Romantik Sözler – En iyi Sözler ve Blog Sitesi
Son Dakika

Romantik Sözler

Romantik Sözler

Etkileyici romantik sözler, dünyanın en romantik sözleri, romantik sözler 2020.Detaylar yazımızda…

Romantik Sözler

Sevgilinizi çok seviyorsunuz ama bir türlü hislerinizi nasıl anlatacağınızı bilemiyor ve duygularınıza tercüman olmak konusunda sıkıntı yaşıyorsanız o zaman hislerinize romantik sözler yardımcı olacaktır. Romantik cümleler bulmak tahmin edilenden daha zor olabilir, fakat bu sevgilinizin oldukça hoşunuza gidecek ve sevginizi belli edecektir.

Romantik kelimeler oldukça sihirli anlamlar yaratabilir. Henüz sevginizden haberdar olmayan birine de bu tarz cümleler kurarak ne hissettiğinizi anlatabilirsiniz. Eğer bunu sosyal paylaşım sitesinde paylaşacaksanız ve kendinize ait romantik cümleleri insanlara aktarmak istiyorsanız o zaman romantik sözler kısa olmalıdır. Bu sayede Twitter, Instagram gibi alanlarda da paylaşılabilecek ve okunma oranı da oldukça yüksek olacaktır.

Romantik Sözlerle Hoşlandığınız Kişiyi Etkileyin

Romantik cümleler kurmak karşınızdaki için oldukça etkileyici olacaktır. Aşkınızı anlatabilecek, belki onunla ilgili hayallerinizden bahsedecek, belki oldukça etkileneceği kelimeler kullanacaksınız.

Zamanında aşk mektubu olarak adlandırılan yazılar, bugün hala annelerimiz babalarımız tarafından saklanmaktadır. Bu yazıların değeri oldukça yüksektir. Çünkü içerisinde o zamanın izleri, hisler, hayaller ve daha bir çok şey vardır. Siz de bu aşk mektupları kadar yoğun romantik sözler bulursanız karşınızdaki kişiyi etkilemekte o kadar başarılı olursunuz. Bunun için kendi hissettiklerinizden ilham alabilir, sevdiğiniz kişiyi düşünebilirsiniz.

Sevgilinizi düşündüğünüz zaman aklınıza mutlaka romantik cümleler gelecektir. Etkileyici romantik sözler kurmak için kimi zaman sevgilinizin bakışı, kimi zaman gülüşü, kimi zaman tek bir hareketi aklınıza bir çok şey getirebilir. Önemli olan bunları bir araya getirerek toparlayabilmektedir. Bu sayede içinizden keşfetmediğiniz bir romantik çıkabilir. Bu romantiğin nasıl kelimeler bulduğuna siz bile şaşırabilirsiniz.

Şairlerden ve Yazarlardan İlham Alarak Kendi Aşk Mektubunuzu Oluşturun

Kendi aşk mektubunuzu yani kendi sözlerinizi oluşturmak için size ilham verecek olan sadece anılarınızı düşünmek olmayabilir. Çoğu zaman bir şiir size sayfalar dolusu romantik sözler yazdırabilir. Bu nedenle şairlerin şiirlerine bakmak, yazılarını karıştırmak işe yarayacaktır.  Bunlardan biraz örnek vermek gerekirse:

 • “Sesini duymak bir bebeğin gülüşüne tanık olmak kadar mucizevi,  seni bir başkası duymasın isterdim.”
 • “Gökyüzünde sayısız yıldız olduğunu söylerler, içimde sayısız seni daha görmediler.”
 • “Gözyaşın olabilirim, gözünden damlayabilirim. Tırnağın olabilirim arada sırada kırılan, ben senin düşen saç telin bile olabilirim. En azından bir süre tutunurum sana bunlarla, bir süre saçında olurum, elinde olurum, gözünde olurum.”
 • “Beni sevdiğini söylüyorsun ya, o zaman dünya duruyor, ben o an yaşıyorum işte, sonsuz oluyorum.”

Romantik uzun sözler yazmak istiyorsanız bu tarz küçük cümlelerle başlayarak uzun yazılar oluşturabilirsiniz. Böylece kendi uzun aşk mektubunuzu yazmış olur, sevgilinize unutamayacağı bir hediye vermiş olursunuz.

Eğer Yaratıcılığınıza Güvenmiyorsanız Romantik Sözleri İnternette Bulabilirsiniz

Romantik sözler söylemek herkesin yapabileceği bir şey olmayabilir. Bazı insanlar hissettiklerini ifade etmek, onları kelimelere dökmek anlamında çok başarısızdır. Bu nedenle böyle insanların sevgililerine güzel söz söylemek için dışarıdan yardım alması gerekebilir.

Sosyal medya bu anlamda oldukça iyi bir mecradır. Çünkü bir çok sosyal paylaşım ağında sevgilinize söyleyebileceğiniz güzel sözler bulunmaktadır. Üstelik bu sözleri hazır görselli de bulabilirsiniz. Ya da görselini sevmediyseniz kendi fotoğraflarınızdan yerleştirebilir, sevgilinizle birlikte çektirdiğiniz fotoğrafları da kullanabilirsiniz. Romantik sözler tumblr sayfasına bakarsanız da karşınıza ilginizi çekebilecek ve hislerinize tercüman olabilecek sözler gelecektir.

Güncel Romantik Sözler Nelerdir?

Duygular ve hisler kişiden kişiye değişiklik gösterse de bazı sözler zaman zaman daha fazla moda olurken bir çok aşığı da peşinden sürüklüyor. Özellikle bazı zamanlarda şairlerin şiirleri sosyal mecralarda paylaşım rekorları kırıyor.

Romantik sözler söylemekte kendinize güveniyorsanız bunun için kendinize sosyal medyada bir yer bile edinebilirsiniz. Paylaştığınız yazılar takipçileriniz tarafından takip edilir ve beğenilirse kısa sürede paylaşım rekorları bile kırabilirsiniz. Romantik sözler 2020 senesinde moda olan cümleleri söylemek gerekirse bir kaç örnek verelim:

 • “Sen üşüdüğünü söylüyorsu ya, o an rüzgar olup üstünü sarıyorum, sen uyuyorsun ya, ben o rüzgarı hep estiriyorum.”
 • “Hangi mevsimi seviyorsun diye soruyorlar, senin mevsimini seviyorum ben.  Senle açan çiçekler güzel sadece, seninle yağan kar güzel, seninle ıslandığım yağmur benim için gerçek yağmur. Benim mevsimim sensin sevgilim.”

Sevgilinize Romantik Cümlelerden Güzel Hediyeler Yapın

Sevgiliniz için yapabileceğiniz en güzel hediyelerden biri hislerinizi ifade ettiğiniz hediyelerdir. Artık elbise, parfüm, küpe, ayakkabı, saat gibi bir çok maddi hediye değerini kaybetmektedir. Özellikle sevgiliniz maneviyata önem veriyorsa ve sizin kendi ellerinizle ürettiklerinizi daha çok seviyorsa bunun için romantik sözleri hediyelerinizde kullanabilirsiniz.

Romantik kelimeler kullanarak bir çok hediye hazırlayabilirsiniz. Bunlar sevgilinize söylediğiniz güzel bir cümleleri yazdığınız bir defter olabilir. Ya da tüm sözleri bastırdığınız bir tişört olabilir. Sevgilinizin en çok beğendiği cümleyi bardağa, takvime ya da postere de basabilirsiniz. Hatta bunları birlikte çektirdiğiniz fotoğraflarla birleştirmeniz daha fazla anlam katacaktır. Bu anlamlı hediyeyi almak sevgilinizi oldukça mutlu edecektir. Sözleri değerlendirmenin en güzel yollarından biri olan hediyeler ömür boyu saklanabilecek değerde de olacaktır. İstediğiniz zaman çıkarıp bu muhteşem anıya bakabilirsiniz.

Duygusal Biriyseniz Yazdığınız Sözler Yüzlerce Beğeni Alabilir

Artık sosyal medya fenomenleri bir çok yeteneğiyle yüzlerce beğeni almaktadır. Kimi oldukça komik sözler paylaşmasıyla bu üne kavuşurken kimisi de kapak gibi cümleler kurarak insanları etkilemekte ve paylaşılmaktadır. Eğer siz de kendinize bu alanda güveniyorsanız ve duygusal sözler yazmak benim işim diyorsanız o zaman kendinize sosyal medya hesapları açabilir ve cümlelerinizi bu alanlarda paylaşabilirsiniz.

Bunun için en çok kullanılan alan Twitter’dır. Ancak son zamanlarda Instagram’da görsel anlamda zengin olduğu için yazılar paylaşılmaktadır. Yazıları görsellerle destekleyerek daha etkileyici yapabilir ve romantik sözlerinizi bu alanlarda da paylaşabilirsiniz. Eğer dediğiniz kadar etkileyici cümleler kurabiliyorsanız kısa zamanda takipçi sayınızdaki artıştan başarınızı anlayabilirsiniz.

Duygusal romantik sözler yazmak için sevgilinizden ilham alabilir, kitaplara şiirlere bakabilir, başkalarının yazılarına odaklanabilirsiniz. Başkalarının paylaşımlarını birebir almak yerine onlardan ilham almanız yaratıcı düşünmenizi sağlayacaktır.

Romantik Cümlelerinizi Şiir Dizelerine Dönüştürün

Romantik biriyseniz, bunu sadece yazı alanında değil şiir alanında da gösterebilirsiniz. Romantik aşk mektupları yazmak ile romantik şiir yazmak arasında oldukça büyük fark vardır. Şiir yazmak için şiir diline hakim olmak, kelimeleri dansettirmek gerekir. Bunun için başka şairlere bakabilir, şiir kitaplarında gezinebilir, özlem dolu romantik şiirlerden ilham alabilirsiniz.

Romantik sözleri şiir dizelerine yerleştirirseniz bundan sevgiliniz etkilenecektir. Özellikle kadınlar kendileri için şiir yazılmasından çok etkilenir. Sevgilinize özel bir şiir yazarsanız bu onun aynı zamanda hayatı boyunca saklayacağı bir hediye de olacaktır. Çıkarıp okudukça sizi hatırlayacak, her an kendisini daha da özel hissedecektir. Romantik aşk şiirleri yazdığınız sevgiliniz için onun bir bakışından, duruşundan, kimi zaman birlikte dinlediğiniz bir şarkıdan etkilenebilirsiniz. Bazen sadece bir ses bile size sayfalarca dize yazdırabilir. Bazen önemli olan ilhamın gelmesini beklemek ve yazmak için kendinizi zorlamamaktır. Çünkü romantik cümlelerin çoğu beklenmedik anlarda gelir ve zorlama yazılan yazılar hissettiklerinizi tam olarak vermez.

Romantik Sözler

En Güzel Romantik Sözler


 • Sen benim karanlık gecelerimi aydınlatan ay ışığım, sen benim gülen yüzüm, sen benim aynaya baktığımda gördüğümsün.

 • Seni seviyorum demekten daha anlamlı ve güzel sözleri vardır. mesela iyi ki varsın. Hayatıma renk kattığın, her şeyin daha anlamlı olmasını sağladığın için iyi ki varsın.

 • Nasıl oluyor da küçücük kalbimin içinde günden güne büyüyen bir sevgi haline geliyorsun. Nasıl oluyor da bir insan bu kadar kıymetli oluyor bilmiyorum. Çünkü sen tarafından sevilmediğimi çok iyi biliyorum.

 • Sen beni sevmiyorsun diye senden vazgeçecek değilim. Zaten beni sevmen için sevmedim ki seni. Ama her gece gökyüzüne bak ve yıldızları gör. Yıldızlar nasıl parlıyorsa seni gördüğüm zaman gözlerim de aynı o şekilde parlıyor.

 • Bekliyorum gel böyle yarım kalmasın. Yahut gelmeyeceksen sensiz nasıl yaşanır bari onu öğret.

 • Bahar da açan çiçekler gibi yüzümde çiçekler açıyor seni gördüğüm zaman.

 • Herkes birini seviyor. Önemli olan görmeden, dokunmadan sevmek ve devam ettirebilmektir.

 • Söylenecek çok söz varken susuyorum. Çünkü anlamayacaksın biliyorum. Daha önce anlamadığın gibi.

 • Tarif edilemeyecek sevgiler, ilişkiler yaşıyoruz. Eğer yaşadıklarımız anlamlandırılabilseydi ve kelimelerle anlatılacak kadar kısa olsaydı önemli olur muydu hiç ?

 • Yağmurlu bir günde rastladım sana. Herkes yağmurdan kaçarken sense ellerini göğe kaldırmış yağmur altında ıslanmanın keyfini çıkarıyordun. İşte ben o günden sonra seni ve yağmurları bir başka sevdim.

 • Seninleyken parkta oynayan çocuklar gibi mutluysam ve eve gitmek istemiyorsam senin adın huzur olsa gerek.

 • Canımın içi kelimesini senden her duyduğumda daha da mutlu oluyorum. Çünkü biliyorum ki bu hayatta birinin hem canı hem de canının içi olmak kolay değildir.

 • Fısıldıyorum şu an. Sana seni sevdiğimi fısıldayarak söylüyorum evet. Hayır, birileri duyacak diye fısıldamıyorum. Sen bunu zor duy istiyorum sadece. Nefesimle duy istiyorum, duyabilmek için bana daha çok yaklaştığında. Tüm hücrelerini ürperterek söylemek istiyorum sana seni sevdiğimi. Hala fısıldıyorum aşkı ruhuna kulaklarından. Bu an hiç bitmesin işte… Seni Seviyorum…

 • Şimdi seninle bir kumsaldayız aşkım. Hayal et. Rüzgârsız bir yaz gecesi. Sadece ay ve yıldızlar var. Hatta burası okyanusta bir ada. Kumsalda yüzlerce minicik mum yanıyor. Sen ve ben gecenin karanlığında, mumların oynaşan ışığındayız. Denizin sesi tek gürültümüz. Göz göze bir dans ediyoruz. Seni Seviyorum…

 • İçimde öyle bir sıcaklıksın ki, bazen yanacağım diye korkuyorum. Ne harika ki her kaynadığımda, sel olup çağlıyorum aşkınla, biraz olsun ferahlıyorum…

 • Seni seviyorum sevgilim. Sen benim çöllerde bir damla suya duyulan muhtaçlığımsın. Yorgunluk sonrası uykuya düşmek gibi seni sevmek. İçim geçiyor seni severken sana. Bırakıyorum kendimi tüm varlığımla tüm varlığına. Narkoz gibi bir şeysin içimde. Sadece seni yaşayabiliyorum geri kalan her şey iptal dünyada…

 • Sevgilim, seni sevmenin doruğundayım Buradan her şey harika görünüyor ve yanımda olman şu an öyle harika ki…

 • Aşkım, sevgilim, her şeyim. Sana doyamıyorum ve ne yapacağımı bilemiyorum… Saçların ellerime düştüğünde sen bebeğimsin. Gözlerinde yanıyorum. Ellerin ellerimde, evrene karşı tüm güç bende oluyor. Sabaha dek tek olmak, yaşamanın ta kendisi. Sadece biraz üzgünüm. Bir ömür nasıl yetecek bu aşka..?

 • Aşkım, dudaklarımın izlerini bırakıyorum usulca dudaklarına. Sözüm olsun, nefesinin nefesimle dansını sonsuza dek seveceğim. Bundan başkası olmayacak. Seni çok seviyorum.

 • Aşkımla birlikte olmak çok harika. Issız adaya düşsem de sadece O’nu istiyorum ben!

 • Bizi tarif ediyorum. Her zaman dolaşık duran birbirine. Sesleri her zaman yumuşacık çıkarak konuşan ikiliyiz biz. Uyumak üzereymişiz gibi donup kalırız denize karşı ya da metrobüste. Hep fotoğraflar çekeriz cepten ama her yerde ve hep öpüş kokuş. Sinemadan çıkarken sarmaş sarış olan biziz. Ve asla iki tane söylemeyiz kremalı kahveyi, iki pipet bize her defasında yeter ve oyuncak mağazasından sürekli çıktığımız da doğrudur 🙂


Bu yazı 982 kez okundu.
Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?


YAZAR HAKKINDA

Yahya Güloğlu Yahya Güloğlu Güzel Sözler, Mesajlar, Yemek Tarifleri, Şiirler, Burçlar, Burç Uyumları, Emojiler, Resimli Sözler, Resimli Şiirler Sitemizde Yer Almaktadır... Sağlık, Moda, Cilt Bakımı, Güzellik, Cinsellik, Örgü, Bayanlara Özel, El İşleri, Zayıflama Yöntemleri, Ekonomi, Finans, Kredi, Teknoloji, Bankacılık, Diyet, Gezi, Seyahat Gibi Sizlere Küçük Ama Etkili Önerileri Sitemizde Bulabilirsiniz. Yararlı Bilgiler Yazılarımız Tamamıyla Eniyisozler.Net İçin Uzman Yazarlar Tarafından Hazırlanmaktadır. Bu Alanda Yer Alan Bilgiler Bir Öneridir. Özgün Ve Siteye Özel Olarak Yazılmıştır.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1
Bu Yazıya Kimler Neler Demiş?

avatar
1 Yorum Konuları
0 Konu Cevapları
0 İzleyiciler
 
En Çok Tepki Verilen Yorum
En Yeni Yorum Dizisi
1 Yorum Yazarları
Ela Son Yorum Yazarları
  Abone Ol  
Bildir
Ela
Ziyaretçi
Ela

Benim en özel ve en güzel anlarım, hep seninle yaşadığım anlar. Kalbimi titreten, kalbini sevdiğim o güzel adama iyi ki aşığım!

Sponsorlu Bağlantılar
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM