa bazı kelime ya da kelime öbeklerini kullanmamaya özen göstermelisiniz.

Komik Resimlerle Sözler

Gelişen teknoloji sayesinde görüntülerin anında alınması söz konusudur. Bazen bir duruş ya da mimik üzerinden komik temaların yaratılması sağlanıyor. Bu bağlamda da daha çok tanınan kişilerin resimleri ile karşı karşıya kalacaksınız. Espirili sözler resimli olarak ünlüler üzerinden sunuluyor. Ünlülerin sözlerinden de yola çıkılarak komik paylaşımların olduğu biliniyor. Bu paylaşımları yine sosyal medya hesaplarınız üzerinden takip edebilirsiniz. Takip sayesinde beğendiklerinizi de arkadaşlarınıza sunabilirsiniz.

Espirili sözlerin sadece ünlü olan kişiler üzerinden betimlenmediği biliniyor. Bir takım hayvanlardan ya da çizgi film kahramanlarından dahi resimler sunuluyor. Yiyecek ve içecekler üzerinden dahi komik paylaşımlar bulunuyor. Yakalanılan komik resimlerin hoş ve komik sözlerle paylaşıldığını göreceksiniz. Bu anlamda ilgi görmesi ise kişilerin tercihleri ile alakalıdır. Herkesin komik ya da anlamlı bulduğu resim ile sözler farklılık gösteriyor. Ancak her kesime uygun olarak paylaşımların olduğunu da belirtmek gerekiyor.

Espirili Sözler Nasıl Bulunur?

Komik olacak şekilde söz paylaşımları yapacaksanız aramalarınızda dikkatli olmalısınız. Şöyle ki kelime hatalarına bağlı olarak da yanlış yönlendirmelerle karşı karşıya kalabilirsiniz. Espiri mi espri mi şeklinde kelime tartışmaları bulunuyor. Bu konuda TDK’nin açıklamalarından yola çıkabilirsiniz. Normalde kelimenin ‘espri’ şeklinde yazılması gerekiyor. Ancak söz arayışlarında daha çok ‘espri’ kelimesine yer veriliyor. Bu şekilde daha fazla sonuçla karşı karşıya kalabilirsiniz.

Aramalarınızı yaparken resimli ya da resimsiz olanlara da göz atabilirsiniz. Son yıllarda resimler üzerinden sunulan espirili sözlerin daha fazla ilgi gördüğü biliniyor. Bu şekilde sunulanların resimle bağdaşması halinde daha komik bir durum ortaya çıkıyor. Güldüren bu paylaşımları gün içinde sevdiklerinize de gösterebilirsiniz. Komik ya da espirili olan paylaşımlar sayesinde sevdiklerinizi de mutlu edebilirsiniz. Günün daha enerji dolu geçmesini de sağlayabilirsiniz. Her ne kadar küçük detaylar olsa da herkesin ilgisini çektiği bir gerçektir.

Sosyal Medyada Komik Paylaşımlar

Popüler birkaç hesap üzerinden komik paylaşımları incelemek mümkün. Üstelik beğendiklerinizi de paylaşarak daha fazla kişinin görmesini sağlayabilirsiniz. Buradan resim ya da video dışında sözlere de yer verebilirsiniz. Espirili sözlerin pek çok alanda kullanıldığı görülüyor. Bu sözler sayesinde iletişimlerin de daha eğlenceli hale gelmesini sağlayabilirsiniz. Örneğin sevgilinizin hoşuna gidecek herhangi bir resim ya da sözü onunla paylaşabilirsiniz. Aynı durum arkadaş çevreniz adına da geçerlidir. Mutlu olacaklarını ya da güleceklerini düşündüğünüz bu detayları paylaşmayı ihmal etmemelisiniz. İster yine hesaplardan ister mail ile isterseniz de özel mesajlardan iletilerinizi gönderebilirsiniz.

Espirili Sözler

En Güzel Espirili Sözler


 • Hayatımda uyuduğum için ve geç cevap verdiğim için trip atacak kimse yok. Gördüğünüz gibi yalnızlık sağ olsun kafamı yastığa rahatça koyuyorum.

 • Ayna karşısında yaptığım delilikleri yanında da utanmadan yapabileceğim insanı bulmanın hayaliyle yaşıyorum.

 • Kaynanamın kaçırıldığını düşünüyoruz. Kaçıranların fidye için bile bizi aramamalarını istiyor ve mutluluklar diliyoruz.

 • Yapraklarını seviyor sevmiyor diye koparttığın çiçek senin gözlerine baktığında anlayamadığın şeyi nereden bilsin. Ah zavallı çiçek yine boşa gitti yaprakların.

 • Kadınların ne istediğini anlamakta zor. Git başımdan der gidersin neden gittin der gitmezsin ben sana git demedim mi der.

 • Paranın ne önemi var mühim olan miktarı

 • Fotoğrafta göründüğünle gerçekte ki halin bir değil. Bir süre photoshop dan iyi durmalısın. Yoksa benim gibi daha bir çok safı kandıracaksın.

 • Annemle babama ikinizin ortak bir özelliği var mı diye sordum. Aynı gün evlendik bir de sen varsın dediler.

 • Etrafımda okul bittikten sonra çalışmayan ve evlenen insanlar görüyorum. Ulan diyorum onlar mı aptal yoksa ben mi ?

 • Zenginlere de üzülüyorum doğrusu paraları var ama çalışmaktan tatile bile çıkamıyorlar.

 • Eski sevgilime seni hala seviyorum diye mesaj attım. Sen kimsin dedi. Aa sen halam değilsin pardon yanlış atmışım dedim. Pişman değilim.

 • Dişlerin tıpkı güneş gibi sarı keşke arada bir fırçalasan

 • Eğer sosyal medyadaki fotoğraflarına göre birine vurulmuşsanız vay halinize.

 • Gece yorganı üstüme çekerek uyurum. Çünkü bana zarar vermek için gelecek her kimse yüzünde yorgan var diye geri döner.

 • Telefonun şarjı %1 iken kendimi acil gelen hastayı ameliyat edecek doktor gibi hissediyorum.

 • Gereksiz olan her şeyi bilirim neden çünkü boş işlerin adamıyım.

 • Hayatınıza aldığınız insana bir de ayrıldıktan sonra baktığınızda yeni yeni hayvan isimleri öğrenmiş oluyorsunuz.

 • Türkçe dışındaki dillerin hepsinde bir kelimenin sadece bir anlamı varken, bizde maşallah merhaba, selamın aleyküm gibi bir çok kelime mevcut.

 • Çocuk olmakta zor iş he oyuncağın kırılır ağlarsın, annen eve çağırır ağlarsın, yemek yemek istemezsin annen zorla yedirir diye ağlarsın. Üzülme çocuk büyüdüğünde kimse seni bu kadar önemsemeyecek.

 • Vazgeçtikten sonra gelen şey bizi mutlu etmek yerine sinir ediyor. En iyisi her şey yerli yerinde kalsın.

 • Sen şimdi kilo verdim diyorsun. Ama sanki pek alan olmamış gibi be tatlım:)

 • Sus konuşma diyorsun bana. Aşkım ben sussam sen sadece saçmalayacaksın ama. Önce bir konuşmayı öğren de ben seni dinlemek için susmak isteyebileyim!

 • Fenalıklar geldi bana. Geçen gün de geldiler ama hakikaten aşırı yüzsüzler:)

 • Kendimi sana verdim diyorum, alınma bana diyor ya:)))

 • Söz verme canım gerek yok. Söz uçar yazı baki, imzala imzala hadi.

 • Seni sen olduğun için sevdim diyor büyüklenerek. Ya beni zaten ben olduğum için seveceksin tabi kim olmamı isterdin bu fedakârlığı yapmasaydın çok merak ettim!

 • Suçluluk psikolojisi diye bir şey varmış. Valla hiç girmedim o derse:)

 • Gülümse ne hissettiğini bilmesinler dediler diye gülümsemeye kalktım, hemen oturttular iyi mi:)))

 • Gelsene dedim, gelmem dedi. Gelme dedim, aşkolsun dedi. Ben gerçekten sizin kadar bir cins olamayacağına eminim!

 • Şefkat göster bana diyor. Yahu nerden bulayım da sana şefkat göstereyim bu devirde!

 • Bitti dedim. Kim dedi? Murtaza bizim dedim. İyi artık hayırlı ne yapacan dedi. Acaba benimle dalga geçiyor olabilir mi diye düşünüyorum?

 • Aşkımdan ölüyormuş. Ben bir mevtayla ne yapacağım ki?

 • Kıymetimi bil diyorum, bana çalışmadığım sorularla gelme diyor yaaa!

 • Sade kahve istedim neredeyse bana küfür edecekti. Vay efendim O, orta severmiş. 1,5 kg verdi ya ortaya döndü gıcık!

 • En sevdiği müzik aletini sordum, diğer soruya geç lütfen dedi, koptum:)))

 • Selam söyle dedim, o şarkıyı bilmediğini söyledi komikim benim:)

 • Beni çok seviyormuş. Bunu sürekli söylüyor. Ya ne yapayım şimdi amuda mı kalkayım? Çok ya da az sev işte nedir bu ölçüm tartım halleri? Müzayede gibi! Ben seni çok seviyorum! Hayır, ben seni daha çok seviyorum! Bak bu asla olamaz çünkü en çok seven benim! Yo yo yo benim o! Ben! Ben! İmdaaat!

 • ” Nefesinin olmadan yaşayamam! ” Bu palavranın palavra olduğunu öğrendiğinizden beri komik geliyor artık değil mi? Büyümek bu işte…


Bu yazı 993 kez okundu.
Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?

YAZAR HAKKINDA

Yahya Güloğlu Yahya Güloğlu Güzel Sözler, Mesajlar, Yemek Tarifleri, Şiirler, Burçlar, Burç Uyumları, Emojiler, Resimli Sözler, Resimli Şiirler Sitemizde Yer Almaktadır... Sağlık, Moda, Cilt Bakımı, Güzellik, Cinsellik, Örgü, Bayanlara Özel, El İşleri, Zayıflama Yöntemleri, Ekonomi, Finans, Kredi, Teknoloji, Bankacılık, Diyet, Gezi, Seyahat Gibi Sizlere Küçük Ama Etkili Önerileri Sitemizde Bulabilirsiniz. Yararlı Bilgiler Yazılarımız Tamamıyla Eniyisozler.Net İçin Uzman Yazarlar Tarafından Hazırlanmaktadır. Bu Alanda Yer Alan Bilgiler Bir Öneridir. Özgün Ve Siteye Özel Olarak Yazılmıştır.
Sosyal Medyada Paylaşın:
Önceki Yazı
Sonraki Yazı

BİRDE BUNLARA BAKIN

Bu Yazıya Kimler Neler Demiş?

avatar
  Abone Ol  
Bildir
Sponsorlu Bağlantılar
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM