Özlem Sözleri – En iyi Sözler ve Blog Sitesi
Son Dakika

Özlem Sözleri

Özlem Sözleri

Etkileyici özlem sözleri, duygusal özlem sözleri, özlem sözleri uzun…Detaylar yazımızda…

Özlem Sözleri

Hasretlik çoğu zaman insana en güzel şiirleri ve sözleri yazdıran bir duygu. Bu nedenle özlem sözlerinin yeri diğer cümlelere göre apayrı oluyor. En güzel şairlerin şiirleri, mektupları özlem duyduğu zamana ait oluyor. Siz de özlem sözleri yazmak istiyor ya da daha önceden yazılmış bu sözleri bulmak istiyorsanız sayısız kaynağa sahip olduğunuzu söyleyebiliriz.

Hasret duyduğunuz sevgilinize, eşinize, ailenize ya da çok sevdiğiniz bir arkadaşınıza özleminizi belli edecek mesajlar atmak istiyor olabilirsiniz. Hasret sözleri yazmak için duygularınızı cümlelere dökecek bir çok güzel kelime bulabilirsiniz. Hatta bunları belki kendi fotoğrafınızla, belki birlikte paylaştığınız bir anın fotoğrafıyla ya da tamamen hazır bulduğunuz bir görselle zenginleştirebilir, sözlere daha da büyük anlamlar katabilirsiniz.

Özleminizi Dile Getirecek Etkileyici Cümleler Kurmak Zor Değil

Özlem oldukça derin bir duygudur. Hissettiklerinizi kelimelere dökmek size zor gelebilir ve özellikle birine karşı özlem hissediyorsanız bunun için etkileyici cümleler kurmak istiyor olabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken etkileyici özlem sözleri bulmak ve bunları dilerseniz sosyal medyada paylaşmaktır.

Bu sözleri askerdeki sevgilinize, uzun zamandır uzak kaldığınız sevgilinize, ayrıldığınız fakat hala unutamadığınız sevgilinize, görmediğiniz ailenize, ayrı şehirlerde olduğunuz arkadaşlarınıza yazabilirsiniz. Özlem tüm sevdiklerinize karşı hissedebileceğiniz derin bir duygudur. Bunu hissettikten sonra kelimelerin kendiliğinden döküldüğünü göreceksiniz. Özlem sözlerini hazır bulursanız da hislerinize tercüman olabilir. Bunun için internette çok sayıda sosyal mecraya bakabilir, sosyal medya hesaplarından hoşunuza gidenleri bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Sevgilinize Yazabileceğiniz Özlem Dolu Cümleler

Özlem mesajları en çok sevgiliye yazılır. Üstelik çoğu da eski sevgililere özel mesajlardır. Aranıza mesafelerin girdiği zamanlarda, kendinizi yalnız ve onsuz hissettiğiniz zamanlarda yazabileceğiniz bu mesajlar sevgilinizi de mutlu edecektir.

Bu sözlerden güzel hediyeler yapmanız da mümkündür. Bazı çiftler kendileri için özel olan bazı cümleleri tişörtlere, bardaklara, posterlere ve takvimlere bastırarak daha da anlamlı hale getirirler. Hasret sözleri sevgiliye armağan edilince çok daha anlam kazanacaktır. Bu nedenle siz de sürpriz bir hediye yapmak istiyorsanız birbirinize söylediğiniz güzel sözleri düşünebilirsiniz. Ya da dilerseniz özleminizi ifade edecek özlem sözlerini kendi fotoğraflarınızla harmanlayarak oldukça romantik bir hediye haline getirebilirsiniz.

Özleminizi Kendi Resimlerinizle Süsleyin

Sevgilinize duyduğunuz özlemi gidermek için ona sadece bir kaç güzel cümle kurmak yetmiyor olabilir. Bunun için romantik hediyeler vermek isteyebilir, ya da karşınızdakinin de sizi özlediğini bildiğinizden ona resimlerinizi göndermek isteyebilirsiniz. Özleminizi ifade etmenin en güzel yanı da fotoğraflardır. Hem hasreti bir nebze olsun azaltan hem de karşı tarafın daha iyi hissetmesini sağlayacak olan fotoğraflar cümlelerle birleşince daha güçlü anlamlar taşıyacaktır.

Özlem sözlerinize özlediğiniz kişiyle birlikte çektirdiğiniz fotoğrafları da ekleyebilirsiniz. Bu sayede güzel bir anınızı hatırlatmış olacak, sevgilinize söylediğiniz sözün değerini çok daha iyi yansıtmış olacaksınız. Sevgilinizle güzel vakit geçirmenin tek yolu onunla beraber olmak değil, onunla anılarınızı da paylaşmaktır. Siz de bunu cümlelerinizle başarabilirsiniz.

Kitaplardan, Resimlerden Özlem Sözleri İlham Alın

Arkadaşınıza, ailenize ya da sevgilinize duyduğunuz özlemi anlatmak için ilham alabileceğiniz sadece kendi duygularınız değildir. Kendi duygularınız dışında başka hikayelerden, yazılardan, görsellerden de ilham alarak etkileyici cümleler kurabilirsiniz.

Özlem sözleri resimli olarak desteklendiği zaman çok daha fazla anlam kazandığını söylemiştik. Bunun hazır yapılmış olanlarını bulmak istiyorsanız Instagram sayfalarına bakabilir ya da Facebook’ta dolaşabilirsiniz. Mutlaka kendinize göre, duyduğunuz hasrete uygun bir görsel ve yazı bulabilirsiniz.

Özlem sözleri yazmak için ilham almak istiyor, kendi yazdıklarınızla duygunuzu ifade etmek istiyorsanız, her gördüğünüz size ilham olabilir. Özellikle birlikte geçirdiğiniz anılara bakmak, hasret duyduğunuz kişiyi anımsamak size yardımcı olacaktır.

Örnek Özlem Sözlerini Sevgilinize Yollayarak Mutlu Olmasını Sağlayın

İnternette çok fazla sevgiliye duyulan hasret dolu cümleler bulabilirsiniz. Özlem sözleri tumblr’da, Instagram’da, Facebook’ta ve bunun gibi bir çok paylaşım ağında bulunabilir. Örnek sözlerden bir kaçını yazabiliriz:

 • “Benden uzak olabilirsin, benim için mesafeler önemli değil, kalbim hep sana en yakın yolu seçiyor çünkü.”
 • “Senden uzakta olmamın ne önemi var ki, her kapım sana çıktıktan, her gözlerim daldığında seni gördükten sonra.”
 • “Bu şehirde sen yoksun ya, bu şehirde yok olsun.”
 • “Şehirler, dağlar, kilometreler, denizler var aramızda. Aramızda tüm bunlar var ama en güzeli ne biliyor musun? Aramızda aşk var.”

Şiirler En Güzel Özlem Mısralarını Size Verecektir

Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi, en güzel şiirler ve yazılar genellikle sevgiliye duyulan özlemden dolayı yazılır. Bu nedenle özlem sözleri özellikle şiir kitaplarında sıklıkla yerini alır. Siz de en güzel mısralardan seçtiğiniz sözleri sevgilinize dile getirmek istiyorsanız bunun için şiir kitaplarını karıştırabilirsiniz.

Özlemle ilgili sözler Can Yücel, Atilla İlhan, Özdemir Asaf, Cemal Süreyya gibi şairlerin kitaplarından bulunabilir. Bu usta şairler ve daha sayabileceğimiz bir çok usta yazar şiirlerinde en güzel özlem sözlerini dile getirmiştir. Siz de sevginizi ve hasretinizi dile getirmek için bu ustaların kalemini kullanmak istiyorsanız şiir dizelerine başvurabilir, kendinizi bu dizelerin arasında bulabilirsiniz.

Sevgilinize Atabileceğiniz En Özel Özlem Mesajı Örnekleri

Sevgilinize çoğu zaman hasretinizi belli etmek için özel mesajlar atmak istersiniz. Sıradan bir konuşmanın, normal bir günün sonunda, yanınızda görmek istediğiniz sevgilinize hasretinizi dile getirecek bir mesaj atmak hem sizi hem de karşınızdaki insanı daha iyi hissettirecektir. Sevgiliye duyulan özlem mesajları örnekleri şunlardır:

 • “Sensiz bir günüm yıllar gibi oluyor da nasıl sen yanımdayken zaman hızlıca akıp geçiyor.”
 • “Ben seni yalnızca gözlerimi kapattığımda yanımda hissetmiyorum, sen benim her anım, baktığım her yer, dokunduğum her şeydesin.”
 • “Özlemek kelimesini düşünüyorum bazen, bu kelimenin tam olarak hissettiklerimi karşıladığını bile düşünmüyorum artık. Çünkü seni, sensizken gittikçe daha çok nasıl sevebiliyorum?”
 • “Çıksan gelsen yanıma, gözlerimi bile kırpmadan izlerdim seni. En berrak suları içerdim, arkasından seni görmek için…”
 • “Kendi kendime seninle konuşuyorum evin içinde, kafamın içinde, her yerde. Sen hep güzelsin, hep gülüyorsun ve seni sevmem için bana bakman gerekmiyor. Ben aklımdaki seni de çok seviyorum”

Hasretinizi Dindirmenin En Güzel Yolu Özlem Mesajları Atmak

Özlem sözlerinizi görsellerle de destekleyebileceğinizi söylemiş, kendi fotoğraflarınızı kullanabileceğinizi anlatmıştık. Görsel yerine daha uzun mesajlar atmak isteyenler birebir özel konulara girebilir ve sevgilisiyle yaşadığı en güzel anılardan ilham alabilir. Böylece hem gülümseten hem de duygulandıran yazılara imza atmış olursunuz.

Sevgilinizle en güzel anılarınızı anlatabileceğiniz hikayeleri güzel bir dille kaleme almak için, şiirlere göz atabilir, film repliklerine bakabilirsiniz. Özlem mesajları uzun olduğu zaman daha da bireyselleşir. Daha özele girmek için yapmanız gereken tamamiyle içe dönmektir. Tüm düşüncelerinizi ve hissettiklerinizi ancak içinize dönerek ortaya çıkarabilirsiniz. Dilerseniz kolay yazmak için öncelikle bir kaç karalama yapabilir, daha sonrasında bunları düzenleyebilirsiniz. Resimlerinize göz atmak, eski mesajlara bakmak, size yazılan özlem mesajlarını incelemek sizin için birer ipucu olabilir ve bunlardan da ilham alabilirsiniz.

Özlem Sözleri

En Güzel Özlem Sözleri


 • Yanımdayken bile özlüyorum seni daha ne diyeyim. Bu mesafeler canımı nasıl yakmasın ki.

 • Her gün gelmeyecek birini özlemek ve beklemek aşkın kaçıncı boyutu bilmiyorum. Gel be gel de özlemek neymiş,nasıl oluyormuş gör bir kere ve ondan sonra gidebiliyor musun gör.

 • Özlem bir ilişkinin en önemli noktasıdır. Özlemeyi göze alabilen ve kavuşacağı günü iple çeken insanlar sağlam bir ilişkinin temelini çoktan atmışlardır. İşte biz seninle mesafelere ve özleme rağmen hala birlikteysek gelecekte güzel günlere adım atacağımıza olan inancımızdandır.

 • Gözlerimi kapattığımda gözümün önüne gelen hayalin özlemi iyice arttırıyor. Uyuduğumda son düşündüğüm, rüyalarımda gördüğüm, uyandığımda ilk aklıma gelenim bir bilsen seni özlemek ne güzel ne ince bir iş.

 • Dilim gitmeni söylese de kalbim gitme özlüyorum, özlerim diye bağırıyordu. Ama gittin… Şimdi bana özlemek sonsuz bir borç olarak kaldı.

 • Özlediğiniz birileri varsa geceleri uyku tutmaz. Gecenin karanlığı adeta içinize gelir oturur. Tek yapabileceğiniz hayalini kurarak uyku dalmaktır.

 • En acısı da kaybettiğiniz, soğuk topraklara koyduğunuz ve asla göremeyeceğiniz birini özlemektir. Her gece rüyanızda görmek için dualar etmeye başlarsınız. Vakit varken güzel zamanlar geçirin.

Resimli Özlem Sözleri-1


 • Yalnızım ve özlemin iyice arsızlaştığı günlerdeyim. Nasıl anlatsam da inandırsam seni kendime inan bilmiyorum. Özledim işte gel desem. Gelmezsin biliyorum. Sahi gelsen ne olur ?

 • Gözleri uzaklara dalan birinin uzaklarda özlediği ve beklediği biri vardır derler. Evet ben de seni özlüyor ve bekliyorum. Sensiz geçen saatleri, günleri, ayları sayıyorum. Bu kadar özlem sonunda kavuşacağımızı bilerek beklemeye devam ediyorum.

 • Özledim kısa ve net.

 • Seninle geçirdiğimiz 4 mevsimi de özlüyorum şimdi. Sen gittikten sonra bana bir daha hiç baharlar gelmedi.

 • Dışarıda dolaşan çiftleri gördükçe içim acıyor, ah diyorum burada olsa bura da olsa da özlemime bir son

 • Özledim diyorum rüzgâra. Gülümsüyor çanlarda. Umutlanıyorum hissedersin diye. Çanlar hep, senin için çalıyor bu şehirde…

 • Sevgilim, sen benim en güzel lezzetimdin. Şimdi bu evrende ben kiminle sohbet ederken aynı zamanda onu hep daha fazla seveceğim?

Resimli Özlem Sözleri-19


 • Yıllar sonra diyen şarkıları zaten hiç sevmezdim. Şimdi onun konusu olduk senle, iyi mi?

 • Efkâr dağıtacak ne var bu evrende? Ben tek bir şey biliyorum bunun için. O da sensin… Nerdesin..?

 • Sensiz doğdum ama sensiz ölmek istemiyorum Aşkım…

 • Neden mi özlüyorum seni? Çünkü içimde çok, dışımda yoksun…

 • Senden uzakta olmak, beni seni sevmemeye ikna etmiyor. Seni ne kadar özlediğimi en iyi belki de yıldızlar anlatıyor. Hadi bu gece onları saymaya çalış. O zaman seni ne kadar özlediğim hakkında bir fikrin olacak…

 • Gittiğin yolların üzerinde ben vardı. Adımların her bir hücreme özlemeyi anlattı. Bir yemin ettim sanki senin gidişinle, seni hep daha fazla özlemeye…

 • Sevgilim, ben senin neyin olursam olayım, sen benim sevgilimsin. Zamanın değişmesi ya da senin değişmen bunu değiştirmez.

Resimli Özlem Sözleri-12


 • Gitmeden bittiğinden, gittiğin halde bitemiyorsun içimde…

 • Senin beni sevmediğin kadar özlüyorum ben seni. Bu öyle bir ters orantı ki… Matematikten bile nefret ediyorum artık…

 • Aşkım, sen boyadığım dünyanın boyalarını çalanları sevmiyorum ben. Yoksa seni çok özledim…

 • İlkbahar geliyormuş. Herkes çok mutlu. Peki, söylesinler bana bu gelecek yazda sen var mısın? Ben ona göre sevineceğim…

 • Şarkılar çalınıyor ya bir yerlerde. Hepsini ben sana söylüyorum. Bu yüzden lütfen onları hep yalnız dinle olur mu..?

 • Canımda açan en güzel anlamımsın. Bu yüzden bensiz kalana dek dünya, sensiz kalmayacağım…

 • Sabah oluyor sevgilim. Özlemenin dibine vurduğum bir sabahtayım şu an. Sen nasılsın? Beni hatırlamıyor oluşun seni mutlu bir insan yapıyor mu acaba?

Resimli Özlem Sözleri-15


 • Kedin evde seni özledi. Benim kedim olmak istemiyor artık senden sonra…

 • Zamansız bitecek herşeye söyle kadre, başlamasınlar. Sonra benim gibi özleyen insanlar türüyor yollarda ve bu mutsuzluk evreni derinden yaralıyor…

 • Ben sana gitme demiyorum hobi olarak yine git. Ama bakkala git kuaföre git ne bileyim komşuya git ama fazala uzaklaşma benden özlüyorum.

 • Öperken kokusunu içine çektiysen, özlerken burnunun direği sızlar.

 • Her insan özler.Kimi geçmişi, kimisi de kalbinde olmayı hayal ettiği kişiyi…

 • Özlemek Güzeldir Sonunda Kavuşmak Varsa…

 • Dilimi tuttum da, yüreğim durmadı be mübarek. Özlüyorum işte…

Resimli Özlem Sözleri-13


 • Özlemek için sevmişiz birçoğumuz, kavuşmak ne haddimize.

 • Özlemek güzeldir; Sonunda kavuşmak varsa…

 • Gel be gel işte. Küfrüm tövbeme karışsın, aklım fikrime. Öyle bir gel ki bana nefes nefese.

 • Özlem ne birseye duyulan Hasret nede ulu bir arzulayıs o bence içten içe Aglayis yada Senden Ayrı Yasayis..

 • Ne gerek var kafiyeli cümleler kurmaya. Özledim işte, o kadar!

 • Hasretten şikayet etme, özleyecek kimsen olduğu için şükret.

 • İnsanın yüreğine bir özlenen varsa, mevsim ne olursun üşürmüş…

Resimli Özlem Sözleri-20


 • Özlemekten daha zor bir şey varsa; O da özlediğini Özlediğin kişiye söyleyememek…

 • ÖZLEDİM EVET… Ama Hakettiğin için değil, Sevdiğim için ÖZLEDİM…

 • Dilediğin kadar kalabalıkta yaşa sol yanın uzaklarda ise yapayalnızsın.

 • Dokunmadığın birini özlüyorsan, Özlediğin kalbine dokunmuştur çoktan.

 • “Gitme…” diyebilecek kadar güçlü olmalı insan. Çünkü hiç kimse, kaybettiklerini unutabilecek kadar güçlü değil.

 • Özlemek için sevmişiz birçoğumuz, kavuşmak ne haddimize.

 • Sus be yüreğim! Ben de biliyorum özlediğimi. Sus da, bilmesin özlendiğini.


Bu yazı 1155 kez okundu.
Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?


YAZAR HAKKINDA

Yahya Güloğlu Yahya Güloğlu Güzel Sözler, Mesajlar, Yemek Tarifleri, Şiirler, Burçlar, Burç Uyumları, Emojiler, Resimli Sözler, Resimli Şiirler Sitemizde Yer Almaktadır... Sağlık, Moda, Cilt Bakımı, Güzellik, Cinsellik, Örgü, Bayanlara Özel, El İşleri, Zayıflama Yöntemleri, Ekonomi, Finans, Kredi, Teknoloji, Bankacılık, Diyet, Gezi, Seyahat Gibi Sizlere Küçük Ama Etkili Önerileri Sitemizde Bulabilirsiniz. Yararlı Bilgiler Yazılarımız Tamamıyla Eniyisozler.Net İçin Uzman Yazarlar Tarafından Hazırlanmaktadır. Bu Alanda Yer Alan Bilgiler Bir Öneridir. Özgün Ve Siteye Özel Olarak Yazılmıştır.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

10
Bu Yazıya Kimler Neler Demiş?

avatar
9 Yorum Konuları
1 Konu Cevapları
2 İzleyiciler
 
En Çok Tepki Verilen Yorum
En Yeni Yorum Dizisi
10 Yorum Yazarları
MertZeynepBetülAdemDilara Son Yorum Yazarları
  Abone Ol  
Bildir
Mert
Ziyaretçi
Mert

Özlemek 7 harf, 3 hece olma her gece.

Zeynep
Ziyaretçi
Zeynep

Benden duymana gerek yok.Rabbim hasretimi, özlemimi kalbine duyursun..

Betül
Ziyaretçi
Betül

Özlem, sana yalnızlığının değerini de öğretir, yakıcılığını da.

Adem
Ziyaretçi
Adem

Hani “özlediimm” diye haykırarak sarılmak gelir ya içinden. Karşılaşınca sadece “naber” dersin ya.

Dilara
Ziyaretçi
Dilara

Her insan özler.Kimi geçmişi, kimisi de kalbinde olmayı hayal ettiği kişiyi…

Nil
Ziyaretçi
Nil

Öperken kokusunu içine çektiysen, özlerken burnunun direği sızlar.

Yunus
Ziyaretçi
Yunus

Ben sana gitme demiyorum hobi olarak yine git. Ama bakkala git kuaföre git ne bileyim komşuya git ama fazla uzaklaşma benden özlüyorum.

Nisanur
Ziyaretçi
Nisanur

Öperken koklayan insanın, özlerken kalbi sızlar.

Nermin
Ziyaretçi
Nermin

Sen uzaklardayken ben yıldızları seyrettim tutam tutam ışıklarını çekip içime, sen uzaklardayken ben gidişini resmettim umudun beyazıyla karanlığı tuval yapıp gelişini bekledim. Çok Özledim…

halil
Ziyaretçi
halil

😉

Sponsorlu Bağlantılar
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM